Jump to content

BlackBerry Curve 8900


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα. Μολισ κατεβασα και εγκατεστησα το νεο λογισμικο.. Παρατηρησα ομως κατι ( περα απο ολα τα αλλα τα οποια ειναι εξαιρετικα) οτι οταν συνδεομαι με ενα ρουτερ ( του σπιτιου μου) δεν μου εχει επιλογη για hotspot login... γιατι αυτο??

 

πιο λογισμικο εβαλες φιλε μου?

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 857
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...
Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Θα τον βάλεις 10 φορές λάθος και θα κάνει ολικό wipe στο τηλέφωνο. Μετά θα είναι ξεκλείδωτο, αλλά προφανώς θα έχουν σβηστεί τα πάντα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά. Εχω ένα BB 8900. είχε αγγλικό ΟS την έκδοση 4.6 και του πέρασα την 5 multilingual της Cosmote. Συνδέοντάς το στον η/υ με usb όταν ανοίγω BB desktop software δεν μου αναγνωρίζει το κινητό, προσπάθησα επίσης να το συνδέσω και με bluetooth αλλά τίποτα. Καμμιά ιδέα; Edited by swaron
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλημέρα

 

πήρα ένα bb8900 και σαν καινούριος στα bb έχω κάποια θεματάκια.

 

Το σημαντικότερο είναι ότι στο 1 λεπτό ομηλίας (αν έχω παρατηρήσει σωστά) η σύνδεση διακόπτεται αυτόματα. Επειτα δεν είναι δυνατόν να δεχτώ ούτε να κάνω κλήση για μερικά λεπτά.

 

Πιστεύετε ότι έχει να κάνει με ρυθμίσεις, ή με λογισμικό;

 

Το τηλέφωνο το πήρα πριν 2 μέρες και έχει 5.0 os

 

edit:

 

Αρκετές φορές στο σήμα του κινητού γράφει GSM και δεν μπορώ ούτε να κάνω, αλλά ούτε να δεχτώ κλείσεις. Μετά από κάποια λεπτά επανέρχεται σε gprs και τότε μπορώ να λειτουργήσω το τηλέφωνο.

 

Κάποιες φορές επίσης γράφει edge και πάλι δημιουργούνται προβλήματα!

 

Η συσκευή μου είναι bb8900 με 5.0 os και δεν έχω ακόμη ενεργοποιήσει το bis.

 

Το συμβόλαιό μου είναι στην cosmote.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

 

ΥΓ υπάρχει επιλογή για 2G ή 3G σήμα;

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

επειδή είσαι νέο μέλος, θέλω να σε ενημερώσω ότι δεν επιτρέπεται να ανοίγεις για κάθε ερώτηση νεό θέμα. Υπάρχει επίσημο θέμα για το 8900 στο οποίο μπορείς να θέτεις τις απορίες σου και θα μεταφέρω και τη συνομιλία μας από εδώ στο επίσημο θέμα.

 

Από εκεί και πέρα, αρχικά να σε ενημερώσω ότι το 8900 δεν έχει 3G, γι'αυτό και δεν υπάρχει επιλογή τύπου σήματος. Παίζει μόνο 2G, δηλαδή GPRS και EDGE. Όταν δείχνει GSM, σημαίνει ότι το τηλέφωνο έχει πρόσβαση σε δίκτυο αλλά όχι σε υπηρεσίες δεδομένων. Κανονικά θα έπρεπε να μπορείς να πάρεις τηλέφωνο. Είσαι βέβαιος ότι μέχρι να γράψει gprs δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις κλήση; Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το edge, το οποίο δεν θα έπρεπε να δημιουργεί κανένα θέμα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι σίγουρο ότι όταν γράφει GSM το τηλέφωνο είναι νεκρό.

Έχω βγάλει και μπαταρία και sim πολλές φορές, αλλά....

Επίσης επειδή είχα παλιά κάρτα, χθες πήγα και την άλλαξα με μια καινούρια 3G, όμως τίποτα διαφορετικό.

Αναρωτιέμαι αν πρόκειται για θέμα λογισμικού, ή δέκτη σήματος του τηλεφώνου.

Επίσης μια παρατήρηση που έκανα είναι ότι ίσως, χρονικά, το πρόβλημα να εμφανίστηκε όταν έβαλα μια κάρτα μνήμης που είχα. Αυτό συνέβει λίγες ώρες από τη στιγμή που το πήρα. Χθες το βράδυ την έβγαλα και σήμερα εδώ και μισή ώρα δεν μου έχει εμφανίσει πρόβλημα.

Υπάρχει περίπτωση το θέμα να δημιουργείται από την κάρτα; Λίγο κουλό δεν ακούγεται;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και sorry για το λάθος στην ανάρτηση.

 

Υ.Γ. Μια καινούρια διαπίστωση που ίσως βοηθήσει...

Το κινητό αλλάζει δίκτυο συνεχώς. Όταν βρίσκεται "νεκρό" μπαίνω ρυθμίσεις δικτύου και βλέπω να γράφει τη μια wind και την άλλη vodafon ενώ η sim μου είναι cosmote!

Υπάρχει κάποια επιλογή στο μενού να κλειδώνει το δίκτυο;

Edited by bill8900
Επιπρόσθετες παρατηρήσεις
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...