Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλορίζικο. Για αρχή θα χρειαστεί να διαβάσεις το thread εδώ. Θα σου λύσει τις περισσότερες απορίες. Για ότι άλλο χρειαστείς... εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτοχος απο εχθές της συσκευής στην πολύ καλή τιμή που το είχε το you.....για να δούμε τι θα δούμε........

 

Εγω πιστευω θα την ευχαριστηθης!!

Ειναι πολυ σταθερο με απλετη RAM καιχωρο αποθηκευσης και πολυ σταθερο!

Παντως θα δεις οτι η ροδελα για πλοηγηση στα μενου του ειναι ΟΛΑ τα λεφτα και ΠΟΛΥ μου λειπει τωρα με το HD2!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι , ξεκινάμε με ένα καλό πρόγραμμα για το GPS.......το copilot είχε πλάκα σήμερα που στο κομμάτι Σχηματάρι -Χαλκίδα με έβγαζε στα χωράφια και έχανε την μπάλα........
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος απο εχθές της συσκευής στην πολύ καλή τιμή που το είχε το you.....για να δούμε τι θα δούμε........

 

 

Καλοριζικο.

Και εγω απο το you το πηρα και τωρα ειμαι στην 2 φορτιση.

Πρωτο μου wm κινητο και πρεπει να το συνηθισω....

Μεχρι στιγμης παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μακάρι , ξεκινάμε με ένα καλό πρόγραμμα για το GPS.......το copilot είχε πλάκα σήμερα που στο κομμάτι Σχηματάρι -Χαλκίδα με έβγαζε στα χωράφια και έχανε την μπάλα........

 

Θα έλεγα να δοκιμάσεις το iGO και για τα δύσκολα ας έχεις και το παρωχημένο Destinator στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλο το Copilot εχει πλακα αλλά κατα βαση εγω χρησιμοποιω με σειρα προτεραιότητας garmin,destinator,igo,ndrive.τα έχω φορτωσει όλα χαχαχα.Δυστυχως το Copliot δεν εχει τις ανανεωσεις που εχει το garmin
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να δηλώσω προεπιλεγμένο πρόγραμμα πλοήγησης?

 

Όταν πατώ το κουμπί στην πρόσοψη ή στο μενού όταν το βάζω στην βάση αυτοκινήτου να μην πηγαίνει στο copilot αλλά πχ στο igo8

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να δηλώσω προεπιλεγμένο πρόγραμμα πλοήγησης?

 

Όταν πατώ το κουμπί στην πρόσοψη ή στο μενού όταν το βάζω στην βάση αυτοκινήτου να μην πηγαίνει στο copilot αλλά πχ στο igo8

 

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βαλεις το AE Button και να προγραματισης εσυ τα πληκτρα να σου ανοιγουν οτι λειτουργια η προγραμμα θες!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είχα στο μυαλό μου το hardwariko κομμάτι της εφαρμογής....κάποια στιγμή το co pilot θα λήξει δε μπορεί να πατάς το navigation button στην πρόσοψη και να σου ανοίγει αυτό.............αν δε θες βέβαια να το ανανεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι?

 

Δεν ειχα ποτε wm αλλα αυτη η συσκευη μου αρεσει και σκευτομαι να την παρω.

Δεν εχω καταλαβει ομως το εξης..οταν λετε οτι η συσκευη δεν προσθετει κατι καινουργιο, και οτι πχ το sony xperia x1 ή το htc touch pro2 εχουν περισσοτερες δυνατοτητες, τι ακριβως εννοειτε?Δηλαδη περα απο αναλυση/ποιοτητα οθονης,καμερα,ενδεχομενως συρωμενο keyboard τα smartphones διαφερουν σε κατι αλλο?πχ υποστηριξη λογισμικου κτλπ?

 

Για πιον λόγο δλδ ν προτιμησω το sony x1 απο το cruice αφου εχουν το ιδιο λογισμικο wm6.1,wifi και αρα τις ιδιες δυνατοτητες..??Περα απο το keyboard που εχει το X1.

www.skepes-psariotis.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή είναι μια χαρά και κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει κανένας λόγος να προτιμήσεις το xperia. Αξίζει τα χρήματά της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και ειδικα με τη καταπληκτικη ροδελα που εχει για πλοηγηση στα μενου αυτων των windows και με αυτη την οθονη ειναι ΟΛΛΑ τα λεφτα!!

 

Ψηνομαι αγρια να το ξαναπαρω!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησης και μαλιστα σημαντικη.

Εχω 1 Νοκια 6220 και θελω ολο τον τηλεφωνικο καταλογο να τον περασω στο cruisaki μου.

Πως μπορω να το κανω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αρχικά με bluetooth και βλέπουμε εάν δεν τα καταφέρεις.

 

 

Εννοεις μια-μια τις επαφες με το μπλε δοντι?

Γιατι ολες που προσπαθησα μαζι δεν γινοτανε...

Σε ρωταω γιατι εχω καμια 400 επαφες....

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις μια-μια τις επαφες με το μπλε δοντι?

Γιατι ολες που προσπαθησα μαζι δεν γινοτανε...

Σε ρωταω γιατι εχω καμια 400 επαφες....

 

Περνας τες απ το Νοκια μεσω PC Suite στο Outlook και μετα συγχρονισε το Outlook με το Ιολιτε!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοεις μια-μια τις επαφες με το μπλε δοντι?

Γιατι ολες που προσπαθησα μαζι δεν γινοτανε...

Σε ρωταω γιατι εχω καμια 400 επαφες....

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν μπορείς να τις επιλέξεις όλες μαζί; Συνήθως και στις περισσότερες συσκευές γίνεται. Ψάξτο λίγο.

 

Αλλιώς, μόνο μέσω του Outlook με τη μέθοδο που προτείνει ο φίλος Μάνος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα

 

επειδη δε μου αρεσει το κοπαιλοτ, εχω εγκαταστησει το igo8, το οποιο θεωρω απο τα πιο αξιολογα προγραμματα πλοηγησης, και δουλευε μια χαρα με το παλιο μου

Ρ3600. Το θεμα ειναι οτι ενω παλι δουλευει μια χαρα, εχω παρατηρησει οτι αν το κρατησω αναμενο με το gps να τρεχει, μετα απο καποια ωρα, συνηθως 20 λεπτα, μου αποσυνδει το gps, ενω το igo τρεχει κανονικα, και η μονη λυση ειναι να ξαναμπω στις ρυθμισεις και να προσπαθησω να ξαναβαλω com port και baud rate... εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα, και αν ναι, τι εκανε? επισης, οσοι χρησιμοποιειτε αυτον τον πλοηγο, τι ρυθμισεις εχετε στο gps???

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εκανα αναβαθμιση στη rom απο xda decelopers (win mob 6.5) αλλα δεν ειναι ευχαριστημενος απο τη συσκευη μου. κολαει συνεχεια

μπορει να μου πει καποοιοσ πως να ξαναβαλη την original?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα

 

εκανα αναβαθμιση στη rom απο xda decelopers (win mob 6.5) αλλα δεν ειναι ευχαριστημενος απο τη συσκευη μου. κολαει συνεχεια

μπορει να μου πει καποοιοσ πως να ξαναβαλη την original?

 

Στο XDA ενδεχομένως να βρεις την official αγγλική. Για να βρεις τα ελληνικά της ACE Hellas τώρα, είναι δύσκολο μιας και το forum της είναι down εδώ και πολλές μέρες.

 

Κακώς έκανες αυτή την κίνηση χωρίς να έχεις τα κατάλληλα εφόδια για να επιστρέψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...