Jump to content

Sony Ericsson G705


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Noμιζω οτι τουλαχιστον η ARVATO θελει να ειναι γραμμενο πανω το ΙΜΕΙ της συσκευης... Αν δεν αναγραφεται πανω τοτε μπορεις να πας στο καταστημα που το αγορασες, και να τους πεις να το γραψουν πανω με ενα στυλο και να βαλουν την σφραγιδα του καταστηματος. Ετσι θα το αναγνωρισουν και θα το περασουν στην εγγυηση.
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Noμιζω οτι τουλαχιστον η ARVATO θελει να ειναι γραμμενο πανω το ΙΜΕΙ της συσκευης... Αν δεν αναγραφεται πανω τοτε μπορεις να πας στο καταστημα που το αγορασες, και να τους πεις να το γραψουν πανω με ενα στυλο και να βαλουν την σφραγιδα του καταστηματος. Ετσι θα το αναγνωρισουν και θα το περασουν στην εγγυηση.

 

Επικοινώνησα με το κατάστημα και μου είπαν ότι με την απόδειξη ισχύει η εγγύηση.

Θα πάω σε καμιά δεκαριά μέρες στο service (γιατί είμαι ακόμα διακοπές!) και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το G705 που εχω εχει αρχισει να φερεται περιεργα αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν φταιει το firmware ή οχι.

Το προβλημα ειναι οτι με φορτιστη δεν φορτιζει (πιανει και δεν πιανει..κυριως δεν πιανει!).Αναγκαστικα το συνδεω με τον υπολογιστη οπου ομως δεν μπορω να το μετακινω ανετα γιατι χανει την επαφη.Παρ'ολα αυτα, τα hands free δεν εχουν κανενα προβλημα παρα σε πολυ σπανιες περιπτωσεις.

Επισης, συχνα και χωρις λογο δεν βλεπει την memory stick.

Πρεπει να τονισω οτι το προσεχω πολυ και εχει πεσει ελαχιστες φορες.Επισης το εχω περιπου μισο χρονο...οποτε δεν καταλαβαινω τι μπορει να φταιει. :S

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το G705 που εχω εχει αρχισει να φερεται περιεργα αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν φταιει το firmware ή οχι.

Το προβλημα ειναι οτι με φορτιστη δεν φορτιζει (πιανει και δεν πιανει..κυριως δεν πιανει!).Αναγκαστικα το συνδεω με τον υπολογιστη οπου ομως δεν μπορω να το μετακινω ανετα γιατι χανει την επαφη.Παρ'ολα αυτα, τα hands free δεν εχουν κανενα προβλημα παρα σε πολυ σπανιες περιπτωσεις.

Επισης, συχνα και χωρις λογο δεν βλεπει την memory stick.

Πρεπει να τονισω οτι το προσεχω πολυ και εχει πεσει ελαχιστες φορες.Επισης το εχω περιπου μισο χρονο...οποτε δεν καταλαβαινω τι μπορει να φταιει. :S

 

Φίλε τα ίδια μου κάνει και εμένα. (γι αυτό θέλω να το πάω για service)

Αυτό με τον φορτιστεί μάλλον φταίει ο φορτιστής γιατί εγώ δοκίμασα με άλλον και δουλεύει μια χαρά.

Αυτό με τη memory stick μου το κάνει και μένα. πολύ σπαστικό :mad::mad::mad:

Τέλος πάντων εγώ όταν βρω χρόνο θα το πάω για service. Εσύ από πού το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Οχι εμενα με ολους τους φορτιστες το ιδιο κανει.Απλως μου κανει εντυπωση γιατι τα αλλα λειτουργουν κανονικα.

Το κινητο ηταν απο διαγωνισμο της cosmote. :)

 

EDIT: Ενταξει το πηγα στο γερμανο και μου εφτιαξαν το θεμα φορτισης.Μου ειπε πως εφτιαξε και το προβλημα με την memory stick.....θα δειξει. =)

Edited by RAYQVASA
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθεια σας, δεν λειτουργεί το κεντρικό πολυπληκτρο του G705 . Από το service του ΓΕΡΜΑΝΟΥ μου ζητάνε περίπου 160ευρω.:blink: το τηλέφωνο μου το δώσανε και δεν γνωρίζω αν είναι εντός η εκτός εγγύησης. Γνωρίζεται αν όντως για αλλαγή πολυπληκτρου χρειάζονται τόσα; Θα με ενδιέφερε μια ποιο οικονομική λύση...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και το δικό μου το g705 τα παιξε.

 

Δεν λειτουργούσαν ορισμένα πλήκτρα και έβγαλα την μπαταρία μπας και φτιάξει αλλά δεν λειτουργούσε και το κόκκινο πλήκτρο οπότε τώρα δεν μπορώ να το ανοίξω :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Βρήκα την απόδειξη από την depsi η οποία αναγράφει το imei της συσκευής οπότε πιστεύω πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα!

 

Λέω να το πάω αύριο στη se.

 

ααα να ρωτήσω η arvato τι είναι; εταιρεία που κάνει service και τέτοια;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω screenshot από το κινητό?

Τελικά βρήκα τρόπο μέσω του MyPhoneExplorer sidebar gadget στα Windows 7,

πατάς phone keypad και load screenshot

http://img42.imagehaven.net/img/thumbs/DC6XX1NQD2_G705_Screenshot.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθεια σας, δεν λειτουργεί το κεντρικό πολυπληκτρο του G705 . Από το service του ΓΕΡΜΑΝΟΥ μου ζητάνε περίπου 160ευρω.:blink: το τηλέφωνο μου το δώσανε και δεν γνωρίζω αν είναι εντός η εκτός εγγύησης. Γνωρίζεται αν όντως για αλλαγή πολυπληκτρου χρειάζονται τόσα; Θα με ενδιέφερε μια ποιο οικονομική λύση...

Ευχαριστώ

 

Εστειλα το τηλεφωνο στο 9volto. Θελω να ευχαριστησω τα παιδια του 9volto για τον επαγγελματισμο τους:up:. Το τηλεφωνο επισκευαστηκε με κοστος μαζι με το courier στα €50. Τα συμπερασματα δικα σας....

Edited by soularav
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το τηλεφωνο στο 9volto. Θελω να ευχαριστησω τα παιδια του 9volto για τον επαγγελματισμο τους:up:. Το τηλεφωνο επισκευαστηκε με κοστος μαζι με το courier στα €50. Τα συμπερασματα δικα σας....

Το συγκεκριμενο καταστημα ειναι το καλυτερο για μενα (απο σερβις).χρονια το εμπιστευομαι :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια δεν ξερω αν σας εχει τυχει κατι αναλογο αλλα σε εμενα μια βλεπει την καρτα μνημης κ μια δεν την βλέπει!

Τι μπορει να φταιει εχει τυχει σε κάποιον;Κ αν ναι πως το αντιμετωπισε;;;

Εντωμεταξυ που ειναι η καρτα μνήμης εχει καποια υποδοχή ;

Ευχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν σας εχει τυχει κατι αναλογο αλλα σε εμενα μια βλεπει την καρτα μνημης κ μια δεν την βλέπει!

Τι μπορει να φταιει εχει τυχει σε κάποιον;Κ αν ναι πως το αντιμετωπισε;;;

Εντωμεταξυ που ειναι η καρτα μνήμης εχει καποια υποδοχή ;

Ευχαριστώ

φορμαρε την καρτα και αμα ειναι πανω απο 2gb καν'την fat32 και θα "στρωσει".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φορμαρε την καρτα και αμα ειναι πανω απο 2gb καν'την fat32 και θα "στρωσει".

Οκ το εκανα ειναι 1Gb αλλα παρολαυτα την εκανα FAT32 τωρα το τηλ. μου εβγαλε μηνυμα πως δεν ειναι διαμορφομενη σωστα κ ζηταει διαμορφωση. του ειπα Οχι κ τωρα την βλεπει κανονικα.

Μηπως θα επρεπε να φορμαρω απο το τηλ. κ οχι μεσω Windows;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Οκ το εκανα ειναι 1Gb αλλα παρολαυτα την εκανα FAT32 τωρα το τηλ. μου εβγαλε μηνυμα πως δεν ειναι διαμορφομενη σωστα κ ζηταει διαμορφωση. του ειπα Οχι κ τωρα την βλεπει κανονικα.

Μηπως θα επρεπε να φορμαρω απο το τηλ. κ οχι μεσω Windows;;

αμα ειναι 1gb την αφηνεις ως εχει.το τηλεφωνο σου σωστα εβγαλε αυτο το μηνυμα.αλλα μου φαινεται παραξενο πως δουλευει..:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου (Sony Ericsson G705) εκανα φορματ απο τις ρυμθισεις του κινητου αλλα ορισμενα πραγματα μεινανε παλι. Μπορει καποιος να μου πει καποιο κωδικο για format αυτου του κινητου; Ευχαριστω.

 

Με την αναφορα παραδοσης τι γινεται; Δεν υπαρχει τετοια ρυθμιση στο κινητο;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κάρτα sim στο κινητό και θα σου εμφανιστεί (άλλης εταιρείας εννοώ)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά θέλω μια εφαρμογή που να δέχομαι τα μάιλ μου μόνο μέσω wifi κ να μου έρχεται ειδοποίηση σαν μήνυμα.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά θέλω μια εφαρμογή που να δέχομαι τα μάιλ μου μόνο μέσω wifi κ να μου έρχεται ειδοποίηση σαν μήνυμα.

 

Εχω κανει σεταρισμα στο gmail στο κινητο κ το δουλευω μεσω wlan αλλα παρατηρω πολλες φορες οτι δεν μπορει να συνδεθει με τον διακομιστή εχετε καμια ιδεα;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εδω και καιρο αντιμετωπιζω το εξης προβλημα στην οθονη αναμονης εχει εμφανιστη ενα κιτρινο φακελακι με ενα ακουστικο απο πανω του ψαχνοντας το μενου βρηκα οτι το εικονιδιο που εμφανιστηκε ειναι ιδιο με αυτο που υπαρχει μπροστα απο τα ¨μηνυματα τηλεφωνητη¨. Στο τηλεφωνητη δεν εχω κανενα μηνυμα. Το τηλεφωνο το εκανα update αλλα μια απο τα ιδια....

Καμια βοηθεια να απαλαγω απο αυτο; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα κάνεις backup τα πάντα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, θα το δοκιμασω αυριο -δανεισα τη συσκευη- και θα ενημερωσω.

 

update. Δούλεψε!!! Σε ευχαριστώ!!!

Edited by soularav
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

γνωρίζετε κάποιον στον Χολαργό και πέριξ που να επιδιορθώνει το G705 που σύμφωνα με την διάγνωση του Γερμανού χάλασε η καλωδιοταινία. κάτι σε λιγότερο από 15 μέρες που θέλει ο Γερμανός & OTEShop??

Εχω μέσα όλες τις επαφές και δεν μπορώ να τις διαβάσω

Βοήθεια:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...