Jump to content

BlackBerry Curve 8900


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 857
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπραβο φιλε μου ειδες οτι δεν ηταν δυσκολο σχεδον εχεις τελειωσει.ακομα και αν το κινητο ειναι κλειδωμενο ξεκλειδωνει με 10 δολλαρια.μην ανησυχεις:) sorry για την αργοπορεια συνηθως κοιταω το thread του 9700 και καταλαθος προσεξα τι εγραψες εδω.οτι θελεις και σε πμ.

 

ερωτηση κρισεως αν και λιγο offtopic: αν εχει γινει wipe out στην συσκευη και εχει περαστει απο πανω καινουργιο os η συσκευη καταλαβαινει οτι ειναι κλειδωμενη σε συγκεκριμενο δικτυο?

Link to comment
Share on other sites

Όχι το τηλέφωνο δεν είναι από Ελλάδα! Είναι από Αγγλία! Τι παίζει σε αυτή την περίπτωση με τα blackberry;

 

Πρέπει να βρεις κωδικό ξεκλειδώματος, υπάρχουν έμποροι online από τους οποίους μπορείς να αγοράσεις τον κωδικό σου.

 

μπραβο φιλε μου ειδες οτι δεν ηταν δυσκολο σχεδον εχεις τελειωσει.ακομα και αν το κινητο ειναι κλειδωμενο ξεκλειδωνει με 10 δολλαρια.μην ανησυχεις:) sorry για την αργοπορεια συνηθως κοιταω το thread του 9700 και καταλαθος προσεξα τι εγραψες εδω.οτι θελεις και σε πμ.

 

ερωτηση κρισεως αν και λιγο offtopic: αν εχει γινει wipe out στην συσκευη και εχει περαστει απο πανω καινουργιο os η συσκευη καταλαβαινει οτι ειναι κλειδωμενη σε συγκεκριμενο δικτυο?

 

Ναι, τα κλειδώματα δε σχετίζονται με την έκδοση λογισμικού.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε 9700 το κινητο εχει κωδικο Pin για εισοδο στην συσκευη λογω οτι το κινητο ηταν κλειδωμενο λογω ΙΤ policy ,ητσν δηλ.ενεργοποιημενο το bes απο τον προηγουμρνο χρηστη και και κλειδωμενο απο το IT της εταιριας του.τελικα καταφερα και εβαλα καινουργιο κωδικο και ολα μια χαρα.κοιταξε τα τελευταια ποστ μου στο thread του 9700 . τα ποστ τα δικα μου και του φιλου rokko:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει βήμα-βήμα πως θα κάνω αναβάθμιση στην συσκευή μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειναι πολυ απλο.συνδεσε την συσκευη σου με το καλωδιο usb στον υπολογιστη σου..θα ανοιξει το blackberry desktop manager θα ανοιξει πας συσκευη-ενημερωση και θα σου ζητησει να ψαξει για καινουργιες εκδοσεις.μετα απλα ακολουθεις τα βηματα που σου λεει.αυτο ειναι ολο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας!Μετα απο 1 χρόνο χρήσης του 8900 curve αντιμετωπίζω το εξής εδώ και 2 ημερες. Δεν δουλευει η μπιλια σε ότι αφορά τις κινησεις δεξια αριστερα πανω κατω. Βγάζοντας την sim δουλεύει κανονικά χωρίς κανενα πρόβλημα. Αν βάλω τη sim μετα από λίγη ώρα παρουσιαζει τα ίδια. Είναι vodafone! Ξέρει κανείς αν είναι θέμα sim τελικά . Εχει τύχει σε κανέναν? Ευχαριστω
my pin 220B8E22
Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο , εννοεις οτι γυρναει η μπιλια αλλα δεν σε μετακινει στα μενου ή οτι η μπιλια σαν μπιλια γενικα κολλαει ?
Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο , εννοεις οτι γυρναει η μπιλια αλλα δεν σε μετακινει στα μενου ή οτι η μπιλια σαν μπιλια γενικα κολλαει ?

 

Η μπίλια γυρνάει κανονικά αλλά δεν ανταποκρίνεται στην οθόνη. Αρχικά νόμιζα ότι χρειαζεται καθάρισμα αλλά είναι δυνατον αν βγάλω την κάρτα να δουλευει και μετά να σταματάει και παλι? Και που και που στο ασχετο εκει που δεν δουλεύει αρχίζει και λειτουργει....Υποψιάζομαι ότι είναι software..θα κάνω ένα update και αν δεν λυθεί θα απευθυνθώ σε vodafone γιατί δεν υπαρχει άλλη αντιπροσωπεία όπως έψαξα....

my pin 220B8E22
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια!

εχω στα χερια μου ενα BB 8900 το οποιο ζηταει να πληκτρολογησω την λεξη "Blackberry"!!!

μεχρι εδω ολα καλα.. και επισης εχω καταλαβει οτι θα σβηστουν τα παντα μετα την εισαγωγη της λεξεις!!!

το προβλημα ειναι οτι σαν επιλογη στην γλωσσα πληκτρολογιου υπαρχει μονο τα ελληνικα ...

οποτε και δεν μπορω να την πληκτρολογισω!

 

εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
γεια σασ εχω το blackberry curve 8900 με ος 4.1.6.1.310 και δεν μπορω να του κανω update,το βαζω στο desctop manager και δεν μου βγαζει διαθεσιμα update γιατι?
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ εχω το blackberry curve 8900 με ος 4.1.6.1.310 και δεν μπορω να του κανω update,το βαζω στο desctop manager και δεν μου βγαζει διαθεσιμα update γιατι?

 

γραψε στο google και βρες το τελευταιο λογισμικο και μετα πηγαινε και κανε update μεσα απο το app loader οχι μεσω του manager.

 

μην ξεχασεις να σβησεις το vendor

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε!!!!!!!αλλα δεν ξερω ποιο να κατεβασω και πως να το βρω χαχαχααχα καποιο λινκ υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε!!!!!!!αλλα δεν ξερω ποιο να κατεβασω και πως να το βρω χαχαχααχα καποιο λινκ υπαρχει?

 

https://swdownloads.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=7283518D47A05A09D33779A17ADF1707

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D οκ

 

Μην ξεχασεις πριν ανοιξεις το app loader να σβησεις το vendor

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

τελικα τιποτα με το update που θελω να κανω:(τρεχω το ος παω στο apploader σβηνω το vendor αλλα μετα τιποτα κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Μετά τρέχεις το loader.exe; Φρόντισε η μοναδική έκδοση λογισμικού που έχεις εγκατεστημένη να είναι αυτή που κατέβασες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βρω τι σωστη? το θεμα ειναι οτι και να τιν βρω δεν τιν Αναγνωρίζει Edited by ZUMBA
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία σβήσε όσες έχεις μέσα πέρασε την καινούργια μετα πήγαινε στο app loader σβήσε το vendor θα στην διαβάσει όλα αυτά απο το app loader και όχι απο το desktop manager

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=37.890685,23.758164

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

για να δουμε με το bold 9000 που ειχα δεν υπηρχε προβλημα,τωρα δεν ξερω γιατι μου τα κανει αυτα.......
Link to comment
Share on other sites

για να δουμε με το bold 9000 που ειχα δεν υπηρχε προβλημα,τωρα δεν ξερω γιατι μου τα κανει αυτα.......

 

ακομα δεν εβγαλες ακρη?

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μολισ κατεβασα και εγκατεστησα το νεο λογισμικο.. Παρατηρησα ομως κατι ( περα απο ολα τα αλλα τα οποια ειναι εξαιρετικα) οτι οταν συνδεομαι με ενα ρουτερ ( του σπιτιου μου) δεν μου εχει επιλογη για hotspot login... γιατι αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...