Jump to content

BlackBerry Curve 8900


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το πήρα και μπορώ να πω οτι δεν τρίζει το καπάκι, και η μνήμη είναι πάρα πολύ καλή. Άξιος αντικαταστάτης του 9500.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 857
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν το πήρα και μπορώ να πω οτι δεν τρίζει το καπάκι, και η μνήμη είναι πάρα πολύ καλή. Άξιος αντικαταστάτης του 9500.

 

Ουτε σε μενα τριζει το καπακι αντιθετα με καποιους που λεγαν το αντιθετο (δεν λεω μπορει να τους ετριζε ) , αλλα γενικως μπορω να πω οτι εχω παθει ερωτα με το συγκεκριμενο τηλεφωνο, ασε που απο μπαταρια ειναι φοβερο (η γνωμη μου που το σκιζω καθε μερα) και εκτος αυτου μπορω να πω οτι ειναι και αρκετα ομορφο.

Αν βγει και η 5 με ελληνικο μενου θα :yahoo::w00t::dance:

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια βοηθεια βρε παιδια , δεν ξερω τι εκανα και τωρα στην οθονη αντι GPRS μου βγαζει GSM !!!!!!!!

Γιατι;:(

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Data services είναι on? Δοκίμασες να βγάλεις μπαταρία και sim? Κάνε και μια αποστολή service books.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Data services είναι on? Δοκίμασες να βγάλεις μπαταρία και sim? Κάνε και μια αποστολή service books.

 

Στείλε τα από την σελίδα του παρόχου σου.

Link to comment
Share on other sites

Data services είναι on? Δοκίμασες να βγάλεις μπαταρία και sim? Κάνε και μια αποστολή service books.

 

Εβγαλα την μπαταρια , πηρα και την vod αλλα κανει τα ιδια νουμερα.

Μαλλον πιστευω ειναι απο το δικτυο τι να πω:confused:

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως γίνεται όταν έχω ένα μήνυμα sms να φαίνεται στα messages και όχι στο SMS and MMS;;;

 

αν δεν γίνεται αυτό,πως μπορώ να βάλω το SMS and MMS στην οθόνη αναμονής

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα messages-bb button-options-general και βάλε το sms and email inboxes combined. Για να σβήσεις το εικονίδιο του sms and mms πήγαινε πάνω του και πάτα BΒ button και κάνε το hide

 

Γενικά για να βάλεις κάποιο εικονίδιο στη οθόνη αναμονής το κάνεις move σε μία απο τις 5 θέσεις που βρίσκονται στην κορυφή του μενού.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

γίνεται στο BLACKberry 8900 να φορτώσω χάρτες για το gps για να μην κάνω χρήση του παρόχου ή αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

γίνεται στο BLACKberry 8900 να φορτώσω χάρτες για το gps για να μην κάνω χρήση του παρόχου ή αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος.

ευχαριστώ.

 

Καλημέρα, αν δεν κανω λάθος χρειάζεσαι οπωσδήποτε data plan (BIS).

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Όπως περνάς και οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή. Υπάρχουν θέματα ΟΤΑ και για Desktop Install

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2784128#post2784128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

 

Αλλο και τουτο παλι.Δεν μπορω να βρω πως τονιζω τα γραμματα. ειδα οτι ειναι το κ και πανω απο αυτο τπο συμβολο ομως δεν λειτουργει με κανεναν τροπο

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=220661 και εδώ Θα μάθεις πολλά.

Τους τόνους τους βάζεις όταν κρατάς πατημένο το φωνήεν και γυρνάς τη μπίλια.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα καινούριο Curve 8900 και εχω παρατηρήσει οτι ακόμα και με πολύ μικρή χρήση και χωρις να έχω ενεργοποιησει αλλες εφαρμογές απο τρίτους η άλλες εφαρμογές να τρέχουν στο background, χωρις το bluetooth και το WIFI ανοικτο, η διάρκεια ζώής της μπαταρίας μου ειναι το πολύ 1 1/2 μέρα. Εχω διαβάσει σε ξένα forums οτι κατα πάσα πιθανότητα οφείλεται η ΟΕΜ θήκη που δίνεται μαζί με το τηλέφωνο και βάζει την συσκευή σε standby mode. Εχει κανεις άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα και εχει βρεθεί μια λύση? Υπόψην οτι θέλω να συνεχίσω αν χρησιμοποιώ την θήκη. Εχω .109 OS.

Καθε πρόταση θα την εκτιμούσα γιατι εχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα η όλη κατάσταση. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η τελευταιο ROM? Μηπως με μια αναβαθμιση να ειναι ΟΚ. Αν θες θηκη γιατι δεν αγοραζεις μια silicon case.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η τελευταιο ROM? Μηπως με μια αναβαθμιση να ειναι ΟΚ. Αν θες θηκη γιατι δεν αγοραζεις μια silicon case.

Οχι δεν ειναι το τελευταιο υπαρχουν αναβαθμίσεις αλλα εχω δει οτι αλλοι ανέφεραν βελτίωση και άλλοι οχι, θα το κανω οπως και να εχει και βλέπουμε. Οσο για την silicone case δεν μου αρεσει ιδιαιτερα και προτιμω την ΟΕΜ αφου σκεφτομαι να αφαιρεσω τον μαγνητη απο μεσα και να κανω manual standby μηπως δω προκοπη (θα προηγηθει φυσικα δοκιμη με χρηση εκτός θήκης).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Μια ερώτηση.

Η αδερφή μου θέλει να αγοράσει ένα 8900 και έχουμε βρει κάποιες πραγματικές ευκαιρίες στο ebay Αγγλίας.

όλα τα τηλέφωνα που έχω βρει είναι ξεκλείδωτα για όλο τον κόσμο. Το ερώτημά μου είναι, αν 1 στο 1.000.000 το κινητό που θα παραλάβουμε είναι κλειδωμένο-υπάρχει κάποιος τρόπος δωρεάν ξεκλειδώματος από το σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κακως το αγορασα το κινητακι ναι! δεν λεω απαιχτο αλλα τα πληκτρα ειναι πολυ μικρα και δεν μπορω να γραψω ανετα!!! Ειναι λαθος να το ανταλλαξω με το 9000????
Link to comment
Share on other sites

quick updpate: Εβαλα την συσκευη να κανει keypadlock when in holster Go into OPTIONS > >PASSWORD >select YES "lock handheld upon holstering". και μεχριστιγμής με μέτρια χρήση έχει κάποια καλύτερη απόδοση στην μπαταρία. 1 μερα μειωση ~30%.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...