Jump to content

Μέχρι πόσα μαθήματα έχετε φτάσει να χρωστάτε;


bill_viper
 Κοινοποίηση

Μέχρι πόσα μαθήματα έχετε φτάσει να χρωστάτε?  

296 members have voted

  1. 1. Μέχρι πόσα μαθήματα έχετε φτάσει να χρωστάτε?

    • 0-5 (καλά είναι)
      69
    • 5-10 (χμ,κάτι πάει κι έρχεται)
      44
    • 10-15 (αμάν,πότε θα τα περάσω όλα?)
      51
    • 15-20 (μήπως να τα παράταγα καλύτερα?)
      62
    • Άστα να πάνε!Αιώνιος φοιτητής!
      70


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 χρωστάω :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ τελικα αν το 7,5 για ερευνητικη εργασια πανεπιστημιου αρχιτεκτονικης ειναι καλος η χαλια βαθμος?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

1 για πτυχιο και δεν ειμαι καλαααα

Μετα απο 10 χρονια επιτελους θα βγαλω(?) τη σχολη!

 

Άντε ρε θηρίο, με το καλό! :D

Link to comment
Share on other sites

1 για πτυχιο και δεν ειμαι καλαααα

Μετα απο 10 χρονια επιτελους θα βγαλω(?) τη σχολη!

 

Κοιτα να το περασεις, εγω το τελευταιο μαθημα το ειχα 2 χρονια, ηταν και Γ' Εξαμηνου σκεψου ποσες φορες το ειχα δωσει. :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τι σχολή ήσουν είπαμε?

3ου 6μηνου είναι το καταραμένο

 

Σχολη; Τι σχολη ρε μαστορα, Τειτζης ηλεκτρονικος τελειωσα.:p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Χρωσταω 7 ευρω σε μια κοπελα.

Βγηκαμε ραντεβου και επρεπε να κερασω. Αλλα ειχα ξεχασει τα λεφτα και κερασε αυτη. Πρεπει καποια στιγμη να της τα δωσω πισω. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελος πριν λιγες μερες τελευταια εξεταστικη 10/10 και πτυχιοοοο τωρα!!

 

Συγχαρητήρια φίλε! Καλή συνέχεια σε ότι επιλέξεις να κάνεις :up:

Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν φοιτητης με παιδευσαν 3-4 μαθηματα αν και σχετικα καλος στη σχολη απλα και μονο γιατι ελεγα ανοικτα τις αποψεις μου στο μαθημα τωρα οπως το βλεπω σημασια δεν εχει το πτυχιο αλλα πως το αξιοποια κανεις ,εγω αλλαξα πλευση ενω συναδελφοι μου ακομα περιμενουν εργασια διοτι εμειναν με την ιδεα οτι κατι ειναι που τελειωσαν μια σχολη οπως την δικη μου ,επι της ουσιας εγω παιρνω τον μισθο μου εστω και απο αλλη εργασια ενω αυτοι περιμενουν απο φροντηστηρια να ζησουν...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αυτο ειναι σχετικο.. Κανεις δεν σπουδαζει για χομπυ . Ολοι για καλυτερη ζωη και δουλεια παλευουμε . Αν ηταν να κανουμε ασχετα πραγματα θα μπαιναμε για εργασια απο τα 16 και δεν θα μπλεκαμε με σπουδες..
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Και μιας και έχουμε περίοδο εξεταστικής, πώς πήγαν στην εξεταστική τους (ή πηγαίνουν σαν κι εμάς) οι φοιτητές του φόρουμ;

Προσωπικά είμαι 3ο εξάμηνο, χρωστάω 8 από τα 12 μαθήματα του πρώτου έτους και τώρα θέλω να περάσω 5 από τα 6 μαθήματα που δίνω. Ξεκίνησα καλά και πιστεύω πέρασα το 1ο μάθημα! 4 ακόμα και μαζεύω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.Σκεφτομαι να δώσω εξετάσεις για μεταπτυχιακό της σχολή μου(Ιστορία-Αρχαιολογία) τέλη Σεπτέμβρη.Το πρόβλημα είναι ότι χρωστάω 8 μαθήματα.Πιστεύεται ότι είναι εφικτό με δύο εξεταστικές(Ιούνιο-Σεπτέμβριο) να πάρω πτυχίο και να πετύχω και στις εξετάσεις του μεταπτυχιακού η να το αφήσω για του χρόνου;Είναι αρκετοί 7 μήνες προετοιμασίας;Ενημερωτικά απο τα 8 τα 4 τα έχω σχεδόν διαβάσει απο άλλες εξεταστικές που είτε είχα κοπεί είτε δεν πήγα να τα δώσω.Τι λέτε;

Είναι λίγο άσχετο το ερώτημα με το θέμα αλλά κάτι με ενέπνευσε για να το βάλω εδώ.

Edited by kirdou
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. 8 μαθήματα σε 2 εξεταστικές πιστεύω μπορείς να τα περάσεις και άνετα. Τώρα για το θέμα του μεταπτυχιακού, επειδή δεν έχω ιδέα, δίνει κάποια μαθήματα ξεχωριστά να υποθέσω;
Link to comment
Share on other sites

Εχει συγκεκριμένη ύλη για να μπείς.Καμια 15αριά βιβλία σε λίστα. :p Για αυτό λέω άν αξίζει να το δοκιμάσω η να το αφήσω για του χρόνου...
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το τι μαθήματα έχεις αφήσει πίσω σαν προπτυχιακός. Αν είναι δύσκολα μαθήματα, δεν ξέρω αν αξίζει να το προσπαθήσεις τώρα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, αν ήμουν στη θέση σου, θα προσπαθούσα να περάσω τα 8 μαθήματα με καλό βαθμό (ειδικά αν είναι σημαντικά) και μετά θα πήγαινα για το μεταπτυχιακό, ώστε να έχω χρόνο να προετοιμαστώ και καλύτερα. Αν από την άλλη είναι εύκολα μαθήματα (και με τη προϋπόθεση ότι μπορείς να περάσεις τα 4 που είπες ότι έχεις διαβάσει σχετικά ευκολότερα) τότε ίσως να άξιζε η προσπάθεια. Η επιλογή είναι δική σου πάντως και εσύ ξέρεις καλύτερα :)
Link to comment
Share on other sites

Nα σε καλά σε ευχαριστώ.Ηθελα να ρωτήσω μήπως έχει επιχειρήσει κανείς κάτι παρόμοιο,η άν μοιάζει ουτοπικό να το κάνω.Είναι μια χαμένη χρονιά και και λέω μήπως βγώ εκτός κλίματος μετά.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου. Να δούμε πότε θα φτάσουμε και εμείς στη θέση σου να θέλουμε μόνο 8 για πτυχίο :p
Link to comment
Share on other sites

Nα σε καλά σε ευχαριστώ.Ηθελα να ρωτήσω μήπως έχει επιχειρήσει κανείς κάτι παρόμοιο,η άν μοιάζει ουτοπικό να το κάνω.Είναι μια χαμένη χρονιά και και λέω μήπως βγώ εκτός κλίματος μετά.

 

8 μαθήματα δεν είναι πολλά ειδικά αν τα σπάσεις σε 4 και 4.. αν είσαι αγόρι καλό θα ήταν να έμπαινες στρατό πρώτα πριν ασχοληθείς με το μεταπτυχιακό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...