Jump to content

Fringe (Fox)


YpNoS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεί να βοηθήσει την υπόθεση αλλά προσωπικά με ψιλοξενερώνει.

 

 

Δεν μου αρέσει καθόλου η sci-fi/αποκαλυπτική τροπή που παίρνει η σειρά. Για να δούμε πως θα εξελιχθεί....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρκετά ενδιαφέρον το 2ο επεισόδιο.

Βρείτε τις κασέτες.

 

Και για όσους λέτε για τη sci-fi / αποκαλυπτική τροπή, μα καλά στις προηγούμενες σεζόν τι βλέπατε; Λιγότερο sci-fi;

 

σορρυ για το δεύτερο ποστ, δε ξέρω πως έγινε, τροποποίηση ήθελα να κάνω αλλά βλέπετε μένω Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους λέτε για τη sci-fi / αποκαλυπτική τροπή, μα καλά στις προηγούμενες σεζόν τι βλέπατε; Λιγότερο sci-fi;

 

σορρυ για το δεύτερο ποστ, δε ξέρω πως έγινε, τροποποίηση ήθελα να κάνω αλλά βλέπετε μένω Ολλανδία.

 

Το sci-fi εννοείται πως υπήρχε πάντα στη σειρά. Η σειρά ΕΙΝΑΙ sci-fi άλλωστε και όλα τα υπόλοιπα κομμάτια της είναι δευτερεύοντα - κατά κύριο λόγο είναι μια σειρά επιστημονικής φαντασίας.

 

Αυτό που ξενέρωσε εμένα (και πολύ άλλο κόσμο απ'ότι έχω διαβάσει) είναι ότι ενώ πρόκειται για την τελευταία σεζόν, οι δημιουργοί αποφάσισαν να μας αλλάξουν τελείως

την εποχή στην οποία διαδραματίζεται και να βάλουν ΠΟΛΛΑ νέα στοιχεία που θα χρειαζόταν καιρός για να τα συνηθίσουμε, ο οποίος πολύ απλά δεν υπάρχει

γιατί σε 10-11 επεισόδια, πάπαλα το Fringe.

 

Προσωπικά θα προτιμούσα να βλέπαμε την

άμεση συνέχεια της περσινής σεζόν

.

 

Πάω να δω το 2ο :)

 

ΥΓ: το δεύτερο ήταν καλύτερο από το πρώτο :)

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παντως απ'οτι βλεπω η σειρα δε παιζει να ξαναγυρισει στο παρον.Θα παει οπως ξεκινησε λογικα ως το τελος.Και λογικα δε θα εχει και εναλλαγες με το παραλληλο γιατι αν θυμαμαι καλα οι observers τα ενωσαν(?) ή κανω λαθος?Απ'την αλλη εχουν φυγει και πολλοι χαρακτηρες απο τις προηγουμενες σαιζον.Ειναι κριμα παντως να κλεισουν τη σειρα με κουτσουρεμενη 5η σαιζον.Πιστευω θα ειχε πολυ ψωμι αν ειχε και την αναλογη απηχηση στο αμερικα αλλα εκει προτιμουν να βλεπουν two and a half men:down:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δει ακόμα το δεύτερο, γιατί πολύ απλά με ξενέρωσε το πρώτο. Δεν ξεκίνησε καλά η Πέμπτη σεζόν.

Έχασα το ενδιαφέρον μου. Θα δω τα υπόλοιπα μόνο όταν δεν θα έχω κάτι καλύτερο να κάνω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κανείς για fringe?:ninja:

Αν και μου την εσπασε πολυ

ο θάνατος της έττα

η σειρά κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον μου.Βεβαια σε σχέση με 1-2 σεζον πριν προκειται για μια αλλη σειρα.Καμια σχεση και το υφος και η πλοκη.Κριμα που τελειωνει παντως, πιστευω ειχε ψωμι για 1-2 σεζονς ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δει ακόμα το δεύτερο, γιατί πολύ απλά με ξενέρωσε το πρώτο. Δεν ξεκίνησε καλά η Πέμπτη σεζόν.

Έχασα το ενδιαφέρον μου. Θα δω τα υπόλοιπα μόνο όταν δεν θα έχω κάτι καλύτερο να κάνω.

έχεις δίκιο !!! και εγώ ξενέρωσα και το βλέπω πλέον τα Σάββατα γιατί απλα δεν έχω κάτι άλλο να δω ,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
χμμ κ εμενα ο τελευτεος κυκλοσ με τους observers δεν με ενθουσιασε...εαν κ νομιζω οτι ο μπειλη παλη θα εμφανιστει προσ το τελοσ....
Link to comment
Share on other sites

ναι ποτε ειναι ?

 

January 18th, 2013 will be the 100th episode of FOX’s cult science fiction drama Fringe. It will also be the final episode of the series

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να βοηθησει κανεις? Ειδα χθες το τρεηλερ της σειρας στο star και προσπαθω να βρω το τραγουδι που παιζει στο τρεηλερ, αλλα δε μπορω. Βοηθεια κανεις?

Είναι τέτοιου είδους τραγούδι.

Please!!!

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια πραγματικα αξιολογη σειρα ολοκληρωνεται εδω..

Ομορφο φιναλε με το διωρο επεισοδιο.Σιγουρα για μενα η σειρα ειχε τη δυναμικη να συνεχισει αλλα δυστυχως καποιοι δεν το ηθελαν.Το φιναλε θυμισε πολυ το παλιο fringe.Θα μου λειψει.

 

Farewell Fringe..

Link to comment
Share on other sites

To έσωσαν κάπως στα 2 τελευταία επεισόδια αν και ποτέ δεν χώνεψα την τροπή που πήρε η σειρά στους 2 τελευταίους κύκλους και ειδικά στον φετινό. Μια σειρά που οι 3ιες πρώτοι κύκλοι μου κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον στο ίδιο επίπεδο με το αξεπέραστο Lost. Δυστυχώς δεν έκανε τα επιθυμητά νούμερα και στην πορεία κάπου το έχασαν οι σεναριογράφοι μπερδεύοντας περισσότερο τα πράγματα από το "πόσο ωραία μπερδεμένα" ήταν μέχρι ένα σημείο ... πραγματικά στον τελευταίο κύκλο ήταν λες και παρακολουθούσα άλλη σειρά χωρίς να έχουμε σοβαρές εξελίξεις στο τέλος των επεισοδίων που να σε εξιτάρουν για το επόμενο. Πάντως ο J.J. συγγραφικά σταμάτησε να ασχολείται με την σειρά από τον 2ο κύκλο και μετά οπότε δεν φέρει καμία ευθύνη για τον αχταρμά που ακολούθησε... βέβαια πέραν του Γουώλτερ δεν βοήθησαν και οι ερμηνείες των υπολοίπων. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ καλή σειρά και άξια στο προσωπικό μου top20 προτεινόμενων τηλεοπτικων σειρών.

Πολύ ώραίο κλέισιμο αν και, ναι, θα μπορούσε να συνεχιστεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
παιδια θα ηθελα καποια προταση για σειρα και τη ζηταω σε αυτο το νημα γιατι το fringe για μενα ειναι η καλυτερη που εχω δει και οσοι την ειχαν ψηλα στην προτιμηση τους εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να κανουν σωστη προταση! παντως πριν κανα μηνα καθισα να δω το lost αλλα το σταματησα στα μεσα του 2ου κυκλου...
Link to comment
Share on other sites

То Lost ειναι για μενα απο τα καλυτερα. Το fringe Καλο ειναι... αλλα σαν το Λοστ και Prison Break... Κανενα :)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δε λεω πως δεν ειναι καλο το lost αλλα ηταν λιγοτερο περιπλοκο και μου φανηκε λιγο απλοικο προερχομενος απ το fringe που με εκανε να πατησω το pause καποιες φορες για να συνδεσω κομματια του παζλ! + το οτι με ελκυουν οσα εχουν μεταφυσικες προεκτασεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα καποια προταση για σειρα και τη ζηταω σε αυτο το νημα γιατι το fringe για μενα ειναι η καλυτερη που εχω δει και οσοι την ειχαν ψηλα στην προτιμηση τους εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να κανουν σωστη προταση! παντως πριν κανα μηνα καθισα να δω το lost αλλα το σταματησα στα μεσα του 2ου κυκλου...

Και για μένα το fringe ήταν η καλύτερη σειρά στο είδος της.Όταν είχε τελειώσει το fringe και εγώ αναζητούσα κάποια πρόταση σειράς σε παρόμοιο στυλ.Ακριβώς το ίδιο στυλ και ύφος δεν κατάφερα να βρω αλλά υπάρχουν κάποιες παρόμοιες που συνδυάζουν επιστήμη με έρευνα και επιστημονική φαντασία.Αν δεν το έχεις τσεκάρει σου προτείνω το Helix, είναι εξαιρετικό και έχει αποσπάσει πολύ καλές κριτικές.Έχει παίξει μία season αλλά η επόμενη προγραμματίστηκε για αρχές 2015.

Μου άρεσε αρκετά και το revolution το οποίο όμως κόπηκε απότομα οπότε αν δε το έχεις δει μη μπεις στο κόπο.Καλούτσικη σειρά είναι και το continuum, ξεκίνησε καλά αν και έκανε μια μικρή κοιλιά, βλέπεται αρκετά ευχάριστα και λόγω πρωταγωνίστριας! Βέβαια και το μέλλον αυτής της σειράς είναι αβέβαιο μετά το τέλος της τρίτης σαιζόν. Αυτά προς το παρόν από μένα:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε! δεν εχω δει πολλες σειρας γενικα και αυτες δεν τις ξερω. πιστευω θα εχουν ενδιαφερον!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα καποια προταση για σειρα και τη ζηταω σε αυτο το νημα γιατι το fringe για μενα ειναι η καλυτερη που εχω δει και οσοι την ειχαν ψηλα στην προτιμηση τους εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να κανουν σωστη προταση! παντως πριν κανα μηνα καθισα να δω το lost αλλα το σταματησα στα μεσα του 2ου κυκλου...

 

Άλλη μια καλή σειρά σε στυλ μεταφυσικό-συνομοσιολογικό είναι το Flashforward.Μια σεζον είναι 22 επεισόδια...Όσο για το lost οι πρώτες σεζόν παρουσιάζουν πιο πολύ τους πρωταγωνιστές και τα μυστικά του νησιού.Αν έχεις υπομονή δες το γιατί απ'την 4η σεζόν και μετά σε πολλά επεισόδια τουλάχιστον εγώ έμενα με το στόμα ανοικτό.

Link to comment
Share on other sites

Prison break ,lost,Fringe.ΤΟ κοινό τους σημείο;Οτι δεν τα σταμάτησαν όταν έπρεπε και κατέληξαν με τέλος ανάξιο τους.Η τελευταία σεζόν τους τα χάλασε πολύ.

Flashforward το σταμάτησαν ακριβώς όταν έπαιρνε τα πανω του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...