Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα δύο γινονται. Αν παει πίσω, χάνεις τα μεταφορικά που ηρθε και ξαναμπλεκεις με τον κινεζο. Αν το παραλαβεις, θα πληρωσεις εκει κανενα 50αρι-60αρι

 

Συμφωνοι, να πληρωσω πενηνταρι δεν με νοιαζει εδω που φτασαμε..Χθες μως που μιλησα με dhl τους ειπα οτι πληρωσα 80 δολαρια.Τωρα πως θα τους το αλλαξω το παραμυθι???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοιτα, εγω θα εκανα edit στην εικονα, σιγουρα εχεις invoice, ειτε στο email σου ειτε στο μενου παραγγελιών του aliexpress. Ε δε νομιζω να καταλαβουν...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εγω θα εκανα edit στην εικονα, σιγουρα εχεις invoice, ειτε στο email σου ειτε στο μενου παραγγελιών του aliexpress. Ε δε νομιζω να καταλαβουν...

 

δεν εχω invoice δεν μου εστειλε .αυτο του ζητησα να μου στειλει..αρα λες και εσυ για φοτοσοπ?

Link to comment
Share on other sites

Dispute για αυτον τον λογο δεν δικαιωνεσαι αν ΕΣΥ διαλεξες την DHL.Μιλα με τον κινεζο πληρωσε μεταφορικα αστο να γυρισει πισω κ να στο ξαναστειλει με registered air mail.

Αν θελεις να γλυτωσεις χρονο υπαρχουν 2 τινα

1:Σε γαργαλαει η τσεπη σου(ετσι κ αλλιως σε γαργαλουσε αφου παρηγγειλες με courier)τους αφηνεις το εκτελωνιζουν κ το πληρωνεις 2 φορες

2:Εχεις να διαθεσεις μια ολοκληρη μερα για σκοτωμα κ ατσαλινα νευρα, παιρνεις κ ενα redbull κ το εκτελωνιζεις μονος σου .Ετσι γλυτωνεις ενα 70-80αρι

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο αλλά κάπως ακριβό εν σχέσει με τα άλλα ...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Dispute για αυτον τον λογο δεν δικαιωνεσαι αν ΕΣΥ διαλεξες την DHL.Μιλα με τον κινεζο πληρωσε μεταφορικα αστο να γυρισει πισω κ να στο ξαναστειλει με registered air mail.

Αν θελεις να γλυτωσεις χρονο υπαρχουν 2 τινα

1:Σε γαργαλαει η τσεπη σου(ετσι κ αλλιως σε γαργαλουσε αφου παρηγγειλες με courier)τους αφηνεις το εκτελωνιζουν κ το πληρωνεις 2 φορες

2:Εχεις να διαθεσεις μια ολοκληρη μερα για σκοτωμα κ ατσαλινα νευρα, παιρνεις κ ενα redbull κ το εκτελωνιζεις μονος σου .Ετσι γλυτωνεις ενα 70-80αρι[/QUOT

 

Το προβλημα μου δεν ειναι αν θα το εκτελωνισω εγω η αυτοι, αλλα οτι το δηλωσαμε με τον dealer αλλο ποσο απο την πραγματικη του αξια για να εχει μικροτερο φορο, και τωρα μου ζηταει η dhl αποδειξη αγορας η print screen της τιμης του προιοντος απο τον aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου δεν ειναι αν θα το εκτελωνισω εγω η αυτοι, αλλα οτι το δηλωσαμε με τον dealer αλλο ποσο απο την πραγματικη του αξια για να εχει μικροτερο φορο, και τωρα μου ζηταει η dhl αποδειξη αγορας η print screen της τιμης του προιοντος απο τον aliexpress.

Εφ'όσον δεν έχεις πρόβλημα με το εάν πληρώσεις άλλα 150 ευρώ, πες τους την αληθινή τιμή και ότι την έβαλε αυθαιρέτως ο Κινέζος ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο το ιδιο μαγαζι ,ιδιο κινιτο ιδια μερα αποστολης με τον φιλο (thl 6,vickmal ,18 10 efige)και δεν εχει ερθη ακομα,πως γινεται ,με ξεχασαν εμενα στα ελτα,χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο το ιδιο μαγαζι ,ιδιο κινιτο ιδια μερα αποστολης με τον φιλο (thl 6,vickmal ,18 10 efige)και δεν εχει ερθη ακομα,πως γινεται ,με ξεχασαν εμενα στα ελτα,χαχαχα

 

Γιατι σας ξεχασαν;;; δηλαδη περιμενετε σε 10 μερες το κινητο να ειναι σπιτι σας;; Αυτα συμβαινουν σε ελαχιστες περιπτωσεις. Μεσα στην αλλη βδομαδα θα το εχετε, οπως συμβαινει παντα η αποστολη κινητων απο Κινα. 20 μερες

Link to comment
Share on other sites

Εμενα 5 μερες απο coolicool και ακομα να ξεκινησει. Και δε βλεπω παραθυρο για chat πλεον, να τους πριξω λιγακι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο το ιδιο μαγαζι ,ιδιο κινιτο ιδια μερα αποστολης με τον φιλο (thl 6,vickmal ,18 10 efige)και δεν εχει ερθη ακομα,πως γινεται ,με ξεχασαν εμενα στα ελτα,χαχαχα

 

Μήπως ζήτησες ολλανδικό ταχυδρομείο αντί για Singapore; Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι διαφορετικό. Εκτός και αν έφυγε με κάποιες διαφορά ώρας, οπότε μπήκε σε άλλο σάκο και άλλο κοντέινερ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γιά πληροφόρηση, μόλις επέστρεψα από το γραφείο των ΕΛΤΑ της γειτονιάς μου, και η μοναδική υπάλληλος μου είπε ότι πήγε στο περιφερειακό της Επανωμής γιά να παραλάβει δέματα και έφυγε άπρακτη, γιατί γίνεται χαμός και δεν προλαβαίνουν ούτε να τα ταξινομήσουν ...

Οπότε κάνετε λίγη υπομονή, γιατί οι "σωτήρες" άφησαν χωρίς προσωπικό τα ταχυδρομεία, και όσοι έμειναν δεν έχουν δέκα χέρια .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορει να ισχυει σε σενα λιγα χλμ παραπερα ομως υπαρχει αλλη κατασταση

 

Αυτη ειναι η κατασταση. Για καθε 3 υπαλλήλους μεχρι πριν 1-2 χρονια, εχουν αφησει 1, αυτή είναι η αναλογία.

 

Για το coolicool, περασαν 5 μερες ( 3 εργασιμες που μου ειχαν πει) για την αποστολή και τωρα μου λενε το ιδιο, παιρνει αλλες 2-3 μερες λεει, συνολο 8 ( ; ). Μ'αρέσει που περνιοταν και για κορυφαιο μαζι με το vickmall απο τους promoters εδω περα...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η κατασταση. Για καθε 3 υπαλλήλους μεχρι πριν 1-2 χρονια, εχουν αφησει 1, αυτή είναι η αναλογία.

 

Για το coolicool, περασαν 5 μερες ( 3 εργασιμες που μου ειχαν πει) για την αποστολή και τωρα μου λενε το ιδιο, παιρνει αλλες 2-3 μερες λεει, συνολο 8 ( ; ). Μ'αρέσει που περνιοταν και για κορυφαιο μαζι με το vickmall απο τους promoters εδω περα...

Και που να δείς το GearBest το οποίο 12 ημέρες μετά την πληρωμή ακόμη "προετοιμάζει" την παραγγελία ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για το συγκεκριμενο κ ας δεχτουμε οτι καποιοι λιγοι εχουν μια ιδιαιτερη νοοτροπια.Πως αλλιως εξηγηται το γεγονος οτι ξεχαστηκε το ειδοπ. επειδη ο υπαλληλος ειχε αδεια κ αυτη ηταν η τεταρτη φορα που συμβαινει.

Τελος παντων μολις τωρα κοιταω κ ανοιγω το δεμα απο gearbest το οποιο ειναι δηλωμενο cellphone (no brand) 28 dollars

Παρα την οποια συννενοηση

Οσοι παραγγειλατε απο εκει προσεξτε

Link to comment
Share on other sites

οσοι παραγγειλατε και παραλαβατε απο http://www.b2cbuying.com

ειστε ικανοποιημενοι? ολα ενταξει?

γιατι περιμενω ενα coolpadf1 απ'αυτους με

2014-10-19 14:20

Despatched to overseas (Country code: GR)

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

οσοι παραγγειλατε και παραλαβατε απο http://www.b2cbuying.com

ειστε ικανοποιημενοι? ολα ενταξει?

γιατι περιμενω ενα coolpadf1 απ'αυτους με

2014-10-19 14:20

Despatched to overseas (Country code: GR)

 

ειναι νωρις ακομα,εγω περιμενω δεμα απο τις 10 Οκτωβρη αναχωρηση

Link to comment
Share on other sites

Hello,

Αν και είναι off topic,...

Μήπως ξέρει κανείς κινέζικα site με μινιατούρες ???

Έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι

Link to comment
Share on other sites

οσοι παραγγειλατε και παραλαβατε απο http://www.b2cbuying.com

ειστε ικανοποιημενοι? ολα ενταξει?

Ναι, μια χαρά. Πολύ ικανοποιημένος ως τώρα από την εξυπηρέτηση. Σε σημείο που για εμένα είναι το μόνο ανταγωνιστικό του VickMall.

Πήρα ένα JiaYu G2F και περιμένω ένα iOcean X8 mini τώρα.

 

Ακόμα είναι νωρίς για να παραλάβεις. Κοντά στον μήνα είναι το κανονικό.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες, αυτά τα λαμόγια του GearBest έχουν σελίδα στο φόρουμ;;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει εμπειρία από το dealsmachine ;

http://www.dealsmachine.com/

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...