Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] HTC Dream (T-Mobile G1)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω απο e-bay το πηρα ακριβως οσο και ο πιο πανω φιλος. 225 λιρες και 20 λιρες τα εξοδα αποστολης = 266 Ευρω.

 

Που το βρίσκετε τόσο φτηνά εγώ που ψάχνω από το ebay Αγγλίας κάτω από 300€ δεν έχει τίποτα :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 674
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει καταφέρει κανείς να πάρει ή να στείλει MMS με ελληνικό πάροχο??? Έχω Cosmote και έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς και απίθανους συνδιασμούς ρυθμίσεων στα APN αλλά δεν λέει να στείλει και να λάβει....Ξέρει κανείς κάτι????
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις το mms... όταν έχει τσάμπα* email...

 

Οκ, σόρι, λάθος απάντηση. Δεν το έχω δοκιμάσει.

 

 

*: με data προπληρωμή, που βγαίνει σχεδόν τσάμπα το email...

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις το mms... όταν έχει τσάμπα* email...

 

Οκ, σόρι, λάθος απάντηση. Δεν το έχω δοκιμάσει.

 

 

*: με data προπληρωμή, που βγαίνει σχεδόν τσάμπα το email...

 

Δε διαφωνώ αλλά έλα που δεν έχουν όλοι email και καμιά φορά χρειάζετε....Και επίσης αφού το έχει γιατί να μην λειτουργεί...Αλλά δεν δουλεύει με τίποτα...Και σε ξένα φόρουμ όλοι πρόβλημα έχουν...:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είμαι στη δεύτερη μέσα χρήσης και το έχω βγάλει από την πρίζα στις 08:00 και τώρα η μπαταρία του έχει πέσει στο 65%!!!!!Με αρκετή χρήση κυρίως gprs αλλά όχι και τραγική...Τόσο λίγο κρατάει???

Και φυσικά όλα αυτά με κλειστό το wifi,bluetooth και απενεργοποιημένο τον αυτόματο συγχρονισμό!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είμαι στη δεύτερη μέσα χρήσης και το έχω βγάλει από την πρίζα στις 08:00 και τώρα η μπαταρία του έχει πέσει στο 65%!!!!!Με αρκετή χρήση κυρίως gprs αλλά όχι και τραγική...Τόσο λίγο κρατάει???

Και φυσικά όλα αυτά με κλειστό το wifi,bluetooth και απενεργοποιημένο τον αυτόματο συγχρονισμό!!

 

Ναι η μπαταρία είναι ένα πρόβλημα...

 

8 ώρες έκαψε

% πολύ καλά είναι!

 

Λένε ότι βγήκαν νέες μπαταρίες, και μερικοί πελάτες της T-mobile πήραν αντικατάσταση που κρατάει πολύ.

Σε εμένα φυσικά είπαν ότι δεν είμαι πελάτης τους και να απευθυνθώ στην HTC.

 

Ίσως και να είναι θέμα software οπότε θα λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

kai egw software ipopsiazomai gia th mpataria. na rwtiso kati allo?an bgei anabathmish kai thn janoume de xanete to sim unlock e??

ante na bgei kai elliniko keyboard...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε χάνεται. (πιστεύω)

Και αν χαθεί έχεις τον κωδικό σου, οπότε τον ξαναβάζεις!

 

Σήμερα ταξίδευα, και είχα ανοίξει το gps tracker. Μόλις μπήκα σπίτι ήρθε ένα gmail chat "welcome home!" από ένα φίλο... πολύ γέλιο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρει κανείς αν αυτές οι ρυθμίσεις για cosmote (συμβόλαιο) είναι σωστές;

APN: wap

proxy: 10.10.10.10

port: 8080

username: [blank]

password: [blank]

mcc: 202

mnc: 01

apn type: wap

 

(Ρητορικό το ερώτημα μιας και δε δουλεύουν)

Επίσης πώς επιλέγω αυτό το προφίλ για να συνδεθεί; Έχει σχέση αν είναι πρώτο στη λίστα; Πρέπει να διαγράψω όλα τα υπόλοιπα;;;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρει κανείς αν αυτές οι ρυθμίσεις για cosmote (συμβόλαιο) είναι σωστές;

APN: wap

proxy: 10.10.10.10

port: 8080

username: [blank]

password: [blank]

mcc: 202

mnc: 01

apn type: wap

 

(Ρητορικό το ερώτημα μιας και δε δουλεύουν)

Επίσης πώς επιλέγω αυτό το προφίλ για να συνδεθεί; Έχει σχέση αν είναι πρώτο στη λίστα; Πρέπει να διαγράψω όλα τα υπόλοιπα;;;

 

Δοκιμασε αυτες

 

Name: Cosmote GR

 

apn:internet

proxy:<blank>

port:<blank>

username:<blank>

password:<blank>

server:<blank>

mmsc:<blank >

proxy: <blank>

mms port:<blank>

mcc:202

mnc:01

apn type:<blank>

 

Κανεις save και τα αλλα δεν χρειαζεται να τα σβησεις. Ουτε επιλεγεις απο ποιο θα συνδεθει. Θα το βρει μονο του.

 

Παντως σε παρακαλω εαν δουλεψουν ποσταρισε εδω για επιβεβαιωση για να μαθαινουν και οι υπολοιποι. Καλο θα ειναι.

Η επανασταση του Android εχει αρχισει. Εισαι μαζι μας ή εισαι με τους αλλους?
Link to comment
Share on other sites

Παραθετω επισης για αλλη μια φορα για οσους βαριουνται να ψαχνουν τις ρυθμισεις για τα ελληνικα δικτυα μας μεσα στις σελιδες του thread.

 

####################################

Name:Vodafone GR

 

 

apn:webonly.vodafone.gr

proxy:<blank>

port:<blank>

username: user

password: pass

server:<blank>

mmsc:<blank>

proxy:<blank>

mms port:<blank>

mcc:202

mnc:05

apn type:<blank>

###################################

Name:Wind GR

 

apn:gint.b-online.gr

proxy:<blank>

port:<blank>

username:<blank>

password:<blank>

server:<blank>

mmsc:<blank>

proxy:<blank>

mms port:<blank>

mcc:202

mnc:10

apn type:<blank>

#######################################

 

Οι ρυθμισεις αυτες ειναι οι 3G/GPRS ρυθμισεις των δυο παραπανω ελληνικων δικτυων (δυστυχως χωρις mms αλλα λιγο μας νοιαζει νομιζω).

Δεν ειναι οι ρυθμισεις των εταιριων για την προσβαση στις υπηρεσιες wap που διαθετουν.

Σιγουρα με ενα τετοιο κινητο τηλεφωνο σαν το G1 κανεις δεν θα θελει να μπορει να μπαινει μονο στις wap ιστοσελιδες των εταιριων.

Τονιζω πως καλο ειναι να αποκτηστε καποιο προγραμμα-συμβολαιο που να περιλαμβανει πλοηγηση στο internet (καποια ΜΒ/Month) προκειμενου να μην βρεθειτε προ δυσαρεστης εκπληξης μολις λαβετε τον επομενο λογαριασμο.

Εγω με το wind i100 ειμαι καλυμενος παντως με 35 Ευρω μηνιαιως.

Η επανασταση του Android εχει αρχισει. Εισαι μαζι μας ή εισαι με τους αλλους?
Link to comment
Share on other sites

Name:Cosmote GR

 

apn:3g-internet

proxy:<blank>

port:<blank>

username:<blank>

password:<blank>

server:<blank>

mmsc:<blank>

proxy:<blank>

mms port:<blank>

mcc:202

mnc:01

apn type:<blank>

Link to comment
Share on other sites

paidia simera exi vgi anavathmisi gia to kinito...mwlis tin kanw twra...otan dw diafores tha sas tis pw...

 

Βασικά έχει καμιά βδομάδα, αλλά τώρα συνειδητοποίησα ότι είναι επίσημη! Νόμιζα ήταν ανεπίσημο rebuild του RC30.

 

Έχουμε πια multitouch και άλλα...

Λένε ότι πάει καλύτερα και η μπαταρία, θα σας πω αν έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχει καμιά βδομάδα, αλλά τώρα συνειδητοποίησα ότι είναι επίσημη! Νόμιζα ήταν ανεπίσημο rebuild του RC30.

 

Έχουμε πια multitouch και άλλα...

Λένε ότι πάει καλύτερα και η μπαταρία, θα σας πω αν έχω άποψη.

 

τι άλλα?

Οταν λες multitouch? Σαν του iphone?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, το ξέραμε ότι υποστηρίζει το hardware, αλλά υλοποιήθηκε και σε software. Προς το παρόν μόνο zoom-in,out στον browser, αλλά θα έρθουν κι άλλα.

 

Δεν είναι και στην επίσημη RC33, εγώ έβαλα αυτή που φτιάχνει ο JesusFreake στο xda-dev, βασισμένη στην επίσημη. (εχει και auto-rotate option στον browser, αλλά αυτό γίνεται σε όλες τις εφαρμογές αν το θέλει κάποιος με προγραμματάκι)

 

Πλάκα έχει και το voice search..

Μακάρι να είχε voice typing, μιας και ακόμα δεν έχουμε on screen keyboard.

 

Τα επίσημα:

Fixes:

Comcast fails to download more than 1 email

* Symptom(s): No error message but it stays on “Load More Messages” without ever pulling another email.

“Messages” Stability Issue

* Symptom(s): When trying to send a message or exit the “Messaging” application you receive a pop up message that reads “Sorry! Activity Messaging (in application Messaging) is not responding. Force Close Wait”

WiFi forcing a logout of IM

* Symptom(s): While using the IM clients on the G1 if you turn on or off WiFi the sessions are terminated and you will need to sign back in.

No reminders for calendar items.

* Symptom(s): Missing appointments due to the lack of a reminder.

G1 hanging at the G1 Screen

* Symptom(s): A small number of G1 devices hanging at the G1 screen during the initial power up.

New Features:

* Support “Check For Upgrades” (New feature to check for system upgrades)

* Voice Search (New Google feature for searching)

* Ability to save pictures recieved as MMS(instructions below)

* Ability to report offensive comments in the Market as SPAM

 

Also Included (My Personal Suspicions, etc):

* Support for paid applications in market

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, το ξέραμε ότι υποστηρίζει το hardware, αλλά υλοποιήθηκε και σε software. Προς το παρόν μόνο zoom-in,out στον browser, αλλά θα έρθουν κι άλλα.

 

Δεν είναι και στην επίσημη RC33, εγώ έβαλα αυτή που φτιάχνει ο JesusFreake στο xda-dev, βασισμένη στην επίσημη. (εχει και auto-rotate option στον browser, αλλά αυτό γίνεται σε όλες τις εφαρμογές αν το θέλει κάποιος με προγραμματάκι)

 

Πλάκα έχει και το voice search..

Μακάρι να είχε voice typing, μιας και ακόμα δεν έχουμε on screen keyboard.

 

Τα επίσημα:

 

Υπαρχει καποιο prog. Που σου κανει backup τα sms/mms σου?

Link to comment
Share on other sites

paidia simera exi vgi anavathmisi gia to kinito...mwlis tin kanw twra...otan dw diafores tha sas tis pw...[/quote

 

Εχεις αμερικανικη η αγγλικη συσκευη

 

Λοιπον μια μεγαλη αλλαγη στο καινουργιο Update ειναι GOOGLE LATITUDE

Οσοι δεν ξερετε μαθετε τι ειναι και τα ξαναλεμε για γνωμες πανω σε αυτο το προγραμμα

Εγω με αγγλικο και δεν εχει ερθει το update ακομα.

 

Το update λεγομενο και cupcake που θα εχει μεγαλες αλλαγες σε vitrual keyboard και πολλα αλλα θα ερθει λιγο αργοτερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

paidia simera exi vgi anavathmisi gia to kinito...mwlis tin kanw twra...otan dw diafores tha sas tis pw...[/quote

 

Εχεις αμερικανικη η αγγλικη συσκευη

 

Λοιπον μια μεγαλη αλλαγη στο καινουργιο Update ειναι GOOGLE LATITUDE

Οσοι δεν ξερετε μαθετε τι ειναι και τα ξαναλεμε για γνωμες πανω σε αυτο το προγραμμα

Εγω με αγγλικο και δεν εχει ερθει το update ακομα.

 

Το update λεγομενο και cupcake που θα εχει μεγαλες αλλαγες σε vitrual keyboard και πολλα αλλα θα ερθει λιγο αργοτερα...

 

exw tin ameriki siskevi ...simera exw kani kai alli anavathmisi... apo ti fenete twra xekinane i anavathimisis...:P otan exw nea tha sas pw...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...