Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είχα παρόμοιο πρόβλημα, το πιθανότερο είναι να έχει πρόβλημα το handsfree. Έχω ήδη πετάξει δύο διαφορετικά στερεοφωνικά handsfree(διαφορετικές μάρκες) για αυτό το λόγο. Μπορείς, να το δοκιμάσεις και στο pc, αν έχεις bluetooth που υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία.
Μιλαμε για ενσυρματο ρε φιλε τι με μπλεκεις με bluetooth.ασχετος δεν είμαι

 

το πιο πιθανο ειναι οτι το ενα απο τα δυο καλωδια του hands free εχει φθαρει

Το εχω ανοιξει και δεν φαίνεται κάποιο κατεστραμμένο.

 

Μα δεν χρειάζεται να το δοκιμάσεις σε HTC συγκεκριμένα. Εμάς μας ενδιαφέρει σε πρώτη φάση να δούμε ότι το hands-free δεν είναι ελαττωματικό. Εάν δουλεύει σωστά σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή τότε κοιτάζουμε και το HTC σου.

Το hands free του τηλεφωνο έχει ενα χαζό MiniUSB που δεν ειναι συμβατό με οποιαδηποτε συσκευή θέλει αποκλειστικά HTC

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Λοιπόν έχω ένα πρόβλημα και όποιος μπορεί να βοηθήσει καλή του ώρα. Θέλω να διατηρήσω το touchflo αλλάζοντας το ρολόι μου σε ψηφιακό και αν είναι δυνατόν να παρουσιάζεται ολογράφως η ημερομηνία. Έκανα μια έρευνα αλλά ελλείψει χρόνου είπα να ρωτήσω και όποιος έχει την καλόσύνη ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας θέμα τι εννοείς; Τα χρώματα του TF3D;

 

εννοω να αλλαξω την εμφανιση του μενου χρωμα κ.λ.π.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι σε καλη τιμη.εσεις που το εχετε τι λετε.παλια ειχα το touth cruise 1 και ηταν μια χαρα http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000981
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη τιμή πραγματικά αξίζει η συγκεκριμένη συσκευή.

 

ετσι πιστευα και εγω απλα ηθελα.....μια επιβεβαιωση.ευχαριστω.και εχει και βαση απο οτι ειδα για το αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Απο σημερα ειμαι κατοχος της εν λογω συσκευης (την πηρα απο το you.gr που την ειχε πρασφορα στα 259€).

Ανοιγοντας το τηλ ειδα οτι εχει φορτισμενη μπαταρια περιπου 75-80%.

Μπορω να ασχοληθω μαζι του μεχρι να αποφορτιστει πληρως και να της κανω την πρωτη φορτιση η θα πρεπει πριν κανω το οτιδηποτε να το βαλω να φορτισει πληρως η μπαταρια?

Ευχαριστω και καλες γιορτες να εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι το ιδιαίτερο. Βάλε το να φορτίσει μέχρι να γεμίσει και μετά παίξε κανονικά. Σε γενικές γραμμές σε αυτές τις συσκευές καλό είναι να μην αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα πως γυρνάει σε landscape η οθόνη όταν είσαι στο internet ή γενικότερα?

 

Είναι κάτι που χρειάζομαι άμεσα λόγω δουλειάς

 

ευχαριστώ

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή σκέφτομαι να αφοράσω το κινητό θέλω να σας κάνω μερικες ερωτήσεις;

 

1)ραδιόφωνο έχει η συσκευή ;(ο γερμανός γράφει ότι έχει το site της htc δεν αναφέρει κάτι τέτοιο)

 

2) η ποιότητα κατασκευής πως είναι ;

3) Τι παραπάνω έχει το htc touch ΙΙ και είναι 50ευρώ πιο ακριβό από αυτό;

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν έχει κατηγορηματικά

2.Πολυ Καλή

3. Εχει Windows Mobile 6.5 ενω το Cruise εχει 6.1 κατα τα άλλα απο θεμα hardware ειναι ίδια

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Η αποδοση της μπαταριας με 5-10 λεπτα ομιλιας την ημερα και καμια 20ρια λεπτα wifi την ημερα..ποση ειναι?? γιατι :blink: οτι η τιμη του ειναι αρκετα χαμηλη και σκεφτομαι να το "χτυπησω" :cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δύο με τρεις μέρες θα σου κρατάει. Εάν δεν μπορείς να δώσεις τα λίγα παραπάνω για το Touch2, λόγω της πιο καινούργιας έκδοσης του λειτουργικού, αξίζει τα χρήματα του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δύο με τρεις μέρες θα σου κρατάει. Εάν δεν μπορείς να δώσεις τα λίγα παραπάνω για το Touch2, λόγω της πιο καινούργιας έκδοσης του λειτουργικού, αξίζει τα χρήματα του.

Εχω :food: πακετο με την επιδοτηση μου..οτι κινητο ζηταω δεν ειναι διαθεσιμο! δεν θελω να δωσω πολλα χρηματα και οχι παραπαναω απο 250-300 ευρο (εξαιρετικη περιπτωση) και ψαχνω κινητο με wifi και οσο καλυτερη μπαταρια να εχει..και ψαχνω απο'δω απο'κει να βρω κατι που να μου τεριαζει.(στα υποψην οτι δεν ειχα ποτε windows mobile) και λεω να κανω το επομενο βημα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Απλά να ξέρεις ότι οι συσκευές με τέτοιο λειτουργικό δεν φημίζονται για την μεγάλη αυτονομία της μπαταρίας για ευνόητους λόγους αφού δεν είναι απλά κινητά.

 

Ενημερωτικά τώρα και εάν όντως θέλεις να ασχοληθείς με windows mobile... σε αυτά τα χρήματα κυμαίνεται και το LG GM750.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλά να ξέρεις ότι οι συσκευές με τέτοιο λειτουργικό δεν φημίζονται για την μεγάλη αυτονομία της μπαταρίας για ευνόητους λόγους αφού δεν είναι απλά κινητά.

 

Ενημερωτικά τώρα και εάν όντως θέλεις να ασχοληθείς με windows mobile... σε αυτά τα χρήματα κυμαίνεται και το LG GM750.

εδωσες την απαντηση που ηθελα! οπως τα λες...δεν ειναι για μενα οταν εχεις συνηθισει αυτονομια 4-5 ημερων,αμα παω σε συσκευη winodw mobile θα μου κακοφανει..:cool: αλλα ειχα μια ελπιδα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτονομία 4 ή 5 ημερών δεν πρόκειται να βρεις σε καμία συσκευή του είδους ανεξαρτήτως χρήσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτονομία 4 ή 5 ημερών δεν πρόκειται να βρεις σε καμία συσκευή του είδους ανεξαρτήτως χρήσης.

οκ! ευχαριστώ για τις απαντησεις σου :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά να ξέρεις ότι οι συσκευές με τέτοιο λειτουργικό δεν φημίζονται για την μεγάλη αυτονομία της μπαταρίας για ευνόητους λόγους αφού δεν είναι απλά κινητά.

 

Ενημερωτικά τώρα και εάν όντως θέλεις να ασχοληθείς με windows mobile... σε αυτά τα χρήματα κυμαίνεται και το LG GM750.

 

πραγματικά το Lg τα σπάει έχει τα πάντα σε πολύ καλή τιμή. Ξέρεις αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιδότηση της cosmote για να αγοράσω την συσκευή (από το πλαίσιο;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος απο εχθές της συσκευής στην πολύ καλή τιμή που το είχε το you.....για να δούμε τι θα δούμε........
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...