Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα ψαξε λιγο στο φορουμ,εχει ανοιξει και σχετικο νημα με την απατη τους..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375069

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hotinbuy τελος....

to2c δεν απαντανε (προσωπικα τους εχω στειλει 2 φορες κ με γραψανε)

minideal μαλλον προς αποφυγη με αυτα που διαβαζω απο μερικους....

ποσα τελικα εμπιστα site εχον μεινει.? οεο???

 

Το minideal δεν είπε κανένας ότι δεν είναι αξιόπιστο,απλά άργησαν οι παραγγελίες λόγω sinpost ενώ σε άλλους έφταναν σε 10 μέρες. Όταν λάβω το τηλέφωνο θα σας ενημερώσω αν τελικά είναι αξιόπιστο και δεν μου έστειλαν ένα κουτί γεμάτο πέτρες. Πάντως και εμένα που εμφανίστηκε στα ελτα και λέει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS

Link to comment
Share on other sites

hotinbuy τελος....

to2c δεν απαντανε (προσωπικα τους εχω στειλει 2 φορες κ με γραψανε)

minideal μαλλον προς αποφυγη με αυτα που διαβαζω απο μερικους....

ποσα τελικα εμπιστα site εχον μεινει.? οεο???

 

εγώ χθες το βράδυ που τους έστειλα μεσώ της σελίδας τους , για το t02c, μου απάντησαν σήμερα το πρωί με email.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χωρίς να έχω πληροφόρηση πιστεύω ότι κατι παίζει με τα εδώ τελωνεία, δεν μπορεί από 5_10 να είμαι "κλείσιμο ips" και να μην έχει εμφανιστεί Ακόμα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χωρίς να έχω πληροφόρηση πιστεύω ότι κατι παίζει με τα εδώ τελωνεία, δεν μπορεί από 5_10 να είμαι "κλείσιμο ips" και να μην έχει εμφανιστεί Ακόμα

 

από προσωπική εμπειρία το κλείσιμο ips μπορεί να κρατήσει αρκετές μέρες ανάλογα με το που πάει βόλτα το δέμα.

Σε πρόσφατη αγορά μου από 3/10 έχω κλείσιμο IPS... σε αναλυτική αναζήτηση για την πορεία του δέματος βλέπω ήδη 3 στάσεις και ακόμα δεν έφτασε Αθήνα. Τώρα βρίσκεται Ζυρίχη... άσχετος προορισμός για στάση αλλά εκεί είναι. Αναμονή

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αναλυτικη αναζητηση για την πορεια του δεματος;

Για δωσε κανα link γιατι και εγω ειμαι σε κλεισιμο απο ips απο 28/9

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αναλυτικη αναζητηση για την πορεια του δεματος;

Για δωσε κανα link γιατι και εγω ειμαι σε κλεισιμο απο ips απο 28/9

Και ΄γω μία από τα ίδια. Ακριβώς κλείσιμο από ips από 28/9, τι έγινε σταμάτησαν τα πάντα;

Φίλε "aiakos" πες μας για την αναλυτική αναζήτηση, γιατί το trackchecker που έχω, σταματάει στο κλείσιμο από ips στα ΕΛΤΑ.

 

Τελικά τι εννοεί ο ποιητής κλείσιμο από ips από 28/9; Ότι δηλαδή έφυγε από π.χ. Σιγκαπούρη και ταξιδεύει;

Edited by kaspanos
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε πληροφορίες πάρτε στα ελτα 80011 82000. Εκεί πήρα εγώ και ρώτησα για το δέμα δίνοντας το tracking number. Εμένα μου γράφει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS από τις 2/10. Μου είπε ο υπάλληλος ότι στις 3/10 έγινε προετοιμασία αποστολής απο τη Σιγκαπούρη (Singpost) και δεν έχει μπει ακόμα Ελλάδα. Χρειάζεται 8-12 μέρες ?? για να φτάσει αν όντως το έστειλαν 03/10. Και ερωτώ: πως έφτασε σε 10ημερο απο minideal σε άλλους; Τυχεράκηδες
Link to comment
Share on other sites

από προσωπική εμπειρία το κλείσιμο ips μπορεί να κρατήσει αρκετές μέρες ανάλογα με το που πάει βόλτα το δέμα.

Σε πρόσφατη αγορά μου από 3/10 έχω κλείσιμο IPS... σε αναλυτική αναζήτηση για την πορεία του δέματος βλέπω ήδη 3 στάσεις και ακόμα δεν έφτασε Αθήνα. Τώρα βρίσκεται Γενεύη... άσχετος προορισμός για στάση αλλά εκεί είναι. Αναμονή

Κι εγώ όπως κι εσύ. Πες μας αν θες τι εννοείς όταν λες «αναλυτική αναζήτηση». Που το έψαξες;

Είναι χρήσιμο να έχουμε όλοι μας τέτοια link. ;)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 01-10-2013 15:47 IPS

 

αυτο μου βγαζει στα ελτα..η παραγγελια εγινε στις 23 του μηνα απο το to2c..τι συμβαινει?

 

Posting Date Status Date Status Description

01-10-2013 01-10-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

αυτο στο 17τρακ...

Γιατι αργειι?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστέρηση... για την απάντηση σχετικά με τι εννοώ "αναλυτική αναζήτηση".

 

Παράδειγμα... αυτές τις μέρες περιμένω μία αποστολή η οποία έρχεται με china post.

Μέσα στο 17tracking απλά πατήστε details... εκεί βγάζει την πορεία του δέματος... στην περίπτωσή μου είναι στα κινέζικα αλλά από τον τριψήφιο κωδικό του Location καταλαβαίνω που στο καλό βρίσκεται το δέμα.

Αργότερα θα κάνω edit το παρόν ποστ με copy/paste... δυστυχώς είμαι εκτός και δεν μπορώ να ποστάρω εύκολα

 

-edit-

 

20131008, 已交付, ATH, 希腊 - Αθήνααααααααααααααααααααααααααα

20131008, 运输路程结束, ATH, 希腊

20131007, 启运, ZRH, 希腊

20131007, 运输路程结束, ZRH, 希腊 Ζυρίχη

20131007, 启运, PEK, 希腊

20131006, 已收到, PEK, 希腊

20131004, 交航, PEK, 希腊 - πεκίνο

 

Αντίστοιχη μετάφραση από google trans

 

20131008 έχει παραδοθεί, ATH, Ελλάδα

20131008, ταξίδι μεταφοράς τελειώνει, ATH, Ελλάδα

20131007, αναχώρηση, ZRH, Ελλάδα

20131007, μεταφορές ταξίδι τελειώνει, ZRH, Ελλάδα

20131007, αναχώρηση, ΠΕΚ, Ελλάδα

20131006 έχει παραληφθεί, ΠΕΚ, Ελλάδα

20131004, σταυρός Airlines, ΠΕΚ, Ελλάδα

 

Να σημειώσω ότι εδώ δεν φαίνεται ο τόπος αποστολής με ημερομηνία 3/10. Με το πεκίνο να είναι ο πρώτος ενδιάμεσος σταθμός

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστέρηση... για την απάντηση σχετικά με τι εννοώ "αναλυτική αναζήτηση".

 

Παράδειγμα... αυτές τις μέρες περιμένω μία αποστολή η οποία έρχεται με china post.

Μέσα στο 17tracking απλά πατήστε details... εκεί βγάζει την πορεία του δέματος... στην περίπτωσή μου είναι στα κινέζικα αλλά από τον τριψήφιο κωδικό του Location καταλαβαίνω που στο καλό βρίσκεται το δέμα.

Αργότερα θα κάνω edit το παρόν ποστ με copy/paste... δυστυχώς είμαι εκτός και δεν μπορώ να ποστάρω εύκολα

σε μένα πάντως δεν αναφέρει κάτι διαφορετικό ......βλ. συννημένο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σε μένα πάντως δεν αναφέρει κάτι διαφορετικό ......βλ. συννημένο

 

Το ίδιο με σένα μου βγάζει ένα δέμα από Sweden post - directlink

 

Το θέμα είναι όμως το αποτέλεσμα... τα δέματά μας ταξιδεύουν σε όλη την Ευρώπη (καλά τα παραλέω) πριν φτάσουν Ελλάδα, οπότε είναι και λογικό πολλές φορές να φαίνεται κολλημένο το "contra IPS - κλείσιμο από IPS", που στην πραγματικότητα το δέμα ταξιδεύει απλά δεν βλέπουμε στο tracking όλους τους ενδιάμεσους σταθμούς και την όποια καθυστέρηση έχει σε κάθε έναν από αυτούς.

 

Έχω κάνει edit και το προηγούμενο μου ποστ όπου φαίνονται οι σταθμοί

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 01-10-2013 15:47 IPS

 

αυτο μου βγαζει στα ελτα..η παραγγελια εγινε στις 23 του μηνα απο το to2c..τι συμβαινει?

 

Posting Date Status Date Status Description

01-10-2013 01-10-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

αυτο στο 17τρακ...

Γιατι αργειι?

Να ξέρεις, είμαστε πολλοί που περιμένουμε περίπου αυτό το διάστημα.

Προσωπικά έκανα παραγγελία 18-9 και η αποστολή από Κίνα έγινε 2 μέρες μετά από σένα (3-10).

Λίγο οι αργεία που είχανε, λίγο το θέμα με τις μπαταρίες που έχει προκύψει... Λογική η καθυστέρηση.

 

 

Συγνώμη για την καθυστέρηση... για την απάντηση σχετικά με τι εννοώ "αναλυτική αναζήτηση".

 

Παράδειγμα... αυτές τις μέρες περιμένω μία αποστολή η οποία έρχεται με china post.

Μέσα στο 17tracking απλά πατήστε details... εκεί βγάζει την πορεία του δέματος... στην περίπτωσή μου είναι στα κινέζικα αλλά από τον τριψήφιο κωδικό του Location καταλαβαίνω που στο καλό βρίσκεται το δέμα.

Αργότερα θα κάνω edit το παρόν ποστ με copy/paste... δυστυχώς είμαι εκτός και δεν μπορώ να ποστάρω εύκολα

 

-edit-

 

20131008, 已交付, ATH, 希腊 - Αθήνααααααααααααααααααααααααααα

20131008, 运输路程结束, ATH, 希腊

20131007, 启运, ZRH, 希腊

20131007, 运输路程结束, ZRH, 希腊 Ζυρίχη

20131007, 启运, PEK, 希腊

20131006, 已收到, PEK, 希腊

20131004, 交航, PEK, 希腊 - πεκίνο

 

Αντίστοιχη μετάφραση από google trans

 

20131008 έχει παραδοθεί, ATH, Ελλάδα

20131008, ταξίδι μεταφοράς τελειώνει, ATH, Ελλάδα

20131007, αναχώρηση, ZRH, Ελλάδα

20131007, μεταφορές ταξίδι τελειώνει, ZRH, Ελλάδα

20131007, αναχώρηση, ΠΕΚ, Ελλάδα

20131006 έχει παραληφθεί, ΠΕΚ, Ελλάδα

20131004, σταυρός Airlines, ΠΕΚ, Ελλάδα

Α αυτό εννοείς. Κι εγώ που νόμιζα ότι έχεις ανακαλύψει κάνα πιο αναλυτικό Tracking Info...

Σε πολλούς από μας δεν εμφανίζει ενδιάμεσες διαδρομές γιατί είμαστε σε άλλο ταχυδρομείο (π.χ. με Singapore Post ενώ εσύ είσαι με China Post).

Σε αυτό το θέμα φαίνεται ότι το China Post δείχνει περισσότερα στάδια...

 

 

σε μένα πάντως δεν αναφέρει κάτι διαφορετικό ......βλ. συννημένο

Είναι με άλλο ταχυδρομείο ο φίλος, γι΄αυτό, (China Post). Κι εμένα ότι εσένα δείχνει...

Σωστά τα λέει ο aiakos. Και όλο αυτό το... «ταξίδι», προφανώς έχει να κάνει με το κόστος μεταφοράς,

το οποίο μειώνεται όταν υπάρχουν ενδιάμεσοι σταθμοί. Ένα από τα τιμήματα του Free Shipping... :whistle:

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

:food::food::rotfl::food:Transporting

Destination Country - Greece(Normal Tracking)

Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2013/10/10 17:15:43

10-10-2013 11:24, Item in conta ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

09-10-2013 04:19, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

08-10-2013 01:20, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

04-10-2013 15:19, Item in conta IPS, IPS

Εγω αύριο Χανιά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..μπορει καποιος να μου γραψει δυο τρια site αξιοπιστα(που να εχει αγορασει απο αυτο χωρις προβληματα και παρατραγουδα) γιατι θελω να παραγγειλω αρκετα κινητα(3-4) ολης της παρεας.

διαβασα για αρκετα site αλλα δεν καταλαβα ποια ειναι τα πιο αξιοπιστα!με χειροπιαστα παραδειγματα ωστε να κανουμε εναν καταλογο!

ευχαριστω!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Προσθεστε το 4px στο track checker ή καντε trackin στην σελιδα τους στο internet για πιο αναλυτικες πληροφοριες, τουλαχιστον γα singapore post.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..μπορει καποιος να μου γραψει δυο τρια site αξιοπιστα(που να εχει αγορασει απο αυτο χωρις προβληματα και παρατραγουδα) γιατι θελω να παραγγειλω αρκετα κινητα(3-4) ολης της παρεας.

διαβασα για αρκετα site αλλα δεν καταλαβα ποια ειναι τα πιο αξιοπιστα!με χειροπιαστα παραδειγματα ωστε να κανουμε εναν καταλογο!

ευχαριστω!!

 

Merimobiles.com

Minideal.net

Geekbuying.com

To2c.com

Link to comment
Share on other sites

Σακη σ ευχαριστω εισαι τεραστιος και γρηγορος!

εχεις και κανενα κινητο δυνατο να μου προτεινεις ..εγω εχω βαλει στο ματι δυο της ZOPO.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Σακη σ ευχαριστω εισαι τεραστιος και γρηγορος!

εχεις και κανενα κινητο δυνατο να μου προτεινεις ..εγω εχω βαλει στο ματι δυο της ZOPO.

 

THL W8 έχω πάρει και εγώ καμιά δεκαριά για όλη την παρέα και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Τα πήρα από το minideal αξιόπιστοι με άμεση αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Σακη σ ευχαριστω εισαι τεραστιος και γρηγορος!

εχεις και κανενα κινητο δυνατο να μου προτεινεις ..εγω εχω βαλει στο ματι δυο της ZOPO.

 

Εγω ειχα παρει το zopo c2 platinum τωρα εχω το zopo zp980 2/32 ...απιστευτα κινητα και τα δυο!!!ειχα παρει για φιλους τεσσερα thl w8 και τρια tengda n9500,καλα κινητα και τα δυο αλλα τα zopo ξεφευγουν πολυ!!απλα απιστευτα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...