Jump to content

Αντίγραφα παιχνιδιών


kmeg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστω ότι είμαι νόμιμος κάτοχος του αυθεντικού Command & Conquer Generals και θέλω να κάνω μια κόπια ως αντίγραφο ασφαλείας για παν ενδεχόμενο τέλος πάντων!! :o

Το Easy Cd Creator καθώς και το Clone CD δεν τα καταφέρνουν, καθώς το CD είναι προστατευμένο! Τί με θα με συμβουλεύατε να χρησιμοποιήσω; Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το CloneCD σε συνδυασμό με το ClonyXL= βρίσκει το κλείδωμα και κάνεις τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο CLoneCD
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

vasika emena me to clone CD ta grafei ola!

an to cdrom sou ypostirizei egrafh se RAW/DAW (kapos etsi einai) to kaneis image sto skliro k meta pali apo to Clone CD to grafeis se cd kai paizei kanonika....alla tha exei pali asfaleia...opote gia na to xana antigrapseis tha prepei na kaneis pali to idio!

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

Με το EASY CD & DVD CREATOR 6, όταν κάνεις DISC COPIER υπάρχει μια επιλογή Raw Mode η οποία με έχει βοηθήσει να αντιγράψω πάρα μα παρα πολλά προγράμματα, παιχνίδια κλπ. που με οποιονδήποτε άλλο τρόπο δεν αντιγράφονταν!

Απλά πρέπει να επιλέξεις και source και target το cd-recorder σου!

Διαβάζει πρώτα το original cd και μετά σου κάνει ένα αντίγραφο μαζί με το κλειδί του cd!

 

:alien:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κλείδωμα του παιχνιδιού δεν υπέκυψε σε τίποτα από όλα αυτά! Συγκεκριμένα:

Το ClonyXL στην καινούργια του έκδοση, δείχνει πιο είναι το κλείδωμα αλλά όπως αναφέρει και ο δημιουργός του σε καμμία περίπτωση δεν μεταφέρει πια δεδομένα στο Clone CD ώστε να γίνει η αντιγραφή! Το πρόγραμμα δούλεψε κανονικά αλλά μέχρι εκεί! :( (φυσικά μπορούσα να ψάξω για παλιότερη έκδοση αλλά τέλος πάντων 9/10 νεκροκεφαλές!)

Το Alcohol 120% στην νεότερή του έκδοση δεν κατάφερε τίποτα...

Το Clone CD αντιμετωπίζει τις ίδιες δυσκολίες με οποινδήποτε τρόπο εγγραφής!

Το Easy Cd creator 5.0 δεν τα καταφέρνει επίσης! Δεν έχω την τελευταία έκδοση οπότε δεν γνωρίζω για την ver. 6 αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν είναι από τα προγράμματα που θα έκαναν μια τέτοια βρόμικη δουλειά!

 

Τέλος σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και παρακαλώ τους mods να κλειδώσουν το thread! Ευχαριστώ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις μια απλη κοπια με οποιοδηποτε προγραμμα και υστερα να "ψωνισεις" ενα no-cd crack :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...