Jump to content

BlackBerry Curve 8900


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε οσα ρωτας η απαντηση ειναι ΝΑΙ

 

Συμφωνώ με τον ringo. Η χρήση που περιγράφεις είναι σίγουρα κάτω από 100ΜΒ. Αρκετά κάτω.

 

Ωραια σας ευχαριστω για ακομη μια φορα...

Το μονο βεβαια που δεν εχω καταφερει να κανω ειναι να κατεβασω μερικες εφαρμογες που θελω...συνδεομαι με wi-fi και οταν μπαινω για να κατεβασω εφαρμογες απο το bb store μου βγαζει μια σελιδα που η μονη ουσιαστικη επιλογη ειναι να κατεβασω το bbaw αλλα αυτο δεν ειναι συμαβατο με την Ελλαδα ετσι δεν ειναι;

Οποτε με ποιο τροπο μπορω να κατεβασω στο κινητο απο το κινητο απο το ''official'' store τα apps pου θελω;

Αν δωσω απο το PC το e-mail στις εφαρμογες που θελω για να μου στειλουν το download link στο e-mail ωστε να μπω απο το κινητο και να το πατησω θα γινει δουλεια;

Ελπιζω να μην σας μπερδεψα ευχαριστω για τον χρονο σας!

Και χαιρομαι που με βοηθατε...! :):) :happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 857
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To Application World δεν παίζει Ελλάδα, αλλά αν το βάλεις μέσω wifi και μετά το χρησιμοποιείς με wifi και απενεργοποιημένο το δίκτυο, θα μπορέσεις να βάλεις τις εφαρμογές που θες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αγόρασα χθές το ΒΒ 8900 CURVE και δεν μπορώ να μπώ με τιποτα στο windows live messenger ουτε στο ebyddy που κατέβασα τυχαία.Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Πρέπει να το ξεκλειδώσω? Κάνω κάτι λάθος? Οτα πάω να μπώ μου λεει οτι δεν το έχω ενεργοποιήσει στην συσκευή μου.Παρακαλώ πολύ ας με βοηθήσει κάποιος.Ευχαριστώ εκ των προταίρων.
Link to comment
Share on other sites

Το blackberry απαιτεί ενεργή συνδρομή για να λειτουργήσουν οι υπηρεσίες που θες. Ρίξε μια ματιά στο FAQ, θα σου λυθούν οι απορίες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

ειμαι κατοχος Iphone 3g αλλα λογω επιδοτησης και λογω οτι δεν θελω να διαθεσω πολλα λεφτα για μια αλλη συσκευη σκεφτηκα το ΒΒ 8900

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εχει ωραια εμφανιση και να χειριζομαι τα εμαιλ της δουλειας. Αυτα ειναι τα βασικα κριτηρια μου

 

τι λετε αξιζει ??? ειναι ευχρηστο στην χρηση οπως το iphone ?

ή θα το μετανιωσω ???

 

Πειτε μου την αποψη σας ....

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

PGM_gr, δεν ξέρω να σου απαντήσω, γιατί συγκρίνεις ένα touch τηλέφωνο με ένα full qwerty, οπότε και η ευχρηστία του καθενός οφείλεται σε διαφορετικά προταιρήματα. Σίγουρα όμως το 8900 είναι ένα έυχρηστο full qwerty τηλέφωνο, με πολλές συντομεύσεις μέσω του πληκτρολογίου και εξαιρετική σχέση με τα email, που είναι το βασικό πλεονέκτημα ενός BB. Στον τομέα αυτό η BB βρίσκεται στο γήπεδό της.

 

Από κει και πέρα, να έχεις υπ'όψιν ότι, καλό μεν το 8900, αλλά πλέον έχει παλιώσει λιγάκι. Αναμένουμε τον αντικαταστάτη 9300, που θα έχει και 3G και trackpad και υποστήριξη έκδοσης 6.0 λογισμικού. Υστερεί ίσως λιγάκι σε κάμερα και σε ανάλυση οθόνης. Πάντως το 8900 παραμένει μια αξιόλογη πρόταση για ΒΒ αν δε σε ενδιαφέρουν τα έξτρα "καλούδια" που έχουν οι νέες σειρές.

 

 

slk200c, μία καταχώρηση στο B&S αρκεί, δεν επιτρέπονται οι αγγελίες στις υπόλοιπες ενότητες του myphone.gr

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Έχεις ενεργό BIS? Αν όχι, τότε δε θα εμφανιστεί το προεγκατεστημένο πρόγραμμα (blackberry maps).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω ένα Blackberry 8900 και εδώ και ένα μήνα έχει εμφανιστεί το σήμα του ίντερνετ(μια κίτρινη υδρόγειος) στην αρχική οθόνη χωρίς να ξέρω ούτε τι σημαίνει αλλά ούτε κ πως φεύγει.Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :O :O

Link to comment
Share on other sites

Δες στον κεντρικό φάκελο "messages", λογικά θα βρεις ένα μήνυμα που προέρχεται από τον browser, σαν ενημέρωση είναι.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας!

Πρόσφατα αγόρασα το BB Curve 8900. Εκτός των προβλημάτων με το App World που ακόμα δεν βρήκα λύση, έχω θέμα με το Facebook και το Flickr.com.

Συν της άλλοις, θέλω να χρησιμοποιήσω το BBMessenger αλλά δεν φαίνεται να τα καταφέρνω.

Παρακαλώ βοηθήστε τον πρωτάρη του ΒΒ!!!!

 

ΥΓ: Μήπως να το κρακάρω για να ξεκλειδώσει από την Vodafone???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει επίσημο θέμα για το 8900 και δε χρειάζεται να ανοίγεις νέο.

 

Αναφέρεις προβλήματα και θέματα, αλλά δε μας λες τι συμβαίνει (τι θες να κάνεις, τι σφάλμα βγάζει κλπ), οπότε και εκ των πραγμάτων είναι αδύνατο να σε βοηθήσουμε.

 

Από τα λεγόμενά σου πάντως, έχω την αίσθηση ότι δεν έχεις ενεργό BIS στη γραμμή σου, οπότε και δε λειτουργούν οι υπηρεσίες Blackberry (οι οποίες περιλαμβάνουν facebook, flickr, blackberry messenger κλπ).

 

ΥΓ: Δεν υπάρχει λόγος γιατί δεν είναι κλειδωμένα τα τηλέφωνα που πωλούνται στην ελληνική αγορά. Εάν δεν είναι από Ελλάδα, τότε το βλέπουμε - υπάρχει τρόπος να ελέγξεις αν υπάρχει τυχόν κλείδωμα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

"You are currently on a service plan that does not support this application, please contact your service provider"

Έκανα ένα search στο forum και δεν βρήκα κάτι.

Το βγάζει όταν κάνεις τρέχεις την facebook app 1.9.

Ελληνικό curve 8900 σε συμβόλαιο vodafone.

Καμία γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Στο βγάζει συνέχεια ή έτυχε τώρα; Μου το έχει κάνει θυμάμαι κάνα δυο φορές και έστρωσε με battery pull.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι συγκριτικα του 9700 και του 8900.

Προφανως το 8900 εχει μικροτερο SAR

 

BlackBerry Curve 8900 Highlights

FEATURES SUMMARY

 

STATUS Available

 

INTRODUCED November 2008

 

FORM FACTOR Block

 

SAR VALUE 1.010 W/Kg

 

NETWORKS 2G: GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900 / GSM 850

 

BATTERY Li-Ion, 1400 mAh

 

 

 

BlackBerry Bold 9700 Highlights

FEATURES SUMMARY

 

STATUS Available

 

INTRODUCED November 2009

 

FORM FACTOR Block

 

SAR VALUE 1.180 W/Kg

 

NETWORKS 2G: GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900 / GSM 850

3G: HSDPA 850 / HSDPA 1900 / HSDPA 2100

 

BATTERY Li-Ion, 1500 mAh

 

 

το 1.01 για το 8900 απο οτι βλεπω ειναι για Αμερική

 

εμείς εδώ έχουμε τα 0.65 sar value ή κάνω λάθος?

 

http://www.gsmarena.com/blackberry_curve_8900-2604.php

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, στην Ευρώπη ελέγχουμε την ένδειξη ανά 10g ιστού, οπότε και είναι 0.65 στο κεφάλι.

 

Μπορείς να δεις και το επίσημο έγγραφο εδώ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κανονικα ολοι 1.01 ΄τρώμε΄ στο κεφάλι?

 

Δέν σε έπιασα!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να έχω ελληνικό μενού στο 8900?

 

προσπαθω να κάνω Update στην 5.0.0.681 και δεν με αφήνει

Edited by kid
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Έχω το ΒΒ8900 και έχει φθαρεί η πρόσοψή του στην όψη εκεί όπου και το λογότυπο της εταιρίας. Υπάρχει η δυνατότητα να βρώ άλλη πρόσοψη ή πρέπει να το στείλω στη μαμά εταιρία όπως μου είπαν από τον ΓΕΡΜΑΝΟ;
Link to comment
Share on other sites

Εάν πιάνουν τα χέρια σου, μπορείς να πάρεις κάποια πρόσοψη από σάιτ τύπου http://www.e-click.gr, http://www.ebay.com, http://www.cnn.cn κλπ. Υπάρχουν κι άλλα τα οποία όμως δε γνωρίζω. Την αλλαγή θα πρέπει να την κάνεις εσύ και χρειάζεται λίγη δουλίτσα, όχι κάτι δύσκολο πάντως. Ειδάλλως θα πρέπει να το δώσεις στον πάροχο για να πάει στο service point και να γίνει η αλλαγή πρόσοψης.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδιά. Έπεσε ένα blackberry 8900 στα χέρια μου και προσπαθούσα να το ανοίξω αλλά μου βγάζει ένα μήνυμα όταν ανοίγει "Reload Software 513". Κάποιος μου είπε ότι το τηλέφωνο αυτό δεν ξεκλειδώνει και δεν μπορώ να του κάνω format! Ισχύει; Τι μπορώ να κάνω; Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

εχει γινει ηδη wipe out - το αντιστοιχο format. το κινητο σου ουσιαστικα δεν εχει μεσα τιποτα.κατεβασε το desktop manager απο το site της blackberry συνδεσε το με καλωδιο usb με τον υπολογιστη σου και θα σου βρει την τελευταια εκδοση os για το 8900.συμπτωματικα χτες εκανα wipe out το δικο μου 9700 και ολα πηγαν μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε dalton114 μπορείς να με βοηθήσεις λίγο στο πως να κάνω το update μιας και το έχεις πρόσφατο; Γιατί γενικά μου φαίνεται ότι ψιλοχάνομαι στο site της blackberry.. Τι να κατεβάσω ακριβώς;

 

Το άνοιξα τελικά το τηλέφωνο αλλά με τη sim, εκτός από το pin μου ζητάει και κάποιον κωδικό mep κλειδώματος. Τι συμβαίνει;;

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Αν ζητάει MEP σημαίνει ότι έχει κλείδωμα δικτύου. Από ελλάδα είναι το τηλέφωνο;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...