Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορει καποιος να με βοηθησει πως θα κατεβασω το installer μεσω cydia;; Εκανα search αλλα υ

τιποτα..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mπορει καποιος να με βοηθησει πως θα κατεβασω το installer μεσω cydia;; Εκανα search αλλα υ

τιποτα..

 

ποιο installer??τι εννοεις??:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

προφανώς εννοεί το installus. βάζεις στα sources το εξής repository : cydia.hackulo.us (άμα δεν στο περνάει είναι φορτωμένος ο server τους, ξαναπροσπάθησε λίγο αργότερα) και στην συνέχεις κάνεις ένα search και θα το εντοπίσεις μέσω cydia. όταν το ανοίξεις σου ζητάει έναν κωδικό, ο οποίος είναι : cavern. άμα αφού το εγκαταστήσεις σου κάνει μία ώρα να ανοίξει και γενικά να τρέξει, μην ανησυχήσεις, οι server τους σέρνονται πολύ συχνά.
το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι χρησιμοποιω το Appulous μεσω του Installus και αναρωτιομουν πως γινονται update οι apps που εχω κατεβασει απο εκει? Ειναι εφικτο? :confused:

 

EDIT: Απο ό,τι φαινεται το Appulous θα αντικατασταθει απο το Apptrackr σε λιγο καιρο...

Edited by silmarien
Link to comment
Share on other sites

προφανώς εννοεί το installus. βάζεις στα sources το εξής repository : cydia.hackulo.us (άμα δεν στο περνάει είναι φορτωμένος ο server τους, ξαναπροσπάθησε λίγο αργότερα) και στην συνέχεις κάνεις ένα search και θα το εντοπίσεις μέσω cydia. όταν το ανοίξεις σου ζητάει έναν κωδικό, ο οποίος είναι : cavern. άμα αφού το εγκαταστήσεις σου κάνει μία ώρα να ανοίξει και γενικά να τρέξει, μην ανησυχήσεις, οι server τους σέρνονται πολύ συχνά.

Ναι,installus ηθελα να πω! σορρυ! το κανω τωρα,αν χρειαστω βοηθεια θα σας πω!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα νέο πολύ ενδιαφέρον jb app. Βασικά είναι το Infinidock. Σου επιτρέπει να scrollάρεις στην μπάρα (Dock, έτσι δεν λέγεται στα ελληνικά; ).

Πως λέγονται τα app από το Cydia; τα jailbreak (όπως το Ιnstallus)

Edited by isidorosr20595
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι το Infinidock. Σου επιτρέπει να scrollάρεις στην μπάρα (Dock, έτσι δεν λέγεται στα ελληνικά; ).

 

Μπήκε πάραυτα....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

προσφατα ειχα βιαστει να σβησω το repo του zodttd λογω του οτι δεν ανοιγε ο cydia (φανταζομαι θυμαστε οι περισσοτεροι...)

τωρα προσπαθω να το περασω παλι και μου βγαζει το κλασσικο μηνυμα "could not find reposit....blablabla..."

τι παιζει?αλλαξε το repo??

Link to comment
Share on other sites

Σε τρώει ο ...... για τρεχάματα πάλι...

 

Τι ακριβώς θέλεις .???

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

να ξαναπερασω το repo του zodttd θελω...:rolleyes:

 

Αυτό το καταλάβαμε....:p

 

Θέλεις κάτι συγκεκριμένο από εκεί γιατί υπάρχουν και άλλα ρέπο για πορτοκάλια...:happy:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καταλάβαμε....:p

 

Θέλεις κάτι συγκεκριμένο από εκεί γιατί υπάρχουν και άλλα ρέπο για πορτοκάλια...:happy:

 

δεν ψαχνω κατι συγκεκριμενο...απλα θα ηθελα να το ξαναπερασω αν γινεται...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά

ποια ειναι η διαδρομή για το Appulo

βάζω στο cydia στο sourse http://appulo.us και δεν βγαίνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

είναι τόσο δύσκολο να κοιτάξεις λίγα posts παραπάνω πριν κάνεις την ερώτησή σου; πρόκειται για χιλιοαπαντημένη απορία.
το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά

ποια ειναι η διαδρομή για το Appulo

βάζω στο cydia στο sourse http://appulo.us και δεν βγαίνει τίποτα

 

Μήπως εννοείς [highlight]αυτό[/highlight];

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς [highlight]αυτό[/highlight];

 

Εννοείς ότι μέσα στο install0us που θα εγκαταστήσω θα βρω το appulos;

Link to comment
Share on other sites

προσφατα ειχα βιαστει να σβησω το repo του zodttd λογω του οτι δεν ανοιγε ο cydia (φανταζομαι θυμαστε οι περισσοτεροι...)

τωρα προσπαθω να το περασω παλι και μου βγαζει το κλασσικο μηνυμα "could not find reposit....blablabla..."

τι παιζει?αλλαξε το repo??

 

γι'αυτο τελικα ξερει κανεις να απαντησει...???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως ειναι δυνατον το cydia που υποτιθεται δημιουργηθηκε για να καταστειλει τους περιορισμους του appstore και γενικοτερα του iphone na χρεωνει πολλες απο τις εφαρμογες του???

βρηκα ενα emulator me gba παιχνιδιa και ειδαι οτι κοστιζε 5 δολλαρια .

δεν ειναι λιγο ακριβα ???? ηθελα να ρωτησω μπορω να βρω τζαμπα αυτες τις εφαρμογες ή θα ειμαι κοροιδο αν τις αγορασω??????

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει να δίνουμε λεφτά για εφαρμογές στην apple που υποτίθεται έστω είναι περισσότερο ελεγχμένες οκ.. Αλλα να δίνουμε λεφτά και σ cydia????? :X
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει να δίνουμε λεφτά για εφαρμογές στην apple που υποτίθεται έστω είναι περισσότερο ελεγχμένες οκ.. Αλλα να δίνουμε λεφτά και σ cydia????? :X

 

ντροπη,που θα τα δωσουμε δηλαδη.αν δεν ηταν ολες αυτες οι ομαδες εκει μεσα,ακομα θαμασταν στην πρωτη σελιδα του iphone μαε και θα την κυτουσαμε.οκ μπορει ναχεις αλλα μετρα και αλλα σταθμα και να τα ζυγιζεις διαφορετικα τα πραγματα.την γνωμη μου ειπα μη το παρεις προσωπικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

παρουσιάστηκε τελευταία το εξής θεματάκι : εγκατέστησα μέσω cydia το γνωστό app, Orbit το οποίο εμφανίζει τα springboards σε σμίκρυνση διατεταγμένα (για όσους δεν γνωρίζουν). Στην συνέχεια, είπα σε κάποια φάση να ελευθερώσω λίγη RAM, οπότε μπήκα SBsettings -> Processes -> Free RAM. Από εκεί και ύστερα, όταν ξαναπάταγα το Orbit, δεν μου άνοιγε μέχρι να κάνω restart το springboard (πχ, άνοιγμα και κλείσιμο μιας εφαρμογής, lock και unlock). Σε κάποια φάση σε άκυρο χρονικό διάστημα η ίδια διαδικασία με πέταξε και σε safe mode. Προφανώς απότι καταλαβαίνω το SB σκοτώνει κάποια διεργασία που είναι απαραίτητη για το Orbit. Γνωρίζετε λοιπόν κάποιο τρόπο να μην συμβαίνει αυτό και να μπορώ παράλληλα να ελευθερώνω RAM με κάποιο τρόπο ύστερα από μεγάλη χρήση του τηλεφώνου ;

 

Και ένα ακόμα πραγματάκι : ποιό είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο πρόγραμμα για εμφάνιση τελευταίων γεγονότων (sms,mms, αναπάντητες) στο lock screen μου ; δεν με ενδιαφέρει να έχουν φουτουριστικά εφφέ, ούτε να δείχνει τον καιρό κτλ μιας και δεν έχω κάποιο data plan, μόνο όσα έγραψα παραπάνω θέλω να μου εμφανίζονται σε ένα transparent γκρι πλαισιάκι (ώστε να φαίνεται και το background μου) και προ πάντων, να μην καταναλώνει τα άντερά του από RAM και μπαταρία και να μην εμφανίζει bug errors κάθε τρεις και λίγο. Υπάρχει τέτοιο πράγμα ;;

το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

ποιό είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο πρόγραμμα για εμφάνιση τελευταίων γεγονότων (sms,mms, αναπάντητες) στο lock screen μου ; δεν με ενδιαφέρει να έχουν φουτουριστικά εφφέ, ούτε να δείχνει τον καιρό κτλ μιας και δεν έχω κάποιο data plan, μόνο όσα έγραψα παραπάνω θέλω να μου εμφανίζονται σε ένα transparent γκρι πλαισιάκι (ώστε να φαίνεται και το background μου) και προ πάντων, να μην καταναλώνει τα άντερά του από RAM και μπαταρία και να μην εμφανίζει bug errors κάθε τρεις και λίγο. Υπάρχει τέτοιο πράγμα ;;

LockInfo για πληροφοριες στη lockscreen

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε chresto εγω που εχω το orbit με το sbsettings δεν εχω καποιο προβλημα !δοκιμασε να το ρυθμισεις ωστε με 2 κλικ του home button ή με ενα να ανοιγει το orbit !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ακόμα το IPHONE 2g και τις εφαρμογές SMS Helper, iKeyEX αναβαθμισμενες. Η πρωτη λειτουργει αμεσα και η δευτερη μου δινει πληκτρολογια ανετα αλλα στα ελληνικα μονο με 70 χαρακτηρες παλι, ενω με το αγγλικο στα 160. Μπορειτε να μου πειτε πως θα το ρυθμισω για να γραφω κανονικα με ελληνικους χαρακτηρες. Φυσικα το κινητο ειναι jailbreak.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα...Μηπως μπορει καποιο παληκαρι να μου πει..πως μπορω να πληρωσω καποια εφαρμογη στο Cydia ??

Με πιστωτικη θα ηθελα..αλλα δεν βρηκα τον τροπο !!

Ευχαριστω :-)

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...