Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει καποιος εμπειρία απο to2c.com;

 

Έχω παραγγείλει πριν δυο χρόνια περίπου δύο φορές.

Την πρώτη φορά έγραψαν την κανονική αξία στο δέμα και πλήρωσα τελωνίο.

Τη δεύτερη φορά, γμου έκαναν έκπτωση όσα είχα πληρώσει την πρώτη φορά στο τελωνίο.

Γενικά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω παραγγείλει πριν δυο χρόνια περίπου δύο φορές.

Την πρώτη φορά έγραψαν την κανονική αξία στο δέμα και πλήρωσα τελωνίο.

Τη δεύτερη φορά, γμου έκαναν έκπτωση όσα είχα πληρώσει την πρώτη φορά στο τελωνίο.

Γενικά ευχαριστημένος.

 

Καλά, πριν 2 χρόνια μια χαρά ήταν όλα...

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω να ασχοληθώ καιρό, για κινητό από eglobalcentral.eu μέσω τριγωνικής δεν βλέπω κάποια επιλογή , έρχεται έτσι κ αλλιώς με αυτόν τον τρόπο ή πρέπει να τους το αναφέρεις κ να πληρώσεις έξτρα χρήματα ? ευχαριστώ

 

Από ότι ξέρω το στέλνουν με αυτό τον τρόπο έτσι κι αλλιώς, αλλά δεν χάνεις και τίποτα να τους ρωτήσεις :happy:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

to eglobalcentral.eu ειναι στην ευρωπη σε καποια χωρα παιδες η τα στελνουν απο κινα ?

 

Αγγλία, αν δεν κάνω λάθος

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Hong Kong μου ειπαν στο τσατ τους

Ε ναι και αυτο κοντα στην Ευρωπη.........διπλα ειναι στη υδρογειο σφαιρα.....ρε τα Κινεζοπουλα....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες τι διάολο γίνεται ;; Προσπάθησα να παραγγείλω τηλ. από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του Tinydeal στην Γερμανία και όταν πήγα να το πληρώσω μου έβγαλε μύνημα ότι δεν στέλνουν στην Ελλάδα ...:X
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αγγλία, αν δεν κάνω λάθος

 

το eglobalcentral.eu μου απαντησε μολις σε email Οτι στελνουν απο Χονγκ Κονγκ αλλα....

"However, we ship our orders with special logistics arrangement and therefore all you will need to pay is the prices on website, no VAT, import fees nor hidden charges involved for the customer on any order. Any VAT or customs duties incurred will be settled by eGlobaL. The price you see on the website is the final price you pay for the product."

 

εχει παραγγειλει καποιος προσφατα τους εμπιστευομαστε?

(πεφτει θαψιμο παντως στα trustpilot Κλπ...)

 

Το vickmall δεν μου ανεφερε ουτε τριγωνικες ουτε ορθογωνιες

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

Ας μοιραστώ την εμπειρία που είχα με το Gearbest.

 

14 Νοεμβρίου παρήγγειλα 2 Vervee Apollo Lite από το Gearbest. Μετά από μεγάλη αναμονή (όλοι με καταλαβαίνετε πιστεύω) έφτασαν στις 15 Ιανουαρίου. Το μαύρο ήταν ενός φίλου. Το πήρε, έβαλε 2 κάρτες, ευτυχισμένος. Το λευκό το ήθελα για μένα σαν backup συσκευή. Ενώ το δούλεψα το τηλέφωνο για αρκετό καιρό χωρίς sim και δεν είχα κανένα θέμα. Κάποια στιγμή αποφάσισα να βάλω sim και η έκπληξη έγινε! Δε λειτουργούσε κανένα από τα 2 slots. Ενώ έβλεπε και στα δύο slots sim, δεν έπαιρνε σήμα με καμία. Δοκιμές κόντρα δοκιμές, hard reset κλπ, αποτέλεσμα κανένα. Επικοινωνώ μαζί τους, τους στέλνω βίντεο με το πρόβλημα και μου προτείνουν ή την επιστροφή ή να το κρατήσω όπως είναι και να μου δώσουν refund 30USD. Φυσικά δεν το κράτησα, πήγα στο ταχυδρομείο και το έστειλα... Το κόστος ήταν ή 7 ή 9 ευρώ, δε θυμάμαι ακριβώς. Ένα μήνα μετά, επικοινωνώ μαζί τους, μου λένε πως το παρέλαβαν, οτι έχω πράγματι πρόβλημα και με ρωτάνε αν θέλω αντικατάσταση με καινούριο ή refund. Ζήτησα φυσικά refund και σε λιγότερο από 24 ώρες μου ήρθε μήνυμα από το paypal.

 

Όλα καλά λοιπόν! :)

Link to comment
Share on other sites

Ας μοιραστώ την εμπειρία που είχα με το Gearbest.

 

14 Νοεμβρίου παρήγγειλα 2 Vervee Apollo Lite από το Gearbest. Μετά από μεγάλη αναμονή (όλοι με καταλαβαίνετε πιστεύω) έφτασαν στις 15 Ιανουαρίου. Το μαύρο ήταν ενός φίλου. Το πήρε, έβαλε 2 κάρτες, ευτυχισμένος. Το λευκό το ήθελα για μένα σαν backup συσκευή. Ενώ το δούλεψα το τηλέφωνο για αρκετό καιρό χωρίς sim και δεν είχα κανένα θέμα. Κάποια στιγμή αποφάσισα να βάλω sim και η έκπληξη έγινε! Δε λειτουργούσε κανένα από τα 2 slots. Ενώ έβλεπε και στα δύο slots sim, δεν έπαιρνε σήμα με καμία. Δοκιμές κόντρα δοκιμές, hard reset κλπ, αποτέλεσμα κανένα. Επικοινωνώ μαζί τους, τους στέλνω βίντεο με το πρόβλημα και μου προτείνουν ή την επιστροφή ή να το κρατήσω όπως είναι και να μου δώσουν refund 30USD. Φυσικά δεν το κράτησα, πήγα στο ταχυδρομείο και το έστειλα... Το κόστος ήταν ή 7 ή 9 ευρώ, δε θυμάμαι ακριβώς. Ένα μήνα μετά, επικοινωνώ μαζί τους, μου λένε πως το παρέλαβαν, οτι έχω πράγματι πρόβλημα και με ρωτάνε αν θέλω αντικατάσταση με καινούριο ή refund. Ζήτησα φυσικά refund και σε λιγότερο από 24 ώρες μου ήρθε μήνυμα από το paypal.

 

Όλα καλά λοιπόν! :)

Κερδιζει ολοενα ποντους το gear απο εκει που ηταν για κλωτσιες

Link to comment
Share on other sites

απο το vickmall πηρα ριν 10 μερες ενα κινητο με τριγωνικη ,ηρθε σε 13 μερες χωρις κανενα ακατονομαστο

κοστιζει 20 ευρω συν τη τιμη της παραγγελιας οποια κι αν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ας μοιραστώ την εμπειρία που είχα με το Gearbest.

 

14 Νοεμβρίου παρήγγειλα 2 Vervee Apollo Lite από το Gearbest. Μετά από μεγάλη αναμονή (όλοι με καταλαβαίνετε πιστεύω) έφτασαν στις 15 Ιανουαρίου. Το μαύρο ήταν ενός φίλου. Το πήρε, έβαλε 2 κάρτες, ευτυχισμένος. Το λευκό το ήθελα για μένα σαν backup συσκευή. Ενώ το δούλεψα το τηλέφωνο για αρκετό καιρό χωρίς sim και δεν είχα κανένα θέμα. Κάποια στιγμή αποφάσισα να βάλω sim και η έκπληξη έγινε! Δε λειτουργούσε κανένα από τα 2 slots. Ενώ έβλεπε και στα δύο slots sim, δεν έπαιρνε σήμα με καμία. Δοκιμές κόντρα δοκιμές, hard reset κλπ, αποτέλεσμα κανένα. Επικοινωνώ μαζί τους, τους στέλνω βίντεο με το πρόβλημα και μου προτείνουν ή την επιστροφή ή να το κρατήσω όπως είναι και να μου δώσουν refund 30USD. Φυσικά δεν το κράτησα, πήγα στο ταχυδρομείο και το έστειλα... Το κόστος ήταν ή 7 ή 9 ευρώ, δε θυμάμαι ακριβώς. Ένα μήνα μετά, επικοινωνώ μαζί τους, μου λένε πως το παρέλαβαν, οτι έχω πράγματι πρόβλημα και με ρωτάνε αν θέλω αντικατάσταση με καινούριο ή refund. Ζήτησα φυσικά refund και σε λιγότερο από 24 ώρες μου ήρθε μήνυμα από το paypal.

 

Όλα καλά λοιπόν! :)

 

ολα καλα, τελος καλο, πραγματι το gb κερδιζει εδαφος, αυτη η vernee μου κανει λιγο προς umi.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το geekbuying αντίθετα πάει έχω 5-6 συσκευές φέτος και στην τελευταία άρχισαν τα παρατράγουδα , πήρα ένα φθηνό leagoo στα 54€ που ήταν διαθέσιμο στο ΗΚ και είναι γνωστό οτι κάνουν καμιά βδομάδα να το στείλουν έλα να δεις οτι περάσαν 15 μέρες και τίποτα τους στέλνω email και ρωτάω ''προς τι αυτή καθυστέρηση '' και απάντηση '' έχουμε ελλείψεις σε κάποια υλικά '' και το κινητό είναι ακόμα διαθέσιμο στο shop wtf ε μετά τους λέω refund η αλλαγή σε ενα homtom το κάνουν και με χρεώνουν 1.25€ που ήταν διάφορα λέω καλά next time θα σας τα πω , Περνάει άλλη μια βδομάδα κλασικά χωρίς να το στείλουν και ίδια ερώτηση κάνω και τι παίρνω την ίδια απάντηση

τους τα είπα άσχημα και άμεσος μετά λέει σου στέλνουμε άμεσα την συσκευή που τελικά είναι διαθέσιμη και λέω οκ last time περνάνε 3 μέρες και τίποτα , σήμερα έλαβα απάντηση οτι θα τη στείλουν και δίνουν ένα 5$ cuppon :X και το αστείο την ίδια μέρα έκανα άλλη παραγγελιά 2 συσκευές και αυτές έχουν έρθει εδω και 2 μέρες

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Να διαγραφει.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

τωρα το vickmall εκοψε το expedited και εχει βαλει μια επιλογη

Netherlands Registered Airmail(SF)(No tax insurance:if you pay tax for your parcel,you can offer us receipt of the tax,vickmall will refund the tax payment to you.) $8.99

 

Καμια ιδεα καποιος για τα παραπανω?? Ολο και καποιος θα εχει παρει προσφατα δεν μπορει...

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κατι με το GearBest?

Εχω αξαναπαρει και ολα ηρθαν νορμαλ αλλα η τελευται αμου παραγγελια εχει ως εξης:

Jan 25, 2017 17:55:11 PM ημερα παραγγελιας.

Με Netherlands Post Registered.

Μηνυμα απο NL:

13-02-2017 09:48 The item is on transport to the country of destination GREECE

12-02-2017 14:47 The item is at the PostNL sorting center

07-02-2017 10:00 The item is pre-advised

 

Μεχρι σημερα τιποτα.

 

Ανοιξα dispute sto paypal και δεν εγινε τιποτα.Κερδισε ο πωλητης γιατι λεει μετα απο ερευνα ειδαν οτι το παρελαβα (?)

Τι κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κατι με το GearBest?

Εχω αξαναπαρει και ολα ηρθαν νορμαλ αλλα η τελευται αμου παραγγελια εχει ως εξης:

Jan 25, 2017 17:55:11 PM ημερα παραγγελιας.

Με Netherlands Post Registered.

Μηνυμα απο NL:

13-02-2017 09:48 The item is on transport to the country of destination GREECE

12-02-2017 14:47 The item is at the PostNL sorting center

07-02-2017 10:00 The item is pre-advised

 

Μεχρι σημερα τιποτα.

 

Ανοιξα dispute sto paypal και δεν εγινε τιποτα.Κερδισε ο πωλητης γιατι λεει μετα απο ερευνα ειδαν οτι το παρελαβα (?)

Τι κανω τωρα?

 

Δώσε tracking number

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δώσε tracking number

Πουθενά δεν φαίνεται ότι ήλθε στην Ελλάδα και παρέλαβες ..

Επικοινώνησε με το PAYPAL και πες τους ότι δεν δέχεσαι το αποτέλεσμα και να σου επιδείξουν απόδειξη παραλαβής από τα ΕΛΤΑ με την υπογραφή σου και αριθμό ταυτότητος.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

RS760088397NL

 

δε φαινεται πως παρελαβες

επικοινωνησε ξανα με paypal

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ευχομαι να με βοηθήσετε με την καταστασή μου γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι!

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εξής λάπτοπ απο το Gearbest.

http://www.gearbest.com/laptops/pp_620750.html

 

Με κουπόνι πάει στα 240Ε. Θα αποσταλεί Θεσσαλονίκη.

H μια επιλογή είναι να βάλω EMS που συνεργάζεται με τα ΕΛΤΑ και έχει λίγο πιο φθηνό εκτελωνισμό (μακριά απο DHL)

 

Ένας φίλος ανέφερε πως αν επιλέξω shipping Priority Line EU Express δε θα περάσει τελωνείο γτ θα μπεί σε άλλη χώρα της Ε.Ε και μετά θα έρθει Ελλάδα. Ισχύει αυτο?

Γιατι έμαθα πως απο τα περασμένα Χριστούγεννα έχουν γίνει πιο αυστηροί οι τελωνειακοί!

 

Υ.Γ: Είμαι σε μεγάλη βιασύνη γιατί αύριο λήγει το flash sale και επιστρέφει σε τιμή άνω των 300.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ευχομαι να με βοηθήσετε με την καταστασή μου γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι!

 

 

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εξής λάπτοπ απο το Gearbest.

 

http://www.gearbest.com/laptops/pp_620750.html

 

 

 

Με κουπόνι πάει στα 240Ε. Θα αποσταλεί Θεσσαλονίκη.

 

H μια επιλογή είναι να βάλω EMS που συνεργάζεται με τα ΕΛΤΑ και έχει λίγο πιο φθηνό εκτελωνισμό (μακριά απο DHL)

 

 

 

Ένας φίλος ανέφερε πως αν επιλέξω shipping Priority Line EU Express δε θα περάσει τελωνείο γτ θα μπεί σε άλλη χώρα της Ε.Ε και μετά θα έρθει Ελλάδα. Ισχύει αυτο?

 

Γιατι έμαθα πως απο τα περασμένα Χριστούγεννα έχουν γίνει πιο αυστηροί οι τελωνειακοί!

 

 

 

Υ.Γ: Είμαι σε μεγάλη βιασύνη γιατί αύριο λήγει το flash sale και επιστρέφει σε τιμή άνω των 300.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Γιατι βιαζεσαι να παρεις κατι με 0 reviews;

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το geekbuying μέσω ποιου ταχυδρομείου κάνει αποστολές; Θα έχουμε θέμα με τελωνείο; Μιλάω για αγορά κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το geekbuying μέσω ποιου ταχυδρομείου κάνει αποστολές; Θα έχουμε θέμα με τελωνείο; Μιλάω για αγορά κινητού.

ειναι θεμα τυχης.το ταχυδρομειο που εστειλε το κινητο το γραφει στην παραγγελια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...