Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω λέω να αφήσετε το Celeste να στρώσει πρώτα και μετα το αγοράζετε.

 

Προσωπικά δεν πρόκειται να το περάσω. Δεν μου χρειάζεται. Έχω πάψει να κάνω παρέα με ΝΟΚΙΑκηδες:lol::p Πλάκα κάνω τα περισσότερα ΝΟΚΙΑ διαθέτουν mail, άσχετα αν δεν το έχουν σεταρει οι ιδιοκτήτες τους.

 

Γίνομαι κακός:) αλλα το 2011 πάνω απο τα 3/4 των κινητών διαθέτουν την δυνατότητα ανταλλαγής mail. Όσοι επιμένουν σε συσκευές χωρίς wifi & mail τι να κάνουμε.

Δεν θα περάσω στο iPhone μου μια εφαρμογη που μπαίνει τόσο βαθιά στο λειτουργικο και μπορει να προξενισει χίλια δυο προβλήματα.

 

Για τον εαυτό μου μιλάω, μην παραξαγηθουμε κι ολας:)

 

κοιτα, ειναι καλο για αυτους που θελουν να στειλουν μουσικη κατα βαση. μπορεις να στειλεις mp3 απο το iphone με mail?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοιτα, ειναι καλο για αυτους που θελουν να στειλουν μουσικη κατα βαση. μπορεις να στειλεις mp3 απο το iphone με mail?:rolleyes:

 

 

iFile....

 

Αλλά άντε βρες το με τις ονομασίες που έχει :p

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος που είναι JB γιατί αναφέρθηκε ότι υπήρχε πρόβλημα στο installous

gkionis γιατί δεν προσπαθείς να κατεβασεις απο τον υπολογιστη σου και να τις περάσεις με συγχρονισμο?

 

και πως γίνετε αυτό ?

από που το κατεβάζω ?

το αρχείο κατεβαίνει απλά

μετά δεν μπορώ να το κάνω

install .

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις κανενα προγραμα για να μπορω να στελνω-λαμβανω αρχεια απο/στο iphone 4? οπως φωτο, mp3 video?
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις κανενα προγραμα για να μπορω να στελνω-λαμβανω αρχεια απο/στο iphone 4? οπως φωτο, mp3 video?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3561030#post3561030

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα με το CELESTE το αγόρασα κανονικά και πάει να μου κάνει επανακηνηση να ξεκινήσει και μου έχει κολλήσει στην οθόνη του κλειδώματος , θέλω να το βάλω σε sefe mode να το κανω απεγκατάσταση.... ξέρει κανείς πως θα το βάλω σε safe mode??????

 

Οταν με περνούν τηλέφωνό τουσ δείχνει οτι καλεί κανονικά αλλά εγώ κολλημένος στην οθόνη κλειδώματος

 

Δοκιμασες με πατημενα το power & home button για 10" μήπως επανεκινησει η συσκευη και το διαγραψεις?

 

κοιτα, ειναι καλο για αυτους που θελουν να στειλουν μουσικη κατα βαση. μπορεις να στειλεις mp3 απο το iphone με mail?:rolleyes:

Όχι τραγούδια δεν μπορω εκτός και αν τα έχω περασμένα στο iFiles και τα παίζω απο εκει. Ας περιμένει να του τα στείλω απο το σπίτι :D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολυ αλλα αυτο που βρισκω με αυτο το ονομα εχει να κανει με θεματα..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αλλα αυτο που βρισκω με αυτο το ονομα εχει να κανει με θεματα..

 

αντε εδω http://www.cydiapp.com/ και δες το "Celeste Bluetooth File Sharing¨

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα με το CELESTE το αγόρασα κανονικά και πάει να μου κάνει επανακηνηση να ξεκινήσει και μου έχει κολλήσει στην οθόνη του κλειδώματος , θέλω να το βάλω σε sefe mode να το κανω απεγκατάσταση.... ξέρει κανείς πως θα το βάλω σε safe mode??????

Οταν με περνούν τηλέφωνό τουσ δείχνει οτι καλεί κανονικά αλλά εγώ κολλημένος στην οθόνη κλειδώματος

 

φαινεται οτι το προβλημα ειναι το Sb rotator.

Το ειχες βαλει?

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι το προβλημα ειναι το Sb rotator.

Το ειχες βαλει?

 

το έχω αυτό το πρόγραμμα.... πως θα το διόρθωσω φιλέ μου???? δε μου ανοίγει καθόλου το τηλ είναι κολλημένο στην οθόνη κλειδώματος.... δε θέλω να κάνω restore. αν μπει σε safe mode θα κάνω απεγκατάσταση στο celeste .... παιδιά έχω απογοητευτεί τελείως

Link to comment
Share on other sites

το έχω αυτό το πρόγραμμα.... πως θα το διόρθωσω φιλέ μου???? δε μου ανοίγει καθόλου το τηλ είναι κολλημένο στην οθόνη κλειδώματος.... δε θέλω να κάνω restore. αν μπει σε safe mode θα κάνω απεγκατάσταση στο celeste .... παιδιά έχω απογοητευτεί τελείως

 

αν μπορεσεις να το βαλεις σε safe mode, μπορεις να μπεις στο cydia και να σβησεις η το sb rotate ή το CELESTE.

 

EDIT: ΔΙΑΒΑΣΕ τι βρήκα... και δοκιμασε το!

 

Download i-funbox, connect the phone go to /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries and delete the rotate files

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

το έχω αυτό το πρόγραμμα.... πως θα το διόρθωσω φιλέ μου???? δε μου ανοίγει καθόλου το τηλ είναι κολλημένο στην οθόνη κλειδώματος.... δε θέλω να κάνω restore. αν μπει σε safe mode θα κάνω απεγκατάσταση στο celeste .... παιδιά έχω απογοητευτεί τελείως

 

Φίλε μου καλησπέρα. Εάν και έχω αποχωρήσει από την κοινότητα του JB εδώ και καιρό ( ένας λόγος ήταν και για να αποφύγω τα προβλήματα ασυμβατότητας μεταξύ των εφαρμογών όπως στην δική σου περίπτωση) θα προσπαθήσω να σου δώσω μια κατεύθυνση για το πως θα μπορέσεις να επιλύσεις το πρόβλημα σου χωρίς restore της συσκευής. Αρχικά θα ήθελα να βεβαιωθώ για την συμπεριφορά της συσκευής σου από την στιγμή που ανοίγει. Είναι κολλημένη στην Lock Screen και λαμβάνεις μήνυμα συνεχώς οτί το Springboard ή το mobile substrate έχει κρασάρει;

 

Σε αυτήν την περίπτωση, και με δεδομένο ότι είναι η συσκευή συνδεδεμένη στο wi-fi και έχεις εγκαταστήσει μέσω Cydia το openssh, μπορείς να συνδεθείς από τον υπολογιστή σου μέσω terminal-ssh ως root και να απεγκαταστήσεις ( με την εντολή del ) οποίο αρχείο .dylib σχετίζεται με την εφαρμογη Celeste. Το ποια αρχεία είναι αυτά και που έχουν εγκαταστηθεί μπορείς να το βρεις μόνο μέσα από το FAQ της εφαρμογής Υποθέτω. Η σε κάποιο forum κανωντας σχετική αναζήτηση στο Google.

 

Ελπίζω να βοήθησα και περιμένω νέα. Remember , Google is your friend. ;)

 

Edit: Με πρόλαβε ο φίλος Geovass. Σε κάτι τέτοιο αναφερόμουν και εγώ. ;)

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεσεις να το βαλεις σε safe mode, μπορεις να μπεις στο cydia και να σβησεις η το sb rotate ή το CELESTE.

 

EDIT: ΔΙΑΒΑΣΕ τι βρήκα... και δοκιμασε το!

 

Download i-funbox, connect the phone go to /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries and delete the rotate files

 

το έκανα φιλέ μου πραγματικά σε ευχαριστώ παρά πολυυυυυυ δουλευειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

το έκανα φιλέ μου πραγματικά σε ευχαριστώ παρά πολυυυυυυ δουλευειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

 

αντε μπραβο! Καλη συνεχεια και προσοχη !!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το SB rotator έχει κάνει πολλές ζημιές. Ο Ζαχαράκης φωνάζει εδω και πολυ καιρο.

 

Δεν ξέρω βρε παιδια αλλα όλα αυτα τα tweaks κάνουν το iOS αγνώριστο. Τουλάχιστον οποίος αποφασίζει για τέτοια θα πρέπει να ψάχνει πολυ στο google για προβλήματα. Ειδικα σε περιόδους όπως η τωρινή που δεν υπάρχει διαθέσιμο JB.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα. Εάν και έχω αποχωρήσει από την κοινότητα του JB εδώ και καιρό ( ένας λόγος ήταν και για να αποφύγω τα προβλήματα ασυμβατότητας μεταξύ των εφαρμογών όπως στην δική σου περίπτωση) θα προσπαθήσω να σου δώσω μια κατεύθυνση για το πως θα μπορέσεις να επιλύσεις το πρόβλημα σου χωρίς restore της συσκευής. Αρχικά θα ήθελα να βεβαιωθώ για την συμπεριφορά της συσκευής σου από την στιγμή που ανοίγει. Είναι κολλημένη στην Lock Screen και λαμβάνεις μήνυμα συνεχώς οτί το Springboard ή το mobile substrate έχει κρασάρει;

 

Σε αυτήν την περίπτωση, και με δεδομένο ότι είναι η συσκευή συνδεδεμένη στο wi-fi και έχεις εγκαταστήσει μέσω Cydia το openssh, μπορείς να συνδεθείς από τον υπολογιστή σου μέσω terminal-ssh ως root και να απεγκαταστήσεις ( με την εντολή del ) οποίο αρχείο .dylib σχετίζεται με την εφαρμογη Celeste. Το ποια αρχεία είναι αυτά και που έχουν εγκαταστηθεί μπορείς να το βρεις μόνο μέσα από το FAQ της εφαρμογής Υποθέτω. Η σε κάποιο forum κανωντας σχετική αναζήτηση στο Google.

 

Ελπίζω να βοήθησα και περιμένω νέα. Remember , Google is your friend. ;)

 

Edit: Με πρόλαβε ο φίλος Geovass. Σε κάτι τέτοιο αναφερόμουν και εγώ. ;)

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

σε ευχαριστώ φιλέ μου το διόρθωσα.... το βραδύ θα έμπαινα αναγκατικα στη 4.3

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το SB rotator έχει κάνει πολλές ζημιές. Ο Ζαχαράκης φωνάζει εδω και πολυ καιρο.

 

Δεν ξέρω βρε παιδια αλλα όλα αυτα τα tweaks κάνουν το iOS αγνώριστο. Τουλάχιστον οποίος αποφασίζει για τέτοια θα πρέπει να ψάχνει πολυ στο google για προβλήματα. Ειδικα σε περιόδους όπως η τωρινή που δεν υπάρχει διαθέσιμο JB.

 

 

το ειχα αγορασει το sprotator,απλα το ειχα απεναργοποιημενο,περιμενοντας καποιο καλο update,μην πανε τα λεφτα μου χαμενα και μονο για αυτο....

 

αμεσως μετα την εγκατασταση του celeste και το απαραιτητο respring...αντε γεια :!:

 

το τηλ κολησε στην οθονη του φορτωματος του lockinfo και τελος....ουτε safe mode ουτε τπτ...

 

προσπαθησα restore αλλα μου τα εχει γμσει το itunes...εκανα απεγκατασταση και τωρα δοκιμαζω παλι...αν δεν γυρισει με βλεπω στην 4.3 και περαστικα μου :cool:

 

edit

δεν ειχα διαβασει τα μηνυματα πριν ξεκινησω να κανω κατι,γιατι κοιμομουν λογω νυχτερινης βαρδιας...οποτε το εχασα το παιχνιδι για να το σωσω πριν ηταν αργα...

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί άπειρα προβλήματα και όσοι τα έχουν καταλήγουν σε restore..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί άπειρα προβλήματα και όσοι τα έχουν καταλήγουν σε restore..

 

εγω Σπυρο δεν ειχα διαβασει καν το μηνυμα που εδινε την (ανωδυνη) λυση του Γιωργου και απλα πηγα για restore,κατι που φυσικα μεχρι τωρα...δεν το εχω καταφερει...δεν θα την παλεψω να βρεθω στην 4.3 και χωρις jb την στιγμη μαλιστα που ερχεται η 4.3.1 που λυνει το προβλημα του battery drain της 4.3 :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγω Σπυρο δεν ειχα διαβασει καν το μηνυμα που εδινε την (ανωδυνη) λυση του Γιωργου και απλα πηγα για restore,κατι που φυσικα μεχρι τωρα...δεν το εχω καταφερει...δεν θα την παλεψω να βρεθω στην 4.3 και χωρις jb την στιγμη μαλιστα που ερχεται η 4.3.1 που λυνει το προβλημα του battery drain της 4.3 :O

 

Πωωω ναι έ???:dizzy:

 

Καλό κουράγιο φίλε!!!

 

Αν έχεις κρατήσει τα γνωστά αρχεία μπορείς να βάλεις την 4.2.1...

 

Καλά δεν τα λέω...?? Μια φορά που την πάτησα και εγώ και ήθελε restore πέρασα την προηγούμενη μιας και δεν υπήρχε ακόμη το jb...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Πωωω ναι έ???:dizzy:

 

Καλό κουράγιο φίλε!!!

 

Αν έχεις κρατήσει τα γνωστά αρχεία μπορείς να βάλεις την 4.2.1...

 

Καλά δεν τα λέω...?? Μια φορά που την πάτησα και εγώ και ήθελε restore πέρασα την προηγούμενη μιας και δεν υπήρχε ακόμη το jb...

 

Εάν δεν αναγνωρίζει την συσκευή το

iTunes (όπως αναφέρει ο Δημήτρης) τότε δεν μπορεί να "κατέβει" στην 4.2.1. Πρέπει πρώτα να επιλυθεί το πρόβλημα με το Celeste και το SPringboard rotator. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Οποίος χρειασθεί downgrade η διαδικασία γίνεται ως εξής:

 

Αφου γίνει το restore στην 4.3

 

Ξεκινάμε τον TSS server του Tiny umbrella ( τελευταία έκδοση)

 

Απο το iTunes και με shift πατημενο επιλέγουμε restore την 4.2.1

 

Μόλις μας βγάλει το σφάλμα 1013

 

κλείνουμε το iTunes και Umbrella

 

κραταμε πατημένο το power για λίγο, μεχρι να σβήσει η οθόνη

και αμέσως μετά κραταμε πατημένα power & home για 10", αφήνουμε το power και συνεχίζουμε να κρατάμε το home για 5" ακόμα.

Με αυτο τον τροπο μπαινουμε σε DFU, η οθόνη είναι μαύρη.

Σ' αυτη την φαση ανοίγουμε το greenpoison και επιλέγουμε αμέσως να γίνει το JB

συνδέουμε με iTunes και ενεργοποιουμε την συσκευη όπως όταν είναι καινούργια.

 

Υ.Γ.

Μολις κατεβηκα στην 4.2

Μπορειτε να ακολουθησετε και την απλουστερη μεθοδο που εχει δημοσιευσει ο Carpenoctum εδω

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος είναι στην 4.1 jb και έχει κρατήσει τα ssh's.

Ο παραπάνω οδηγός, μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για να βάλει την 4.2.1 jb?

Ή πρέπει πρώτα να βάλει την 4.3 un-jb και μετά να κάνει αυτό?

Edited by mpempoulinos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε νέα έκδοση του SBRotator από το BigBoos και συνεργάζεται με το Celeste χωρίς προβλήματα , μου δουλεύουν και τα δυο αψωγα Edited by parex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε νέα έκδοση του SBRotator από το BigBoos και συνεργάζεται με το Celeste χωρίς προβλήματα , μου δουλεύουν και τα δυο αψωγα

 

Αυτή την φορά θα περιμένω να το δοκιμάσει άλλος πρώτα :p

 

Πλήρες έχει αναρτήσει οδηγό ο Νικος στο site του. Δεν χρειάζεται να περάσει κάποιος την 4.3 πρώτα.

Τα λέμε πιο μετά γιατί είμαι Δουλεια.

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...