Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάθος. Ή μάλλον όχι ακριβώς λάθος, αλλά αυτό που λες είναι κατα το ήμισυ σωστό.

Υπάρχουν παραθυράκια στο νόμο και η Apple τα εκμεταλλεύεται για να δίνει 1 χρόνο εγγύηση στις συσκευές της (από MacBook μέχρι iPhone) και η κατάσταση έχει ξανασυζητηθεί και πάντα η απάντηση είναι πως "η εγγύηση είναι 1 χρόνος".

 

Μην το ψάχνεις.

Κάτι μου λέει πως το νομικό τμήμα της Apple το έχει ψάξει πολύ περισσότερο απ'ότι εγώ και εσύ και έχει βρει το παραθυράκι :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λάθος. Ή μάλλον όχι ακριβώς λάθος, αλλά αυτό που λες είναι κατα το ήμισυ σωστό.

Υπάρχουν παραθυράκια στο νόμο και η Apple τα εκμεταλλεύεται για να δίνει 1 χρόνο εγγύηση στις συσκευές της (από MacBook μέχρι iPhone) και η κατάσταση έχει ξανασυζητηθεί και πάντα η απάντηση είναι πως "η εγγύηση είναι 1 χρόνος".

 

Μην το ψάχνεις.

Κάτι μου λέει πως το νομικό τμήμα της Apple το έχει ψάξει πολύ περισσότερο απ'ότι εγώ και εσύ και έχει βρει το παραθυράκι :)

 

Ναι αλλά στα μεγάλα μηχανήματα της apple αν πληρώσεις μπορείς να πάρεις επέκταση εγγύσης απ' όσο γνωρίζω... !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στα μεγάλα μηχανήματα της apple αν πληρώσεις μπορείς να πάρεις επέκταση εγγύσης απ' όσο γνωρίζω... !

 

Ειπες την λεξη κλειδι. Επι πληρωμη. Δηλαδη χωρις λεφτα δεν εχεις 2ο/3ο/100ο χρονο εγγυησης που μερικες φορες τσαμπα το πληρωνεις γιατι δεν θα σου παθει τιποτα και αλλες φορες σε σωζει. Αλλα δεν εχει σημασια αυτο γιατι το θεμα ειναι οτι ναι μεν νομικως μιλωντας το μηλο ειναι καλυμμενο αλλα απο την αλλη ενα προϊον οπως το iphone θα επρεπε να εχει μεγαλυτερη εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στα μεγάλα μηχανήματα της apple αν πληρώσεις μπορείς να πάρεις επέκταση εγγύσης απ' όσο γνωρίζω... !

 

Το AppleCare, λες;

Ναι, αλλά όπως λέει και ο dotas, το θέμα είναι να ηταν 2 χρόνια χωρίς να πληρώσεις παραπάνω.

 

(νομίζω πως το Applecare σε πάει στα 3 χρόνια εγγύηση - φυσικά δεν το υποστηρίζει η Rainbow)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το AppleCare, λες;

Ναι, αλλά όπως λέει και ο dotas, το θέμα είναι να ηταν 2 χρόνια χωρίς να πληρώσεις παραπάνω.

 

(νομίζω πως το Applecare σε πάει στα 3 χρόνια εγγύηση - φυσικά δεν το υποστηρίζει η Rainbow)

 

Το applecare το υποστηριζει κανονικα η rainbow και ολοι οι dealers. Ειναι worldwide.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Το AppleCare Δ Ε Ν το υποστηρίζει η Rainbow, δεν είναι καν υποχρεωμένη να το κάνει, δεν είναι ακριβώς worldwide και άλλα τα οποία τα έχουμε πει πολλές φορές μεταξύ των οποίων και εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2882710#post2882710

 

Επίσης, μη συγχέετε το δικαίωμα επιστροφής ΣΤΟΝ ΠΩΛΗΤΗ (που -θεωρητικά- είναι δύο έτη) με την εγγύηση που δίνει ο κατασκευαστής και έχει διάρκεια τόση όσο είναι το "εύλογο χρονικό διάστημα" που αυτός θεωρεί. Δεν είμαι νομικός αλλά από συζητήσεις που έχω κάνει, φαίνεται πως εκεί πατάνε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω το καινούργιο iphone σκέτη την συσκευή και ήθελα να μάθω πόσο κάνει? Και απο πού μπορώ να το αγοράσω?

Ενδιαφέρομαι για το 8GB ή το 16GB.

 

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω σκέτη την συσκευή και ήθελα να μάθω πόσο κάνει?

Ενδιαφέρομαι για το 8GB ή το 16GB.

 

 

 

Thanks

 

Το iphone 3Gs δεν βγαινει στα 8GB αλλα στα 16 και 32.

Αλλα να οι τιμες που θες:

iphone 3G 8GB - 469euro

iphone 3Gs 16GB - 569euro

iphone 3gs 32GB - 669euro

Link to comment
Share on other sites

Το AppleCare Δ Ε Ν το υποστηρίζει η Rainbow, δεν είναι καν υποχρεωμένη να το κάνει, δεν είναι ακριβώς worldwide και άλλα τα οποία τα έχουμε πει πολλές φορές μεταξύ των οποίων και εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2882710#post2882710

 

Επίσης, μη συγχέετε το δικαίωμα επιστροφής ΣΤΟΝ ΠΩΛΗΤΗ (που -θεωρητικά- είναι δύο έτη) με την εγγύηση που δίνει ο κατασκευαστής και έχει διάρκεια τόση όσο είναι το "εύλογο χρονικό διάστημα" που αυτός θεωρεί. Δεν είμαι νομικός αλλά από συζητήσεις που έχω κάνει, φαίνεται πως εκεί πατάνε όλοι.

 

κανεις λαθος. Παρε πχ document και θα δεις οτι υποστηριζουν κανονικα applecare. Το ιδιο systemgraph , rainbow etc.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ρωτήσει τελευταία φορά τέλη 2008 και η Rainbow μου είχε πει όχι, δεν υποστηρίζουμε AppleCare σε μηχανήματα που έχουν αγοραστεί από την Ελλάδα και στα υπόλοιπα ακολουθούμε τη γνωστή διαδικασία. Επι λέξη μάλιστα τους είχα ρωτήσει "δεν υπάρχει κανένας τρόπος ένα μηχάνημα που αγοράζω από το δικό σας δίκτυο να έχει επέκταση εγγύησης πέραν του ενός έτους, ασχέτως κόστους;" και μου είχαν πει "απολύτως κανένας".

Το ίδιο μου είχαν πει και παλαιότερα. Η Apple Αμερικής η ίδια μου είχε απαντήσει τα αντίστοιχα τον Οκτώβριο του 2007.

Στο Apple Store Regent Str στο Λονδίνο, κατά την αγορά ενός νάνο με ρώτησε ο υπάλληλος αν θέλω AppleCare και είπα όχι εκτός και αν αναγνωρίζεται στην Ελλάδα και δεν ήξερε να μου πει οπότε φώναξε τον υπεύθυνο ο οποίος ξερά και κοφτά είπε "όχι".

 

Βέβαια μπορεί να άλλαξαν αυτά οπότε καλό θα είναι να το επιβεβαιώσουμε ξανά, μόλις γυρίσουν από τις διακοπές θα ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία με το online ΟΤΕ Shop έχουν τώρα 11 16άρια ακόμα , αλλά κανένα 32άρι που θέλω εγώ, και πρέπεινα γινε κάποια κόμπλα με την παραγγελία μου , ενώ το τελευταίο μάυρο 32άρι έχει καταχωρηθεί ότι αγοράσθηκε απο εμένα, η αποθήκη του λέει ότι δεν το χει στείλει ...τι να πώ !!!:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παιδιά. Πέρυσι ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα. Μην ξεχνάτε ότι είναι μέσα Αυγούστου και τα πάντα υπολειτουργούν... Υπομονή! :D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ψαχνω απο το πρωι να βρω ενα iphone σε ολα τα καταστηματα και δεν μπορω να βρω τπτ.....εχει κανεις κανα νεο???ισως κποιο καταστημα που εχει αποθεμα ι κατι τετοιο...

 

¨¨Σε επικοινωνία με το online ΟΤΕ Shop έχουν τώρα 11 16άρια ακόμα , αλλά κανένα 32άρι που θέλω εγώ, και πρέπεινα γινε κάποια κόμπλα με την παραγγελία μου , ενώ το τελευταίο μάυρο 32άρι έχει καταχωρηθεί ότι αγοράσθηκε απο εμένα, η αποθήκη του λέει ότι δεν το χει στείλει ...τι να πώ !!! ¨¨

 

που μπορω να παρω φιλε δεν μπορω να βγαλω ακρη....μπορεις να με φωτησεις λιγο???

Link to comment
Share on other sites

απο καταστημα γερμανου κατω τουμπας(ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ & ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΡΑΚΗΣ 1)πιθανη διαθεσιμοτητα τελη του μηνα και αν....

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ρωτήσει τελευταία φορά τέλη 2008 και η Rainbow μου είχε πει όχι, δεν υποστηρίζουμε AppleCare σε μηχανήματα που έχουν αγοραστεί από την Ελλάδα και στα υπόλοιπα ακολουθούμε τη γνωστή διαδικασία. Επι λέξη μάλιστα τους είχα ρωτήσει "δεν υπάρχει κανένας τρόπος ένα μηχάνημα που αγοράζω από το δικό σας δίκτυο να έχει επέκταση εγγύησης πέραν του ενός έτους, ασχέτως κόστους;" και μου είχαν πει "απολύτως κανένας".

Το ίδιο μου είχαν πει και παλαιότερα. Η Apple Αμερικής η ίδια μου είχε απαντήσει τα αντίστοιχα τον Οκτώβριο του 2007.

Στο Apple Store Regent Str στο Λονδίνο, κατά την αγορά ενός νάνο με ρώτησε ο υπάλληλος αν θέλω AppleCare και είπα όχι εκτός και αν αναγνωρίζεται στην Ελλάδα και δεν ήξερε να μου πει οπότε φώναξε τον υπεύθυνο ο οποίος ξερά και κοφτά είπε "όχι".

 

Βέβαια μπορεί να άλλαξαν αυτά οπότε καλό θα είναι να το επιβεβαιώσουμε ξανά, μόλις γυρίσουν από τις διακοπές θα ρωτήσω!

 

στα εκτος ελλαδος αγορασμενα ισχυει κανονικα και στην ελλαδα.για τα ᾽᾽ντοπια᾽᾽προιοντα δεν μπορω να ξερω.

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος 3GS κι εγώ από Γερμανό. 11 3Gs έχει το oteshop, όποιος προλάβει :)
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιούμε το a-GPS? δηλαδή να δουλεύει μόνο με τον δέκτη;

 

Δεν απενεργοποιείται επί του παρόντος.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όσοι δεν έχουμε dataplans τρώμε άκυρο;

 

Δυστυχώς, όπως έχει ξανασυζητηθεί στο forum, το iPhone είναι κατά βάση μια ιντερνετική συσκευή που έχει και τηλέφωνο.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όσοι δεν έχουμε dataplans τρώμε άκυρο;

Ναι, αλλά η χρέωση είναι υπερβολικά μικρή της τάξης του μισού λεπτού του ευρώ για κάθε φορά που θα ενεργοποιείται :)

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

αν θες φιλε μου πες μας και σε ποια καταστηματα oteshop ειναι διαθεσημα!!!

 

Εαν διαβασεις καλυτερα θα δεις οτι λεει ξεκαθαρα online OTEshop ή αλλιως στο website.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω καταλαβει τι γινεται με το oteshop...

 

η χρεωση πως γινεται ?με πιστωτικη? αντικαταβολη? γιατι λεει χρεωση στο λογαριασμο... ειναι μονο για πελατες οτε ?

 

ουτε το oteshop το εχει.. δεν βλεπω να λεει αγορα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...