Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω τρομερο προβλημα!!το κινητο δεν με αφηνει να κανω κλησεις(ή αυτο ή το δίκτυο...)μολις παιρνω εναν αριθμο μου λεει αποσυνδεθηκε και μου το κλίνει.οι αλλοι μπορουν να με παρουν τηλ. και μνμ στελνω χωρις προβλημα...ΤΙ ΦΤΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι στο θέμα με το κινητό Ν79, το οποίο ήταν παραεισαγωγή και μόλις αναβάθμιζες το firmware έχανε τα ελληνικά.

Τελικά η καλύτερη λύση ήταν και η πιο απλή. Πήρα τηλέφωνο στο Πλαίσιο@mall όπου το αγόρασα τους εξήγησα το πρόβλημα και δέχτηκαν να μου το αντικαταστήσουν αμέσως με Ν79 της ALPHA COPY. Άψογοι σε όλα τους και συγχαρητήρια.

 

Σημειωτέον, ότι αν του άλλαζα το product code έχανα αυτόματα τη διετή εγγύση της ALPHA COPY.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τρομερο προβλημα!!το κινητο δεν με αφηνει να κανω κλησεις(ή αυτο ή το δίκτυο...)μολις παιρνω εναν αριθμο μου λεει αποσυνδεθηκε και μου το κλίνει.οι αλλοι μπορουν να με παρουν τηλ. και μνμ στελνω χωρις προβλημα...ΤΙ ΦΤΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ?

 

το δίκτυο πρέπει να φταίει... ειδικά αν έχεις watch up...

κ σε μένα το κάνει και μετά από λίγο στρώνει.....

Link to comment
Share on other sites

Και για να σιγουρευτείς οτι δεν φταίει η συσκευή βάλε μια sim άλλου δικτύου και κάνε δοκιμή.
Link to comment
Share on other sites

οντως ρε χαρα..μολις πηρα τηλ. τη watch up και το επιβεβαιωσαν...πηγε η καρδια μου και ηρθε!!!

 

και εγω στο watch up το ιδιο προβλημα και φυσικα οσοι το χρησημοπιουν:cool:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για γενικότερο φαινόμενο σε όσους έχουν Cosmote και ο λόγος είναι η υπερφόρτωση του δικτύου.

Δεν ευθύνονται τα κινητά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ...

οι πρωτες εντυπωσεις απο το κινητο ειναι που καλες και γενικα ημουν στο ψαξιμο σημερα με τις λειτουργιες του...αυτο που μου κινησε την περιεργεια ομως ειναι οτι δεν μου εχει ερθει καποιο μηνυμα μεχρι στιγμης αλλα στην οθονη υπαρχει πανω δεξια αναμεσα απο το εικονιδιο της μνημης και της μπαταριας ενας φακελος που αναβοσβηνει συνεχεια...τι μπορει να ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Αυτό σημαίνει πως η κάρτα sim περιέχει μηνύματα και κατά πάσα πιθανότητα έχει φουλάρει.

Πήγαινε στα Μηνύματα > Επιλογές > Μηνύματα SIM και διέγραψέ τα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα με το κινητό Ν79, το οποίο ήταν παραεισαγωγή και μόλις αναβάθμιζες το firmware έχανε τα ελληνικά.

Τελικά η καλύτερη λύση ήταν και η πιο απλή. Πήρα τηλέφωνο στο Πλαίσιο@mall όπου το αγόρασα τους εξήγησα το πρόβλημα και δέχτηκαν να μου το αντικαταστήσουν αμέσως με Ν79 της ALPHA COPY. Άψογοι σε όλα τους και συγχαρητήρια.

 

Σημειωτέον, ότι αν του άλλαζα το product code έχανα αυτόματα τη διετή εγγύση της ALPHA COPY.

 

Ωραίος! :up: Η σωστότερη κίνηση!!

 

στην οθονη υπαρχει πανω δεξια αναμεσα απο το εικονιδιο της μνημης και της μπαταριας ενας φακελος που αναβοσβηνει συνεχεια...τι μπορει να ειναι αυτο?

 

Πήγαινε στα Μηνύματα > Επιλογές > Μηνύματα SIM και διέγραψέ τα.

 

Μπορείς να μην τα διαγράψεις, και να τα μετακινήσεις σ' έναν άλλο φάκελο στο τηλέφωνο!! Θα αδειάσει η sim και θα φύγει ο φάκελλος!!

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι με νεες ερωτησεις..σας εχω ζαλισει το ξερω χιλια συγνωμη..στα settings του web ποιο access point πρεπει να επιλεξω?? always ask, internet? wap services, h uncategorised?? εχουν διαφορα στην ταχυτητα η στις χρεωσεις?? ερωτηση 2, στο maps οποτε παταω με ρωταει συνεχεια αν θελω να ενεργοποιησω το bluetooth..γιατι?? μετα με ρωταει αν θελω να συνδεθω με internet..γιατι?? και τελος, αν πατησω οχι στην συνδεση net δεν μου εμφανιζει την θεση την οποια βρισκομαι, ουτε βρισκει διευθυνσεις...αν ομως συνδεθω λειτουργει σαν κανονικο navi..ετσι πρεπει να ειναι?? δεν γινεται να λειτουργει offline σαν navigator, μηπως χρειαζεται καποιες ρυθμισεις που δεν εχω κανει, η πρεπι παντα να χρεωνομαι?? Ξανα χιλια συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις..
Link to comment
Share on other sites

1. Βάλε ερώτηση πάντα ώστε να επιλέγεις εσύ κάθε φορά πως θα συνδεθείς ανάλογα με ο αν είσαι σε κάποιο ασύρματο δίκτυο ή όχι. Έτσι αποφεύγεις και τις ανεπιθύμητες χρεώσεις.

2. Πήγαινε δεδομένα gps, μέθοδοι εντοπισμού θέσης και απενεργοποίησε το bluetooth gps.

3. Δεν χρειάζεται να χρεώνεσαι, λειτουργεί κανονικότατα και χωρίς σύνδεση. Για ψάξε λίγο τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στα S60 κινητά οι Vodafone branded συσκευές δεν έχουν κλειδωμένα χαρακτηριστικά, απλά το προεπιλεγμένο θέμα είναι της Vodafone, κάτι φυσικά που αλλάζει.

Το μοναδικό μειονέκτημα είναι πως δεν ακολουθούν τη πορεία αναβαθμίσεων των non branded συσκευών με αποτέλεσμα να μην είναι διαθέσιμη για αυτές τις συσκευές η τελευταία κάθε φορά αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ...ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ Ν79 ΜΟΥ...20.175!ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?

 

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ...ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ Ν79 ΜΟΥ...20.175!ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?

 

Κοίτα στη σελίδα 94.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι σοβαρα να παρω το n79. εχει τον νεο επεξεργαστει που βάζει η νοκια των 600mhz ?

εκτος την καμερα και το 2πλο led εχει τιποτα ουσιαστικα χρησιμο σε σχεση με το n78 για να δικαιολογησει το n70. βεβαια απο τοτε εχουν περασει 3-4 χρόνια. τότε θυμάμε οτι το τηλέφωνο ήταν υπερβολικα αργο. αυτό λογικά θα έχει βελτιωθει αλλα πόσο; είχα το htc tytn ii και είχα συνηθησει στην ταχυτητα θα με απογοητευσει το n79?

Link to comment
Share on other sites

N 79 και sms??

 

Εχω στην κατοχη μου εδω και 2-3 μερες ενα Ν79

Χτες προσπαθησα να στειλω ενα sms και απο χτες παλευω ακομα

προσπαθησα να βρω καπου τις ρυθμισεις sms ή το κεντρο μηνυματων στο μενου της συσκευης και δεν εβγαλα ακρη

για να σας προλαβω αναφερω οτι η συσκευη αγοραστηκε μτχ και ο παροχεας μου ειναι η wind

παρακαλω τα φωτα σας

Link to comment
Share on other sites

N 79 και sms??

 

Εχω στην κατοχη μου εδω και 2-3 μερες ενα Ν79

Χτες προσπαθησα να στειλω ενα sms και απο χτες παλευω ακομα

προσπαθησα να βρω καπου τις ρυθμισεις sms ή το κεντρο μηνυματων στο μενου της συσκευης και δεν εβγαλα ακρη

για να σας προλαβω αναφερω οτι η συσκευη αγοραστηκε μτχ και ο παροχεας μου ειναι η wind

παρακαλω τα φωτα σας

Οι σωστές ρυθμίσεις στα Σύντομα Μηνύματα είναι:

  • Κέντρο μηνυμάτων σε χρήση (Κέντρο μην. SIM)
  • Κωδικοποίηση χαρακτήρων (Περιορισμένη υποστήριξη)
  • Διάρκεια μηνύματος (Μέγιστος χρόνος)
  • Μήνυμα αποστέλλεται ως (Κείμενο)
  • Προτεινόμενη σύνδεση (GSM/UMTS)
  • Απάντηση από το ίδιο δίκτυο (Όχι)

Συμβόλαιο ή καρτοκινητό έχεις; Των καρτοκινητών είναι το +30693597000.

 

 

 

σκεφτομαι σοβαρα να παρω το n79. εχει τον νεο επεξεργαστει που βάζει η νοκια των 600mhz ?

εκτος την καμερα και το 2πλο led εχει τιποτα ουσιαστικα χρησιμο σε σχεση με το n78 για να δικαιολογησει το n70. βεβαια απο τοτε εχουν περασει 3-4 χρόνια. τότε θυμάμε οτι το τηλέφωνο ήταν υπερβολικα αργο. αυτό λογικά θα έχει βελτιωθει αλλα πόσο; είχα το htc tytn ii και είχα συνηθησει στην ταχυτητα θα με απογοητευσει το n79?

Όχι. Το N79 έχει τον αμέσως προηγούμενο, δηλαδή τον ARM 11 @ 369MHz.

Αλλά τι σημασία έχει...;

Το κινητό είναι ταχύτατο! Καμία σχέση με τα Series 60 κινητά εποχής N70 κλπ.

Σε σχέση με το N78 έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής, πιο μαζεμένο(λεπτό), καλύτερη κάμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οι σωστές ρυθμίσεις στα Σύντομα Μηνύματα είναι:

  • Κέντρο μηνυμάτων σε χρήση (Κέντρο μην. SIM)
  • Κωδικοποίηση χαρακτήρων (Περιορισμένη υποστήριξη)
  • Διάρκεια μηνύματος (Μέγιστος χρόνος)
  • Μήνυμα αποστέλλεται ως (Κείμενο)
  • Προτεινόμενη σύνδεση (GSM/UMTS)
  • Απάντηση από το ίδιο δίκτυο (Όχι)

Συμβόλαιο ή καρτοκινητό έχεις; Των καρτοκινητών είναι το +30693597000.

 

της συνδεσης ειναι +03693599000 αλλα εχω ψαξει το μενου ...τα παντα ολα και δεν μπορω να το βρω....για να δω εαν ειναι το σωστο # κεντρου μνμ:cry:

εαν μπορεις να μου πεις σε ποιο μενου απο την αρχη βημα-βημα...θα το βρω...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στα Μηνύματα και θα πατήσεις Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nokia N79 software version 30.011 released

 

Περισσότερα..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Nokia N79 software version 30.011 released

 

more..

 

Νέα έκδοση; :eek: Άντε πάλι format :rolleyes:

 

edit: ακόμα δεν είναι διαθέσιμη η νέα έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...