Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την 3μηνή άδεια χρήσης που έρχεται μαζί με το κινητό.

Επιπροσθέτως η Nokia δίνει και μία εβδομάδα δωρεάν πλοήγηση. Δες εδώ.

Αν εξαντλήσεις όλα αυτά, θα πρέπει να πληρώσεις τη σχετική άδεια χρήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την 3μηνή άδεια χρήσης που έρχεται μαζί με το κινητό.

Επιπροσθέτως η Nokia δίνει και μία εβδομάδα δωρεάν πλοήγηση. Δες εδώ.

Αν εξαντλήσεις όλα αυτά, θα πρέπει να πληρώσεις τη σχετική άδεια χρήσης.

 

ποσο κοστιζει>???

Link to comment
Share on other sites

60 euro το χρόνο. Είναι πολλά όταν μπορείς να πάρεις το Destinator 98 euro και να το έχεις μιά ζωή (που λέει ο λόγος). Αλλά λέμε για κάτι ακόμα πιό φτηνό, τσάμπα για την ακρίβεια, οπότε για πείτε ποιά είναι η καλύτερη εντελώς free λύση παρακαλώ!
Link to comment
Share on other sites

ποσο κοστιζει>???

http://europe.nokia.com/explore-services/maps/prices_and_coverage

 

 

60 euro το χρόνο. Είναι πολλά όταν μπορείς να πάρεις το Destinator 98 euro και να το έχεις μιά ζωή (που λέει ο λόγος). Αλλά λέμε για κάτι ακόμα πιό φτηνό, τσάμπα για την ακρίβεια, οπότε για πείτε ποιά είναι η καλύτερη εντελώς free λύση παρακαλώ!

Με μία λέξη: Garmin!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

έγινε διαθεσιμη η αναβαθμιση μεσω fota

 

Thanks ! , Μεγεθος 6933kb , 11.049.53.1 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι, εκει που μου λεει τη διαθεσιμη μνημη στη διαχειρηση αρχειων δε μου εμφανιζεται η τελεια μου εμφανιζεται ενα κενο τετραγωγο πχ 3.5 gb βγαζει 3[]5 gb( μαλλον η κωδικοποιηση δε μου αναγνωριζει το χαρακτηρα) το ιδιο συμβαινει και sto gps με τις συντεγμενες, αλλαξα γλωσσα και την εμφανιζει. περασα την καινουρια αναβαθμιση αλλα με τα ελληνικα το ιδιο. τι να κανω?αν το παω στη νοκια μπορουν να μου περασουν παλι την εκδοση λογισμικου την καινουρια μηπως και φτιαξει?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο εμενα

 

η εσωτερικη μνημη του ν79 μου εχει ελευθερα 15 mb μονο και δεν ξερω πως γεμισε.

μονο ενα ringtone χρησιμοποιω απο εκει

το μονο που εκανα ηταν αν βαλω το νοκια Maps 3 τον οπερα μινι και το fring που τα 2 τελευταια τα απεγκατεστησα για να απελευθερωσω χωρο αλλα δεν απελευθερωθηκε πολυ. στην διαχειριση αρχειων δεν φαινονται τιποτα μεγαλα αρχεια.

 

τι μπορω να κανω για να απελευθερωσω μνημη? απο τοτε που γεμισε ψιλοαργει στο μενου του

 

 

τις εφαρμογες δεν ειναι καλο να τις βαζουμε στην μνημη του κινητου για να ειναι πιο σταθερες και πιο γρηγορες? το ιδιο δεν ισχυει και για τα ring tones?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι, εκει που μου λεει τη διαθεσιμη μνημη στη διαχειρηση αρχειων δε μου εμφανιζεται η τελεια μου εμφανιζεται ενα κενο τετραγωγο πχ 3.5 gb βγαζει 3[]5 gb( μαλλον η κωδικοποιηση δε μου αναγνωριζει το χαρακτηρα) το ιδιο συμβαινει και sto gps με τις συντεγμενες, αλλαξα γλωσσα και την εμφανιζει. περασα την καινουρια αναβαθμιση αλλα με τα ελληνικα το ιδιο. τι να κανω?αν το παω στη νοκια μπορουν να μου περασουν παλι την εκδοση λογισμικου την καινουρια μηπως και φτιαξει?

 

Εχεις περασει κανενα θεμα ?

Τα παραπανω ισχυουν και με καποιο απο τα default ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο εμενα

 

η εσωτερικη μνημη του ν79 μου εχει ελευθερα 15 mb μονο και δεν ξερω πως γεμισε.

μονο ενα ringtone χρησιμοποιω απο εκει

το μονο που εκανα ηταν αν βαλω το νοκια Maps 3 τον οπερα μινι και το fring που τα 2 τελευταια τα απεγκατεστησα για να απελευθερωσω χωρο αλλα δεν απελευθερωθηκε πολυ. στην διαχειριση αρχειων δεν φαινονται τιποτα μεγαλα αρχεια.

 

τι μπορω να κανω για να απελευθερωσω μνημη? απο τοτε που γεμισε ψιλοαργει στο μενου του

 

τις εφαρμογες δεν ειναι καλο να τις βαζουμε στην μνημη του κινητου για να ειναι πιο σταθερες και πιο γρηγορες? το ιδιο δεν ισχυει και για τα ring tones?

Μήπως έχεις στα εισερχόμενα των μηνυμάτων αρχεία που έχουν σταλεί με bluetooth;

Τις εφαρμογές καθώς και τα θέματα καλό είναι να τα εγκαθιστάμε στη μνήμη της συσκευής (αυτό κάνω εγώ τουλάχιστον) διότι εκτελούνται πιο γρήγορα και δεν τις χάνω σε περίπτωση που πάθει κάτι η κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις στα εισερχόμενα των μηνυμάτων αρχεία που έχουν σταλεί με bluetooth;

Τις εφαρμογές καθώς και τα θέματα καλό είναι να τα εγκαθιστάμε στη μνήμη της συσκευής (αυτό κάνω εγώ τουλάχιστον) διότι εκτελούνται πιο γρήγορα και δεν τις χάνω σε περίπτωση που πάθει κάτι η κάρτα μνήμης.

 

 

οντως ειχα κατι μηνυματα απο Bluetooth τα οποια τα ειχα ξεχασει τελειως... :O:O

 

τωρα εχω γυρω στα 28mb ελευθερα

 

καλα δεν ειναι για ενα N79 με τις εργοστασιακες εφαρμογες?

 

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ;)

 

εγκατεστημενα θεματα πως σβηνονται?

που κραταει το sis αρχειο?

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστημενα θεματα πως σβηνονται?

που κραταει το sis αρχειο?

S60 Platform FAQ::Διαγραφή εγκαταστημένων εφαρμογών, θεμάτων και παιχνιδιών

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δε μου εμφανιζεται η τελεια μου εμφανιζεται ενα κενο τετραγωγο πχ 3.5 gb βγαζει 3[]5 gb( μαλλον η κωδικοποιηση δε μου αναγνωριζει το χαρακτηρα) ?

Κάποια εφαρμογή προκαλεί αυτό το κόλλημα και έχει αντικατασταθεί το σύμβολο του σστήματος και δείχνει τετραγωνάκι. Το είχα πάθει στο Ν78, έκανα φορματ, επανέφερα ρυθμίσεις και δεν λύθηκε. Διορθώθηκε όμως ότνα έκανα φορματ και δεν επανέφερα ρυθμίσεις αλλά μόνο δεδομένα απο το back-up του pc suite.

τις εφαρμογες δεν ειναι καλο να τις βαζουμε στην μνημη του κινητου για να ειναι πιο σταθερες και πιο γρηγορες? το ιδιο δεν ισχυει και για τα ring tones?

Τα θέματα πάντα στην εσωτερική, αλλά για τις εφαρμογές εξαρτάται. Μερικές εφαρμογές πολύ μεγάλες όπως garmin, slovoED κτλ, είναι λάθος ή αδύνατο αν τις βάζουμε στην μνήμη τηλεφώνου. Καταναλώνουμε άσκοπα όλη την εσωτερική μνήμη. Για μένα, εφαρμογές ύψιστης σημασίας όπως το x-plore, handy taskman, jbak taskman, screenshot κτλ πρέπει να μπαίνουν στο τηλέφωνο. Όλες οι υπόλοιπες στην κάρτα.

 

Έτσι έχουμε μια ισοροπία. Και δεν τρώμε όλη την μνήμη του τηλεφώνου και έχουμε τις απαραίτητες για μας εφαρμογές πάντα διαθέσιμες και ας έχουμε βγάλει την κάρτα ή τον έχουμε συνδέσει με το πισι.

και εμένα έχουν μείνει μόνο 23mb....που πέταξαν τα υπόλοιπα δεν ξέρω!?!

Τσέκαρε inbox, εγκατεστημένες εφαρμογές και γενικά κάνε έναν έλεγχο με το x-plore σε όλους τους φακέλους του C.

Link to comment
Share on other sites

το ψάχνω το θέμα στο τέλος θα κάνω φορματ και θα ησυχάσω...έβαλα την αναβάθμιση μέσω του κινητού αλλά τώρα δεν μπορώ να βρω το αρχείο που κατέβασα από τη nokia.όταν εγκατασταθεί διαγράφεται αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι διαγράφεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή προκαλεί αυτό το κόλλημα και έχει αντικατασταθεί το σύμβολο του σστήματος και δείχνει τετραγωνάκι. Το είχα πάθει στο Ν78, έκανα φορματ, επανέφερα ρυθμίσεις και δεν λύθηκε. Διορθώθηκε όμως ότνα έκανα φορματ και δεν επανέφερα ρυθμίσεις αλλά μόνο δεδομένα απο το back-up του pc suite.

.

 

Βασικά οι μονες εφαρμογες που εχω περασει ειναι το γκαρμιν και το εξπλορ. και το περιεργο ειναι οτι οταν εβαλα αγγλικα σαν γλωσσα εμφανιζε κανονικα το συμβολο.ουτε θεματα εχω περασει ουτε τπτ αλλο.

Link to comment
Share on other sites

έγινε διαθεσιμη η αναβαθμιση μεσω fota

Παιδια πως ειναι τα πραγματα με τη νεα αναβαθμιση??

διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

Βασικά οι μονες εφαρμογες που εχω περασει ειναι το γκαρμιν και το εξπλορ. και το περιεργο ειναι οτι οταν εβαλα αγγλικα σαν γλωσσα εμφανιζε κανονικα το συμβολο.ουτε θεματα εχω περασει ουτε τπτ αλλο.

Τότε κάνε hard format κρατώντας τα δεδομένα σου μέσω back up χωρίς όμως να κρατήσεις και τις ρυθμίσεις.

Επίσης κάνε μορφοποίηση και την κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες δεν εχω βρει πως κανεις συγχρονισμο με το outlook manual χρησιμοποιωντας το ovi suite

με το pc suite εκανες manual συγχρονισμο

τωρα καθε φορα που συνδεω το ν79 δεν ξερω αν εκανε συγχρονισμο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.

στο Ν79 εχει βαλει κανεις παραπανω απο 8Gb micro sd.

βλέπει πανω απο 8gb καρτα?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Βλέπει, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Υποστηρίζει πλήρως το πρότυπο high capacity.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ... μία ερώτηση...

Αξίζει κάποιος να αφήσει το Ν82 για το Ν79....

ή δεν είναι και τόσο μεγάλη η διαφορά???

Μιλώ για photo, WiFi, GPS, Music....

 

Υπάρχουν 'ουσιαστικές' αλλαγές που να αξίζουν ώστε να περάσεις στο Ν79????

 

ΤΙΑ

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ... μία ερώτηση...

Αξίζει κάποιος να αφήσει το Ν82 για το Ν79....

ή δεν είναι και τόσο μεγάλη η διαφορά???

Μιλώ για photo, WiFi, GPS, Music....

 

Υπάρχουν 'ουσιαστικές' αλλαγές που να αξίζουν ώστε να περάσεις στο Ν79????

 

ΤΙΑ

Feature pack 2.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...