Jump to content

Πανελλαδικές εξετάσεις 2009


mi3s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

A, και απο ποτε θα ξεκινησει; Οταν θα βγουν οι βασεις για τις σχολες; Γιατι που μπηκα στο δες την ψηφιακα αναφεροταν για το προηγουμενο σχολικο ετος..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

A, και απο ποτε θα ξεκινησει; Οταν θα βγουν οι βασεις για τις σχολες; Γιατι που μπηκα στο δες την ψηφιακα αναφεροταν για το προηγουμενο σχολικο ετος..

 

Aν εισαι στο 20% των πρωτων στην σχολη που θα μπεις τοτε εχεις δικαιωμα εκπτωσης για λαπτοπ.

Το χαρτι θα σου ρθει μεσα τον Οκτωβριο. Αν θυμαμαι καλα περυσι τα εστελναν μεσα Οκτωβριου.

Link to comment
Share on other sites

Το 2008-2009 πηρε το 25% με ανωτατο οριο τα 400 ευρω!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Στο προγραμμα ''δες την ψηφιακα'' ειναι οι πρωτοι 20 που παιρνουν την επιδοτηση?

 

Oχι δεν ειναι οι 20 πρωτοι γιατι μια σχολη μπορει να εχει 50 εισακτεους και μια αλλη να χει 300 οποτε δεν ειναι δικαιο.

 

Το 20% (τωρα δεν ειμαι και σιγουρος αν ειναι 25%) εχει εκπτωση για λαπτοπ. Σου στελνουν χαρτι και πας και το περνεις.

 

Μονο προσοχη σε οποιους το στειλουν για το ποτε ληγει η προθεσμια. Εναν φιλο μου του το στειλαν μια μερα πριν ληξει και αν δεν εβλεπε την ημερομηνια θα χανε την επιδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι,το Έθνος ήταν!

Όλα αυτά είναι εικασίες.Όταν κατατεθούν τα μηχανογραφικά,τότε θα μπορέσουν να γίνουν βάσιμες προβλέψεις!Τώρα...τίποτα δεν μπορεί να είναι σίγουρο!

To εθνος ηταν και μας εκανε την καρδια περιβολι!! Κανενας σεβασμος προς τον υποψηφιο και κανενα δειγμα επαγγελματισμου... :mad:Εσυ Πετρο πως τα πηγες τελικα?? Η θεωρητικη δεν τα πηγε τοσο καλα φετος...:(!!

Link to comment
Share on other sites

To εθνος ηταν και μας εκανε την καρδια περιβολι!! Κανενας σεβασμος προς τον υποψηφιο και κανενα δειγμα επαγγελματισμου... :mad:Εσυ Πετρο πως τα πηγες τελικα?? Η θεωρητικη δεν τα πηγε τοσο καλα φετος...:(!!

 

Χάλια τα πήγα δυστυχώς!12500 έπιασα και έτσι θα ξαναδώσω και του χρόνου...

Πράγματι,η θεωρητική τα πήγε λίγο άσχημα φέτος!

Το δικό μας σχολείο πάντως πήγε χάλια.Από τα 90 άτομα περίπου που δώσαμε,μόνο τα 9-10 πιάσανε πάνω από 15000,ενώ πολλά άτομα ήταν κοντά ή και κάτω από τη βάση.

Χάλια δηλαδή :(

Link to comment
Share on other sites

Χάλια τα πήγα δυστυχώς!12500 έπιασα και έτσι θα ξαναδώσω και του χρόνου...

Πράγματι,η θεωρητική τα πήγε λίγο άσχημα φέτος!

Το δικό μας σχολείο πάντως πήγε χάλια.Από τα 90 άτομα περίπου που δώσαμε,μόνο τα 9-10 πιάσανε πάνω από 15000,ενώ πολλά άτομα ήταν κοντά ή και κάτω από τη βάση.

Χάλια δηλαδή :(

Τοσο ακριβως εβγαλε και ενας συμμαθητης μου, που πραγματικα ηταν παρα πολυ καλος, αλλα σταθηκε ατυχος!! Γενικα η διορθωση φετος, τουλαχιστον στο δικο μας σχολειο, ηταν ο,τι να ναι... Παντως μη στεναχωριεσαι φιλε μου, αφου εχεις διαβασει φετος, του χρονου ουσιαστικα επαναληψη θα κανεις!! Δε θα χεις και το σχολειο, οποτε θα χεις και περισσοτερο χρονο... Αντε και του χρονου σε περιμενω στο παιδαγωγικο στην Αλεξανδρουπολη!!Παντως αν δε θελεις να ξαναδωσεις, μια πολλη καλη εναλλακτικη ειναι το τει Νοσηλευτικης του τριτου πεδιου!! Υποθετω πως πηρες βιολογια, ε??
Link to comment
Share on other sites

Τοσο ακριβως εβγαλε και ενας συμμαθητης μου, που πραγματικα ηταν παρα πολυ καλος, αλλα σταθηκε ατυχος!! Γενικα η διορθωση φετος, τουλαχιστον στο δικο μας σχολειο, ηταν ο,τι να ναι... Παντως μη στεναχωριεσαι φιλε μου, αφου εχεις διαβασει φετος, του χρονου ουσιαστικα επαναληψη θα κανεις!! Δε θα χεις και το σχολειο, οποτε θα χεις και περισσοτερο χρονο... Αντε και του χρονου σε περιμενω στο παιδαγωγικο στην Αλεξανδρουπολη!!Παντως αν δε θελεις να ξαναδωσεις, μια πολλη καλη εναλλακτικη ειναι το τει Νοσηλευτικης του τριτου πεδιου!! Υποθετω πως πηρες βιολογια, ε??

 

Και γω η αλήθεια είναι ότι περίμενα να τα πάω αρκετά καλύτερα αλλά δυστυχώς δεν συνέβη αυτό!

Και έτσι ξανά του χρόνου.Θα είναι πιο εύκολα πιστεύω!Θα είναι ήδη πράγματα γνωστά ενώ όπως είπες και συ δεν θα έχω και το σχολείο.

Πωωω...Παιδαγωγικό!Το όνειρο μου...Μακάρι να τα καταφέρω και να περάσω του χρόνου!

Όσο για τα πεδία,όχι δεν πήρα την βιολογία φέτος!Πήρα Μαθηματικά + ΑΟΘ για το 5ο πεδίο.Αλλά για του χρόνου σκέφτομαι να διαλέξω Βιολογία.

Link to comment
Share on other sites

Mην απογοητευεσαι ενας φιλος μου ξαναδωσε φετος και ηταν πολυ ανετος.

Ουτε σχολειο δεν εχει ουτε ξενυχτια εκανε τιποτα και τα πηγε παρα πολυ καλα!

 

Χωρις παρεξηγηση και δεν το λεω για σενα συγκεκριμενα αλλα κοιτα που φτασαμε. Να θεωρειται σαν ονειρο ζωης το παιδαγωγικο. Αλλα δεν εχει και πολυ ακομη. Φετος και του χρονου οποιοι μπουν.

Link to comment
Share on other sites

Και γω η αλήθεια είναι ότι περίμενα να τα πάω αρκετά καλύτερα αλλά δυστυχώς δεν συνέβη αυτό!

Και έτσι ξανά του χρόνου.Θα είναι πιο εύκολα πιστεύω!Θα είναι ήδη πράγματα γνωστά ενώ όπως είπες και συ δεν θα έχω και το σχολείο.

Πωωω...Παιδαγωγικό!Το όνειρο μου...Μακάρι να τα καταφέρω και να περάσω του χρόνου!

Όσο για τα πεδία,όχι δεν πήρα την βιολογία φέτος!Πήρα Μαθηματικά + ΑΟΘ για το 5ο πεδίο.Αλλά για του χρόνου σκέφτομαι να διαλέξω Βιολογία.

Και καλα θα κανεις:)!!
Link to comment
Share on other sites

Και καλα θα κανεις:)!!

 

Συμφωνω και γω με αυτο γιατι στην βιολογια μπαινουν πολυ πιο ευκολα θεματα.;)

Link to comment
Share on other sites

Χωρις παρεξηγηση και δεν το λεω για σενα συγκεκριμενα αλλα κοιτα που φτασαμε. Να θεωρειται σαν ονειρο ζωης το παιδαγωγικο. Αλλα δεν εχει και πολυ ακομη. Φετος και του χρονου οποιοι μπουν.

 

Ναι πράγματι,έτσι είναι.

Βέβαια εμένα δεν είναι όνειρο λόγω της άμεσης (μέχρι τώρα) επαγγελματικής αποκατάστασης αλλά διότι αυτό ήθελα από μικρός,εδώ και χροοόνια!

Μου αρέσει πολύ και πιστεύω ότι είναι το επάγγελμα που μου ταιριάζει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι,έτσι είναι.

Βέβαια εμένα δεν είναι όνειρο λόγω της άμεσης (μέχρι τώρα) επαγγελματικής αποκατάστασης αλλά διότι αυτό ήθελα από μικρός,εδώ και χροοόνια!

Μου αρέσει πολύ και πιστεύω ότι είναι το επάγγελμα που μου ταιριάζει περισσότερο.

 

Koιτα και λογω αποκαταστασης να το θελες καλα θα κανες.

Αυτο παιζει πολυ μεγαλο ρολο στις μερες μας. Απλα μου κανει εντυπωση η πορεια που ακολουθει το συγκεκριμενο τμημα.

 

Τωρα αν εσυ το θελες απο μικρος αυτο ειναι αλλο και μπραβο σου.

 

Αν ξαναδωσεις σου ευχομαι να τα καταφερεις..:D

Link to comment
Share on other sites

xairetismous kai apo mena , paidia...... egw eimai akoma mikri gia tis katey8isneis. tespa, sigxaritiria stous epitixontes, kai dinamh s aytous pou dinoun fetos.....!!!!!!!!!!!!!

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι,έτσι είναι.

Βέβαια εμένα δεν είναι όνειρο λόγω της άμεσης (μέχρι τώρα) επαγγελματικής αποκατάστασης αλλά διότι αυτό ήθελα από μικρός,εδώ και χροοόνια!

Μου αρέσει πολύ και πιστεύω ότι είναι το επάγγελμα που μου ταιριάζει περισσότερο.

Aχ, ετσι ακριβως ειμαι κι εγω!! Βασικα εγω το χα αποφασισει απο την πρωτη γυμνασιου, οταν ακομα ειχε 13 και 14 χιλιαδες η σχολη, και η μανα μου μου ελεγε χαρακτηριστικα: <μα καλα, θα πας να γινεις δασκαλακος?>!! Περιττο να σου πω οτι τα τελαυταια χρονια ειχε αναθεωρησει τελειως... Απλα ελεος!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και γω με αυτο γιατι στην βιολογια μπαινουν πολυ πιο ευκολα θεματα.;)

Μάλιστα τα τελευταία χρόνια ολοένα και περισσότεροι υποψήφιοι διαλέγουν την Βιολογία παρά τα Μαθηματικά...

 

Αν ξαναδωσεις σου ευχομαι να τα καταφερεις..:D

Ευχαριστώ πολύ.Και γω το εύχομαι!

Aχ, ετσι ακριβως ειμαι κι εγω!! Βασικα εγω το χα αποφασισει απο την πρωτη γυμνασιου, οταν ακομα ειχε 13 και 14 χιλιαδες η σχολη, και η μανα μου μου ελεγε χαρακτηριστικα: <μα καλα, θα πας να γινεις δασκαλακος?>!! Περιττο να σου πω οτι τα τελαυταια χρονια ειχε αναθεωρησει τελειως... Απλα ελεος!!

 

Πράγματι,τότε για να μπεις ήθελε 13-14 και όλοι δεν το θεωρούσαν τίποτα το ιδιαίτερο σαν σχολή.Βέβαια αυτό δεν ισχύει τώρα καθώς η βάση του έχει...εκτοξευτεί!

Link to comment
Share on other sites

έβγαλα 16.624 μόρια..και η ιστορία αρχαιολογία Αθήνας έχει 16.117..λέτε να την πιάνω..έστω και οριακά?:cry:
Link to comment
Share on other sites

έβγαλα 16.624 μόρια..και η ιστορία αρχαιολογία Αθήνας έχει 16.117..λέτε να την πιάνω..έστω και οριακά?:cry:

Κατά πάσα πιθανότητα θα το πιάσεις!Και αν το χάσεις,θα το χάσεις οριακά πιστεύω...

Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα θα το πιάσεις!Και αν το χάσεις,θα το χάσεις οριακά πιστεύω...

Καλά αποτελέσματα να έχεις!

 

ευχαριστώ πολύ! καλά αποτελέσματα σε όλους!

 

βρήκα κάτι προβλέψεις (πατήστε τάσεις βάσεων 2009 και μετά το δεύτερο λινκ που θα σας βγάλει)

http://www.orionidef.gr/orion/index.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αντε παιδια, σιγα σιγα τα βασανα μας περνουν τελος!! Μπηκαμε με το καλο στον Αυγουστο και πλεον μπορουμε να μετραμε αντιστροφα μεχρι την ανακοινωση των βασεων εισαγωγης... Και μετα, φοιτητες!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποτε περιπου βγαινουν οι βασεις??:confused: πριν τις 20 αυγουστου δυσκολο ετσι??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ποτε περιπου βγαινουν οι βασεις??:confused: πριν τις 20 αυγουστου δυσκολο ετσι??

 

 

εμένα πολύ δύσκολο μου φαίνεται...πάντως πάρα πολύ παραπληροφόρηση... άλλα λέει η μία εφημερίδα,άλλα η άλλη...άλλα λέει το ένα site άλλα το άλλο....έλεος...

Link to comment
Share on other sites

έβγαλα 16.624 μόρια..και η ιστορία αρχαιολογία Αθήνας έχει 16.117..λέτε να την πιάνω..έστω και οριακά?:cry:
Οτι θα ανεβει ειναι σιγουρο.Πιστευω οτι εστω και οριακα θα το πιασεις.Καλη επιτυχια:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...