Jump to content

[Επίσημο] Motorola VE66 και VE66 Luxury


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρια κραταει 2 με 3 μερες αναλογως ποσο μιλας..γενικα δε με απασχολει αυτο. το κινητο ειναι μια χαρα, αλλα δε μπορει με τιποτα να συνδεθει με wap/gprs μεσω wind..εβαλα αλλη sim (vodafone) και ολα κομπλε. στη wind δε ξερουν λενε τι φταιει..και μεσω υπολογιστη που δοκιμασα δε παιζει η dialup με τιποτα. κολλαει αποτι καταλαβα στο ppp.το φλασαρα στη τελευταια εκδοση, καμια αλλαγη. ολα τα profiles ειναι σμφωνα με τις οδηγιες της wind, δε μπορω να καταλαβω τι φταιει....

καμια ιδεα κανεις?........:(

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 369
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε duende το φλασαρισμα πως το εκανες? μεσω motorola update μου ζηταει το net framework 2.0 το εγκαθιστω και μετα μου βγαζει σφαλμα (2229) .Εσυ πως το εκανες ?
Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο μου εκανε, με λιγο ψαξιμο (βαλε στο google ve66 firmware και θα σου βγαλει καποια σχετικα φορουμ) βρηκα το τελευταιο ελληνικο στο φορουμ του modmymoto. το κατεβαζεις απο δω:

http://rapidshare.com/files/251843075/R6743_G_74.31.03R_PRDpearlP4_LP0031_GSXPERL00RTGR.rar

 

και το περασα με το RSDlite 4.5.3(δε θυμαμαι απο που το κατεβασα, θα το βρεις ευκολα ομως)

 

ειναι πολυ ευκολο, κανεις extract το συμπιεσμενο καπου, εχει ενα αρχειο ολο κ ολο

περνας απο το cd του κινητου drivers κ τα σχετικα

φορτιζεις καλα το κινητο

κανεις backup αν εχεις κατι σωσμενο στη μνημη του κινητου (πχ φωτο που τις σωζει απο default στο κινητο και οχι στη καρτα μνημης)

κλεινεις το κινητο

το συνδεεις με το καλωδιο στο pc

πατας * # και το power on κουμπι και θα μπει σε bootloader mode

τρεχεις το rsdlite

επιλεγεις το αρχειο του firmware και πατας start

περιμενεις

ετοιμος :happy:

 

παιδες, μπορει καποιος καλος mod να ανεβασει το avatar του ve66?......thanksss

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα...αν εχει κανεις καποιο release note ας το μοιραστει,,

παντως θα πρεπει να παιζει πολυ firmware modding και σε αυτο οπως κ στο zn5 αλλα ακομα δε βλεπω κινηση..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πλάτος είναι περίπου το ίδιο, στο πάχος το VE66 είναι πιο χοντρό αλλά στο μήκος (όταν είναι κλειστό) είναι πιο κοντό.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Παρήγγειλα στα τυφλά (χωρίς να το έχω δει από κοντά) το luxury, που το έχει σε φοβερή προσφορά το e-shop (€259!)!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

φιλε πως σου φάνηκε το χρυσό?? αξίζει τα λεφτά του? σαν κινητάκι τι λέει??

 

Μόλις το έβγαλα από το κουτάκι του! Είναι μικρότερο από ότι περίμενα και πολύ όμορφο και καλοφτιαγμένο! Το πακέτο πλήρες με φορτιστή, καλώδιο USB, ακουστικά, κάρτα μνήμης (μόνο 1GB όμως), δερμάτινο λουράκι και δερμάτινη θήκη. Όταν το φορτίσω θα σου πω για τα εσωτερικά χαρίσματα...

Πάντως για τα λεφτά του (και με δεδομένη την πολύ μεγάλη έκπτωση από 520 στα 259 Ευρώ) είναι ευκαιρία!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Όποιος πρόλαβε, πρόλαβε! Ξαναγύρισε στα 518! Βρε, μήπως είχαν κάνει λάθος στο Crazy Sunday και τώρα το πρόσεξαν και το διόρθωσαν; Anyway, τυχεροί όσοι το πήραν!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έκανε φοβερή εντύπωση ήταν το ραδιόφωνο χωρίς την ανάγκη να έχεις συνδεδεμένο το hands-free! Παίζει πολύ καλά τόσο από το/τα ενσωματωμένα ηχεία, όσο και από τα stereo bluetooth ακουστικά.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και στο επίσημο ελληνικό site της Motorola η Luxury edition,με αληθινό χρυσό 18 και 24 καρατίων και γνήσιο δέρμα.

 

http://www.motorola.com/consumers/GR-EL/MOTO-VE66-LUXURY-GR-EL.do?vgnextoid=a6f0c942a80a1210VgnVCM1000008406b00aRCRD :!:

 

Το SAR του είναι 0.39 ,από τα χαμηλότερα που έχω δει ποτέ.

 

http://www.motorola.com/Hellomoto/Master%20Lists/Product%20Manuals/Static%20Files/GR-EL/68004104012_VE66_UG_Greek.pdf

Link to comment
Share on other sites

320x240 ειναι η μεγιστη αναλυση του βιντεο. Μια χαρα για την οθονη του κινητου, αλλα για υπολογιστη και τηλεοραση μικρη δυστυχως. Παντως σιγουρα καλυτερη απο του ZN5 που εχω. Θα ηθελα να μου πει καποιος χρηστης αν λειτουργει το ledακι στην ληψη βιντεο και επισης ποσο αποτελεσματικο ειναι το βραδυ στις φωτογραφιες. Ας πουμε αν θες να βγαλεις καποιο προσωπο σε σχετικα κοντινη αποσταση ειναι ικανοποιητικη η ληψη η εχει πολυ θορυβο;

Επειδη το ZN5 μου αρχιζει να τα φτυνει και θελω να παρω κατι διαφορετικο, πλεον η τιμη του VE66 ειναι κατι παραπανω απο δελεαστικη γι΄αυτα που προσφερει. Επισης μου αρεσει πολυ το linux based λειτουργικο του που θεωρω ο,τι πιο ευχρηστο εχω δουλεψει τον τελευταιο χρονο σε κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά, πώς κάνατε συγχρονισμό των επαφών σας με το Outlook;

 

Κανείς δεν έχει κάνει; Μα πώς περάσατε τις επαφές σας; Μία, μία;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανείς δεν έχει κάνει; Μα πώς περάσατε τις επαφές σας; Μία, μία;

 

Μόλις τις πέρασα στο ve66 της γυναίκας μου από το w910 με το phone tools.

Γράφει 'συγχρονισμός από outlook express' , αλλά δουλεύει κανονικά με το outlook.

thund3r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...