Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιες μαρκες απο τα κινεζικα κινητα δεν ειναι καλες και πρεπει να τις αποφευγουμε?ολες εχουν αψογο touch και τηρουν απολυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερουν?

 

μα τοσα thread κινητων απο κινεζικα κ ΟΛΑ με ελαχιστες σελιδες..διαβασε λιγακι..

zopo,jiayu,amoi,zte,lenovo,oppo,οι γνωστες αλλα κ πολλλες αλλες μια χαρα ειναι,

 

ουσιαστικα πρωτα βρες τι θες σε λεφτα επιδοσεις,ιντσες οθονης,δικαρτο-μονοκαρτο,μπαταρια κλπ,κ μετα

βλεπεις τι σου κανει..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι οχι απο etotalk? Eιχες μπλεξιματα?

Γιατί απλά ειναι πανάκριβο, χωρίς να δικαιολογείται

ναι αλλα πριν την SHANGHAI δεν εδειχνε τιποτα δεν υπηρχε το νουμερο εκει! αυτο δεν σημαινει τωρα οτι εχει φυγει απο SHANGHAI για Ελλαδα? γιαυτο και το δειχνει και στο Ελληνικο site λογικά.

έχει φύγει από Κίνα και λίγες μέρες μετά θα το δεις ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

ποιες μαρκες απο τα κινεζικα κινητα δεν ειναι καλες και πρεπει να τις αποφευγουμε?ολες εχουν αψογο touch και τηρουν απολυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερουν?

Φυσικά κ οχι, θελει προσοχή και να κανεις επαλήθευση των σπεκς των συσκευών .

Θα πω άλλη μια φορά κατι που εχει ειπωθεί αρκετές φορές (Απο Κινα δεν αγοράζουμε οτι πιο φτηνό βρίσκουμε).

Μεγάλη προσοχή και σε πιο μαγαζί θα δώσουμε τα λεφτά μας για να ελαττώσουμε την επισφαλεια .

Προτιμήστε επώνυμα δικα τους και οχι το οποιοδήποτε unbrand λόγο σπεκσ κ εξωτερικής εμφάνισης .

Πριν αποφασίσετε τι θα αγοράσετε ... διαβάστε το νήμα εδώ με τα Κινέζικα ,μην διστάσετε να κανετε ερωτήσεις , υπάρχουν παιδια με αρκετή εμπειρία στην συγκεκριμένη αγορά που θα σας βοηθήσουν να αποφύγετε καποιο δυσάρεστο γεγονός.

Προτιμάτε να πληρώνετε μεσο paypal .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

σαν προηγουμενος χρησης 2 iphone παντως απο επιδοτησεις κτλ (iphone 3GS 16GB και iphone 4 32GB ετσι δεν με εντυπωσιαζουν πλεον) οφειλω να πω για μενα πως προτιμω 1000 φορες περισσοτερο το android σαν λειτουργικο ασχετως συσκευης. Επειδη δεν ειναι επι του θεματος δεν αναπτυσω τωρα τους λογους γιατι πρεπει να γραφω εκθεσεις παντως εχει κινητα ειτε κινεζικα ειτε φιρμας μαρκας που ακομα και το iphone 5 το χτυπανε χαμω σαν χταποδι! :lol::lol::lol: εννοω για τα τεχνικα χαρακτηριστικα! αν ηθελα να εδινα 600-700 ευρω πχ θα προτιμουσα το sony xperia Z , ΗΤC ή καποιο Samsung ΠΑΝΤΑ με android και οχι iphone! αλλα τα θεωρω πεταμενα λεφτα σε κινητα οποτε παμε σε κινεζικα. (καλα και τα iphone made in china ειναι αλλα λεμε τωρα!).

 

Y.Γ ο ampelift πολυ σωστός!!! +1000

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

απολυτα σωστος.

 

Τι shipping διαλεγω απο geekbying? δωρεαν ή EMS/DHL?

δωρεάν, στο οποίο στέλνουν με singapore post. DHL Π-Ο-Τ-Ε

Link to comment
Share on other sites

εχω εβαλα EMS για ποιο γρηγορα (+17 ευρω ομως) αλλα και παλι μου το αποστειλαν μετα απο 1 εβδομαδα! και ακομα το περιμενω. Η πληρωμη εγινε στις 29 Απριλιου.
Link to comment
Share on other sites

κινέζικα κινητά δεν εμπιστεύομαι γτ έχω ακούσει ότι συνεχώς προβλήματα έχουν . Φτηνά κινητά και αξιόπιστα έχει η sony όπως το xperia tipo που σε skroytz το βρίσκεις κάτω από 100 εύρω .

 

νομιζω εδω που γραφεις εισαι σε λιγο ασχετο θεμα! παντως ολα τωρα ειναι Made in China! τι sony, τι iphone τι κολοκυθια....απλα παιρνουμε ΕΠΩΝΥΜΕΣ μαρκες κινεζικες και οχι οτι νανε! κινητο τοσο φτηνο μιλαμε για εντελως τυπικο που δεν κανει τπτ! :wacko::wacko::wacko: αν μπορεις να δωσεις παραπανω χρηματα και δεν θες κινεζικη μαρκα (οχι κινεζικο κινητο γιατι σχεδον ΟΛΑ ειναι Made in China) παρε το Sony xperia T με 288 ευρω απο το skroytz, αυτο ελεγα να παρω αλλα με 20 ευρω λιγοτερα βγηκε το πολυ καλο Zopo ZP980 που περιμενω και κανει ποσα πραγματα παραπανω απο το sony! επισης ειναι DUAL SIM οπως ολες οι κινεζικες μαρκες ενω οι γνωστες μη κινεζικες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ! για μενα αυτο μετραει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! οποτε δεν ειχα αλλη επιλογη απλα!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

νομιζω εδω που γραφεις εισαι σε λιγο ασχετο θεμα! παντως ολα τωρα ειναι Made in China! τι sony, τι iphone τι κολοκυθια....απλα παιρνουμε ΕΠΩΝΥΜΕΣ μαρκες κινεζικες και οχι οτι νανε! κινητο τοσο φτηνο μιλαμε για εντελως τυπικο που δεν κανει τπτ! :wacko::wacko::wacko: αν μπορεις να δωσεις παραπανω χρηματα και δεν θες κινεζικη μαρκα (οχι κινεζικο κινητο γιατι σχεδον ΟΛΑ ειναι Made in China) παρε το Sony xperia T με 288 ευρω απο το skroytz, αυτο ελεγα να παρω αλλα με 20 ευρω λιγοτερα βγηκε το πολυ καλο Zopo ZP980 που περιμενω και κανει ποσα πραγματα παραπανω απο το sony! επισης ειναι DUAL SIM οπως ολες οι κινεζικες μαρκες ενω οι γνωστες μη κινεζικες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ! για μενα αυτο μετραει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! οποτε δεν ειχα αλλη επιλογη απλα!
Σωστός! Εγκρίνω και επαυξάνω και εγώ στις αρχές του άλλου μήνα το 980 θα πάρω.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγειλω για τον κολλητο μου αλλο ενα thl w7s και ενα w8 για την κοπελια του απο minideal ξανα μιας και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.Αυτο που θελω να ρωτησω,ειναι,λογο του οτι το πακετο θα ναι μεγαλυτερο λογο 2 συσκευων αν θα υπαρχει καποιο θεμα (τελωνιο πχ).Εννοειτε με singpost.
Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγειλω για τον κολλητο μου αλλο ενα thl w7s και ενα w8 για την κοπελια του απο minideal ξανα μιας και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.Αυτο που θελω να ρωτησω,ειναι,λογο του οτι το πακετο θα ναι μεγαλυτερο λογο 2 συσκευων αν θα υπαρχει καποιο θεμα (τελωνιο πχ).Εννοειτε με singpost.

 

Μηπως καλυτερα να γινει διπλη παραγγελια; Ας πουν τη γνωμη τους τα παιδια με μεγαλυτερη εμπειρια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για κινητα αλλα μερικες φορες καποιοι πχ εμενα στο chinavasion ειχαν δηλωσει ενα πακετο ως δειγμα! ετσι τελωνειο ειχα δωσει κατι ψιχουλα! αυτα φυσικα τα πληρωσα στις ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ που ηρθαν σπιτι. Οπως και κατι μεγαλο και βαρυ απο Χαβαη για το αμαξι μου. Κατι αλλο απο Taiwan που φαινοταν κοστος νομιζω 50 ή 55 ευρω εκανε? με εβαλαν να δωσω 25 ευρω για τελωνειο! :mad::mad::mad::mad::mad: αν ειναι μεγαλυτερη ποσοτητα και φαινεται καπως μπορει στο τελωνειο να τα χτυπησουν στην τιμη!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνηθως ποσες μερες χρεαζεται για να φυγει το δεμα απο το τελωνειο και να το παραλαβω

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-05-2013 GREECE

και ακομα εκει ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνηθως ποσες μερες χρεαζεται για να φυγει το δεμα απο το τελωνειο και να το παραλαβω

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-05-2013 GREECE

και ακομα εκει ειναι.

 

Και μενα 10/5 ηρθε και περιμενω.Πιστευω μεχρι Παρασκευη η Δευτερα θα ερθει το χαρτι για παραλαβη.

Link to comment
Share on other sites

Το cellphonemic.com τι λεει σαν καταστημα????
Άριστο, αλλά με μικρή ποικιλία, σε σύγχρονες συσκευές ειδικά

κινέζικα κινητά δεν εμπιστεύομαι γτ έχω ακούσει ότι συνεχώς προβλήματα έχουν . Φτηνά κινητά και αξιόπιστα έχει η sony όπως το xperia tipo που σε skroytz το βρίσκεις κάτω από 100 εύρω .

Ενώ το tipo δεν έχει κανένα πρόβλημα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Θα παραγγειλω για τον κολλητο μου αλλο ενα thl w7s και ενα w8 για την κοπελια του απο minideal ξανα μιας και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.Αυτο που θελω να ρωτησω,ειναι,λογο του οτι το πακετο θα ναι μεγαλυτερο λογο 2 συσκευων αν θα υπαρχει καποιο θεμα (τελωνιο πχ).Εννοειτε με singpost.

Και 10 να πάρεις δεν θα χεις πρόβλημα με ταχυδρομείο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνηθως ποσες μερες χρεαζεται για να φυγει το δεμα απο το τελωνειο και να το παραλαβω

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-05-2013 GREECE

και ακομα εκει ειναι.

 

Και μενα 10/5 ηρθε και περιμενω.Πιστευω μεχρι Παρασκευη η Δευτερα θα ερθει το χαρτι για παραλαβη.

 

και μενα

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 12-05-2013 01:08 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 09-05-2013 08:43 IPS

απο την σελιδα των ΕΛΤΑ και ακομα τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνηθως ποσες μερες χρεαζεται για να φυγει το δεμα απο το τελωνειο και να το παραλαβω

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-05-2013 GREECE

και ακομα εκει ειναι.

 

Και μενα 10/5 ηρθε και περιμενω.Πιστευω μεχρι Παρασκευη η Δευτερα θα ερθει το χαρτι για παραλαβη.

Δεν είναι τελωνείο, δεν περνάει τελωνείο. Είναι στο τμήμα ειδικής διαχείρισης και τελευταία καθυστερούν αρκετά εκεί, μέχρι και μια βδομάδα.

και μενα

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 12-05-2013 01:08 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 09-05-2013 08:43 IPS

απο την σελιδα των ΕΛΤΑ και ακομα τιποτα!

Εσένα στις 12 έφυγε από εξωτερικό, κάνε υπομονή μέχρι να φτάσει και ανοιχθεί στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε γμτ με καράβι έρχεται απο την Κίνα? :lol::lol::lol::lol:
Με αεροπλάνο. Για China post:

Απ τη στιγμή που παραδίδουν το πακέτο στο ταχυδρομείο της περιοχής, περνάει μια μέρα μέχρι να πάει στο κέντρο διαλογής (τα λέω με την ορολογία των ΕΛΤΑ), μετά κάποιος χρόνος μέχρι να πάει στη περιοχή που φεύγει για εξωτερικό με αεροπλάνο (πχ Αθήνα), εκεί σχεδόν μια μέρα μέχρι να ελεχθεί στο τελωνείο και να μπει στο κατάλληλο σάκο για τη χώρα που προορίζεται. Κάποτε φεύγει για Ευρώπη. Ανάλογα τον φόρτο, συνήθως περνάει πρώτα από άλλες χώρες που χουν προτεραιότητα (Γερμανία, Γαλλία) κι από κει προωθείται στην Ελλάδα. Απ' όταν φτάσει στην Ελλάδα, στο Ελ. Βενιζέλος, περνάνει μερικές μέρες μέχρι να έρθει η ώρα να ανοιχθεί ο σάκος και να καταγραφεί το πακέτο (προτεραιότητα στα μεγαλύτερα πακέτα), μετά πάει Κέντρο Διαλογής αεροδρομίου, και μετά στο ΚΔ της περιοχής σου, στη τοπική διανομή της περιοχής σου που σου αφήνει και το ειδοποιητήριο κ τελος στο ταχυδρομείο.

:p

Link to comment
Share on other sites

πωπω χρονια θα παρει! :(:( εμενα αργησαν και 1 εβδομαδα να το αποστειλουν απο το geekbuying! και πριν παει στην SHANGHAI περασε και απο 2 αλλες πόλεις! αντε να δουμε με εχει φαει η αναμονη!
Link to comment
Share on other sites

πωπω χρονια θα παρει! :(:( εμενα αργησαν και 1 εβδομαδα να το αποστειλουν απο το geekbuying! και πριν παει στην SHANGHAI περασε και απο 2 αλλες πόλεις! αντε να δουμε με εχει φαει η αναμονη!

 

κοσμογυρισμενο το κινητο σου!!!:lol:

Γίνε εκκεντρικός τώρα. Μην περιμένεις να πάρεις σύνταξη για να φορέσεις μοβ χρώμα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

2013-05-09 08:43:00 HAIYAN Posting

2013-05-09 14:45:11 HAIYAN Arrival at Sorting Center

2013-05-09 14:47:12 HAIYAN Despatch from Sorting Center

2013-05-09 20:02:57 JIAXING Arrival at Sorting Center

2013-05-09 22:48:34 JIAXING Despatch from Sorting Center

2013-05-11 20:01:32 SHANGHAI Arrival at Sorting Center

2013-05-12 01:08:39 SHANGHAI Despatch from Sorting Center

 

ενταξει μονο απο αυτες περασε και το geekbuying ειναι σε αλλο μερος! μαλλον η JIAXING ειναι στην HAIYAΝ! νομίζω! :lol::lol::lol::lol:

ρε παιδια και σε αλλους απο το geekbuying πηγε το πακετο ετσι και αργησαν καμια εβδομαδα να αποστείλουν ή μονο εγω είμαι ο καντέμης εδω μεσα? :O:O:O:O

 

καλα νεα!!! ποτε να το περιμενω????

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 09-05-2013 08:43 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 12-05-2013 01:08 IPS

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 15-05-2013 14:09 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-05-2013 13:07 IPS

το νουμερο ειναι EE907979122CN

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

2013-05-09 08:43:00 HAIYAN Posting

2013-05-09 14:45:11 HAIYAN Arrival at Sorting Center

2013-05-09 14:47:12 HAIYAN Despatch from Sorting Center

2013-05-09 20:02:57 JIAXING Arrival at Sorting Center

2013-05-09 22:48:34 JIAXING Despatch from Sorting Center

2013-05-11 20:01:32 SHANGHAI Arrival at Sorting Center

2013-05-12 01:08:39 SHANGHAI Despatch from Sorting Center

 

ενταξει μονο απο αυτες περασε και το geekbuying ειναι σε αλλο μερος! μαλλον η JIAXING ειναι στην HAIYAΝ! νομίζω! :lol::lol::lol::lol:

ρε παιδια και σε αλλους απο το geekbuying πηγε το πακετο ετσι και αργησαν καμια εβδομαδα να αποστείλουν ή μονο εγω είμαι ο καντέμης εδω μεσα? :O:O:O:O

 

καλα νεα!!! ποτε να το περιμενω????

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 09-05-2013 08:43 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 12-05-2013 01:08 IPS

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 15-05-2013 14:09 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-05-2013 13:07 IPS

το νουμερο ειναι EE907979122CN

 

Δηλαδη εγω που εκανα την αγορα 8/5 απο το geekbuying και δεν εχω παρει ακομη tracking number να το περιμενω σε κανενα μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...