Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιά πείτε μου παίδες .... προχθές ήλθαν δύο δέματα, τα έστειλαν Θεσσαλονίκη, και ενώ το ένα το παρέλαβα, το άλλο πήγε τελωνείο.

Δείτε τα στοιχεία:

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 24-12-2013 11:00 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 22-12-2013 20:13 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 22-12-2013 16:24 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ 24-12-2013 03:26 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 24-12-2013 11:42 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Την γλυτώνω την "λυπητερή" ή όχι ;;; :worry:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

72.5€ παρακαλω..! αν ειναι δηλωμενο 250$

 

Όχι. Ετοίμαζε 36€...

Παίδες το δέμα περιέχει δύο λοσιόν σώματος και κάτι μπογιές γιά μάτια, σύνολο 33 ευρώ αξία έχουν .

Το άλλο που ήταν μαζί ήταν κάμερα αυτοκινήτου και πέρασε ντούκου....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το δέμα περιέχει δύο λοσιόν σώματος και κάτι μπογιές γιά μάτια, σύνολο 33 ευρώ αξία έχουν .

Το άλλο που ήταν μαζί ήταν κάμερα αυτοκινήτου και πέρασε ντούκου....

 

Σαυτα τα προιοντα αρχισαν για να τονωσουν την αγορα να ζηταν εγκριση απτον εοφ...αν σουρθει χαρτι απο τελωνειο θεσσαλονικης θα πρεπει να στειλεις στον εοφ τιμολογια κ προδιαγραφες να παρεις πρωτοκολλο εκτελωνισμου αν ειναι θετικη απαντηση ..να το στειλεις στο τελωνειο κ να εκτελωνιστει το δεμα...κοινως 20 μερες...εγω ακομα δε μπορεσα να μιλησω με τελωνειο μια κυρια ονοματι τζενη παρολο που ο εοφ μεδωσε εγκριση...απτο αιχερμπ παρηγγειλα κατι βιταμινες...αυτο πρεπει ναβαι...θα σε ειδοποισουν

Link to comment
Share on other sites

Σαυτα τα προιοντα αρχισαν για να τονωσουν την αγορα να ζηταν εγκριση απτον εοφ...αν σουρθει χαρτι απο τελωνειο θεσσαλονικης θα πρεπει να στειλεις στον εοφ τιμολογια κ προδιαγραφες να παρεις πρωτοκολλο εκτελωνισμου αν ειναι θετικη απαντηση ..να το στειλεις στο τελωνειο κ να εκτελωνιστει το δεμα...κοινως 20 μερες...εγω ακομα δε μπορεσα να μιλησω με τελωνειο μια κυρια ονοματι τζενη παρολο που ο εοφ μεδωσε εγκριση...απτο αιχερμπ παρηγγειλα κατι βιταμινες...αυτο πρεπει ναβαι...θα σε ειδοποισουν

Και που θα βρώ τιμολόγια και προδιαγραφές;

Εάν θέλουν να τονωθεί η αγορά να τους βάλουν να μειώσουν τις τιμές, γιά να μην παίρνουμε τα ίδια προϊόντα στό 1/3 της τιμής από το Χόνγκ Κόνγκ .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και που θα βρώ τιμολόγια και προδιαγραφές;

Εάν θέλουν να τονωθεί η αγορά να τους βάλουν να μειώσουν τις τιμές, γιά να μην παίρνουμε τα ίδια προϊόντα στό 1/3 της τιμής από το Χόνγκ Κόνγκ .....

 

Σου στελνουν απτον εοφ δυο αιτησεις ..εκτυπωνεις το τιμολογιο της ηλεκτρονικης σου παραγγελιας κ ενα προσπεκτους που να λεει συστατικα της κρεμας προσωπου πχ...τα ελεγχουν στον εοφ (τριχες δηλ) κ εγκρινουν ...ο νομος ειναι απτο 92

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και καλες γιορτες. Γνωριζει κανεις που να εχει παραγγειλει με ems express αντι για singpost;

Στο to2c στην επιλογη ems express λεει για 6-12 μερες. Ισχυει κατι τετοιο; Επισης, υπηρξε καποια επιπλεον χρεωση κατα την παραδοση;

Την τελευταια φορα που παρηγγειλα με singpost μου ηρθε το πακετο σε 2 μηνες, οποτε σκεφτομαι χαλαλι τα 23 ευρω, αν ειναι να το παρω σε 10 μερες.

Ευχαριστω.

Μέχρι στιγμής εχω πάρει 3 παραγγελίες κινητών και οι 3 με EMS...δεν πλήρωσα τελωνείο.

Ήταν απο minideal δηλωμένα πολύ χαμηλής αξίας.

Μάλιστα το ενα δέμα, την τελευταία φορά, είχε 3 κινητά μέσα και το φοβόμουν πολύ, αλλά πάλι τίποτα.

Η παράδοση τους ήταν απο 5 μέρες το νωρίτερο εως και 11 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το βαλα και στο topic του NewmanN1 αλλα το βαζω κεδω να μου οποιος μπορει αποψεις πως να κινηθω με την banggood που εμπλεξα

Το κινητο μου που το εχω γυρω στους 6-7 μηνες εχει κολλησει στην οθονη εναρξης και ανεβαζει θερμοκρασια, προσπαθησα να το φλασαρω ανοιξε μια φορα και μετα ξανα τα ιδια, πλεον ειτε κολλαει οθονη εναρξης ειτε δεν ανοιγει καν.... Εστειλα το email για να ενημερωσω τη banggood και μετα και βιντεο π μου ζητησαν κ δειτε απαντηση...

 

"Dear sir,

 

Yes,this phone is in warranty but as it has been stopped production so the manufacturer said it's hard to find the repair parts for this phone. They are not sure if it can be repair,too. So sorry about that! For the coupon on the newman n2 we would love to make it 10$ less than the price on our website. So that will be about 189.99$.

 

Is that OK to you?"

 

Πως μπορω να κινηθω ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Το βαλα και στο topic του NewmanN1 αλλα το βαζω κεδω να μου οποιος μπορει αποψεις πως να κινηθω με την banggood που εμπλεξα

Το κινητο μου που το εχω γυρω στους 6-7 μηνες εχει κολλησει στην οθονη εναρξης και ανεβαζει θερμοκρασια, προσπαθησα να το φλασαρω ανοιξε μια φορα και μετα ξανα τα ιδια, πλεον ειτε κολλαει οθονη εναρξης ειτε δεν ανοιγει καν.... Εστειλα το email για να ενημερωσω τη banggood και μετα και βιντεο π μου ζητησαν κ δειτε απαντηση...

 

"Dear sir,

 

Yes,this phone is in warranty but as it has been stopped production so the manufacturer said it's hard to find the repair parts for this phone. They are not sure if it can be repair,too. So sorry about that! For the coupon on the newman n2 we would love to make it 10$ less than the price on our website. So that will be about 189.99$.

 

Is that OK to you?"

 

Πως μπορω να κινηθω ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?

 

Ο ιδιος ο κατασκευαστης δεν μπορει να βρει ανταλακτικα;; μας δουλευουν οι τυποι;; Και θελουν να αγορασεις ξανα απο αυτους;;; Ε ! ΟΧΙ για λαλακες ψαχνουν και εσυ να μην ξαναπαρεις κινητο απο δηθεν μαγαζια σαν και αυτο.

Οσο για το κινητο, εχει φαει τα ψωμια του καθως υποψιαζομαι οτι ο ανορθωτης εχει παραδοσει πνευμα και σου κανει ολα αυτα που προανεφερες. Δεν αξιζει να το φτιαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Το βαλα και στο topic του NewmanN1 αλλα το βαζω κεδω να μου οποιος μπορει αποψεις πως να κινηθω με την banggood που εμπλεξα

Το κινητο μου που το εχω γυρω στους 6-7 μηνες εχει κολλησει στην οθονη εναρξης και ανεβαζει θερμοκρασια, προσπαθησα να το φλασαρω ανοιξε μια φορα και μετα ξανα τα ιδια, πλεον ειτε κολλαει οθονη εναρξης ειτε δεν ανοιγει καν.... Εστειλα το email για να ενημερωσω τη banggood και μετα και βιντεο π μου ζητησαν κ δειτε απαντηση...

 

"Dear sir,

Yes,this phone is in warranty but as it has been stopped production so the manufacturer said it's hard to find the repair parts for this phone. They are not sure if it can be repair,too. So sorry about that! For the coupon on the newman n2 we would love to make it 10$ less than the price on our website. So that will be about 189.99$.

Is that OK to you?"

 

Πως μπορω να κινηθω ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?

Ο ιδιος ο κατασκευαστης δεν μπορει να βρει ανταλακτικα;; μας δουλευουν οι τυποι;; Και θελουν να αγορασεις ξανα απο αυτους;;; Ε ! ΟΧΙ για λαλακες ψαχνουν και εσυ να μην ξαναπαρεις κινητο απο δηθεν μαγαζια σαν και αυτο.

Οσο για το κινητο, εχει φαει τα ψωμια του καθως υποψιαζομαι οτι ο ανορθωτης εχει παραδοσει πνευμα και σου κανει ολα αυτα που προανεφερες. Δεν αξιζει να το φτιαξεις.

Χαλαρώστε λίγο. Έτσι είναι τα πράγματα στην κίνα. Το μοντέλο έχει σταματήσει να παραγεται εδώ και 10+ μήνες, έχουν εξαντληθεί όλα τα αποθέματα, πριν κάνα εξάμηνο ούτε οθόνη δεν έβρισκα γι αυτό (το οποίο ειναι btw ακριβώς το ίδιο με το zte v970, oem κατασκευή). Την αλήθεια λέει το κατάστημα, αφού το εργοστάσιο έχει πουλήσει όλα τ ανταλλακτικά, δεν υπάχρει δυνατότητα να επιδιορθωθεί ούτε να αντικατασταθεί. Έτσι ειναι η εγγύηση στην Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε λίγο. Έτσι είναι τα πράγματα στην κίνα. Το μοντέλο έχει σται να παραγεται εδώ και 10+ μήνες, έχουν εξαντληθεί όλα τα αποθέματα, πριν κάνα εξάμηνο ούτε οθόνη δεν έβρισκα γι αυτό (το οποίο ειναι btw ακριβώς το ίδιο με το zte v970, oem κατασκευή). Την αλήθεια λέει το κατάστημα, αφού το εργοστάσιο έχει πουλήσει όλα τ ανταλλακτικά, δεν υπάχρει δυνατότητα να επιδιορθωθεί ούτε να αντικατασταθεί. Έτσι ειναι η εγγύηση στην Κίνα

 

Δηλαδή Σταύρο ποια εγγύηση μου δίνουν τότε? Εάν πάρω ένα τηλέφωνο και μετά από ένα μήνα σταματήσει η παραγωγή του τότε δεν έχω, σε μια πιθανή βλάβη, ανταλλακτικά άρα αυτό σημαίνει ότι δεν έχω και εγγύηση?

Να βρουν έναν τρόπο με τον κατασκευαστή να γίνει αντικατάσταση του κινητού με κάποιο άλλο.

Η Sony Ericsson όταν μου χάλασε το C902 το αντικατέστησε με το C903, διότι είχε σταματήσει η παραγωγή του. Εάν ήθελα άλλο μοντέλο έδινα χρηματική διαφορά, απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Μου παρουσιάστηκε ένα θέμα με το spemall. Com από το οποίο παρήγγειλα ένα τηλέφωνο. Το παρήγγειλα για ένα φίλο με επιλογή αποστολής DHL μετά την προτροπή απόσυμφουριτη καθώς έχει παραγγείλει πολλές φορές και δεν έχει περάσει τελωνείο.

Είχε επιλογή λοιπόν στο site και μετά και από επικοινωνία με το κατάστημα για σιγουριά πλήρωσα επιπλέον 14 ευρώ για να ρθει σε 4 μέρες. Μου διαβεβαιώσαν ότι γράφουν πολύ λίγο στο πακέτο και έτσι περνάει το τελωνείο. Όλα καλά αφού το παρήγγειλα μου ρθει την επόμενη και το tracking number.

Σήμερα μου στέλνουν ένα μήνυμα ότι η DHL απαιτεί άλλα 25 $ γιατί λέει ότι η πόλη μου είναι περφεριακης εξυπηρέτησης. Αυτό τώρα πως γίνεται να το στέλνουν να πληρώνουν για την αποστολή στη DHL να μου δίνουν εμένα αριθμό αποστολής και μετά να θυμούνται να ζητήσουν επιπλέον δεν το καταλαβαίνω. Δηλαδή η DHL όταν χρέωνε δεν έβλεπε που πήγαινε σε ποια πόλη το δέμα? Ύποπτο μου φαίνεται. Φυσικά επικοινωνησα και τους ρωτάω που βρισκεται το δέμα αφού μου στείλανε αριθμό αποστολής και επιπλέον την δυσαρέσκειά μου για την εξελιξη. Τι μου προτείνετε? Να συμπληρώσω ότι το δέμα δεν φαίνεται ακόμα στο σύστημα της DHL

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Μου παρουσιάστηκε ένα θέμα με το spemall. Com από το οποίο παρήγγειλα ένα τηλέφωνο. Το παρήγγειλα για ένα φίλο με επιλογή αποστολής DHL μετά την προτροπή απόσυμφουριτη καθώς έχει παραγγείλει πολλές φορές και δεν έχει περάσει τελωνείο.

Είχε επιλογή λοιπόν στο site και μετά και από επικοινωνία με το κατάστημα για σιγουριά πλήρωσα επιπλέον 14 ευρώ για να ρθει σε 4 μέρες. Μου διαβεβαιώσαν ότι γράφουν πολύ λίγο στο πακέτο και έτσι περνάει το τελωνείο. Όλα καλά αφού το παρήγγειλα μου ρθει την επόμενη και το tracking number.

Σήμερα μου στέλνουν ένα μήνυμα ότι η DHL απαιτεί άλλα 25 $ γιατί λέει ότι η πόλη μου είναι περφεριακης εξυπηρέτησης. Αυτό τώρα πως γίνεται να το στέλνουν να πληρώνουν για την αποστολή στη DHL να μου δίνουν εμένα αριθμό αποστολής και μετά να θυμούνται να ζητήσουν επιπλέον δεν το καταλαβαίνω. Δηλαδή η DHL όταν χρέωνε δεν έβλεπε που πήγαινε σε ποια πόλη το δέμα? Ύποπτο μου φαίνεται. Φυσικά επικοινωνησα και τους ρωτάω που βρισκεται το δέμα αφού μου στείλανε αριθμό αποστολής και επιπλέον την δυσαρέσκειά μου για την εξελιξη. Τι μου προτείνετε? Να συμπληρώσω ότι το δέμα δεν φαίνεται ακόμα στο σύστημα της DHL

 

Αυτό με την dhl ισχύει για πόλεις περιφερειακής εξυπηρέτησης το έχω δει στο site της DHL αν δεν κάνω λάθος...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μιά courrier (πχ ACS) να το πάρει αυτήν από τα κεντρικά τους και να στο φέρει, θα σου βγει ούτε 10€...
Link to comment
Share on other sites

http://www.banggood.com/Wholesale-Newsmy-Newman-N1-4_3-Inch-540+960-Android-4_0-8MP-MTK6577-Dual-Core-Smart-Phone-p-54028.html

 

Εντωμεταξει το N1 το πουλαν ακομα. Δλδ πως σκατα το πουλαν και δε βρισκουν ανταλλακτικα.

Ξερετε ποια site "φοβουνται' για δυσφημιση ωστε να γραψω? Εννοω ποια rating κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μιά courrier (πχ ACS) να το πάρει αυτήν από τα κεντρικά τους και να στο φέρει, θα σου βγει ούτε 10€...

 

το θεμα είναι ότι το δέμα λεει ότι είναι στο warehouse της dhl τωρα που είναι αυτό δεν ξέρω έφυγε απο κινα δεν έφυγε ειναι ευρώπη δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

http://www.banggood.com/Wholesale-Newsmy-Newman-N1-4_3-Inch-540+960-Android-4_0-8MP-MTK6577-Dual-Core-Smart-Phone-p-54028.html

 

Εντωμεταξει το N1 το πουλαν ακομα. Δλδ πως σκατα το πουλαν και δε βρισκουν ανταλλακτικα.

Ξερετε ποια site "φοβουνται' για δυσφημιση ωστε να γραψω? Εννοω ποια rating κτλ?

 

http://www.resellerratings.com/store/BangGood

Eχε καλο feedback to banggood εχω αγοράσει τρεις φορές απο εκει (οχι τηλεφωνο) και όλα πηγαν καλα

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα αν το παρω αυτο και το συνδεσω στη κινεζια θα δουλεψει ;

 

http://www.ebay.com/itm/5600mAh-USB-Portable-External-Backup-Battery-Charger-Power-Bank-For-Mobile-Phone-/291031940270?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&var=&hash=item43c2dafcae

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα αν το παρω αυτο και το συνδεσω στη κινεζια θα δουλεψει ;

 

http://www.ebay.com/itm/5600mAh-USB-Portable-External-Backup-Battery-Charger-Power-Bank-For-Mobile-Phone-/291031940270?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&var=&hash=item43c2dafcae

 

Γιατί όχι;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Dear sir,

 

Yes,it's our responsibility to get your phone fix. For the phone only have one year warranty and it begins from the moment we get it from manufacturer. You ordered the phone on 27th Jan. It also takes time for you send the phone back to China for repair.It will out of one year warranty already. Plus the phone has been stopped production, the manufacturer hard to find the repair parts to repair the phone. So we think it's not a good way for you to wait some times to get it repair and furthermore, it's not sure can be repaired.

 

So we try to compensate you in this way. By giving you a good enough coupon to get a good phone instead of taking time and money to get this phone repaired.

 

Is that OK? Do you still have doubts on this?

 

 

Δειτε απαντηση.....

Link to comment
Share on other sites

Dear sir,

 

Yes,it's our responsibility to get your phone fix. For the phone only have one year warranty and it begins from the moment we get it from manufacturer. You ordered the phone on 27th Jan. It also takes time for you send the phone back to China for repair.It will out of one year warranty already. Plus the phone has been stopped production, the manufacturer hard to find the repair parts to repair the phone. So we think it's not a good way for you to wait some times to get it repair and furthermore, it's not sure can be repaired.

 

So we try to compensate you in this way. By giving you a good enough coupon to get a good phone instead of taking time and money to get this phone repaired.

 

Is that OK? Do you still have doubts on this?

 

 

Δειτε απαντηση.....

 

Ποιιο κλεφτοκαταστημα ειναι αυτο,απο ποτε η εγγυηση ισχυει απο την μερα που θα το παρουν αυτοι απο τον κατασκευαστη και οχι απο την ημερα παραλαβης απο τον πελατη.....ποιο κλεφτοκαταστημα ειναι για πες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...