Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα το SweetMail απο cydia αλλα δεν ξερω πως να το σεταρω...

 

Καταρχας να πω οτι η εφαρμογη αυτη δειχνει τα προσφατα mail στο lockscreen...

 

στα settings της εφαρμογης ομως ζηταει το "Mail Server" και δεν μπορω να το βρω (για gmail)...δοκιμασα να βαλω "smtp.gmail.com", "imap.gmail.com" και δεν ειναι σωστα...

 

ξερει κανεις τι πρεπει να βαλω??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εβαλα το SweetMail απο cydia αλλα δεν ξερω πως να το σεταρω...

 

Καταρχας να πω οτι η εφαρμογη αυτη δειχνει τα προσφατα mail στο lockscreen...

 

στα settings της εφαρμογης ομως ζηταει το "Mail Server" και δεν μπορω να το βρω (για gmail)...δοκιμασα να βαλω "smtp.gmail.com", "imap.gmail.com" και δεν ειναι σωστα...

 

ξερει κανεις τι πρεπει να βαλω??

 

Δεν εχω δοκιμασει την συγκεκριμενη εφαρμογη.

To incoming mail server ειναι το

pop.gmail.com. Δοκιμασε το

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ουτε αυτο δουλευει...ηθελα να βαλω για imap αλλα τιποτα...

 

Μαλλον δεν το εχεις εσυ μονο το προβλημα...

http://www.installerapps.com/2009/04/11/sweetmail/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το εχεις εσυ μονο το προβλημα...

http://www.installerapps.com/2009/04/11/sweetmail/

 

και ειχα αρχισει να ανυσηχω οτι ολα τα στραβα σε μενα....:p

παντως οταν με το καλο δουλεψει θα ειναι καλη φαση...

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποια "προβληματα" με τις εξης εφαρμογες:

 

* Quickgold

* xgps

* Mobileterminal

 

Παροτι εχω κανει κανονικα εγκατασταση το Quickgold (σε firmware 2.2.1) δεν φαινεται στο Springboard, ουτε μετα απο reinstall.

 

To xgps δουλευει κανονικα χωρις κατεβασμενους χαρτες, αλλα κρασαρει μετα την αρχικη οθονη αν βαλω δικους μου στο var/mobile/library.

 

Στο mobileterminal ξερει κανεις αν και πως μπορω να κανω δημιουργησω νεο χρηστη αντι του root και του mobile?

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποια "προβληματα" με τις εξης εφαρμογες:

 

* Quickgold

* xgps

* Mobileterminal

 

Παροτι εχω κανει κανονικα εγκατασταση το Quickgold (σε firmware 2.2.1) δεν φαινεται στο Springboard, ουτε μετα απο reinstall.

 

To xgps δουλευει κανονικα χωρις κατεβασμενους χαρτες, αλλα κρασαρει μετα την αρχικη οθονη αν βαλω δικους μου στο var/mobile/library.

 

Στο mobileterminal ξερει κανεις αν και πως μπορω να κανω δημιουργησω νεο χρηστη αντι του root και του mobile?

*Quickgold: Είσαι άμπαλος :lol: Πατάς μία φορά το home button και εμφανίζεται

*xgps: δικούς σου χάρτες τι εννοείς;

*Terminal: Γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

*Quickgold: Είσαι άμπαλος :lol: Πατάς μία φορά το home button και εμφανίζεται

*xgps: δικούς σου χάρτες τι εννοείς;

*Terminal: Γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο;

 

Quickgold: Check! (Οντως ειμαι αμπαλος! Ε δεν το διαβασα καπου, απο μονο του να μου ρχοταν;! :P)

 

Δικους μου...με την ευρεια εννοια! :lol: Κατεβασα τον χαρτη της Θεσ/νικης απο το αντιστοιχο θεμα στο myphone και τον περασα (με την γνωστη ονομασια) στον προαναφερθεντα φακελο (χυμα στο Library δλδ). Οταν παω να ανοιξω την εφαρμογη, δειχνει loading και με ξαναπεταει στο springboard.

 

Βασικα...γιατι ειμαι αμπαλος! Δεν ειμαι βεβαιος οτι αυτο θελω να κανω, αλλα πχ οταν παω να κανω login με ssh σε καποιο site, με δηλωνει ως root@xxxx.com και μου ζηταει απευθειας password. Ενω εγω πχ θελω να κανω login ως PMNEDM@xxxx.com. (Βγαζει νοημα το παραπανω; :O)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Ηθελα να μου επιβεβεωσετε καποια πραγματακια μιας και ειμαι νεοπας με το iphone.

1.Τα sources ειναι κατι σαν sites που οσο πιο πολλα εχεις τοσο περισσοτερα πραγματα βρισκεις?Εχω περασμενα Xsellize,ftp4u,ifonetec τωρα και αναρωτιεμαι αν υπαρχουν και καποια που αξιζουν ακομα για να περασω...

2.Χρειαζομαι ενα προγραμματακι για να παρακολουθω SMS,χρονο ομιλιας και mbs.Βρηκα το SMS counter και Call Counter αλλα δε βρηκα κατι για τα mbs.Αν υπαρχει και κατι που τα εχει ολα μεσα ακομα καλυτερα.

 

Αυτα για τωρα...Παω χαζεψω λιγο στο customization thread:p

 

EDIT:Πως μπορω να κανω εγκατασταση .ipa αρχεια που εχω στο PC?

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όταν πατάω στο iphone το κουμπί που αυξάνει την ένταση (μόνο αυτό το κουμπί) μου βγάζει μια ηλιθιότητα στον πάτο της οθόνης και λέει "Quick Compose SMS"

 

Μήπως γνωρίζει κανείς πως φεύγει...έχω δοκιμάσει τα πάντα !!!

Link to comment
Share on other sites

Το quick compose sms αποτελεί χαρακτηριστικό της τελευταίας έκδοσης biteSMS.

 

Για να απαλλαγείς από αυτό, λογικά θα υπάρχει κάποιος τρόπος στις ρυθμίσεις (δεν έχω εγκατεστημένο το BiteSMS, δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια επιλογή). Σε περίπτωση που δεν μπορείς να το αφαιρέσεις από τις ρυθμίσεις και σ' ενοχλεί τόσο πολύ κάνε απεγκατάσταση του BiteSMS.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω κατεβασει το εν λογω προγραμμα απο cydia, οχι ομως το "αυθεντικο" επι πληρωμη αλλα εκεινο απο το XSellize.. Το θεμα μου ειναι οτι, ενω λειτουργουν ολα ΟΚ, δεν αποθηκευονται πουθενα οι φωτο. Ή τουλαχιστον καπου που να ξερω! Εψαξα ΠΑΝΤΟΥ με τον Finder μιας και δεν εχω πισι αυτη τη στιγμη, αλλα δεν ειδα φως! Περιμενω τα δικα σας!;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εγω απο xselize Που εκγατεστησα το ireal sms μου παιζει κανονικα,δεν εχω κανενα προβλημα.τουλαχιστον μεχρι στιγμης.
SamsungP400,PanasonicGD90,MotorolaStartack,V50,Mpx200,V3silver,QtekS100,9100,2020i,9000,S200,SonyEricsson788,T68,T610,P900,V800,K750,P990,,GlofishX500+,Htc3300Nokia3110,3210,6110,6210,8850,5210,8310,7650,6100,7250i,6600,7610,6630,6680,N70,N80,N73,N93,N95,Ν958GB,E65,5800,N96,iPhone 4Gb,iPhone 8gb,iPhone 3g 32gb,iPhone 3gs 32 gb,iPhone 4 32gb,iPhone 4s 32 gb,iPhone 5 16 gb,iPhone 5s 32gb,iPhone 6 64,iPhone 6plus 128GB gb:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια και μπραβο στη συνεχη σας αναζητηση γιατην διευκοληνση μας μεσα απο το forum. Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι εχω ψιλοχαθει. Εκανα jailbreak προσφατα και διαβαζω οδηγιεσ για την συνεχεια. Αυτο που δεν βρισκω ειναι το πως μεταφερεις αρχεια/εντολες για να τρεξουν καποια προγραματα ή παιχνιδια. Υπαρχει καπου η καποιο προγραμμα οπου βλεπεις και τροποποιεις αρχεια π.χ var/mobile/media/roms/psx για να βαλω παιχνιδια και απο που τα κατεβαζω. ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω νεα σας
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις SBSettings, υπάρχει διακόπτης.

 

Και στα settings υπάρχει με ένα κλικ παραπάνω. Τα sbsettings για καποιο λόγο αργουν να ανοιξουν στην 2.2.1. Εγω όμως ρωτησα για κουμπακι απευθείας στο springboard. Με ένα πάτημα το ανάβει και με δεύτερο το κλείνει, να μην ανοίγει κάποιο παράθυρο δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Παλιά στην 1.1.4 υπήρχε κάτι μέσω cydia απο ένα γαλλικό repo, αλλα δεν θυμάμαι πως λεγόταν.. Ισως υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για την 2.2.1..

 

Όσο για το SBSettings, εμένα ανοίγει αστραπιαία! Μερικές φορές το ανοίγω και κατα λάθoς! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που βάζει εικονίδιο στο springboard για την άμεση ενεργοποιήση και απενεργοποίηση του wifi;

 

WifiToggle

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...