Jump to content

[Επίσημο] Motorola VE66 και VE66 Luxury


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το πατιρντί γίνεται μόνο με το Motorola γιατί για κάποιο ανεξήγητο λόγο ΔΕΝ προωθεί σωστά τα προϊόντα της..

 

Να ναι καλά για αυτή της την "ανικανότητα" την τίμησα αγοράζοντας το προϊόν της. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 369
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ειναι καποια εκδοση του ebuddy συμβατη με το ve66 γιατι στα υποστηριζομενα μοντελα δεν το αναφερει
Link to comment
Share on other sites

Μηπως...για να το παρει και καποιος αυτο το κινητο..??:p

Συνηθως για να ξεφορτωθουν το στοκ που μενει αδιαθετο,διαφορες εταιριες κανουν προσφορες για ενα χρονικο διαστημα..

π.χ στα multirama ριξαν το S8300 ultra touch στα 198(απο 400 ευρω)

στο πλαισιο ειχαν ριξει to LG Crystal στα 230(απο 370 ευρω)

 

Eχεις δικιο σε αυτα που λες, αλλα στην περιπτωση του μοτο δε μιλαμε για καποια προσφορα κραχτη, αλλα για μονιμη τιμη! Γι αυτο και μου εκανε εντυπωση. Προφανως ισχυει αυτο που λεει ο στεφιδης!

 

Ο λόγος είναι ο ίδιος για τον οποίο κάποτε το Z10 (τηλεφωνάρα - το είχα πάρει) είχε επίσης πέσει από τα 300κάτι στα 100κάτι, το VE66 Luxury (τρελή χλίδα) είχε επίσης πέσει από τα 500κάτι στα 200κάτι, το VE538 είχε επίσης πέσει από τα 130κάτι στα 30κάτι και γενικά πάει λέγοντας.. Ποιός είναι αυτός ο λόγος; Η Motorola στην Ευρώπη ΔΕΝ πουλάει.. ΔΕΝ κάνει διαφήμιση, ΔΕΝ προωθεί σωστά τα προϊόντα της και τελικά αναγκάζεται να ρίξει εξευτελιστικά τις τιμές. Αυτά που λέει ο φίλος bill_thes παραπάνω ισχύουν μεν αλλά μέχρι ένα σημείο. Ποτέ δεν έχει πέσει κάποιο Nokia ή κάποιο SE σε τόσο εξευτελιστική τιμή! Αυτό το πατιρντί γίνεται μόνο με το Motorola γιατί για κάποιο ανεξήγητο λόγο ΔΕΝ προωθεί σωστά τα προϊόντα της..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μενού -> Ρυθμίσεις -> Bluetooth -> Επιλογές -> Ρύθμιση Bluetooth

 

Για να μπορέσεις να αλλάξεις το όνομα πρέπει το bluetooth να είναι ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσεις να αλλάξεις το όνομα πρέπει το bluetooth να είναι ενεργοποιημένο.

 

Μάλλον αυτό είναι που τον μπέρδεψε... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα και εγω ενα απο τα τελευταια κομματια . αρκετα ποιοτικο μου φαινεται ΑΛΛΑ ειναι υπερβολικα αργο, ο φακος του ειναι σιγουρα χειροτερος απο το samsung κινητο που εχω 3MP , αρκετα δυσχρηστο , τα widgets μαλλον δεν καταλαβε τι ειναι η motorola , η μπαταρια αργει να φορτισει και κραταει λιγο , software δεν υπαρχει πουθενα για το τηλεφωνο, αλλα για 95 ευρω εχει πολη καλη ποιοτητα ηχου. Παντως η εταιρια εχει μεινει πισω σε σχεση με samsung-sony
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα και εγω ενα απο τα τελευταια κομματια . αρκετα ποιοτικο μου φαινεται ΑΛΛΑ ειναι υπερβολικα αργο, ο φακος του ειναι σιγουρα χειροτερος απο το samsung κινητο που εχω 3MP , αρκετα δυσχρηστο , τα widgets μαλλον δεν καταλαβε τι ειναι η motorola , η μπαταρια αργει να φορτισει και κραταει λιγο , software δεν υπαρχει πουθενα για το τηλεφωνο, αλλα για 95 ευρω εχει πολη καλη ποιοτητα ηχου. Παντως η εταιρια εχει μεινει πισω σε σχεση με samsung-sony

Το τηλέφωνο δεν είναι καινούριο.Είναι ήδη ενός χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα και εγω ενα απο τα τελευταια κομματια . αρκετα ποιοτικο μου φαινεται ΑΛΛΑ ειναι υπερβολικα αργο, ο φακος του ειναι σιγουρα χειροτερος απο το samsung κινητο που εχω 3MP , αρκετα δυσχρηστο , τα widgets μαλλον δεν καταλαβε τι ειναι η motorola , η μπαταρια αργει να φορτισει και κραταει λιγο , software δεν υπαρχει πουθενα για το τηλεφωνο, αλλα για 95 ευρω εχει πολη καλη ποιοτητα ηχου. Παντως η εταιρια εχει μεινει πισω σε σχεση με samsung-sony

 

Για την ποιότητα του φακού της φωτογραφικής θα συμφωνήσω, αν και δε ξέρω πόσο χειρότερη είναι από τα 3ΜP αλλά σε σχέση με άλλες πεντάρες υπολείπεται, Δύσχρηστο και αργό δεν θα το έλεγα πάντως είχα πριν ένα κ770i, μακάρι να μας προσφέρουν και άλλες εταιρίες σε αυτά τα χρήματα κάτι σαν το VE66.

Link to comment
Share on other sites

[...] η μπαταρια αργει να φορτισει και κραταει λιγο [...]

 

Αυτό θα πρέπει να στρώσει μετά από μερικούς πλήρεις κύκλους αποφόρτισης-φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα και εγω ενα απο τα τελευταια κομματια . αρκετα ποιοτικο μου φαινεται ΑΛΛΑ ειναι υπερβολικα αργο, ο φακος του ειναι σιγουρα χειροτερος απο το samsung κινητο που εχω 3MP , αρκετα δυσχρηστο , τα widgets μαλλον δεν καταλαβε τι ειναι η motorola , η μπαταρια αργει να φορτισει και κραταει λιγο , software δεν υπαρχει πουθενα για το τηλεφωνο, αλλα για 95 ευρω εχει πολη καλη ποιοτητα ηχου. Παντως η εταιρια εχει μεινει πισω σε σχεση με samsung-sony

 

-Το τηλέφωνο είναι αρκετά γρήγορο συγκρινόμενο με το μέσο όρο της αγοράς (εκτός αν μέχρι χθες χρησιμοποιούσες κάνα nokia series 40). Σε διαφορετική περίπτωση ή έχεις παλαιότερη έκδοση firmware ή είναι προβληματικό το κομμάτι σου.

 

-Η κάμερα όντως δεν είναι ότι καλύτερο αλλά προσωπικά "ζαμάν φου" αφού έχω ψηφιακή φωτογραφική μηχανή. Έτσι κι αλλιώς η κάμερα στο κινητό είναι για μια έκτακτη ανάγκη.

 

-Τα widgets είναι μια χαρά αλλά.... δυστυχώς όπως φαίνεται, είναι μόνο τα 3 προεγκατεστημένα αφού κανείς από μας δεν έχει αναφέρει κάτι καινούριο.

 

-Η μπαταρία μετά από 4-5 φορτίσεις μου πηγαίνει 3 μέρες με περίπου 20' κλήσεις, 20-30 μηνύματα και 5-6 ώρες WiFi σε καθημερινή βάση. Νομίζω πως για τη χρήση που του κάνω είναι αρκετά ικανοποιητικά τα επίπεδα.

 

-Από software "βρωμάει ο τόπος" στα γνωστά μαγαζάκια! Το έχω φλομώσει στα παιχνίδια.. Αν εννοείς software τύπου Symbian/UIQ, σαφώς και δεν υπάρχει αφού... Το τηλέφωνο ΔΕΝ υποστηρίζει αυτές τις πλατφόρμες! Μόνο Java...

 

-Όλα τα Motorola έχουν την ίδια ποιότητα ήχου. Γι' αυτό ευθύνεται η τεχνολογία CrystalTalk™.

 

-Όσο για το ότι η Motorola έχει μείνει πίσω σχετικά με άλλες, ρίξε μια ματιά στα Milestone και Dext και μετά τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρομια σε ολους!Φιλε εκανα προφιλ browser wifi αλλα οταν βαζω τον κωδικο του δικτυου παντα λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση και οτι ειναι λαθος ο κωδικος.Το εκανα και σε αλλα wifi φιλων αλλα παλι τα ιδια...υπαρχει καμια λυση αν ξερει κανεις??Επισης ζηταει ΦΡΑΣΗ και οχι κωδικο...εχει καποια σημασια αυτο?αν ξερει καποιος παρακαλω να μου δωσει τα φωτα του γιατι το εχω μια εβδ και δεν μπηκα ουτε μια φορα στο ιντερνετ!

 

 

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ WΙFΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ WΙFΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ?

 

 

Είσαι σίγουρος ότι πληκτρολογείς τον σωστό κωδικό. Εγώ σε τρία ρούτερ που το έχω δοκιμάσει δεν είχα κανένα πρόβλημα

Σκέφτομαι. Άραγε υπάρχω;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το μοτο ve66 και προσπάθησα να μπω στο ιντερνετ αλλά αμέσως αρχισε να με χρεώνει και μάλιστα αρκετα , μετά προσπάθησα να συνδεθώ με το ασύρματο ρουτερ που έχω και ενώ το ειδε και συνδέθηκε δε μπορεσα ούτε στο ιντερνετ να μπω ουτε τους κοινούς φακέλλους να δώ στο pc .

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω και αν γίνεται να συνδέομαι στο ιντερνετ με το ασυρματο ρουτερ που έχω και για το pc?

Θα εκτιμούσα πολύ αν οι οδηγίες ήταν αναλυτικές ....

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το μοτο ve66 και προσπάθησα να μπω στο ιντερνετ αλλά αμέσως αρχισε να με χρεώνει και μάλιστα αρκετα , μετά προσπάθησα να συνδεθώ με το ασύρματο ρουτερ που έχω και ενώ το ειδε και συνδέθηκε δε μπορεσα ούτε στο ιντερνετ να μπω ουτε τους κοινούς φακέλλους να δώ στο pc .

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω και αν γίνεται να συνδέομαι στο ιντερνετ με το ασυρματο ρουτερ που έχω και για το pc?

Θα εκτιμούσα πολύ αν οι οδηγίες ήταν αναλυτικές ....

 

Στο μενού πας στο εικονίδιο που λέει mobile internet μετά ρυθμίσεις browser προφίλ browser προεπιλεγμένο προφίλ και επιλέγεις αυτό που λέει wifi. Στη συνέχεια πας στο εικονίδιο ρυθμίσεις και μετά wifi και διαθέσιμα δίκτυα.Επιλέγεις το δίκτυό σου και πληκτρολογείς τον κωδικό του router σου όταν σου ζητηθεί.Εγώ αυτά έκανα και μπαίνω κανονικοτατα, ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι επίσης ποιο πίσω έχει ξαναφερθεί πάλι αν σε διαφέρει κάποιος εναλλακτικός περιηγητής/browser στο m.opera.com κατεβάσεις την έκδοση 5 beta 2 το χρησιμοποιώ και είναι εξαιρετικός (κατά την άποψή μου τουλάχιστον)
Link to comment
Share on other sites

ενα samsung e590 2ετιας και ειναι σιγουρα πιο γρηγορο..

οταν λες γνωστα μαγαζακια μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος,

για παραδειγμα ενα document viewer δεν μπορουμε να βρουμε πουθενα?

τι να το κανω το wifi αμα δεν μπορω να ανοιξω ενα doc!

τα widgets πως ειναι μια χαρα? υπαρχει τροπος να τρεχουν στο desktop?? μονο μεσα απο το menu η τα shortcuts δεν τρεχουν?? η εννοια του widget αυτη ειναι αν δεν κανω λαθος , ας το ονομαζαν αλλιως..

οσο για τα κινητα που αναφερεις πολυ καλα αλλα σε κατι καινοτομα?? το samsung jet ποσο καιρο ειναι στην αγορα ? υπολειπεται σε κατι?? αυτο εννοω οτι εχει μεινει πισω απλα ακολουθει τις εξελιξεις , καποτε ηταν αυτη που εθετε τα standards πως να το κανουμε...

 

 

-Το τηλέφωνο είναι αρκετά γρήγορο συγκρινόμενο με το μέσο όρο της αγοράς (εκτός αν μέχρι χθες χρησιμοποιούσες κάνα nokia series 40). Σε διαφορετική περίπτωση ή έχεις παλαιότερη έκδοση firmware ή είναι προβληματικό το κομμάτι σου.

 

-Η κάμερα όντως δεν είναι ότι καλύτερο αλλά προσωπικά "ζαμάν φου" αφού έχω ψηφιακή φωτογραφική μηχανή. Έτσι κι αλλιώς η κάμερα στο κινητό είναι για μια έκτακτη ανάγκη.

 

-Τα widgets είναι μια χαρά αλλά.... δυστυχώς όπως φαίνεται, είναι μόνο τα 3 προεγκατεστημένα αφού κανείς από μας δεν έχει αναφέρει κάτι καινούριο.

 

-Η μπαταρία μετά από 4-5 φορτίσεις μου πηγαίνει 3 μέρες με περίπου 20' κλήσεις, 20-30 μηνύματα και 5-6 ώρες WiFi σε καθημερινή βάση. Νομίζω πως για τη χρήση που του κάνω είναι αρκετά ικανοποιητικά τα επίπεδα.

 

-Από software "βρωμάει ο τόπος" στα γνωστά μαγαζάκια! Το έχω φλομώσει στα παιχνίδια.. Αν εννοείς software τύπου Symbian/UIQ, σαφώς και δεν υπάρχει αφού... Το τηλέφωνο ΔΕΝ υποστηρίζει αυτές τις πλατφόρμες! Μόνο Java...

 

.

 

-Όσο για το ότι η Motorola έχει μείνει πίσω σχετικά με άλλες, ρίξε μια ματιά στα Milestone και Dext και μετά τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μπορει μηπως καποιος να μου πει αν μπορουμε να δουμε word,excell,pdf,ppt δηλ.αν υπαρχει λογισμικο document viewer για το linux operating system που εχουμε?εψαξα λιγο στο internet αλλα δεν μπορεσα να βρω....:cry::cry::cry:

βρηκα μονο μια ιστοσελιδα http://www.modmymoto.com/forums/forumdisplay.php?f=398 και αυτο για Mobile Java PDF Reader ουτε καν ξερω και εγω αν λειτουργει? http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=67074 για πειτε μου αν βρηκατε εσεις κατι:(:(:(

Edited by ANTAN
Link to comment
Share on other sites

ενα samsung e590 2ετιας και ειναι σιγουρα πιο γρηγορο..

οταν λες γνωστα μαγαζακια μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος,

για παραδειγμα ενα document viewer δεν μπορουμε να βρουμε πουθενα?

τι να το κανω το wifi αμα δεν μπορω να ανοιξω ενα doc!

τα widgets πως ειναι μια χαρα? υπαρχει τροπος να τρεχουν στο desktop?? μονο μεσα απο το menu η τα shortcuts δεν τρεχουν?? η εννοια του widget αυτη ειναι αν δεν κανω λαθος , ας το ονομαζαν αλλιως..

οσο για τα κινητα που αναφερεις πολυ καλα αλλα σε κατι καινοτομα?? το samsung jet ποσο καιρο ειναι στην αγορα ? υπολειπεται σε κατι?? αυτο εννοω οτι εχει μεινει πισω απλα ακολουθει τις εξελιξεις , καποτε ηταν αυτη που εθετε τα standards πως να το κανουμε...

 

-Και το 6230 που χρησιμοποιεί ο πατέρας μου είναι πιο γρήγορο αλλά αυτό δε λέει τίποτα. Σου είπα ότι για το μέσο όρο της εποχής, είναι μια χαρά η ταχύτητά του.

 

-Όχι, δε μπορώ να γίνω πιο συγκεκριμένος. Η αναφορά ιστοσελίδων με παράνομο περιεχόμενο, απαγορεύεται από τους κανονισμούς του myPhone.gr.

 

-Το ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο ΔΕΝ υποστηρίζει εφαρμογές Symbian/UIQ, το ήξερες πριν το αγοράσεις! Δε σε κορόιδεψε κανένας! Τι μου ψάχνεις τώρα document viewer; Αν ήθελες να διαβάζεις .doc αρχεία, ας έπαιρνες το Z10!

 

-Τα Widgets, δουλεύουν άψογα! Το ότι ΔΕΝ γίνονται συντομεύσεις στην αρχική οθόνη είναι άλλο θέμα και είναι κάτι που ενοχλεί κι εμένα. Όχι, δεν είναι αυτή η έννοια του Widget. Η έννοια του Widget περιγράφει μια εφαρμογή η οποία αντλεί πληροφορίες από κάπου και τις παρουσιάζει με ένα συγκεκριμένο τρόπο.

 

-Υπάρχει dedicated subforum για τα Samsung, εδώ μιλάμε ΜΟΝΟ για τα VE66 και VE66 Luxury. Αν θέλεις να συζητήσεις για το μέλλον της Motorola, υπάρχει επίσης dedicated thread.

 

Υ.Γ.: Αν μπορείς βάζε αριθμούς ή παύλες στα θέματα που μπουρδουκλώνεις σε ένα post για να είναι πιο εύκολο να ασχοληθεί κάποιος μαζί σου. Έβγαλα τα μάτια μου! :lol:

 

 

βρε παιδια μπορει μηπως καποιος να μου πει αν μπορουμε να δουμε word,excell,pdf,ppt δηλ.αν υπαρχει λογισμικο document viewer για το linux operating system που εχουμε?εψαξα λιγο στο internet αλλα δεν μπορεσα να βρω....:cry::cry::cry:

βρηκα μονο μια ιστοσελιδα http://www.modmymoto.com/forums/forumdisplay.php?f=398 και αυτο για Mobile Java PDF Reader ουτε καν ξερω και εγω αν λειτουργει? http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=67074 για πειτε μου αν βρηκατε εσεις κατι:(:(:(

 

Η απάντηση βρίσκεται στο 3ο σκέλος της απάντησης που έδωσα παραπάνω στο φίλο vlikkas. :) Προσωπικά έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για την ύπαρξη Linux στο τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε μου stefidis αν και με στεναχωρησες.....:wacko::wacko::wacko:

 

Κι εγώ στεναχωριέμαι φίλε μου. Κανονικά (αν μιλάμε όντως για Linux πλατφόρμα), θα έπρεπε να υπάρχουν πολλές περισσότερες εφαρμογές απ' όσες υπάρχουν στις πλατφόρμες Symbian και UIQ... :(

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα μαζι σου...:happy::happy: ας ελπισουμε οτι στο μελλον μπορει κατι να γινει και για μας τους motoριστες.....δηλ.η moto να δημιουργησει τετοιες εφαρμογες και για μας...πολυ δυσκολο ακουγεται βεβαια....αλλα τι να κανουμε με μια ελπιδα ζουμε....σ'αυτη την ζωη....:):) οχι μονο στο κινητο αλλα και σε ολα τα σοβαροτερα πραγματα που απασχολουν τον καθενα μας......;););)
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μπορει μηπως καποιος να μου πει αν μπορουμε να δουμε word,excell,pdf,ppt δηλ.αν υπαρχει λογισμικο document viewer για το linux operating system που εχουμε?εψαξα λιγο στο internet αλλα δεν μπορεσα να βρω....:cry::cry::cry:

βρηκα μονο μια ιστοσελιδα http://www.modmymoto.com/forums/forumdisplay.php?f=398 και αυτο για Mobile Java PDF Reader ουτε καν ξερω και εγω αν λειτουργει? http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=67074 για πειτε μου αν βρηκατε εσεις κατι:(:(:(

 

Απο το συγκεκριμενο site εχω κατεβασει εφαρμογες και λειτουργουν. Οχι ολες αλλα πολλες δουλευουν.

Μαλιστα και το mobilePdf λειτουγει αν και βαραει κατι σφαλματακια. Ανοιγει τα ελαφρια pdf. Ενα 15ΜΒ που δοκιμασα ΔΕΝ το ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...