Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, θελω να αγορασω το letv le max 2 820 και ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια επειδη ειμαι περιπου αχετος. πρωτον απο ποιο μαγαζι ειναι καλυτερα να το παραγγελω και πως θα το παραγγελω ετσι ωστε οταν ερθει να ειναι ετοιμο προ χρηση με Ελληνικα. Ν α σημειωσω πως το φθηνοτερο υπαρχει στο ALIEXPRE

 

Προσπαθω να μην ειμαι ποτε απολυτος, αλλα στην περιπτωση Letv, νομιζω οτι η λυση Βικμολ ειναι μονοδρομος. Για πολλους λογους. Σερβις, τιμη, επιλογη ρομ κλπ.

Απο αλι αποφευγουμε την αγορα κινητου, ειδικα τετοιας τιμης.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστός σε όλα κ για το Alli κ με το Vickmall...:up:

Έχει κ σε αξαιρετικη τιμή πλέον το μικρό αδερφάκι του Max, το Le 2 pro... ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός σε όλα κ για το Alli κ με το Vickmall...:up:

Έχει κ σε αξαιρετικη τιμή πλέον το μικρό αδερφάκι του Max, το Le 2 pro... ;)

 

επαγγελματικη εμπειρια αποκτηθεισα εν τω στρατευματι που λεγαμε παλια φιλε μου! :lol:

Τωρα για το προ.... στοχος επισημανθει, εσκοπευτει και ειμαι ετοιμος για πυρ κατα ριπας!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μην ειμαι ποτε απολυτος, αλλα στην περιπτωση Letv, νομιζω οτι η λυση Βικμολ ειναι μονοδρομος. Για πολλους λογους. Σερβις, τιμη, επιλογη ρομ κλπ.

Απο αλι αποφευγουμε την αγορα κινητου, ειδικα τετοιας τιμης.

Όταν λες ρομ εννοείς αυτήν με τα ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ρομ εννοείς αυτήν με τα ελληνικά;

 

Προσωπικα δεν εχω αγορασει την συγκεκριμενη συσκευη και καλυτερα ας μην δωσω πληροφορια περι ΡΟΜ, χωρις να την εχω δοκιμασει.

Εννοω ομως γενικα, οτι στο Βικμολ μπορεις να ζητησεις την ΡΟΜ που θες και αυτοι να σε εξυπηρετησουν.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω να παραγγειλω ενα xiaomi redmi 3s pro και μαλλον θα γινει απο geekbuying ή yeso521. Θα ηθελα την γνωμη σας για τα καταστηματα και αν εχει παραλαβει προσφατα καποιος-α φιλος-η να μου πει αν πηγαν ολα καλα..
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τα μαγαζιά, προχωρα.

 

Κοιτα κ το Vickmall που μπορείς να επιλέξεις με ποια rom θέλεις να στο στείλουν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τα μαγαζιά, προχωρα.

 

Κοιτα κ το Vickmall που μπορείς να επιλέξεις με ποια rom θέλεις να στο στείλουν... ;)

 

kalhspera demakhs ,δυστηχως μεχρι την τριτη ηταν διαθεσιμο το grey,την τεταρτη που ηθελα να το παραγγειλω το βγαλανε.το φερανε βεβαια στο EU αλλα 30 ευρω περιπου πανω και με multi δεν.. Απο το πρωι εχω 'παρει σβαρνα' ολα τα σαιτ να δω αν το χουν διαθεσιμο και σε ποσες μερες περιπου το στελνουν και εχω καταληξει 'αναγκαστικα' σε αυτα. Θα θελα γνωμες και 'συμβουλες' αν μπορω να τους ζητησω δωρα και να διαλεξω μεταφορικη. Επειδη βλεπω με την nl post και γινεται χαμος λεω να τους ζητησω να το στηλουν με china post ή singapore post πιστευοντας οτι ειναι πιο λασκα εκει τα πραγματα... πειτε μου γνωμες

Link to comment
Share on other sites

Θέμα τύχης είναι ο χρόνος που θα παραλάβεις, σε σχέση με την μεταφορική που θα επιλεξεις, μην αγχώνεσαι.

Κ οι 3 που ανέφερες μια χαρά θα την κάνουν την δουλειά.. ;)

Εγω αυτήν την περίοδο ψηφίζω nl post..

Link to comment
Share on other sites

kalhspera demakhs ,δυστηχως μεχρι την τριτη ηταν διαθεσιμο το grey,την τεταρτη που ηθελα να το παραγγειλω το βγαλανε.το φερανε βεβαια στο EU αλλα 30 ευρω περιπου πανω και με multi δεν.. Απο το πρωι εχω 'παρει σβαρνα' ολα τα σαιτ να δω αν το χουν διαθεσιμο και σε ποσες μερες περιπου το στελνουν και εχω καταληξει 'αναγκαστικα' σε αυτα. Θα θελα γνωμες και 'συμβουλες' αν μπορω να τους ζητησω δωρα και να διαλεξω μεταφορικη. Επειδη βλεπω με την nl post και γινεται χαμος λεω να τους ζητησω να το στηλουν με china post ή singapore post πιστευοντας οτι ειναι πιο λασκα εκει τα πραγματα... πειτε μου γνωμες

το ταχυδρομειο της σιγκαπουρης εκανε νερα σε πολλα καταστηματα γιαυτο προτειμουν το ολλανδικο

Εξαλλου με ολλανδικο μου ηρθε σε 2 βδομαδες, τιποτα ανησυχιτικο

Δοκιμασε με βικμαλλ μακραν το ποιο εξυπηρετικο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

το ταχυδρομειο της σιγκαπουρης εκανε νερα σε πολλα καταστηματα γιαυτο προτειμουν το ολλανδικο

Εξαλλου με ολλανδικο μου ηρθε σε 2 βδομαδες, τιποτα ανησυχιτικο

Δοκιμασε με βικμαλλ μακραν το ποιο εξυπηρετικο καταστημα

 

Πολυ θα το ηθελα barlost αλλα δεν το εχουν δυστηχως. Παιδια ερωτηση,εχω στηλει σε ολα τα μαιλ του yeso και δεν απανταει κανενας,μηοως εσεις γνωριζεται καποιο αλλο μαιλ?

Link to comment
Share on other sites

Θέμα τύχης είναι ο χρόνος που θα παραλάβεις, σε σχέση με την μεταφορική που θα επιλεξεις, μην αγχώνεσαι.

Κ οι 3 που ανέφερες μια χαρά θα την κάνουν την δουλειά.. ;)

 

Ετσι ειναι βρε παιδια! Μην αγχωνομαστε τωρα με αυτα. Το σημαντικο ειναι να το στειλει στο ταχυδρομειο αμεσως το μαγαζι και μετα να μην καθυστερησει πολυ στο αεροδρομια της Αθηνας. Εκει ειναι οι καθυστερησεις.

Ο καθενας απο τους τρεις παραγοντες (καταστημα, αεροπορικη εταιρεια, ΕΛΤΑ), εχουν την ευθυνη για το τμημα που τους αναλογει και ΟΧΙ την συνολικη.

Εγω ποτε δεν ασχοληθηκα με ποια εταιρεια. Πιστευω οτι δεν μπορω να ξερω τα παντα, οπως και κανεις μας, οποτε ουτε και τυχον περιστατικα που μπορουν να επηρεάσουν θετικα η αρνητικα τον χρονο μεταφορας σε καθε εταιρεια.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ θα το ηθελα barlost αλλα δεν το εχουν δυστηχως. Παιδια ερωτηση,εχω στηλει σε ολα τα μαιλ του yeso και δεν απανταει κανενας,μηοως εσεις γνωριζεται καποιο αλλο μαιλ?

Ρώτησέ τους εάν μπορούν να το βρούνε για 'σένα ;) Το έχουν κάνει για πράματα που χρειάστηκα.

Άσε που μπορεί να το έχουν αλλά να μην το ανέβασαν ακόμη στο site τους.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να έχει ματα-ξανα-αναφερθεί αυτό το μαγαζί σε καμία από τις κατηγορίες-ενότητες-υποενότητες του παρόντος φόρουμ!! :lol: :lol: :lol:

 

Δε σημαίνει βέβαια αυτό ότι δεν μπορεί να είναι καλό και αξιόπιστο μαγαζί κατά τ' άλλα....;)

 

Τώρα που το καλο-βλέπω κιόλας, δεν έχει και τόσο πολύ καλύτερες τιμές από τις αντίστοιχες Ευρωπαικές αποθήκες των κινεζομάγαζων..:blink: :confused: :worry:

 

P.S.: Άσε που στον αρχή νόμιζα πως ήταν το Ελληνικό μαγαζί με τίτλο GREEK-βίδα! :rotfl: :help: :rotfl:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Και γω νόμιζα ότι ήταν ελληνικό greek-vida-loca

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Στο Λινκ που παρέθεσες, ο Ισπανός λέει έκανε τον "Κινεζο" κ ζητούσε παραπάνω λεφτά απ ότι έγραφε στο site για να στείλει την παραγγελία ή κάτι τέτοιο.. :dash:

 

Οπότε προτιμώ να παραγγείλω απο τον Κινεζο που κάνει τον "Κινεζο", τουλάχιστον είναι ο original... :lol: :rotfl: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα oukitel k6000 pro για ένα φίλο και το βρίσκω 135$ στο toptom. Com. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζί;
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα oukitel k6000 pro για ένα φίλο και το βρίσκω 135$ στο toptom. Com. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζί;

 

to Gearbest to εχει φθηνοτερα και θα στο στειλει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

to Gearbest to εχει φθηνοτερα και θα στο στειλει σιγουρα

Δυστυχώς δεν το έχει διαθέσιμο το gearbest παρόλο που στο σαιτ του δείχνει να είναι μου είπε σε15_20 μέρες

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το έχει διαθέσιμο το gearbest παρόλο που στο σαιτ του δείχνει να είναι μου είπε σε15_20 μέρες

 

για το τομτομ εχω διαβασει πολλα παραπονα

Link to comment
Share on other sites

για το τομτομ εχω διαβασει πολλα παραπονα

 

οκ αυτό με καλύπτει θα περιμένω το gearbest τότε

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Απο το toptom εχω παρει πολλα ψιλοπραματα,των 10-20$,ολα εφτασαν στα χερια μου κανονικα,για πιο μεγαλες οικονομικα αγορες δεν εχω σαφη αποψη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...