Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μην είναι λάθος για κρέμασμα, παρ' όλα αυτά, δεν παύει να είναι λάθος...

 

http://img33.imageshack.us/img33/9521/cyta.png

 

 

1ος λογαριασμός έρχεται πιστωτικός, λόγω της δωρεάν ενεργοποίησης και του 1ου μήνα δώρο (τι μήνας, 7 μέρες πήρα).

6/12 πληρώνω 25€ (μέχρι να εκδοθεί ο λογαριασμός και να δω το ακριβές ποσό που χρωστάω) και περνάνε 2 πληρωμές με 2 διαφορετικούς κωδικούς. Παρ' όλα αυτά δεν φαίνεται πιστωτικό 25€.

Ο λογαριασμός έρχεται τελικά 27.35, είχα πληρώσει ήδη τα 25€ άρα τους πλήρωσα 2.35€...Αμ δε...Αυτοί λένε ότι χρωστάω 0.01€.

Το θέμα φυσικά δεν είναι το αστρονομικό αυτό ποσό, αλλά ότι χρειάζονται διαρκές έλεγχο στους λογαριασμούς.

 

Δείτε λίγο το screenshot για να καταλάβετε τι εννοώ.

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/51/cyta2.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι λάθος για κρέμασμα, παρ' όλα αυτά, δεν παύει να είναι λάθος...

 

http://img33.imageshack.us/img33/9521/cyta.png

 

 

1ος λογαριασμός έρχεται πιστωτικός, λόγω της δωρεάν ενεργοποίησης και του 1ου μήνα δώρο (τι μήνας, 7 μέρες πήρα).

6/12 πληρώνω 25€ (μέχρι να εκδοθεί ο λογαριασμός και να δω το ακριβές ποσό που χρωστάω) και περνάνε 2 πληρωμές με 2 διαφορετικούς κωδικούς. Παρ' όλα αυτά δεν φαίνεται πιστωτικό 25€.

Ο λογαριασμός έρχεται τελικά 27.35, είχα πληρώσει ήδη τα 25€ άρα τους πλήρωσα 2.35€...Αμ δε...Αυτοί λένε ότι χρωστάω 0.01€.

Το θέμα φυσικά δεν είναι το αστρονομικό αυτό ποσό, αλλά ότι χρειάζονται διαρκές έλεγχο στους λογαριασμούς.

 

Δείτε λίγο το screenshot για να καταλάβετε τι εννοώ.

 

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/51/cyta2.jpg/

 

Φίλε μου ο λογαριασμός σου πρέπει να είναι λάθος.Σε καμία περίπτωση ο πρώτος λογαριασμός δεν έρχετε πιστωτικός ότι προσφορά και αν έχεις.Μάλλον το λάθος έγινε σε βάρος της CYTA.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο λογαριασμός σου πρέπει να είναι λάθος.Σε καμία περίπτωση ο πρώτος λογαριασμός δεν έρχετε πιστωτικός ότι προσφορά και αν έχεις.Μάλλον το λάθος έγινε σε βάρος της CYTA.

Δεν είναι καθόλου λάθος αυτό που λες.

Αλλού είναι το λάθος. Λες ότι είναι πιστωτικό και στην κατάσταση λέει πρέπει να πληρωθεί.

Μετά ενώ έχεις πληρώσει περνάνε 2 πληρωμές, αλλά στο σύστημα φαίνεται 1 (άσχετα αν έκανα 1 πληρωμή).

Ο τελευταίος λογαριασμός ήρθε 27.35€ και αυτοί γράψανε 27.36€.

Ενω λοιπόν δεν χρωστάω ούτε cent, αυτοί λένε ότι χρωστάω 2.09€, τα 2.08€ που ήταν πιστωτικά και το 0.01€ που δεν ξέρω πώς το ανακάλυψαν.

Πολλά λάθη μαζεμένα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδικές ασθένειες...αν και η CYTA γενικά δεν είναι και νέος πάροχος και περίμενα τέτοια χαζά προβλήματα να τα έχει τακτοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου λάθος αυτό που λες.

Αλλού είναι το λάθος. Λες ότι είναι πιστωτικό και στην κατάσταση λέει πρέπει να πληρωθεί.

Μετά ενώ έχεις πληρώσει περνάνε 2 πληρωμές, αλλά στο σύστημα φαίνεται 1 (άσχετα αν έκανα 1 πληρωμή).

Ο τελευταίος λογαριασμός ήρθε 27.35€ και αυτοί γράψανε 27.36€.

Ενω λοιπόν δεν χρωστάω ούτε cent, αυτοί λένε ότι χρωστάω 2.09€, τα 2.08€ που ήταν πιστωτικά και το 0.01€ που δεν ξέρω πώς το ανακάλυψαν.

Πολλά λάθη μαζεμένα...

 

To 1λεπτό προκύπτει οτι έπρεπε να πληρώσεις 2,36 και πλήρωσες 2,35ευρώ.Πάντως είναι λάθος και με ένα απλό τηλεφώνημα στο 13877 θα σου λύσουν τις απορείες:happy:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

To 1λεπτό προκύπτει οτι έπρεπε να πληρώσεις 2,36 και πλήρωσες 2,35ευρώ.Πάντως είναι λάθος και με ένα απλό τηλεφώνημα στο 13877 θα σου λύσουν τις απορείες:happy:

Δεν κατάλαβες. 2.35€ έπρεπε να πληρώσω και πλήρωσα 2.35€. Και το θέμα δεν είναι το 1cent αλλά τα πολλά λάθη μαζεμένα. Οπως πχ ενώ είχα πληρώσει μία φορά, φαίνεται ότι πλήρωσα δύο. Οπως ενώ δεν χρωστάω, σου δείχνει ότι χρωστάω. Αυτό με εκνευρίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

25 μέρες η μεταφορά γραμμής.

καλό μου κουράγιο ένα μήνα χωρίς νετ.:cry:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

25 μέρες η μεταφορά γραμμής.

καλό μου κουράγιο ένα μήνα χωρίς νετ.:cry:

 

Τόσα πακέτα υπάρχουν με 3G internet αν νομίζεις πως πρόκειται για μεγάλη ανάγκη! Δες ποια εταιρία έχει καλό σήμα σπίτι σου και αποφάσισε...

Εύκολα μετατρέπεις το GALAXY σε hotspot! Αλλιώς περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Δες τις προσφορές της Wind για ομιλία και Internet, θα σε βολέψουν για 1 μήνα. Απλά 1 μήνα δεν θα κατεβάζεις ταινίες. Για τα φόρουμ που παρακολουθείς και μέχρι εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να έχεις ενημερώσει τη Cyta νωρίτερα...

όποτε και να την ενημερώσω η μεταφορά γραμμής ειναι 20-25 μέρες μου είπανε...

 

 

 

@DemetreKre ε ναι κάπως έτσι θα την βολέψω,με το κινητό,αλλιώς δεν με βλέπω να την παλεύω και δεν έχω και νέτ καφέ κοντά!:lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

όποτε και να την ενημερώσω η μεταφορά γραμμής ειναι 20-25 μέρες μου είπανε...

Φίλος μου, του είχα πει να τους ενημερώσει τουλάχιστον 1 μήνα πριν και την ημέρα που μετακόμισε όλα δούλευαν μια χαρά.

Φταίνε οι εταιρείες σε αυτό, που δεν έχουν ένα οδηγό τι γίνετια για κάθε περίπτωση να τα βλέπει ο πελάτης.

 

 

Off-topic: Τα inspot στη Σμύρνης δεν είναι κοντά σου ή κλείσανε; Τα VIP στην Καραολή;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τους ενημερώνεις αλλά μέχρι να φύγεις απο το ένα σπίτι στο άλλο έχεις νετ;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Τους είχε πει 20/6 πχ θα είμαι στο άλλο σπίτι και δεν θέλω να μείνω χωρίς τηλέφωνο και internet και δεν έμεινε. Και αυτός ίδια περίπτωση με σένα, μετακόμισε 2-3 στενά πιο κάτω.
Link to comment
Share on other sites

αύριο το πρωί έχω φύγει cyta.... ευχαριστώ!

Τι θα τους πεις όμως; Γιατί μπορεί φαινομενικά να είναι ίδια περίπτωση αλλά να υπάρχουν διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω.

δεν έχω τίποτα να χάσω,θα προσπαθήσω.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αυτό που ξέρω για τις μετακομίσεις...

Φυσικά πρέπει να είναι προγραμματισμένο πότε περίπου θα φύγει και θα μείνεις στο νέο σπίτι!

 

Αν π.χ θέλω να μετακομίσω τέλος του μήνα πάω τους λέω μέχρι τις 29/01 Γενάρη θέλω να λειτουργεί η γραμμή στο παλιό σπίτι και μετά θα φύγω. Οπότε έτσι ουσιαστικά δρομολογούνται και οι διαδικασίες για την μετακόμιση στο νέο σπίτι από τη στιγμή που κάνω την αίτηση και όχι από 29/01.

Οπότε λογικά αν δεν υπάρξει κάποιο πρόβλημα αρχές Φλεβάρη θα έχεις γραμμή στο νέο σπίτι. Μπορεί να μείνεις κάποιες μέρες χωρίς internet αλλά είναι τελείως διαφορετικό από το να πας 29/01 και να τους πεις έφυγα από το παλιό σπίτι θέλω να μεταφέρω τη γραμμή στο νέο, τέλος Φεβρουαρίου θα έχεις γραμμή.

Κάπως έτσι πρέπει να τους είχε ενημερώσει ο φίλος πιο πάνω. Δεν περνάει από το χέρι τους να βάλουν γρήγορα τη γραμμή! Είναι σαν νέα αριθμοδότηση (γραφειοκρατία, ΟΤΕ κτλ)

 

Αλήθεια η μετακόμιση CYTA τί κόστος έχει;;; 50€ όπως η νέα αριθμοδότηση;;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, η ΕΕΤΤ ορίζει 13 εργάσιμες ημέρες για τη μεταφορά της γραμμής.

 

20-25 ημερολογιακές ημέρες!

Όταν πρόκειται για σταθερή γραμμή μπορούν να υπάρξουν αρκετές καθυστερήσεις. Εξαρτάται από περιοχή, σπίτι κτλ

Αν βρεθεί κάποιο πρόβλημα πρέπει να αντιμετωπιστεί. Καλύτερα να περιμένω λίγο παραπάνω να φτιαχτεί σωστά η γραμμή παρά να έχω πρόβλημα.

 

Αν περασουν οι 13 εργάσιμες πιστεύεις η ΕΕΤΤ θα μαλώσει τον εναλλακτικό ή τον ΟΤΕ ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συ λέω τι ορίζει ο νόμος και εσύ μου απαντάς με αερολογίες. Μία μέρα καθυστέρηση και έχει φύγει καταγγελία με κοινοποίηση. Και ας τα βρουν μεταξύ τους. Ας μου πληρώσει το στικάκι, ας μου πληρώσει το κινητό.

Αυτό το "δεν βαριέσαι" έφερε τη χώρα εδω που είναι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λεει ο soublaki-3, εμενα η wind μου εστειλε λογαριασμο 0,79€ για προεπιλογη φορεα που εγινε μεσω τηλεφωνικης πωλησης στη γιαγια μου και δεν ειπα το κλασικο'' δεν πληρωνω τιποτα αφου δεν εβαλα υπογραφη'', εστειλα καταγγελια στην ΕΕΤΤ, και στο κατω κατω τι την εχουμε την επιτροπη αφου τα καρτελ τα επιτρεπει και δεν κανει τιποτα, ας ασχολειται με τις καταγγελιες μας... :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Και να το θέσω και διαφορετικά; Οσο λέμε "δεν βαριέσαι" τόσο θα συνεχίζονται τα "λάθη στους λογαριασμούς" και οι καθυστερήσεις.

Και επειδή το είχα ξεχάσει και το θυμήθηκα τώρα...πρέπει να φύγει μια επιστολή για τη Vodafone για 20€ περίπου που μου χρωστάνε από πέρυσι, συν τον τόκο υπερημερίας...Ο μακάκας πέθανε...

Link to comment
Share on other sites

Αερολόγος μου φαίνεται είσαι εσύ!

Δεν διαφώνησα με τις 13 εργασιμές... Ανέφερα τη γενικότερη εικόνα που μεσολαβεί για μια μετακόμιση.

 

"Όλες τις πιο πάνω μεταβάσεις καταβάλλεται κάθε δυνατή προσπάθεια από τον ΟΤΕ και τον ΤΠ ώστε η μετάβαση αυτή από την μία υπηρεσία στην άλλη να γίνεται με τον ταχύτερο και ασφαλέστερο τρόπο, μεριμνώντας για την ελαχιστοποίηση της διακοπής υπηρεσιών τηλεφωνίας ή/και ευρυζωνικών υπηρεσιών στον τελικό χρήστη."

 

PS: Πήγαινε να πάρεις τα 20€ να φτιάξεις την Ελλάδα εσύ

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...