Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε τι γλώσσα έχεις το μενού?Για δοκίμασε να περάσεις το sorting:Layout2 ενώ έχεις Αγγλικό μενού..

 

Ναι ρε man δούλεψε τελικά! Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Άκυρο, βίαστηκα να χαρώ! Με το που ξαναέβαλα τα ελληνικά εμφανίστηκε πάλι η αγγλική μπάρα! Τι κάνω λάθος ρε γμτ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μισό για να τα πάρω από την αρχή!

Έχω αγγλικό μενού και περνάω το sorting:Layout2 και η μπάρα με τα ελληνικά εμφανίζεται κανονικά! Μετά ενεργοποιώ το ελληνικό μενού και εξαφανίζεται η ελληνική μπάρα και παίρνει τη θέση της η αγγλική!

 

Οπότε L1On προτείνεις μετά από αυτή τη διαδικασία να ξαναπεράσω το ελληνικό μενού ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Το iGreek επειδή είναι ξεχωριστό πακέτο από τα sorting και keyboards το είχα κάνει να μην έχει sorting και να αντιγράφει αυτό του χρήστη.Εσύ επείδη δεν το είχες βάλει σωστά ή το το βάλε βγάλε το iGreek δεν βρήκε sorting να αντιγράψει για το Ελληνικό μενού.Αν κάνεις resinstall το iGreek θα έχεις κανονικά μπάρα...
Link to comment
Share on other sites

καποιος εδω??απο τις 7 του μηνα ειναι και ακομα δεν πηρα απαντηση...:mad:

 

εγω εχω το greek unicode (του pperi) και αφαιρεσα το L3 που ειχα γιατι οταν μου εβγαλε τα update υπηρχε "ασυμφωνια" μεταξυ τους, αλλα εχω ακομα "Ελληνικα" στο keyboards καθως και το greek unicode στο iketfix.Δεν θα επρεπε να μην υπαρχει το "Ελληνικα" στο keyboards αλλα μονο στο ikeyfix απο τη στιγμη που απεγκατεστησα το L3??Η πρεπει να υπαρχουν και τα δυο??

 

ps...το φανταστηκα...οταν ενεργοποιω το "Ελληνικα" στο keyboards μου βγαινει το ρωσικο πληκτρολογιο...πως το κανω να εξαφανιστει αυτο το "Ελληνικα" η εστω να το μετονομασω σε ρωσικο

Link to comment
Share on other sites

Το string αυτό είναι μέρος του iGreek νομίζω και όχι των keyboards...
Link to comment
Share on other sites

Το string αυτό είναι μέρος του iGreek νομίζω και όχι των keyboards...

 

δεν εχω ομως το ελληνικο μενου ενεργοποιημενο...δεν υπαρχει δηλαδη λυση??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Για βγάλε το iGreek και πες μου αν υπάρχει ακόμα σε russian
Link to comment
Share on other sites

Για βγάλε το iGreek και πες μου αν υπάρχει ακόμα σε russian

 

Εβγαλα το igreek οπως μου ειπες και τωρα ειναι ενταξει...αν το ξαναβαλω θα μου μετονομασει παλι το russian σε ελληνικα στα keyboards??

 

Ps...το ξαναβαλα και παλι το russian εγινε ελληνικα, αλλα με russian keyboard...

Link to comment
Share on other sites

Το εβδομαδιαίο update αναβάλλεται λόγω τροχαίου.Θα σας ενημερώσω μόλις ξεμπερδέψω..

 

Υ.Γ Ολόκληρος είμαι μην μου αγχωθείτε και με στείλετε πρίν την ώρα μου..

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα Μινωα και ολα τα αλλα γινονται....

 

και απλα να σου πω χιλια ευχαριστω που εχεις κρατησει το biteSMS στο repo σου...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Επειδή είμαι κάτοχος του iPhone εδω και 2 μερες μονο έχω χαθεί λίγο.

 

-Το έχω κάνει jailbreak

-Εχω εγκαταστήσει το Greek Keyboard L3

-Εχω εγκαταστίσει το Keyboard 160 v2

 

 

-Το ByteSMS που το βρίσκω????

 

 

EDIT

 

 

Το πρόγραμμα λέγεται BiteSMS και το βρήκα. Αλλά γιατί παντού το ονομάζετε ByteSMS??????

 

 

ΕΥχαριστώ εκ των προτέρων και χίλια μπράβο για την δουλειά που γίνεται εδώ μέσα...

Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 εβδομάδες μετά έχω έτοιμο το νέο major Update.

 

Αναβαθμισμένα Πακέτα:

 

  • Greek Carrier Logos:Νομίζω ότι έφτιαξα το πρόβλημα με το Comsote Logo να εξαφανίζεται με το itunes update.Επίσης πρόσθεσα χρήσιμους αριθμούς σε όλες τις εταιρίες στo Settings>Phone>Services
  • KIS Unicode Keyboard:Αναβάθμιση για τις νέες δυνατότητες του iKeyX
  • KIS SMS160 Keyboard:Αφαίρεση του Shift Button

 

Νέα πακέτα:

 

  • KIS Unicode Keyboard V2:Μια νέα προσέγγιση με το νέο iKeyX για unicode πληρες πληκτρολόγιο και contact sorting.
  • KIS Unicode Keyboard V2 Lite:To ίδιο χωρίς το Contact Sorting
  • iAek Theme by Minotavros:Ένα υπερπληρες θεματάκι για τους οπαδούς της ΑΕΚ με αντικατάσταση fonts.
  • Golden Age:Νέο πακέτο που περιέχει όλα τα iKeyΧ πληκτρολόγια του periclis.Αφαιρέστε προηγούμενο KIS αν δεν το έχετε κάνει.Επίσης δεν περιέχει sorting οπότε συνδιάστε το με το sorting package που προτιμάτε...

Όλα αυτά βρίσκονται στο beta repo.Όσοι θέλετε μπορείτε να τα δείτε σβήνοντας το official και βάζοντας για repo:

 

ftp4u.gr/iphone/beta/

Link to comment
Share on other sites

Kαλό θα ήταν να γίνει μια προσπάθεια να μπουν και screenshots στα More Informations καθώς εχει χαθεί η μπάλα με τα τόσα πληκτρολόγια
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το update του πακετου για το sms 160kis αλλα στο θαυμαστικο που ητανε παλια τα συμβολα για να περνουμε αναφορα αναλογα την εταιρεια, Vodafone ειμαι δηλαδη *#, τωρα δεν υπαρχουν!!!

Που τα εχετε βαλει?

Link to comment
Share on other sites

Καντε μία βόλτα... Οχι στον γερμανό...

 

http://sites.google.com/site/iphonetutorialsingreek/Home/greek-customization/ellenika-ikeyex-plektrologia

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 εβδομάδες μετά έχω έτοιμο το νέο major Update.

 

Αναβαθμισμένα Πακέτα:

 

  • Greek Carrier Logos:Νομίζω ότι έφτιαξα το πρόβλημα με το Comsote Logo να εξαφανίζεται με το itunes update.Επίσης πρόσθεσα χρήσιμους αριθμούς σε όλες τις εταιρίες στo Settings>Phone>Services
  • KIS Unicode Keyboard:Αναβάθμιση για τις νέες δυνατότητες του iKeyX
  • KIS SMS160 Keyboard:Αφαίρεση του Shift Button

 

Νέα πακέτα:

 

  • KIS Unicode Keyboard V2:Μια νέα προσέγγιση με το νέο iKeyX για unicode πληρες πληκτρολόγιο και contact sorting.
  • KIS Unicode Keyboard V2 Lite:To ίδιο χωρίς το Contact Sorting
  • iAek Theme by Minotavros:Ένα υπερπληρες θεματάκι για τους οπαδούς της ΑΕΚ με αντικατάσταση fonts.
  • Golden Age:Νέο πακέτο που περιέχει όλα τα iKeyΧ πληκτρολόγια του periclis.Αφαιρέστε προηγούμενο KIS αν δεν το έχετε κάνει.Επίσης δεν περιέχει sorting οπότε συνδιάστε το με το sorting package που προτιμάτε...

Όλα αυτά βρίσκονται στο beta repo.Όσοι θέλετε μπορείτε να τα δείτε σβήνοντας το official και βάζοντας για repo:

 

ftp4u.gr/iphone/beta/

 

 

SOS Minos,

 

Μετά απο απεγκατάσταση και προσπάθεια επανεγκατάστασης του Keyboard:KIS SMS160 v2 μου λέει τα εξής:

"trying to backup Keyboard-Default.plist to Keyboard-Default.plist.bac"

"error: could not locate /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/Keyboard-Default.plist"

Επίσης παρατήρησα ότι αυτό το αρχείο δεν το έχω πια και δεν 'δουλεύει' κανένα απο τα παρατεταμένα πλήκτρα σε κανένα πληκτρολόγιο! Ακομα και στο English (default) της Apple...

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου το 'ανεβάσει'; Το original

(/System/Library/Frameworks/UIKit.framework/Keyboard-Default.plist)

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

 

Εκανα τη βολτα αλλα εκει δεν εχει τιποτα για το Sms 160 K.I.S:(

Μηπως να εγκαταστησω εκ νεου το Bitesms?

EDIT: Εκανα Clear cache απο το μενου των ρυθμισεων στα Settings και ολα ok!!!

Link to comment
Share on other sites

Rainman δεν μπορώ να καταλάβω πως προκλήθηκε αυτό και κοιτάω τα scripts δύο ώρες τώρα..Σου ανεβάζω τα αρχεία που χρειάζεσαι..

 

Το .bac είναι το γνήσιο.Κάνε το rename σε .plist και βάλε το με ssh εκεί που πρέπει να είναι.Μετά πές μου αν μπεί σωστά το sms160 kiss.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω και σου λέω.

 

Thanks!!

 

------------------

Λοιπόν, δεν ξέρω τι έχει πάθει τώρα (μήπως 'κατέβασες' τα πακέτα;;)

Anyway, πάω τώρα να εγκαταστήσω το keyboard:SMS160 KIS (0.2) και μου βγάζει 'MD5Sum mismatch'... Οπότε δεν μπορώ να κάνω τα βήματα πάλι...

Πάντως πρίν είχα κάνει τα εξής:

1. Μου βγάζει update για το keyboard:SMS160 K.I.S (v0.2) - Αυτό εννοούσα και πρίν, δεν ξέρω μήπως αυτό κατάλαβες λάθος γιατί το έγραψα λίγο περίεργα πριν... ;)

2. Το κάνω κανονικά

3. Ελέγχώ/δοκιμάζω όλα δουλεύουν ΟΚ.

4. Λέω να κάνω Remove και παρατηρώ οτι δεν δουλεύουν τα παρατεταμένα - πουθενά.

5. Ξανακάνω install και μου γράφει αυτά που είπα και πρίν:

"error: could not locate /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/Keyboard-Default.plist"

 

Όλα ΟΚ τώρα. Πέρασα το original (Keyboard-default.plist.bac) και όλα δουλεύουν ρολόι... :)

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου και φυσικά για όλη σου/σας την δουλεία!!

 

(Εύχομαι όλα καλά και με το τρακάρισμα.. Υγεία πάνω απο όλα)

 

Υ.Γ. Πάντως με την πρώτη ευκαιρία θα προσπαθήσω να αναπαράξω το 'πρόβλημα' και θα σου πώ.

Link to comment
Share on other sites

SOS Minos,

 

Μετά απο απεγκατάσταση και προσπάθεια επανεγκατάστασης του Keyboard:KIS SMS160 v2 μου λέει τα εξής:

"trying to backup Keyboard-Default.plist to Keyboard-Default.plist.bac"

"error: could not locate /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/Keyboard-Default.plist"

Επίσης παρατήρησα ότι αυτό το αρχείο δεν το έχω πια και δεν 'δουλεύει' κανένα απο τα παρατεταμένα πλήκτρα σε κανένα πληκτρολόγιο! Ακομα και στο English (default) της Apple...

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου το 'ανεβάσει'; Το original

(/System/Library/Frameworks/UIKit.framework/Keyboard-Default.plist)

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

 

και εμενα το ιδιο μου εκανε πριν λιγες μερες...αλλα επειδη ηθελα να μεταβω σε 2.2.1 δεν του εδωσα σημασια κ δεν το εψαξα και προχωρησα σε restore

 

 

 

@Minos σημερα μου εβγαλε update σε greek logos,Kis Unicode lite,SMS 160 K.I.S

και οταν παω να τα περασω πεταει μηνυμα MD5sum mismatch 3 φορες... τι παιζει??

εντομεταξυ το κανει το ιδιο και στου φιλου μου..:(

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο μου εκανε πριν λιγες μερες...αλλα επειδη ηθελα να μεταβω σε 2.2.1 δεν του εδωσα σημασια κ δεν το εψαξα και προχωρησα σε restore

 

 

 

@Minos σημερα μου εβγαλε update σε greek logos,Kis Unicode lite,SMS 160 K.I.S

και οταν παω να τα περασω πεταει μηνυμα MD5sum mismatch 3 φορες... τι παιζει??

εντομεταξυ το κανει το ιδιο και στου φιλου μου..:(

 

και σε μενα το ιδιο βγαζει...ελπιζω να μην επεσες για υπνο minos...:confused:

Στο δευτερο σκελος αναφερομαι με το md5κατι mismatch...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...