Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι φιλε ειναι το 8πυρινο http://www.b2cbuying.com/95-new-coolpad-f1-smartphone.html

 

Δεν ειναι καινουριο.Ειναι επιστροφη ή μεταχειρισμενο.Το 95% new δεν το ειδες?Το σαιτ ειναι αξιοπιστο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σημειώσουμε πάντως πως το αναφέρουν ότι δεν είναι καινούριο, σε σύγκριση με αλλά μαγαζιά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε πάντως πως το αναφέρουν ότι δεν είναι καινούριο, σε σύγκριση με αλλά μαγαζιά.

Οντως,αυτο ειναι ενα μεγαλο + για το καταστημα......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε πάντως πως το αναφέρουν ότι δεν είναι καινούριο, σε σύγκριση με αλλά μαγαζιά.

 

Οντως,αυτο ειναι ενα μεγαλο + για το καταστημα......:)

Απατεωνιά είναι, τα μεταχειρισμένα έχουν ένδειξη "used", όχι "95% new", όταν κάποιος ταλαίπωρος το αγοράσει και κατόπιν διαμαρτυρηθεί, θα του απαντήαουν "Δεν έχουμε ευθύνη, το γράφουμε"

(Εκτός και εάν κάνω λάθος και υπάρχει εφαρμογή που μετράει επί τοις % την χρήση.) :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Απατεωνιά είναι, τα μεταχειρισμένα έχουν ένδειξη "used", όχι "95% new", όταν κάποιος ταλαίπωρος το αγοράσει και κατόπιν διαμαρτυρηθεί, θα του απαντήαουν "Δεν έχουμε ευθύνη, το γράφουμε"

(Εκτός και εάν κάνω λάθος και υπάρχει εφαρμογή που μετράει επί τοις % την χρήση.) :)

Βρε συ "95% new" ειναι το δολωματακι,αυτο ειναι ευννοητο.

Αυτο μαλλον πρεπει να το γραψεις σε καποια πασιγνωστα πλεον καταστηματα,που ουτε καν αναφερουν κατι σχετικο.

Και ναι εννοειται οτι εαν μου το γραφουν,ειναι καθαρα δικη μου επιλογη εαν θα το παρω η οχι.(Εγω παντως δεν θα τσιμπαγα....)

Τουλαχιστον θα ξερω τι θα παρω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαίνεστε, μπορεί να αποδειχτεί και πιό γερό από τα 100% new. Λογικά είναι από επιστροφή (πχ καμιά προβληματική οθόνη), πήγε εργοστάσιο, επισκευάστηκε, ελέγχθηκε πλήρως (πράμα που δεν κάνουν σε όλα τα κινητά της παραγωγής), και θα έρθει σε μένα όσο πιό ελεγμένο γίνεται και με 30-40$ χαμηλότερη τιμή.

 

Αν δεν είχε τίποτα γρατσουνιές κλπ, εγώ το έπαιρνα ευχαρίστως...

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαίνεστε, μπορεί να αποδειχτεί και πιό γερό από τα 100% new. Λογικά είναι από επιστροφή (πχ καμιά προβληματική οθόνη), πήγε εργοστάσιο, επισκευάστηκε, ελέγχθηκε πλήρως (πράμα που δεν κάνουν σε όλα τα κινητά της παραγωγής), και θα έρθει σε μένα όσο πιό ελεγμένο γίνεται και με 30-40$ χαμηλότερη τιμή.

 

Αν δεν είχε τίποτα γρατσουνιές κλπ, εγώ το έπαιρνα ευχαρίστως...

Δεν βλεπω τον λογο να τρελαθουμε βρε,κουβεντα κανουμε.:)

Μολις εκανα την αγορα Νο500 απο ΚΙΝΑ.................:D

Και ουτε ενα κντακι δεν μου εκαναν δωρο.......:lol::lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος το πηρα απο vickmall γιατι δεν ξερω αν πληρωνα το κανονικο μπορει να στελνανε το προβληματικο ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος το πηρα απο vickmall γιατι δεν ξερω αν πληρωνα το κανονικο μπορει να στελνανε το προβληματικο ;)

 

εγω παντως που το πηρα (coolpadf1) απο το b2cbuying ελεγε brandnew και οταν ηρθε το εξετασα πολυ λεπτομερως και ηταν τσιλικο!

η μπαταρια μαλιστα ηταν ενος μηνος..

το σαιτ παντως ειναι πολυ καλο...προς στιγμην, ετσι??:O

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

ποιο απο τα 2 ειναι πιο αξιοπιστο το to2c.com ή το vickmall.com;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ποιο απο τα 2 ειναι πιο αξιοπιστο το to2c.com ή το vickmall.com;

Και τα δύο μια χαρά είναι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια την βοηθεια σας παρακαλω. παραγγειλα 2/12 απο geekbying το umizero με γρηγορη μεταφορα χθες τους εστειλα ενα μνμ που βρισκετε το κινητο και η απαντηση ειναι αυτη¨ thanks for your order from Geekbuying.

we know you have paid the shipping fee, but we are so sorry to inform you that your area is a remote area, so you have to pay for the remote fee,

and you can also check on this internet to see if your area is a remote area: http://raslist.dhl.com/jsp/first.jsp

so if you would like to pay for the shipping fee (about USD37),

please pay to this link : .......

please ignore the picture and after you pay ,just tell me your new order number so that we can send out your order .

and if you do not want to pay for the remote fee , we will change it to Registered airmail and refund you the shipping charge .

If you have any questions , please feel free to contact us.

τι κανω΄; συγνωμη για το σεντονι και την ενοχληση αλλα ηθελα να ειναι εδω για τις γιορτες και εχω φαει κολλημα τωρα.:mad:

Link to comment
Share on other sites

τι κανω΄; συγνωμη για το σεντονι και την ενοχληση αλλα ηθελα να ειναι εδω για τις γιορτες και εχω φαει κολλημα τωρα.:mad:

Ακύρωσε την παραγγελία γιατί και στις γιορτές δεν θα το πάρεις, και θα πληρώσεις εκτός από τα ταχυδρομικά επιπλέον όσα το αγόρασες και ακόμη παραπάνω.

Είπαμε χιλιάδες φορές να μην κάνετε παραγγελίες με courier .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ακύρωσε την παραγγελία γιατί και στις γιορτές δεν θα το πάρεις, και θα πληρώσεις εκτός από τα ταχυδρομικά επιπλέον όσα το αγόρασες και ακόμη παραπάνω.

Είπαμε χιλιάδες φορές να μην κάνετε παραγγελίες με courier .....

εχεις απολυτο δικιο αλλα για την ακριβεια επειδη ειναι παραγγελεια για εναν φιλο φαγωθηκε με το γρηγορο (εγω 2 τηλ. με singapore τα πηρα και ολα καλα και απο vickmall που δεν το αλλαζω με τιποτα)

και θα ηθελα να μου πεις αν με την δευτερη λυση που μου προτεινουν εχω να φοβηθω κατι. Γιατι δεν μου τα λενε καλα. ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο αλλα για την ακριβεια επειδη ειναι παραγγελεια για εναν φιλο φαγωθηκε με το γρηγορο (εγω 2 τηλ. με singapore τα πηρα και ολα καλα και απο vickmall που δεν το αλλαζω με τιποτα)

και θα ηθελα να μου πεις αν με την δευτερη λυση που μου προτεινουν εχω να φοβηθω κατι. Γιατι δεν μου τα λενε καλα. ευχαριστω παντως

Η δεύτερη λύση είναι να σου το στείλουν με απλό ταχυδρομείο όπως όλοι, απλώς δεν θα είναι εδώ γιά τις γιορτές.

Εξήγησε στον φίλο σου ότι με courier θα πληρώσει επιπλέον 37 δολλάρια ταχυδρομικά (εκτός από αυτά που πλήρωσε), θα το κρατήσουν στο τελωνείο, θα πληρώσει 23% ΦΠΑ, εκτελωνιστικά έξοδα και τελικώς θα το πληρώσει ... χρυσό.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα προβλημα. εκανα μια παραγγελια απο το minideal Asus Zenfone 5 Z2580 με επεξεργαστη στα 2GHz και μου εστείλαν το Z2560 με υποδεέστερο επεξεργαστη στα 1,6GHz... τι πρεπει να κάνω? Ευχαριστω αν μπορει κάποιος να μου απαντήσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα προβλημα. εκανα μια παραγγελια απο το minideal Asus Zenfone 5 Z2580 με επεξεργαστη στα 2GHz και μου εστείλαν το Z2560 με υποδεέστερο επεξεργαστη στα 1,6GHz... τι πρεπει να κάνω? Ευχαριστω αν μπορει κάποιος να μου απαντήσει

 

Θα πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους και να τους πεις οτι στειλανε λαθος συσκευη.

Απο εκει και περα αν εισαι ικανοποιημενος με την συσκευη και θες να την κρατησεις πες να σου επιστρεψουν την διαφορα και

το ζητημα τελειωνει εκει αρκει βεβαια να το δεχτουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και έλειπα μέρες και έχασα την ροή των γεγονότων, αυτές τις μέρες υπάρχει καμία προσφορά του στυλ -50% για κανένα κινητό; μέχρι 120 δολλάρια διαθέτω..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια την βοηθεια σας παρακαλω. παραγγειλα 2/12 απο geekbying το umizero με γρηγορη μεταφορα χθες τους εστειλα ενα μνμ που βρισκετε το κινητο και η απαντηση ειναι αυτη¨ thanks for your order from Geekbuying.

we know you have paid the shipping fee, but we are so sorry to inform you that your area is a remote area, so you have to pay for the remote fee,

and you can also check on this internet to see if your area is a remote area: http://raslist.dhl.com/jsp/first.jsp

so if you would like to pay for the shipping fee (about USD37),

please pay to this link : .......

please ignore the picture and after you pay ,just tell me your new order number so that we can send out your order .

and if you do not want to pay for the remote fee , we will change it to Registered airmail and refund you the shipping charge .

If you have any questions , please feel free to contact us.

τι κανω΄; συγνωμη για το σεντονι και την ενοχληση αλλα ηθελα να ειναι εδω για τις γιορτες και εχω φαει κολλημα τωρα.:mad:

 

Οι εταιριες courier, περιοχες που ειναι περα των 25χλμ απο την εδρα τους, τις χαρακτηριζουν απομακρυσμενες - δυσπροσιτες και χρεωνουν ενα επιπλεων κοστος.

Αυτο θελει να σου πει και σου ζηταει να πας στο link που σου δεινει να κανει μια "αγορα" που θα αφορα αυτο το επιπλεων κοστος, αλλα αν δεν θες να τα πληρωσεις θα στο στειλουν με το ταχυδρομειο και θα σου επιστρεψουν τη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιριες courier, περιοχες που ειναι περα των 25χλμ απο την εδρα τους, τις χαρακτηριζουν απομακρυσμενες - δυσπροσιτες και χρεωνουν ενα επιπλεων κοστος.

Αυτο θελει να σου πει και σου ζηταει να πας στο link που σου δεινει να κανει μια "αγορα" που θα αφορα αυτο το επιπλεων κοστος, αλλα αν δεν θες να τα πληρωσεις θα στο στειλουν με το ταχυδρομειο και θα σου επιστρεψουν τη διαφορα

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις ζητησα απλο ταχυδρομειο και ηδη μου βαλανε τα λεφτα της διαφορας.

Ποτε με courier λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ηθελα την βοηθεια επειδη παντου διαβαζω κ καλα κ ασχημα reviews για σχεδον ολα τα site θα ηθελα να μου πει καποιος που εχει παραγειλει κινεζικο τερατακι τηλεφωνο ποιο θεωρει ποιο αξιοπιστο?τι κοιταω για να μην εχω προβλημα με τα δικτυα ειμαι συνδρομιτης cosmote κ απο οτι εχω ψαξει κοιταω wcdma 2100! ποιο κανει καλη συσκευασια για να μην εχουμε προβλημα (εχω δει βιντεο με συσκευασιες απο efox,coolicool,pandawill,geekbuyingκ ηταν αξιοπρεπεις κ γενικα ποιος τηρει ολα αυτα που λεει με οχι κρυφες χρεωσεις κτλ μου αρεσουν οι τιμες του efox αλλα φοβαμαι μην τυχον επειδη ειναι ποιο φτηνο μηπως.....επισης κ το coolicool αλλα δεν ξερω πολλα πολλα ενδιαφερομαι για kolina k100+,ulefone be one,mijue,cubot,inew, επισης δεν θα ηθελα να ειναι root η συσκευη pre installed play store
Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη συσκευασία την κάνει το geekbuying, από πλευράς αξιοπιστίας, αυτό, και το vicmall, τα υπόλοιπα σε δεύτερη μοίρα γιά εμένα τουλάχιστον.

Γιά τα τηλέφωνα, καλύτερα να γίνεις πιό συγκεκριμένος και να αναφέρεις ακριβώς γιά ποιά μοντέλλα ενδιαφέρεσαι.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...