Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα στο τέλος θέμα γούστου είναι. Απλά επειδή και εγώ έχω δοκιμάσει και το Ηtc shell, καθώς και πολλά άλλα εκτός από τα τέσσερα που ανέφερα(όπως yrgo, thouch shell, infinity, adrokid ....), ανέφερα παραπάνω κάποιες ενναλακτικές προτάσεις που θεωρώ ότι θα μπορούσαν να αντικαταστήσουν το shell της htc και δε στερούνται δυνατοτήτων και παραμετροποίησης. Αυτή τη στιγμη βέβαια και εγώ το htc sence χρησιμοποιώ, μιας και πήγα σε android συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γούστα είναι αυτά, προσωπικά επειδή τα έχω δουλέψει όλα, ειδικά σε συσκευές της HTC, προτιμώ το default shell της συσκευής.

 

Φιλε Γιαννη οταν το ειχα χρησιμοποιουσα το spb 3.5 γιατι δυστυχως το default shell στο Ιολιτ δεν ειναι καθολου βολικο καθως δε μπορεις καν να αφαιρεσεις καποια tabs η να τα τοποθετησης σε δικια σου σειρα η να εχεις τα προγραμματα σου οπως τα εχεις π.χ. στο Λεο,δηλαδη..καμια σχεση με το shell του Leo που ειναι απαιχτο(σχεδον)

Παρεπιπτωντος να πω οτι στο λεο χρησιμοποιω το default shell το ποιο με εκανε μετα απο πολυ καιρο που χρησιμοποιουσα τα shell της spb να τα καταργησω και να εχω σα βασικο shell το sense στο κινητο μου που πιστευω και εγω οτι αυτη τη στιγμη ειναι πραγματικα οτι καλυτερο στα WM αλλα δυστυχως του ιολιτ υστερη παααρα πολυ οποτε εκει προτεινω spb 3.5 δαγκωτο καθως δεν εχει και κανενα προβλημα RAM,ROM και το σηκωνει τελεια.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το spb mobile shell.

Υπαρχει αλλο τοσο καλο σαν το spb,για να το δοκιμασω?

Εχω βρει αρκετα,τα εχω κατεβασει αλλα μην τα εγκαθιστω ασκοπα!

Σορρυ για το ακαταλαβιστικο πριν!

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Τι καρτες περνει?8gb και 16gb ειναι οκ?

H 4αρα δεν με καλυπτει για αυτα που θελω να περασω.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από την στιγμή που υποστηρίζει κανονικά τις microSDHC κάρτες, δεν έχεις περιορισμό στην χωρητικότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πηρα kingston 8gb class 4,ειναι οκ,απο την εμπειρια σας θα τρεχει απροβληματιστα?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω,το τηλεφωνο οταν σβηνει η οθονη σε αναμονη,μονο με το κουμπι on-off επανερχεται? Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. οσοι χρησιμοποίειται το spb mobile shell 3.5 μηπως εχετε παρατηρήσει μια υπερβολικά μεγαλη κατανάλωση μπαταριάς;;; εγω απο τότε που έβαλα το default shell κρατάει μια μέρα περισσότερο η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είχε βγάλει μια εφαρμογή η ACE που έδινε την δυνατότητα να εναλλάσεις το μενου σε αγγλικό και τούμπαλιν...

 

Την είχα βρει στο φορουμ που έκλεισαν....μήπως την έχει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είχε βγάλει μια εφαρμογή η ACE που έδινε την δυνατότητα να εναλλάσεις το μενου σε αγγλικό και τούμπαλιν...

 

Την είχα βρει στο φορουμ που έκλεισαν....μήπως την έχει κανείς?

 

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=102

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να δωσει καποιος λινκ για την original rom του cruise 09;;;;Εβαλα μια με win 6.5 και δεν μ αρεσει καθολου... Επειγον...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μπορει να δωσει καποιος λινκ για την original rom του cruise 09;;;;Εβαλα μια με win 6.5 και δεν μ αρεσει καθολου... Επειγον...

 

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=83

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο ό,τι είδα είναι .exe εφαρμογή.Κάνεις συχρονισμο με Active Sync και τρέχεις την εφαρμογή στον υπολογιστή ,όπως δηλ για οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή Windows Mobile που δεν είναι .cab?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι. Υπάρχει και ένας μικρός αριθμός exe αρχείων που τρέχουν από τη συσκευή. Αυτό το καταλαβαίνεις όταν πας να τρέξεις το exe από τον υπολογιστή και σου βγάζει error ότι δεν είναι valid εφαρμογή για win32.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και πάνω που νόμιζα ότι είχαμε να κάνουμε με μια σοβαρή εταιρία...

Πολύ κρίμα, πολύ κρίμα.

 

Χάλασε το touch, δεν αναγνωρίζουν εγγύηση και ζητάν χρέωση για αντικατάσταση 171€.

 

Ένα μόνο έχω να πω: Ντροπή τους!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες. Έχει σημάδια χτυπήματος η συσκευή; Τι έπαθε ακριβώς; Αυτή είναι η θέση της ACE Hellas;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Χάλασε το touch

Τι εννοείς χάλασες το touch;...δεν ανταποκρινεται στην αφή έτσι στα καλά καθούμενα ή το έχεις κοπανισει και έχει καμια χαρακία σπάσιμο κτλ κτλ.Εκανες κανενα hard reset μήπως κολησε το λογισμικό; Παντως αν το έχεις χτυπήσει ή το έχεις "καθίσει " μην περιμένεις να σου αντικαταστήσουν τη οθόνη ακόμα κι ας είναι εντός εγγύησης.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

Ναι έχει σημάδι χτυπήματος η συσκευή, όχι πάνω στην οθόνη, αλλά πλαϊνό. Και αυτός είναι ο λόγος που το βγάζουν εκτός εγγύησης.

Ξαφνικά σταμάτησε να αποκρίνεται το touch. Του έκανα reset κι από τότε δεν μπορούσα να βάλω το pin μου. Η κατ' ιδίαν συνομιλία με τον τεχνικό, μου είπε ότι γενικότερα υφίσταται το πρόβλημα αλλά είναι "πολιτική της εταιρίας" πως όταν έχει σημάδι δεν γίνεται αντικατάσταση.

 

Πέραν αυτού, τα 171€ τα θεωρώ υπερβολικά. Σας δίνω και την απάντηση από mail στην htc μέσω της σελίδας τους: (το αφήνω αυτούσιο, απλά σβήνω το όνομά μου)

New Response

Αγαπειτε μας πελατη σας ευχαριστουμε που επικοινωνισατε με το κεντρο υποστηριξης πελατων. ειμαστε αφιερωμενη για να παρεχουμε τι καλυτερη ποιοτητα υπηρεσιων και να απαντισουμε ολες τις ερωτησεις και οτι αλλο σας ανησυχι. Προσφατα μας γραψατε για ενα θεμα . Κ. , οπως σας ενημερωσανε αυτη ειναι η πολιτικη της εταιριας για τη διασφαλιση της ποιοτητας, Σε περιπτωση που δεν αποδεχεστε το τιμολογιο θα λαβετε πισω τη συσκευη σας αδιορθωτη. Σας ευχαριστουμε μια αλλη φωρα για τιν συνεχις υποστηριξη Καλες εφχες Γιαννης HTC

 

Αυτό λέγεται σοβαρή εταιρία;

 

Edit: Αύριο θα το πάρω πίσω και θα σας το βγάλω φωτογραφία...

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail μέσω της http://www.htc.com/gr/CS_Mail.aspx

 

Το πήρα σήμερα πίσω και έβγαλα και 2 φωτογραφίες. Τώρα, δεν διακρίνεται και πολύ καθαρά, αλλά αυτό μπορούσε να κάνει η φωτογραφική.

 

Ολόκληρες οι φώτο εδώ: http:\\gordons.gotdns.org\temp\100_0321.JPG και http:\\gordons.gotdns.org\temp\100_0322.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επικοινώνησε με την ACE Hellas...

 

ΑΘΗΝΑ (Χάρτης)

Αιγαίου Πελάγους 6

15341 Αγία Παρασκευή

Τηλ: +30 210 6068600

Fax: +30 210 6068699

info@ace-hellas.gr

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εθνικής Αντιστάσεως 7

55134 Καλαμαριά

Tηλ: 2310 438960

Fax: 2310 438987

north@ace-hellas.gr

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...