Jump to content

Jincen JC777s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι περισότερο κουραστικό?

 

Δεν παίρνεις άλλο :D

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει κι εμένα κανα δύο φορές αλλα κυρίως όταν το ζορίζω.

Τελικά μήπως χρησιμοποιεί κάποιος τις ταχείς κλήσεις? Δεν έχω καταλάβει πως πέρνεις το νούμερο που είναι π.χ στην speeddial 2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

 

Μολις αγορασα και γω αυτο το κινητο(120 ευρω) και θελω να μαθω αν δεχεται Java και Java applications και με ποιον τροπο.

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

 

Μολις αγορασα και γω αυτο το κινητο(120 ευρω) και θελω να μαθω αν δεχεται Java και Java applications και με ποιον τροπο.

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος παρακαλω?

 

όχι φίλε δεν δέχεται

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γνωριζει καποιος ,να με βοηθησει ,εχω ενα κινεζικο Α 706 ,και ενω δεχομαι κλησεις δεν μπορω να καλεσω εγω. εχω κανει εργοστασιακη επαναφορα αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
ξερει να μου πει καποιος γιατι το jc678s δεν κανει κονε με το pc? μεσω USB.

Το βλέπει ο υπολογιστής σου όταν το συνδέεις ; Ποια διαδικασία έχεις ακολουθήσει για τη σύνδεση ;

Charis Chrisochoou

lebrand dot gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γεια σας παιδια ειμαι κ εγω κατοχος του jc777s.ειμαι ευχαριστημενος μεχρι τωρα!!προσφατα μου εσπασε ι οθονη απο δικο μου λαθος!κ δεν μπορω απο που να παραγγειλω μια οθονη!!!

μηπος ξερει καποιος καποιο site!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ή στο επισκευάζουν στο ebw.gr ή στο ανταλλάσουν με καινούριο + 50€ ή εδώ:

http://www.ipmart.com/main/product/JINCEN,JC777s,,JC777,3,0,Inch,LCD,with,Touch,Screen,67516.php?prod=67516

 

Πάντως οι οθόνες ραγίζουν και σπάνε για πλάκα..

όχι η καλύτερη επιλογή σίγουρα..

 

Καλή τύχη..

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο κατευθείαν σε θήρα USB και όχι σε κάποιo hub.

 

γνωριζει καποιος ,να με βοηθησει ,εχω ενα κινεζικο Α 706 ,και ενω δεχομαι κλησεις δεν μπορω να καλεσω εγω. εχω κανει εργοστασιακη επαναφορα αλλα τιποτα.

Βγάλε τα pin από τισ κάρτες και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Ή στο επισκευάζουν στο ebw.gr ή στο ανταλλάσουν με καινούριο + 50€ ή εδώ:

http://www.ipmart.com/main/product/JINCEN,JC777s,,JC777,3,0,Inch,LCD,with,Touch,Screen,67516.php?prod=67516

 

Πάντως οι οθόνες ραγίζουν και σπάνε για πλάκα..

όχι η καλύτερη επιλογή σίγουρα..

 

Καλή τύχη..

 

Και εδώ : στο http://www.lebrand.gr Συγκεκριμένα, το JC777, στο αλλάζουν εάν χαλάσει, ακόμη και με δική σου ευθύνη εάν σπάσει η οθόνη ή το τηλέφωνο, θα σου δώσουν ένα ολοκαίνουργιο στο κουτί του μόνο με 75 ευρώ !

Charis Chrisochoou

lebrand dot gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ καλά νέα. Κατάφερα να συνδέσω το κινητό με το wind plus non stop και να μπω κανονικά στο ίντερνετ. Το wind plus χρεώνεται 0,49 ευρώ για κάθε είσοδο ενώ ενεργοποιώντας το wind plus non stop με χρέωση 3,49 ευρώ έχουμε απεριόροστη πλοήγηση για 1 μήνα (κενό μήνυμα στο 19348 για συμβόλαιο και 19349 για καρτοκινητό). Το καλό είναι ότι το κινητό μας δεν χρειάζετε καν να του περάσεις κάποιο πρόγραμμα (όπως το opera mini) για να δουλέψει γιατί ο browser του κινητου υποστηρίζει proxy (χρόνια μπροστά οι κινέζοι). Ορίστε οι ρυθμίσεις:

μενου -> υπηρεσίες -> data account -> GPRS

Διαλέγουμε οποιοδήποτε από αυτά που έτσι και αλλιώς δεν χρησιμοποιούμε και πατάμε "εκδίδω" για να το αλλάξουμε.

Στο "όνομα λογαριασμού" γράφουμε "WIND GPRS"

Στο "APN" γράφουμε "gwap.b-online.gr"

Στο "όνομα χρήστη" γράφουμε "wap"

Στο "password" γράφουμε "wap"

Στο "τύπος επικ" επιλέγουμε "κανονικό"

Πατάμε "επετευχθει" και κάνουμε save

Πάμε 2 φορές πίσω και επιλέγουμε WAP -> Ρυθμίσεις

Πατάμε "Select sim" και επιλέγουμε την wind sim που έχουμε βάλει.

Πατάμε "Επεξεργασία προφίλ", επιλέγουμε πάλι την wind sim, επιλέγουμε ένα προφίλ (π.χ. το προφίλ8 που είναι ούτος η άλλως κενό) και επιλέγουμε "επεξεργασία προφίλ"

Στο "Νέο όνομα προφίλ" γράφουμε "WIND PLUS"

Στην "Αρχική σελίδα" ότι θέλετε (κανονικά μπένει το http://portal.wind.com.gr)

Στο "Λογαριασμός δεδομένων" επιλέγουμε το "WIND GPRS" που φτιάξαμε πριν

Στο "τύπος σύνδεσης" επιλέγουμε HTTP και τότε θα μας βγάλει άλλες δύο ρυθμίσεις.

Στο "Διεύθυνση πληρεξουσίου" γράφουμε "192.168.200.010"

Στη "Θύρα πληρεξουσίου" γράφουμε "9401"

Πατάμε "ΟΚ" και μας γυρναεί πίσω στις προηγούμενες ρυθμίσεις.

Στο "όνομα χρήστη" γράφουμε "wap"

Στο "password" γράφουμε "wap"

Πατάμε "Πίσω" και επιλέγουμε "ενεργοποίηση προφίλ"

Αυτό ήταν πάμε πίσω και μπαίνουμε στο ίντερνετ!!!

Πάντως ο browser του κινητού είναι αρκετά αργός και κάποιες βαριές σελίδες όπως το myphone δεν τις ανοίγει γιατί λέει ότι δεν του φτάνει η μνήμη...

Καλό σερφάρισμα...

 

 

 

Παιδία καλημέρα.

Έχω το Α007 και έκανα τις παραπάνω ρυθμήσεις αλλά και πάλι δεν μπαίνει στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Μήπως ξέρει κανείς?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ σήμερα ένα JC777 ασημί (καλά μιλάμε πολύ καλή ποιότητα συσκευής ! δεν το περίμενα) αλλά όταν το ανοίγω μου ζητάει κωδικό !!!! Στο manual δεν λέει τίποτα για τον κωδικό.. Εχω δοκιμάσει 0000 , 1111 κτλ αλλά τίποτα !!!! Ποιός είναι ρε παιδιά ο κωδικός για να μπω στο τηλέφωνο ;;;

 

1122:):):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εδώ : στο http://www.lebrand.gr Συγκεκριμένα, το JC777, στο αλλάζουν εάν χαλάσει, ακόμη και με δική σου ευθύνη εάν σπάσει η οθόνη ή το τηλέφωνο, θα σου δώσουν ένα ολοκαίνουργιο στο κουτί του μόνο με 75 ευρώ !

 

π.χ το δικο μ που εσπασε η οθονη του....δεν εχω κουτι,Handfree κ καλωδειο υ/η το δινω κ παιρνω το ιδιο με 75 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
π.χ το δικο μ που εσπασε η οθονη του....δεν εχω κουτι,Handfree κ καλωδειο υ/η το δινω κ παιρνω το ιδιο με 75 ευρω?

 

ΝΑΙ ! ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΧΡΕΩΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΤΕ ΕΝΑ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕ 75 ευρώ + ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ 5 ευρω [η αντικαταβολή έχει επιπλέον χρέωση 5 ευρώ από την courier]

 

Εάν κάνετε κατάθεση σε τράπεζα δεν υπάρχει χρέωση αντικαταβολής !

 

Θα πρέπει όμως να κρατήσετε τις δικές σας μπαταρίες, κάρτα μνήμης και αξεσουάρ !

 

Θα παραλάβετε το τηλέφωνο ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ !

 

Η τιμή πώλησης είναι 99 ευρώ στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα http://www.lebrand.gr

Charis Chrisochoou

lebrand dot gr

Link to comment
Share on other sites

π.χ το δικο μ που εσπασε η οθονη του....δεν εχω κουτι,Handfree κ καλωδειο υ/η το δινω κ παιρνω το ιδιο με 75 ευρω?
και γιατι να μην δωσεις 40 ευρω να σου βαλουν καινουργια οθονη???
Link to comment
Share on other sites

και γιατι να μην δωσεις 40 ευρω να σου βαλουν καινουργια οθονη???

 

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ !!!

Charis Chrisochoou

lebrand dot gr

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλον τον κόσμο του forum(πολύ καλό το forum...μπράβο)....μου έκαναν δώρο ένα jc777s jincen και κάποιος μου έκανε κάτι ρυθμίσεις(λέμε τώρα)....και μου κόβει γραμμή από 0:15 έως 2:30 λεπτά κλείνει την γραμμή(άσχετα αν πήρα εγώ ή αν με πήραν)..τι κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.....

 

Συγνώμη από τους υπεύθυνους αν είναι σε λάθος μέρος το post (τοποθετήστε το στην σωστή)...Ευχαριστώ τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

καπου στις ρυθμισεις κλησεων θα εχει κατι που λεει γρηγορο τερματισμο κλησης.

quick call end μπορει να λεει.

αυτο να το κανεις off.

Link to comment
Share on other sites

το τσέκαρα και είναι στο off όμως ακόμα κόβει την κλήση.Παρατήρησα ότι πριν κόψει την γραμμή μου την βγάζει σε κάτι σαν αναμονή και μετά κλείνει(ελπιζω να βοήθησα).....ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως... περιμένω την επόμενη ιδέα.....

 

Υ.Γ:Πάντωσ είναι φοβερό το κινητό.......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια...καταφερα και διαβασα ολοκληρο το θεμα αλλα εχω καποιες αποριες.

1)η φωτογραφικη ειναι οντως αθλια?

2)οταν λετε οτι η ελληνικη γλωσσα του δεν σας ικανοποιει τι εννοειτε?

3)σας εχει βολεψει σαν μεγεθος η ειναι πολυ μπακατελε? (αν και γενικα δεν εχω τετοια προβληματα με τα κινητα)

και τελος θα ηθελα να μου πει καποιος που το εχει πανω απο 2μηνο την αποψη του....αξιζει?ευχαριστω

Με ευκαιρία την ερώτηση σου και επειδή το κινητό το έχω κάτι παραπάνω από 1.5 χρόνο θέλω να πω τις εντυπώσεις μου:

1. Φωτογραφική κατώτερη του μετρίου (είναι αρκετά χειρότερη από αυτό που φαντάζεται κανείς όταν ακούει 2 Megapixels)

2. Το ελληνικά του μενού είναι σαν το έχει φτιάξει κινέζος:P Δηλαδή όπως είπαν και άλλοι αντί για την λέξη "επιλογές" έχει την λέξη "προαίρεση" ας πούμε. Και όσο για την γραφή μηνύματος δεν διαθέτει Τ9 και 2 γράμματα του ελληνικού αλφαβήτου ΔΕΝ τα έχει σε κεφαλαία! (πρόκειται για το "π" και το "ς")

3. Σαν μέγεθος είναι σχετικά μεγάλο αλλά μην φανταστείς και κάτι τρομερό! Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει.

4. Σχετικά με την ανθεκτικότητα του: Το ίδιο το κινητό δεν μου έχει παρουσιάσει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα! Όμως από τις πρώτες μέρες που το αγόρασα (και με ελαφρά απροσεξία δική μου) μου καταστράφηκαν τα handsfree! Επίσης οι μπαταρίες του μετά από 1 χρόνο μέτριας χρήσης του μου φούσκωσαν και οι 2, αλλά έκανα κι εγώ το λάθος να τις έχω φορτισμένες και τις 2 κι έτσι την μία να την έχω εκτός κινητού και φορτισμένη (κάτι που νομίζω δεν πρέπει να κάνουμε). Επίσης για κανα 6μηνο το χρησιμοποιούσα που και που με τις φουσκωμένες μπαταρίες του και με το καπάκι να μην κλείνει κανονικά και δεν μου εξεράγει (έπαιξα πολύ με την τύχη μου) ώσπου εχτές πήγα και αγόρασα καινούρια μπαταρία με 12€ από την Στουρνάρη που είπε και ένα άλλο παιδί.

5. Η λειτουργία της τηλεόρασης είναι ΤΕΛΕΙΑ! Όταν βρίσκεσαι σε περιοχή με σήμα τότε και στο κινητό θα έχεις άψογη εικόνα και εγώ προσωπικά έχω παρακολουθήσει μια χαρά και σε κίνηση καθώς βρίσκομαι σε τρένο! Μπορεί να παίξει και TV και ραδιόφωνο χωρίς την ανάγκη handsfree αφού έχει δική του κεραία, την οποία μάλιστα κάποιες φορες δεν χρειάζεται καν να ανοίξεις! Α και εννοείται πως η τηλεόραση είναι εντελώς ΤΣΑΜΠΑ, μην σκέφτεστε χρεώσεις και τέτοια!

6. Οι 2 sim λειτουργούν και αυτές κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα.

7. Σχετικά με την χρησιμοποίηση bluetooth headset εγώ έχω χρησιμοποιήσει το HBH-DS205 της Sony Ericsson και το Muses 802 και παρατήρησα τα εξής: Πρώτον αν η απόσταση του κινητού από το bluetooth ξεπερνούσε το 1 μέτρο, τότε άρχιζαν τα παράσιτα και δεύτερον σε κατάσταση αναμονής μου ξεσυνδεόντουσαν μετά από 2 λεπτά! Αν ξέρει κάποιος κάποιο bluetooth που να έμενε μόνιμα συνδεδεμένο ας βοηθήσει!

8. Τέλος οι μπαταρία του, όσο είναι υγιής, κρατάει αρκετά μπορώ να πω! Εμένα με είχαν ικανοποιήσει πολύ σαν διάρκεια.

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
και γιατι να μην δωσεις 40 ευρω να σου βαλουν καινουργια οθονη???

 

παιδιά μετά από ώριμη σκέψη δν αξίζει να δώσω 40ευρω για να αλλάξω οθόνη....για τους ψαγμενους με 100 ευρώ παίρνεις Νοκια 5800....όποτε το παρατάω στο συρτάρι κ το κάνω ραδιοφωνακι:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά από ώριμη σκέψη δν αξίζει να δώσω 40ευρω για να αλλάξω οθόνη....για τους ψαγμενους με 100 ευρώ παίρνεις Νοκια 5800....όποτε το παρατάω στο συρτάρι κ το κάνω ραδιοφωνακι:lol:
δεν κωστιζει 40 ευρω μια οθονη για το συγκεκριμενο κινητο ,αλλα το αν θα το φτιαξεις,η οχι,ειναι επιλογη σου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Jincen JC777s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...