Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να χάσεις τα χρήματά σου. Στείλε τους μήνυμα μέσω των μηνυμάτων του ebay ότι θα περιμένεις μέχρι την τρίτη το πρωί και μετά άνοιξε υπόθεση στο ebay εάν δεν σου δώσουν αριθμό αποστολής.

Προσοχή όλες οι συνομιλίες σου να γίνονται μέσω των μηνυμάτων του ebay και όχι με απ'ευθείας e-mail εκτός ebay.

 

Με πρόλαβε ο φίλος παραπάνω... Και εγώ αυτό θα σου πρότεινα

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!

έκανα από το πρωί αυτό που είπε ο φίλος evansarmor,τους απάντησα μέσω ebay ότι θα περιμένω τρεις μέρες αλλιώς θα κάνω refund στο paypal.

απλά σκέφτομαι μην είναι αργά ως την τρίτη..

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας κακη εμπειρια παλαιοτερα παιδια απο παρομοια κατασταση (ασε που μου εστιειλαν λαθος κντ)ειπα να ζητηση τα λεφτα του πισω.Τα λεφτα βεβαια δεν τα εχασα αλλα περασε σχεδον ενα 2μηνω για να τα παρω.Και η τιμη που το δινει ειναι εξαιρετικα χαμηλη,αυτο με προβληματισε καταρχην.Τωρα αγορες σε τετοιου ειδους προιοντα μονο απο γνωστα και αξοιπιστα καταστηματα. Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κινητό 400gr πακέτο, μέγεθος το τυπικό, κοστολογήθηκε κατ'εκτίμηση στα 100€ και χρεώθηκα 23€ ΦΠΑ, 1€ χαρτόσημα και 12€ εκτελωνιστικά έξοδα. Όταν τους είπα γιατί εκτελωνίζετε δέμα από γερμανία, μου είπαν, "ναι, καλά, αφού έχει χώρα αρχικής αποστολής την Σιγκαπούρη, η γερμανία είναι transit χώρα και δεν το εκτελώνισαν εκεί, οπότε πλήρωνε εδώ..."

 

Ωχ, κατάλαβα...το δικό μου είναι ενός κιλού περίπου, 151€ οπότε ας ετοιμάζομαι για τη λυπητερή...

 

Πάντως επικοινώνησε, θα έλεγα, με το κατάστημα αγοράς να τους ενημερώσεις ότι μέσω DE υπάρχει τελευταία αυξημένος κίνδυνος τελωνείου, μπας και γλιτώσουν κάποιοι άλλοι τα έξοδα.

 

Μια τελευταία ερώτηση...

Εγώ όταν βάζω εδώ τα στοιχεία της παραγγελίας μου εμφανίζει το δέμα ωσάν να στάλθηκε κατευθείαν από Σιγκαπούρη στην Ελλάδα κι όχι μέσω Γερμανίας....έτσι στο εμφάνιζε κι εσένα ή αλλιώς;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/360736790820?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

αυτό είναι το κινητό...

ο πωλητής πως σας φαίνεται??

Edited by mits200
Link to comment
Share on other sites

 

mits μιλησες μαζι τους?με τι θα το στειλουν?θα στειλουν στανταρ το 1,5 2ram?μηπως στειλουν κανενα προβληματικο στο wifi kai to gps?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παντως εξακολουθω να βλεπω παρα πολυ....χαλαρη......την τιμη.Μακαρι να βγω ψευτης βεβαια...:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει θήκη από aliexpress και από τις 5/11 μου λέει στο tracking number αυτό

Receive Item From Customer (Area: IPS)

 

Σύμφωνα με τον οδηγό, αυτό σημαίνει ότι είναι στο ταχυδρομείο μου αν κατάλαβα καλά. Γιατί τόσο καιρό δεν έχει έρθει ειδοποίηση;

 

Επίσης περιμένω και ένα άλλο από ebay.co.uk που έχει αυτό στο 17track

 

07/11/13, Your item, posted on 07/11/13 with reference R********GB has been passed to the overseas postal service for delivery in GREECE.

 

Υποτίθεται θα ερχόταν πολύ πιο γρήγορα από αγγλία.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει θήκη από aliexpress και από τις 5/11 μου λέει στο tracking number αυτό

Receive Item From Customer (Area: IPS)

 

Σύμφωνα με τον οδηγό, αυτό σημαίνει ότι είναι στο ταχυδρομείο μου αν κατάλαβα καλά. Γιατί τόσο καιρό δεν έχει έρθει ειδοποίηση;

 

Επίσης περιμένω και ένα άλλο από ebay.co.uk που έχει αυτό στο 17track

 

07/11/13, Your item, posted on 07/11/13 with reference R********GB has been passed to the overseas postal service for delivery in GREECE.

 

Υποτίθεται θα ερχόταν πολύ πιο γρήγορα από αγγλία.

 

Το πρωτο σημαινει οτι ο πωλητης το παρεδωσε στην αεροπορικη εταιρεια στην Κινα.Δεν ειναι στο Ελ Βενιζελος.Θελει μερες ακομα.Για το δευτερο προσφατα ειχα μια περιπετεια με ενα ρολοι απο Αγγλια.Τα Αγγλικα ταχυδρομεια συνεργαζονται με την ACS πλεον πιθανοτατα για αντικειμενα αξιας.Δεν το ηξερα και το προλαβα στο αεροδρομιο μια μερα πριν γυρισει πισω γιατι ο κουριερ δεν αφησε ειδοποιηση να το παραλαβω.Το περιμενα με ΕΛΤΑ.Στο σαιτ των ΕΛΤΑ δεν φαινοταν τιποτα,ειχαν περασει 30 μερες και τελικα εφταιγε ο κουριερ που επειδη δεν ειδε το ονομα στο κουδουνι δεν αφησε ενα απλο χαρτακι.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο σημαινει οτι ο πωλητης το παρεδωσε στην αεροπορικη εταιρεια στην Κινα.Δεν ειναι στο Ελ Βενιζελος.Θελει μερες ακομα.Για το δευτερο προσφατα ειχα μια περιπετεια με ενα ρολοι απο Αγγλια.Τα Αγγλικα ταχυδρομεια συνεργαζονται με την ACS πλεον πιθανοτατα για αντικειμενα αξιας.Δεν το ηξερα και το προλαβα στο αεροδρομιο μια μερα πριν γυρισει πισω γιατι ο κουριερ δεν αφησε ειδοποιηση να το παραλαβω.Το περιμενα με ΕΛΤΑ.Στο σαιτ των ΕΛΤΑ δεν φαινοταν τιποτα,ειχαν περασει 30 μερες και τελικα εφταιγε ο κουριερ που επειδη δεν ειδε το ονομα στο κουδουνι δεν αφησε ενα απλο χαρτακι.

Αυτό από Κίνα, πριν από το συγκεκριμένο μήνυμα έλεγε ότι ανοίχτηκε στο τελωνείο του Πεκίνου αν θυμάμαι καλά. Και από τότε, δεν άλλαξε ξανά.

 

Δοκίμασα στο tracking της ACS αλλά μου λέει ότι δέχονται μόνο αριθμητικά tracking number και αυτό που βάζω δεν είναι σωστό.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ψαχνω ν' αγοράσω άμεσα δύο κινητά με καλό επεξεργαστή 1,5 GHz , ram 1,5 και πάνω, Ενσωματωμένη Μνήμη τουλάχιστον 8GB, καλή κάμερα. Το ένα θα χρησιμοποιείται κυρίως για εργασίες γραφείου ιντερνετ, email, office ενώ το άλλο χρειάζεται χάρτες πλοήγησης κ ελληνικούς, καλύτερη διαδρομή κ.λ.π. έχετε να προτείνετε μοντέλα; έχω μπερδευτεί με τόσα που έχω ψαξει στα κινέζικα e shop και επείδη δεν έχω αγοράσει από Κίνα ξανά φοβάμαι μην διαλέξω καμιά πατάτα...

ευχαριστω

 

καλησπέρα,

ελληνικά μπαίνουν σε αυτί το κντ?

ευχαριστώ και εύχομαι να το λάβεις γρήγορα κ σωστά.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Αυτό από Κίνα, πριν από το συγκεκριμένο μήνυμα έλεγε ότι ανοίχτηκε στο τελωνείο του Πεκίνου αν θυμάμαι καλά. Και από τότε, δεν άλλαξε ξανά.

 

Δοκίμασα στο tracking της ACS αλλά μου λέει ότι δέχονται μόνο αριθμητικά tracking number και αυτό που βάζω δεν είναι σωστό.

 

δοκιμασε αυτο. ισως σου γραφει κατι.

https://gls-group.eu/EU/en/parcel-tracking

βαλε το tracking number και αν εχει ερθει στην ACS θα σου δωσει ενα αλλον αριθμο δεματος.

πιστευω να σε βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο. ισως σου γραφει κατι.

https://gls-group.eu/EU/en/parcel-tracking

βαλε το tracking number και αν εχει ερθει στην ACS θα σου δωσει ενα αλλον αριθμο δεματος.

πιστευω να σε βοηθησα.

 

Ευχαριστώ πολύ. Τελικά τελευταία φορά εμφανίστηκε στην Γερμανία στις δώδεκα του μήνα.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

 

τους ρωτησα και μου απαντησαν οτι αυτη ειναι η τιμη!!

Link to comment
Share on other sites

τους ρωτησα και μου απαντησαν οτι αυτη ειναι η τιμη!!

 

Το ερωτημα δεν ειναι αν αυτη ειναι η τιμη αλλα το εαν θα ερθει ποτε το πακετο και εαν ερθει (τι θα εχει το πακετο?) αποκλειεται σ αυτα τα λεφτα να εχει 2 GB RAM.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα δεν ειναι αν αυτη ειναι η τιμη αλλα το εαν θα ερθει ποτε το πακετο και εαν ερθει (τι θα εχει το πακετο?) αποκλειεται σ αυτα τα λεφτα να εχει 2 GB RAM.

Εάν θα έλθει άλλο τηλέφωνο θα είναι από λάθος περιγραφή και όχι από εσκεμμένη απάτη του μαγαζιού, το οποίο είναι από τα πιό παλιά και αξιόπιστα που υπάρχουν στο διαδίκτυο ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, όταν το κινητό (από ChinaPadMall) είναι από τις 01/11 Item in conta IPS, μήπως να αρχίζω να ανησυχώ?

γιατί αργεί τόσο πολύ?

όχι. Διαβασε την υπογραφή μου

Link to comment
Share on other sites

Απλώς ειναι στο δρόμο. Υπομονή θα πρέπει να ανησηχείς όταν εισαι στα όρια των 45 ημερών που δινει το paypal μετα την πληρωμή(αν έχεις πληρώσει με paypal)
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...