Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι όλα.

Αν είναι εφαρμογές της Nokia (όπως πχ ο Zip Manager) που ανέφερε ο nervous, είναι εντελώς δωρεάν.

 

Εγώ που δοκίμασα να το κατεβάσω μου λέει κατεστραμμένο αρχείο και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση.

Αν πάω να το ξανακατεβάσω μου λέει κατεστραμμένο αρχείο πριν ξεκινήσει το κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το link που σου εδωσα οδηγει σε forum με σπασμενες εφαρμογες. Απο εκει κατεβαζουμε ολοι..

 

Εχεις δικιο, τωρα που το κοιταξα προσεκτικοτερα!! Ευχαριστω και παλι!;)

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα προγράμματα που είναι στη λήψη δεν είναι μόνο για λίγες μέρες?

 

Καποια ναι ,καποια αλλα οχι ,λειτουργουν ομως με περιορισμενες δυνατοτητες.

πχ το office καινεις μονο read, το worldmate δεν παιζει η ανανεωση των πτησεων.

(καιρος ,συναλλαγμα οκ)

κλπ

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δοκίμασα να το κατεβάσω μου λέει κατεστραμμένο αρχείο και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση.

Αν πάω να το ξανακατεβάσω μου λέει κατεστραμμένο αρχείο πριν ξεκινήσει το κατέβασμα.

 

Διαπίστωσα οτι αυτό γίνεται σε οποιαδήποτε εφαρμογή πάω να κατεβάσω από τη λήψη.

Όταν διαλέγω κάτι για πρώτη φορά το κατεβάζει και αφού τελειώσει μου λέει κατεστραμμένο αρχείο. Και μετά δεν μπορώ να το ξανακατεβάσω γιατί στο εικονίδιο από κάτω λέει ελήφθη και όταν το διαλέγω λέει κατεστραμμένο αρχείο.

Κάποια λύση γι' αυτό? Μπορώ να σβήσω το προσωρινό αρχείο ή κάτι τέτοιο?

 

Επίσης είχα βάλει το forecaweather (δοκιμαστική έκδοση από τη λήψη) στη κάρτα και όταν πάω να το απεγκαταστήσω από τη διαχείριση των εφαρμογών μου λέει "αφαίρεση απέτυχε" χωρίς να ξεκινήσει καν..

Το ίδιο συμβαίνει και με το google Μaps που είναι στη συσκευή..

Έχω κάνει restart (άνοιγμα - κλείσιμο συσκευής)

 

Και μια τελευταία ερώτηση.

Γενικά που είναι καλύτερα να βάζουμε τις εφαρμογές μας? Στη κάρτα μνήμης ή στη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταία ερώτηση.

Γενικά που είναι καλύτερα να βάζουμε τις εφαρμογές μας? Στη κάρτα μνήμης ή στη συσκευή?

 

Τις παρά πολύ σημαντικές εφαρμογές είναι καλύτερα να τις βάζεις στην εσωτερική μνήμη. Όλες τις υπόλοιπες, στην κάρτα μνήμης. Έτσι, όταν κάτι πάει στραβά, κανείς ένα φορματ στην κάρτα και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το εξής: γιατί να μην ανοιχτεί ένα νέο θέμα με εφαρμογές που φτιάχτηκαν για άλλες εκδόσεις Symbian (πχ 9.1 ή 9.3) και οι οποίες λειτουργούν και στο 9.4/5;
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το εξής: γιατί να μην ανοιχτεί ένα νέο θέμα με εφαρμογές που φτιάχτηκαν για άλλες εκδόσεις Symbian (πχ 9.1 ή 9.3) και οι οποίες λειτουργούν και στο 9.4/5;

 

Αρκει το παρον ...:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το εξής: γιατί να μην ανοιχτεί ένα νέο θέμα με εφαρμογές που φτιάχτηκαν για άλλες εκδόσεις Symbian (πχ 9.1 ή 9.3) και οι οποίες λειτουργούν και στο 9.4/5;

εμενα μου αρεσει ι ιδεα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος ν' ανοιχτεί νέο θέμα κ να γεμίζει η ενότητα με τα ίδια κ τα ίδια. Από την στιγμή που μια εφαρμογή για Symbian 9.1 ή 9.3 λειτουργεί σωστά στο 5800 απλά την αναφέρουμε εδώ. :) Εξάλλυ θα πρόκειτε και πάλι για θέμα εφαρμογών, δεν θ' αλλάζει το θέμα. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ξερει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη για Symbian γενικοτερα(αν υπαρχει θα βγει και για 9.4 υποθετω) με μαθηματικες δυνατοτητες οπως σχεδιασμος γραφικων παραστασεων και υπολογισμος ολοκληρωματων ? Ευχαριστω.

 

Υ.Γ. Αν οχι , ξερετε αν υπαρχει αντιστοιχη σε Windows Mobile ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Solution.

Δεν γνωρίζω αν τρέχει κανονικά στο 5800, δοκίμασε το.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Solution.

Δεν γνωρίζω αν τρέχει κανονικά στο 5800, δοκίμασε το.

 

Οκ ευχαριστω πολυ.Αλλα και να μην τρεχει , λογικα κατι δεν θα βγει και για την 9.4 ?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα βγει, αργά ή γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nokia Sports Tracker v1.83 for Nokia 5800 and Nokia N97 - S60v5

http://img167.imageshack.us/img167/4702/nokiasporttracker3vf4.th.png

 

http://dailymobile.se/2009/02/02/nokia-sports-tracker-v183-for-nokia-5800-and-nokia-n97-s60v5/

 

http://rapidshare.com/files/192957948/SportsTracker_TRUE_50_v183.sisx

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Kalimera,

Exo agorasei to Nokia 5800 kai tha ithela an mporeite na mou proteinete kapoio programma Messenger na egkatastiso.

Ebala to MSN WINDOWS LIVE alla mou dimiourgei kapoia kollimata sto kinito,kai tis teleutees imeres den me kanei log in.

 

Euxaristo!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τα γνωστάμ αγαζάκια οι εφαρμογές δουλεύουν όλες χωρίς προβλήματα??? Μήπως είναι καλό να ανφέρουμε ποιες δημιουργούν προβλήματα ώστε να μην τις εγκαθιστουμε!!
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δοκιμάσει τις SlovoEd, Best, Taskman, Handy Taskman, X-plore, Y-browser, Active File, BBirthday, Handy Zip, Light Signal Plus, MSN messenger, Nokia Handwritting calculator, Opera mini 4.2, Phone Net Info, Screen Snap, UnRAR, Handy Shell και Worldmate. Όλες έχουν δουλέψει μια χαρά στο κινητό και χωρίς κολλήματα. Μiα φορά κόλλησε τελείως το κινητό μου και αυτό έγινε επειδή πέρασα ένα θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To Windows Live Messenger pou exo balei edo kai 3 meres mou bgazei munima : '' can not allow login '' kserei kaneis??

και εμενα το ιδιο μηνυμα μου βγαζει.δοκιμασε να εγκαταστησεις το slick.δουλευει μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Για το Live Messenger δεν δουλεύει ούτε και σε μένα, οπότε είναι πρόβλημα του server λογικά.

Έχω βάλει το slick αλλά ενώ του βάζω να στείλει αρχεία ή και να λάβει δεν εμφανίζεται καθόλου μήνυμα (στην αποστολή εμφανίζεται στο slick, αλλά όχι στο PC και το αντίθετο)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Για το Live Messenger δεν δουλεύει ούτε και σε μένα, οπότε είναι πρόβλημα του server λογικά.

Έχω βάλει το slick αλλά ενώ του βάζω να στείλει αρχεία ή και να λάβει δεν εμφανίζεται καθόλου μήνυμα (στην αποστολή εμφανίζεται στο slick, αλλά όχι στο PC και το αντίθετο)

εμένα πάλι μέσω wifi πάντα δουλεύει κανονικά και καθημερινά από τότε που πήρα το κινητό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι μέσω wifi πάντα δουλεύει κανονικά και καθημερινά από τότε που πήρα το κινητό

 

Χμμ.. Πως μπορούμε να δούμε αν έχουμε την ίδια έκδοση ή όχι;

Μήπως είναι πρόβλημα έκδοσης...

 

Μέσω Wi-Fi προσπαθώ και εγώ...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...