Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No more deal with TinyDeal!!!:X :X :lol: :p
τι πρόβλημα έχουν ? καθυστερούν να στείλουν η δεν στέλνουν τίποτα? να ακυρώσω την παραγγελία?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά στέλνουν, αλλά πως θα το στείλουν για να έλθει σε τρείς ημέρες;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Προχθες εκανα παραγγελια το letv le2 pro απο tinydeal eu. Αν και ηταν 20 ευρω ακριβοτερο απο το vickmall το εκανα για να ερθει σε 3-4 μερες. Ομως ακομα δεν μου εχουν δωσει καν track number. Ειναι αξιοπιστο μαγαζι η να ακυρωσω την παραγγελια;

 

3-4 μέρες= τελωνειο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Από EU??? :blink: :blink:

 

Απο ΕU ακόμα όχι...

Αλλά είναι σίγουρα απο ΕU??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

TinyDeal EU γράφει το παιδί...:blink: :blink:

Οπότε τζάμπα τον τρομάξαμε τον άνθρωπο ... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε τζάμπα τον τρομάξαμε τον άνθρωπο ... :lol:

Απο tinydeal eu εκανα την παραγγελια για πιο γρηγορη αποστολη. Αλλα με ανησυχει το οτι ενω το paypal μου εστειλε αμεσως mail με την χρεωση της παραγγελιας, οι τινυντηλαρεοι δεν μου εχουν στειλει ακομα ουτε tracking number, ουτε ενα μηνυμα ευχαριστουμε για την παραγγελια. Τι συμβαινει τελικα με αυτους; λενε παραμυθι οτι το εχουν in stock και θα αργησουν την αποστολη; η ετσι δουκευει αυτο το μαγαζι; δηλαδη στελνει τα κινητα χωρις καμμια ενημερωση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο tinydeal eu εκανα την παραγγελια για πιο γρηγορη αποστολη. Αλλα με ανησυχει το οτι ενω το paypal μου εστειλε αμεσως mail με την χρεωση της παραγγελιας, οι τινυντηλαρεοι δεν μου εχουν στειλει ακομα ουτε tracking number, ουτε ενα μηνυμα ευχαριστουμε για την παραγγελια. Τι συμβαινει τελικα με αυτους; λενε παραμυθι οτι το εχουν in stock και θα αργησουν την αποστολη; η ετσι δουκευει αυτο το μαγαζι; δηλαδη στελνει τα κινητα χωρις καμμια ενημερωση;

Πότε έκανες την παραγγελία ;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πότε έκανες την παραγγελία ;;;
προχθες το βραδυ την εκανα,
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελει υπομονη ο κινεζος.....

οκ να κανω υπομονη...οκ να το πληρωσω παραπανω απο το vickmall για πιο γρηγορα και ας αργησει....αλλα συνηθως ολα τα μαγαζια αμεσως μολις ολοκληρωθει η παραγγελια στελνουν ενα email και λενε οτι επεξεργαζομαστε την παραγγελια σας,ευχαριστουμε για την αγορα σας,κ.λ.π. αυτοι οι μούργοι οι τινυντηλαρέοι δεν εστειλαν τιποτα...σαν να μην εγινε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από Ευρωπαϊκή αποθήκη κανονικα, αύριο, το αργότερο μεθαύριο παραλαμβάνεις.

 

Ελπίζω να είναι απλά δυσλειτουργία της ενημέρωσης σου κ να ναι στο......δρομο και να το παραλαβεις κανονικά και να μην γίνεις και συ ακόμα ένας που θα βάλει για υπογραφή του το : "no more deal with Tinydeal"...:lol:

 

Αλλιώς από Δεύτερα αρχίζεις τα "Γαλλο-κινεζικα", claim στο paypal κλπ κλπ, που δε στο εύχομαι...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το τινιντιλ εχει απο τα καλυτερα ενημερωτικα μαιλ σε καθε αγορα. Για να μην σου εχει στειλει, καποιο προβλημα υπαρχει, οποτε θα το εψαχνα λιγο παραπανω.
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το τινιντιλ εχει απο τα καλυτερα ενημερωτικα μαιλ σε καθε αγορα. Για να μην σου εχει στειλει, καποιο προβλημα υπαρχει, οποτε θα το εψαχνα λιγο παραπανω.
η θα εγραφαν ψεμματα οτι ειναι in stock και τηρουν σιγη μεχρι να το παραλαβουν αυτοι...ηδη το εχω μετανοιωσει που δεν το πηρα απο vick mall...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προχθες το βραδυ την εκανα,

Κανένας αριθμός από το εξωτερικό δεν ανιχνεύεται σε 48 ώρες ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είχα παραγγείλει από Ευρωπαϊκή αποθήκη για την αδερφή μου , αυτή το είχε παραλάβει στο 4-ημερο ενώ εγώ ακόμα εψαχνα να το εντοπισω με το tracking number χωρίς αποτέλεσμα!! :blink: :lol: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είχα παραγγείλει από Ευρωπαϊκή αποθήκη για την αδερφή μου , αυτή το είχε παραλάβει στο 4-ημερο ενώ εγώ ακόμα εψαχνα να το εντοπισω με το tracking number χωρίς αποτέλεσμα!! :blink: :lol: :blink:
στο account μου γραφει οτι η παραγγελια μου ειναι in processing.αυτο σημαινει οτι δεν εχει φυγει ακομα η συσκευη,και οτι τσαμπα πληρωσα το καπελλακι eu για γρηγορη αποστολη,αφου μαλλον δεν ηταν σε stock και το εγραφαν stock για να τσιμπησουν κατι βιαστικά κοτσύφια σαν εμενα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προχθες εκανα παραγγελια το letv le2 pro απο tinydeal eu. Αν και ηταν 20 ευρω ακριβοτερο απο το vickmall το εκανα για να ερθει σε 3-4 μερες. Ομως ακομα δεν μου εχουν δωσει καν track number. Ειναι αξιοπιστο μαγαζι η να ακυρωσω την παραγγελια;

 

Αν προσεξεις στη σελιδα του λεει πως αποστελεται σε 2-7 εργασιμες

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η διαφορά τους.

Απο την Ευρωπαϊκή αποθήκη του vickmall παραλαμβανεις σε 3-4 μέρες, ενώ από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του tinydeal, έτσι όπως πας, θα παραλαβεις σε καμία 15-ρια μέρες, όσο κάνει να στείλει το vickmall από Κινα!!! :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Απο το gearbest και everbuying που εχω παρει πραγματα με το βελγικο ταχυδρομειο σπο τξ στιγμη που το προϊον ηταν διαθεσιμο εκανε 4-6 μερες να φτασει απο Κινα Βελγιο κσι μετα 6-10 για Ελλαδα οποτε φανταζομαι αυτες τις 6-10 μερες συν ισως 1-2 για να φτασει απο την αποθηκη τους δεν τις γλυτωνεις αν παρεις απο ευρωπαικη αποθηκη

Για τα χρηματα που ζητουν παραπανω πχ ειδα σε smarteatch των 45€ +12€ δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου

Μονο για το τελωνειο αλλα σε πολυ ακριβα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Παντα αγοραζα απο vickmall η minideal. Και οχι απο την ευρωπαικη αποθηκη τους, απευθειας απο κινα. Τι μ επιασε ξαφνικα και παραγγειλα απο tinydeal ;παντως δεν το ξανακανω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εψαχνα κριτικες για ενα αλλο site και επεσα στο σχολιο του παιδιου για το tinydeal eu ,

εχω εμπειρία απο tinydeal πριν απο 2-3 χρονια περιπου οχι τις ευρωπαικες αποθηκες ομως , ειχα αγοράσει ενα oda tablet για τον αδερφο μου , το τι δουλεμα εφαγα δε λεγετε ,

το ταμπλετ το αγορασα 120 ευρω , περναει ο μηνας τιποτα ε λεω δεν πειράζει καμια φορα αργουνε , περνανε 40 μερες και στελνω μηνυμα , μου απαντανε ενα τυποποιημένο του στυλ το αντικείμενο ειναι στον δρομο για εσας με ενα trucking number το οποιο απλα εγραφε αναμενετε ελλαδα και στο ελτα δεν φαινοταν ουτε στην αγγλικη εκδοση του site που μου δωσανε παρα μονο στα κινεζικα ταχυδρομεια ,ε λεω δεν βαριεσαι περιμενε

περναει αλλη μια εβδομαδα και παλι τιποτα , ξανα μήνυμα ξανα απαντηση σας παρακαλω περιμενετε , μετα πολλα μου τρωνε 2 εβδομαδες ακομα οποτε λεω θελω αποζημιωση ,μου απαντανε το αντικειμενο ειναι ελλαδα πατε να ελενξετε το στα χυδρομειο σας

παω στο ταχυδρομείο λενε οχι δεν υπαρχει κατι και ουτε ηρθε τις τελευταιες 30 μερες που κοιταμε κατι !!!

ξανα μηνυμα ξανα αυτοι το ιδιο αριθμο αναζητησεις οχι λεει ειναι ελλαδα , μπαινω διαβαζω εγραφε παλι μονο στο κινεζοταχυδρομειο κατι οτι παραδωθηκε και μαλιστα οτι παραδωθηκε μετα απο 5 μερες απο την παραγγελια !!!!! πραγμα αδυνατο και γιατι δεν πηρα ποτε κατι και γιατι 5 μερες αποστολη απο κινα δεν παιζει και γιατι σε προηγουμενες αναζητησεις εγραφε αναμονη για ελλαδα,

ξανα ταχυδρομειο να κανω φασαρια λενε οχι δεν υπαρχει και αυτο που σου βγαζει οτι παραδωθηκε ειναι λαθος του google translate ειναι για αναμονη σε παραδωση απο εκεινη την ημερομηνια και καλα αλλα αυτο δεν εχει περασει ακομη τα συνορα δεν εχει μπει ελλαδα δεν ξερουμε λεει καν που βρίσκεται , ξανα μηνυμα σε αυτους !!!

σταματανε να απαντανε για μια εβδομαδα μετα λεω θα ζητησω απο paypal τα λεφτα η paypal μου απανταει οτι δεν μπορει να κανει κατι παρα μονο ενα ποσο γιατι περασε το οριο , τοτε ειχε μικροτερο οριο σε ημερες για να ζητησεις απζημιωση,αν θυμαμε καλα ηταν 45 μερες,

μετα απο μια εβδομαδα μου απαντανε αυτοι το δεμα επεστρεψε σε εμας γιατι λεει το ταχυδρομείο δεν μπορεσε να σας βρει ειχατε λεει λαθος στοιχεια θελουμε 80 δολαρια να το ξανα στειλουμε !!!!,λεω τα στοιχεια και στην paypal ειναι ιδια εδω και 5 χρονια που ψωνιζω απο ebay και αλλα site και στο δικο σας site εχω ξανα ψωνισει 4 φορες μικροπραγματα χωρις να αλαξω κατι

η απαντηση τους οχι δεν εχετε δηλωσει οδο στην διευθυνση , ναι δεν εχω δηλωσει οδο γιατι εμενα σε τουριστικο χωριο που δεν εχει οδους και ο ταχυδρομος μας ξερει ολους με τα μικρα ονοματα ποτε δεν ειχα οδο ουτε στις προηγουμενες παραγγελιες απο εσας η αλλο site και επιπλέον το ταχυδρομειο δεν παρελαβε ποτε αυτο το δεμα, ποτε μα ποτε !!! δεν εχω οδο γιατι δεν υπαρχει οπος ποτε δεν υπηρξε και αυτο το δεμα ελλαδα

αυτοι συνεχιζαν απλα να κανουν αντιγραφη επικολληση το προηγουμενο μηνυμα με την οδο χωρις καν να διαβαζουν οτι δεν υπαρχει οδος και ο ταχυδρομος ποτε δεν ειχε αυτο το δεμα

80 δολαρια λεει για αποστολη ξανα και να βαλω οδο !!! λεω 80 δολαρια για ενα δικο σας λαθος?γιατι αν δεν υπηρχαν στοιχεια σιγουρα δεν ηταν η οδος αλλα ηταν η το ονομα η το χωριο που εμενα και πως κατι που το στειλατε δωρεαν , με ερωτηση στο ταχυδρομειο απο εμενα για αποστολη κινα ελλαδα η ελλαδα κινα ενος τετοιου δεματος η αξια ειναι περιπου4-5 ευρω αν θυμαμαι καλα εσεις ζητατε 80????

λεω θελω πληρη αποζημιωση αλλιως θα κανω καταγγελια στο paypal (ηλπιζα να μην ξερουνοτι περασαν οι μερες) και θα σας κανω ρεζιλι σε ολα τα φορουμ

απαντηση..αγαπητε πελατη αυτη ειναι η τιμη που μας σηταει το συνεργαζομενο ταχυδρομειο...λεω στειλτε το απλο δεμα με δικη μου χρεωση

αγαπητε πελατη η απαντηση τους τι θα λεγατε 50 δολαρια για να το ξανα στειλουμε η αποζημιωση το 60%της αξιας σε κουπονι για μελοντικες αγορες?

λεω θελω πληρη αποζημιωση , μετα απο 2-3 μερες απαντηση να δωσω αλλα 40 δολαρια για να το ξανα στειλουνε,με παζαρια τα 40 γινανε 30 εφαγα το φεσι γιατι πλεον δεν ειχα καλυψη απο paypal , το δεμα το ξανα στειλανε χωρις φυσικα να βαλω οδο,πως να βαλω αφου δεν υπαρχουν και το πηρα κανονικα

βαλαν σε προσφορα ενα ταμπλετ που δεν τους συνεφερε και σιγουρα θα ψαρεψαν απο τις 100 παραγγελιες 20 κοροιδα σαν εμενα να βγαλουν το κερδος τους, το δεμα δεν το στειλανε ποτε ,η τουλαχιστον ποτε δεν μπηκε ελλαδα φαινοταν κ απο το τρακιγκ και με διαβεβαίωσή απο τα ελτα,με καθυστερησαν να χασω το δικαιωμα αποζημίωσης και ολα μια χαρα

συγνωμη αν κουρασα αλλα ηθελα να το μοιραστω μιας και το ματι μου επεσε στο tinydeal σχολιο για να ειναι προσεκτικοι οι επομενοι

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομα παιδια. ψάχνω σαν τρελός ένα vr headset για το κινητό μου , αγόρασα τον Ιανουάριο απο honorbuy ευρωπαϊκή αποθήκη το letv 1s x500 , ψάχνω το letv in vr m1 έτσι λέγοντα τα γυαλιά , δοκίμασα στα κινεζικα site που ήξερα και ενω υπήρχαν διαθέσιμα καθυστέρησα 2-3 μέρες και όταν έβαλα λεφτά στο paypal μου για να τα αγοράσω επιτέλους στα 3 site που είχα βρει gear best ,everbuying που αυτο ετσι και αλλιως θα το απέκλεια γιατι όταν παρήγγειλα το κινητό μου πρώτα το παρήγγειλα απο αυτος 21 νοεμβριου , γινόταν προπαραγγελίες που θα της αποστέλνανε στις 30 του ιδιου μηνα μεχρι 30 δεκεμβρίου ακομα δεν ειχε αποσταλέι το τηλ μου οποτε ακύρωσα και παρήγγειλα απο honorbuy me curier , κυριακή 10 το βραδυ παρήγγειλα τριτη απογευμα το είχα, τελος παντων μεγάλη παρένθεση εκανα, σε όλα τα site που το είχα βρει λοιπόν με το που εβαλα λεφτά εγινε sold out :P δεν μπορω να το βρω σε κανένα απο οσα ξερω ,υπάρχει καποιο αξιοπιστο περα απο οσα ξερω και η δεν το εχουν καθολου η ειναι εκτος στοκ?

αυτα που ξερω ειναι honorbuy , gearbest , everbuying , minideals , tinydeals ,igoogo ,banggood , vickmal ,

ουτε μέσω google δεν μπορώ να τα βρώ λες και δεν υπηρχαν ποτέ μονο 3 site εμφανίζει που ειναι εκτος στοκ

αν κάποιος μπορει να βοηθησει ευχαριστώ

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...