Jump to content

Samsung GT-B2700


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mporeis na apenergopoiiseis ton ixo sta pliktra apo to pliktro pou auxomeionei tin entasi aristera epano apo tin ipodoxi tou fortisti kai mono otan briskese stin kentriki othoni oxi sto menu.......... pantos einai teleio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kala fenete na leitourgi oso gia rithmiseis mono an kana bathmonomisi ksanarithmizete!!! kata ta alla an kai ores ores psiloxanete epanerxete..... px eno xthes eimoun se simeio me 8 metra upsometro apo thalasa ayto edeixne - 7alla sintoma epanilthe
Link to comment
Share on other sites

se genikes grammes paidia einai ena poly axiologo kinito to exo liges meres tou ebala kai mia karta mnimis kai paei sfera..... aplo menu kai grigores allages kartelas kathos kai polu polu kali mpataria me full xrisi..... to mono pou akomi den mporo na katalabo einai pou sto kalo einai i rithmisi tis donisis gia na leitourgei sinexia....... xerei kaneis.....? giati einai i proti fora pou agorazo proion tis samsung!!!!kai kati akomi pou mporo na bro software kai paixnidia gia to sigkekrimeno kinito, giati kapoia pou eixa sto sony ericsson den ta anagnvrizei san arxeia.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κινητο ειναι και..waterproof? Γιατι το αντιστοιχο Β2100(για το οποιο εχω ανοιξει θεμα)μπαινει και μεσα στο νερο για 1 μετρο και 30 λεπτα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
se genikes grammes paidia einai ena poly axiologo kinito to exo liges meres tou ebala kai mia karta mnimis kai paei sfera..... aplo menu kai grigores allages kartelas kathos kai polu polu kali mpataria me full xrisi..... to mono pou akomi den mporo na katalabo einai pou sto kalo einai i rithmisi tis donisis gia na leitourgei sinexia....... xerei kaneis.....? giati einai i proti fora pou agorazo proion tis samsung!!!!kai kati akomi pou mporo na bro software kai paixnidia gia to sigkekrimeno kinito, giati kapoia pou eixa sto sony ericsson den ta anagnvrizei san arxeia.....

 

στα προφιλ πας και την φτιαχνεις(δονηση).απλα θα πας και θα την βαλεις σε ολα τα προφιλ.απο δυνατο εως αθορυβο

Link to comment
Share on other sites

στα προφιλ πας και την φτιαχνεις(δονηση).απλα θα πας και θα την βαλεις σε ολα τα προφιλ.απο δυνατο εως αθορυβο

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Παιχνίδια όμως πως θα βρω..... που οτι εφαρμογή δοκίμασα να περάσω απο ότι ειχα και στο sony ericsson δεν το δέχεται? κατέβασα μεχρι και κάποιεσ εφαρμογές για το συγκεκριμένο κινητό και παλι όμως δεν τις αναγνωρίζει.:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κινητο ειναι και..waterproof? Γιατι το αντιστοιχο Β2100(για το οποιο εχω ανοιξει θεμα)μπαινει και μεσα στο νερο για 1 μετρο και 30 λεπτα!

 

ΙΣχυει αυτο? Αφου ειναι και τα δυο splash proof. Δηλαδη απλως προστατευονται αμα πιτσιλιστουν απο υγρο με χαμηλη πιεση. Δεν ειναι waterproof συμφωνα με την ενδειξη.

 

Το οτι αντεχει 1 μετρο κατα απο νερο για μιση ωρα που το διαβασες?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

water resistand και ΟΧΙ waterproof!!

 

μην την πατησετε και το βαλετε μεσα σε νερο γιατι δεν θα σας καλυψει καμια εγγυηση μιας και το αναφερει ολοκαθαρα μεσα στο εγχειριδιο του τηλεφωνου!!

 

επισης εχει την ηλιθια λογικη της samsung,να αντιγραφει στην μνημη του κινητου οτι φωτο η ηχο θελετε να αντιστοιχισετε σε επαφες κλπ....

και πηρα και 8αρα καρτα παναθεμα με :lol::p

 

κατα τα αλλα γρηγορο απλο και ευχρηστο.

καλο συγχρονισμο,τιμια καμερα,γρηγορο και αρκετα εξελιγμενο μενου σε σχεση με ποιο παλια που ειχα παρει καποιο κινητο της ιδιας εταιρειας..

ελπιζω να ειναι και ανθεκτικο στην σκληρη χρηση μιας και αυτο ""φωναζει"" η κατασκευαστρια εταιρεια στις διαφημισεις του κινητου....

 

καλοκαιρι εχουμε και δεν λεει για wm και touch screen στην παραλια :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παρότι για σκληρή χρήση, η οθόνη του γρατζουνίζεται εύκολα. Απο μέσα έβγαλε ατμούς και φαίνεται χάλια. Η μπαταρία με μετριότατη χρήση δε κρατάει πολυ.

 

Ξέρετε για θεσσαλονίκη που να το πάω να κάνουν την οθόνη??? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Προσπαθώ να περάσω τις επαφές που έχω στο Address Book μου σε ένα Samsugn 2700 και μιας και δεν υπάρχει άλλον τρόπος, έκανα export όλο το Address Book σε vcard και μέσω Bluetooth το στέλνω στο κινητό. Όλα καλά, αλλά τα Ελληνικά γίνονται κινέζικα ...

 

Μιας και μπορώ να μετατρέψω το vcf αρχείο μου σε ότι encoding θέλω, ποιο είναι το σωστό για να το δεχθεί σωστά το κινητό ? Έκανα 5-6 δοκιμές με τα γνωστά Unicode, Greek κλπ αλλά δεν τα κατάφερα ... Έχετε καμία ιδέα ?

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω τις επαφές που έχω στο Address Book μου σε ένα Samsugn 2700 και μιας και δεν υπάρχει άλλον τρόπος, έκανα export όλο το Address Book σε vcard και μέσω Bluetooth το στέλνω στο κινητό. Όλα καλά, αλλά τα Ελληνικά γίνονται κινέζικα ...

 

Μιας και μπορώ να μετατρέψω το vcf αρχείο μου σε ότι encoding θέλω, ποιο είναι το σωστό για να το δεχθεί σωστά το κινητό ? Έκανα 5-6 δοκιμές με τα γνωστά Unicode, Greek κλπ αλλά δεν τα κατάφερα ... Έχετε καμία ιδέα ?

 

γιατι δεν το συγχρονιζεις μεσω samsung pc studio ??:blink::blink:

εγω ετσι εχω περασει τις επαφες μου σε αυτο και πολυ ευκολα μαλιστα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το συγχρονιζεις μεσω samsung pc studio ??:blink::blink:

εγω ετσι εχω περασει τις επαφες μου σε αυτο και πολυ ευκολα μαλιστα :)

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω Mac ...

 

Anyway, τελικά το θέμα ήταν πολύ-πολύ απλό ... το Encoding ήταν σωστό, απλά το Samsung δε βλέπει VCard 3.0 που είναι το default του Address Book αλλά μόνο 2.1. Το έκανα export σ' αυτό το format και το διάβασε αμέσως !!!

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω Mac ...

 

αυτο να το πεις στα παλικαρια :happy: εδω :lol:

 

Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια σκεφτομαι να το παρω? το εχει η vodafone? κατι ακομη απο ανθεκτικοτητα ειναι ιδιο με το Β2100? επισης γιατι στο ιντρνετ το βρισκω ως Β2700 και μερικες φορες ως GT-2700?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια σκεφτομαι να το παρω? το εχει η vodafone? κατι ακομη απο ανθεκτικοτητα ειναι ιδιο με το Β2100? επισης γιατι στο ιντρνετ το βρισκω ως Β2700 και μερικες φορες ως GT-2700?

 

Το ακριβές όνομα είναι Samsung GT-B2700 !

 

δεν μπορω να βρω το 2700... μονο στην wind το βρηκα....

 

Εγώ το βρήκα στην CosmOTE, στο Γερμανό, αλλά με πολύ ψάξιμο και μάλιστα ήταν το τελευταίο κομμάτι ... της βιτρίνας ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να περάσω παιχνίδια στο SAMSUNG GT-B2700. Όταν βάζω ένα αρχείο .jad ή .jar μου τα εμφανίζει ως άγνωστα. :cry:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

 

Κανενας βρε παιδια?

http://www.powercircuit.eu/ - Ηλεκτρονικά κυκλώματα!!

 

http://pcmbtechno-zone.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζουμε τις εγγραφές του ημερολογίου στην αρχική οθόνη ????? Ίσως με κάποιο theme ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

ειμαι ανάμεσα σε αυτο και το β 2100

τι λέτε?

το 2700 εγω το βρήκα μόνο στο κωτσοβολο και στη wind,γιατί έτσι

έχει σταματήσει να το παράγει?

 

 

ευχαριστώ:up:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

ειμαι ανάμεσα σε αυτο και το β 2100

τι λέτε?

το 2700 εγω το βρήκα μόνο στο κωτσοβολο και στη wind,γιατί έτσι

έχει σταματήσει να το παράγει?

 

 

ευχαριστώ:up:

 

Μααααα δεν υπάρχει τέτοιο δίλημμα ... το 2700 είναι ο συνεχιστής του 2100, άρα είναι ένα νεότερο και πολύ ποιο πλήρες μοντέλο !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

thanks

 

πάντως αν και λες οτι είναι το επόμενο του 2100, το 2100 το βρήσκεις παντού σε αντίθεση με το 2700

 

 

:hypno:

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

thanks

 

πάντως αν και λες οτι είναι το επόμενο του 2100, το 2100 το βρήσκεις παντού σε αντίθεση με το 2700

 

 

:hypno:

:thanks:

 

This is called marketing my friend ... και μάλιστα όχι και τόσο επιτυχημένο !

Είτε η Samsung Hellas είτε οι εταιρίες (CosmOTE, Wind, Vodafone) έφεραν τόσα 2100 που δεν μπόρεσαν να τα προωθήσουν μέχρι την έλευση του νέου 2700 οπότε και ακόμα πουλάνε αυτό ...

 

Βέβαια, η επόμενη εύλογη ερώτηση είναι "και τότε γιατί διαφημίζουν το 2700 με πανάκριβες τηλεοπτικές διαφημίσεις ?". Αυτό λέγεται "υποχρεώσεις" που προκύπτουν από τις συμφωνίες των εταιριών με τους κατασκευαστές ...

 

Κάπως έτσι είναι τα πράγματα.

 

Anyway, στο θέμα μας, το 2700 είναι μια τίμια συσκευή θα έλεγα. Κάνει αυτά που υπόσχεται, αρκετά καλά (ουσιαστικά έχει τα πάντα ... εγώ μέχρι και POP3/iMap email διαβάζω και στέλνω) και κυρίως είναι ανθεκτικό σε πτώσεις, σκόνη, υγρασία κλπ. Εγώ προσωπικά το πήρα σαν δεύτερη συσκευή για τη θάλασσα, το σκάφος, το ψάρεμα κλπ ...

 

Πάντως, αν δε σ' ενδιαφέρουν οι 3G υπηρεσίες θα μπορούσες να κάνεις τη δουλειά σου κανονικότατα και με το 2100, το οποίο πιθανότατα να έχει και πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σύμφωνα κ με ξένα sites (πχ mobile gazette), το 2100 είναι ΝΕΩΤΕΡΟ (ΙΟΥΝΙΟΣ 2009) του 2700, παρότι ο κωδικός μπερδεύει. Έχει μεγαλύτερη αυτονομία απ΄το 2700, 9 ώρες ομιλίας, 1,3 ΜΡ,κλπ. Και, ναι, είναι πιο ανθεκτικό! Το 2700 έχει 2ΜΡ, πυξίδα, 4 ώρες ομιλίας!,κλπ, γερό και αυτό, αλλά κ ενός ήδη έτους τηλέφωνο. Απλά διαλέγετε κ παίρνετε. Εν ολίγοις το 2100 είναι ο συνεχιστής του 2700. Τώρα γιατί διαφημίζουν το 2700 κλπ, δεν ξέρω, αλλά δεν το βρίσκω κ κακό.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετά στο net και μπερδεύτηκα. Για να πω την αλήθεια νόμιζα ότι το 2700 είναι ο συνεχιστής του 2100, αλλά πλέον δεν είμαι σίγουρος. Βρήκα αντικρουόμενα αποτελέσματα στο net.

 

Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι το 2700 είναι 3G ενώ το 2100 όχι !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-B2700

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...