Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι έχω εγκαταστήσει μια σειρά από εφαρμογές που δίνουν αυτό το μήνυμα και δουλέυουν. Δεν έχω δοκιμάσει το Garmin ακόμα ωστόσο :p

(για παράδειγμα το SlovoED δουλεύει μια χαρά)

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ, ειδικά το slovoed επειδή είναι μια εφαρμογή που χρησιμοποιώ καθημερινά στο κινητο μου πως δουλεύει η υπάρχουσα έκδοση στο 5800; στη μισή οθόνη και βγάζει τα πλήκτρα ή full screen αλλά με τι χειρισμό;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι εφαρμογές που εγκαταστήσατε στο 5800 πιάνουν όλη την οθόνη? Είναι πλήρως λειτουργικές?

Πώς αλληλεπιδρούν με την οθόνη αφής?

Έγω στο δικό μου έχω περάσει το handy taskman, best birthday, screensnap, active file, x-plore και best taskman. Όλα λειτουργούν κανονικά σε ολόκληρη την οθόνη κ είναι και εύκολα στην χρήση εκτός από το x-plore, διότι χρειάζεται λίγο μεγαλύτερα fonts για πιο εύκολο κλικάρισμα και ένα μειονέκτημα του είναι οτι χρειάζεται αρκετά κλικ γιατί απλά λείπουν τα πλήκτρα και δεν μπορείς να έχει συντομεύσεις. Λογικά θα βγάλουν και ειδική έκδοση για 5800, αυτή που έχω περάσει είναι η έκδοση για κινητά 3rd edition.

 

Edit: Μόλις δοκίμασα και το slovoed και λειτουργεί μια χαρά σε ολόκληρη την οθόνη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 2 (παλιά) δε δουλεύει καλά. Η 3.20 όμως δουλεύει άριστα στο 5800. Ακολούθησα τις οδηγίες του Αριστοτέλη και όλα πήγαν καλά στο ξεκλείδωμα.
Link to comment
Share on other sites

Edit: Μόλις δοκίμασα και το slovoed και λειτουργεί μια χαρά σε ολόκληρη την οθόνη.

 

Eπειδή μου φαίνεται περίεργο όταν λές full screen και μπορείς κανονικά πχ να επιλέξεις touch λέξη και γενικά να το χειριστείς κανονικά με αφή;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω εγκαταστήσει μια σειρά από εφαρμογές που δίνουν αυτό το μήνυμα και δουλέυουν. Δεν έχω δοκιμάσει το Garmin ακόμα ωστόσο

Στο 90% των περπτώσεων θα σου βγαίνει μήνυμα οτι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με την συσκευή σου. ΑΥτό όμως δεν σημαίνει τίποτα καθώς παρόμοια μηνύματα βγαίνουν και στις 3rd edition συσκευές.

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ, ειδικά το slovoed επειδή είναι μια εφαρμογή που χρησιμοποιώ καθημερινά στο κινητο μου πως δουλεύει η υπάρχουσα έκδοση στο 5800; στη μισή οθόνη και βγάζει τα πλήκτρα ή full screen αλλά με τι χειρισμό;

Το slovoED έχει βγει και σε έκδοση αποκλειστικά για 5th edition οπότε δεν τίθεται θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο 90% των περπτώσεων θα σου βγαίνει μήνυμα οτι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με την συσκευή σου. ΑΥτό όμως δεν σημαίνει τίποτα καθώς παρόμοια μηνύματα βγαίνουν και στις 3rd edition συσκευές.

 

Το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ και προχώρησα σε εγκατάσταση :)

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει κατάφερε κάποιος να εγκαταστήσει το Garmin στο 5800?
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το slovoED έχει βγει και σε έκδοση αποκλειστικά για 5th edition οπότε δεν τίθεται θέμα. :)

 

Μια χαρά τότε, εμένα το λεξικό και τους χάρτες με καίνε από εφαρμογές, το πρώτο υπάρχει πιστεύω μέχρι να βγει και το κινητό να έχουμε και νέες εκδόσεις garmin/nokia/route66 να μάστε καλύμένοι απ΄όλες τις πλευρές... :rolleyes:;)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το να βγει και το garmin για 5th edition είναι θέμα χρόνου. Εγώ πιο πολύ περιμένω το Nokia Maps 3 αφού το 5800 φοράει μια λίγο νεότερη έκδοση της έκδοσης 2.
Link to comment
Share on other sites

Mobile Paint For 5th Edition

 

http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_5th/images/misc/painter02.jpghttp://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_5th/images/misc/painter03.jpg

 

Λήψη

Περισσότερα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Windows MSN

Use your mobile device to access your Windows Live world when you're on the move

 

Έτοιμη και η έκδοση του windows live για το 5800 διαθέσιμη στα γνωστά μέρη

 

http://www.imageshack.gr/files/vi3qf9ego99xl5a9znt9.jpg' alt='vi3qf9ego99xl5a9znt9.jpg'>

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστούμε Κώστα για το πλούσιο υλικό. :)

 

Στην πρώτη εικόνα του best taskman, μπορείς να δημιουργήσεις 12 συντομεύσεις εφαρμογών μέσα απο την εφαρμογή. Βολεύει αυτό; Μένουν και εδώ μόνιμα ανοιχτές οι εφαρμογές επαφές, μηνύματα και μητρώο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βολεύουν αλλα θα το δοκιμάσω αυριο και θα σας πω. Ναι μένουν ανοιχτές οι εφαρμογές ρολόϊ, μηνύματα, μητρώο, μηνύματα και επαφές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και πλέον έγινα και εγω ιδιοκτήτης του 5800xpress.

Λοιπόν σαν 1η μου προσπάθεια να περάσω το Garmin v.5.00.20 εφτασα στο σημείο όπου επιλέγεις την γλώσσα και δεν μου δεχόταν τν επιλογή δεν είχα περισσοτερο χρονο και τα παράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που διαβαζω θα πρεπει να περιμενεις να βγει καινουρια συμβατη εκδοση του garmin με το 5800 :)

 

 

 

Gif Tailor v1.12 S60v3 SymbianOS9.1 Unsigned Freeware by Luomao2000

 

Features:

- support screen capture

- support gif files' resolution and compression

- save picture to a file in GIF, PNG , JPEG or MBM format

- import files as GIF, PNG, BMP , JPEG or MBM format

- support set delay time between each picture frame

- support touch-screen operation (for S60v5 models)

- support 4 kinds of image qualities

- an increase of Watermark support NEW!

- support GIF Animation speed setting NEW!

 

v1.11 watermark can not be part of the solution of the problem of packing

v1.12 solved some of the phone watermark image is set to C disk when the problem can not be changed.

 

 

http://www.speedyshare.com/207848471.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οι ειδικοι πρεπει να ριξουν μια ματια εδω:xxxxxxxx και να ανοιξουν το αναλογο θεμα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διαβάζω, τρέχει η έκδοση 5 και 5.20 αλλά δεν λειτουργούν όλα σωστά. Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε μια νέα έκδοση συμβατή με symbian 9.4.
Link to comment
Share on other sites

Copy paste από μαγαζάκι :

" Garmin Mobile is compatible with the operating system Symbian S60 V5 in general.

In the early stages of testing it was noted that programs like Garmin and Route66 are installed without problems, but they did not receive the commands because of the lack of a physical keyboard. This problem was solved, however, using software that will create a virtual keyboard on the display, the Garmin is able to recognize almost seamlessly.

In essence, from today you can use Garmin Mobile XT also on Nokia devices touchscreen. To get the Garmin, you must follow this simple guide, which I have not tested coz i'm not currently in possession of a terminal Touch, but I know that has been tested by many other users. "

 

Ρίξτε μια ματιά ;)

Link to comment
Share on other sites

Και πιο κάτω, στο ίδιο θέμα, χρήστες που το δοκίμασαν, αναφέρουν οτι δεν λειτουργούν όλες οι εντολές. Πχ όταν μπουν στο μενού δεν μπορούν να επιλέξουν πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Best Answering Machine for S60 5th edition by SmartphoneWare

http://www.smartphoneware.com/res/ansmachine60_5/ansmachine60_5_screenshot1.gif

http://www.smartphoneware.com/ansmachine-for-s60-5th-edition-product.php

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το foreca weather που υπαρχει σπασμενο στα γνωστα μαγαζακια και δουλευει καννονικα στο 5800
Link to comment
Share on other sites

please βαζεις μια συντομευση απο που να το κατεβασουμε το weather forecast??

φανταζομαι θελει wifi για να λειτουργησει??θελει πιστοποιητικο η μπαινει κατευθειαν?

Link to comment
Share on other sites

Στο xxxxxxxxxxx έχει δημιουργηθεί καινούριο section αποκλειστκά για symbian 9.4 συσκευές. Θα βρεις πολλά πράγματα εκεί. Λινκ δεν επιτρέπεται να δίνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...