Jump to content

Jincen JC777s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ρυθμισεις εννοεις φιλε μου:

 

Πολυ απλα... θελω να εχω ιντερνετ κ δεν ξερω πως???

μπορεις να με βοηθησεις???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ απλα... θελω να εχω ιντερνετ κ δεν ξερω πως???

μπορεις να με βοηθησεις???

 

δεν μπορεις να εχεις απο αυτο το κινητο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου το δουλεύω μόνο με handsfree και μου το κάνει πάλι.Ίσως να παίζει ρόλο αυτό που λες αλλά δε λύνεται 100% με το handsfree.Δε ξέρω τι παθαίνει..

Και κάτι άλλο να γνωρίζουνε και οι άλλοι.Χρησιμοποιώ το Itech clip IIs και όταν απομακρυνθώ πάνω απο 1,5 μέτρο μου κάνει πολύ παράσιτα το ακουστικό.Ενώ με το νόκια που το χρησιμοποιούσα πρν απομακρυνόμουνα πολλά μέτρα.Συμβαίνει και με εσάς αυτό?Η είναι το συγκεκριμένο το handsfree το δικό μου?

 

Aν έχει πάθει κάτι το B/T σου, έχει εγγύηση και μπορείς να το επιστρέψεις στο κατάστημα για αντικατάσταση. (προσοχή : το Clip IIs έχει 2ετή εγγύηση)

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

αν έχει πάθει κάτι το B/T σου, έχει εγγύηση και μπορείς να το επιστρέψεις στο κατάστημα για αντικατάσταση. (προσοχή : το Clip IIs έχει 2ετή εγγύηση)
Τα bluetooth σας εσας μια χαρά είναι και ποιοτικά θα έλεγα.Το bluetooth του κινητού φταίει στο φίλο παραπάνω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Οι νεοι να διαβαζουν και καμια προηγουμενη σελιδα .

παιζει ιντερνετ στο κινητο , κοιταξτε στην σελιδα 17

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460&page=7

και στην 16

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460&page=16

μη φανταστειτε φοβερα πραγματα , θυμιζει τις πρωτες μερες του mobile internet

με προβληματα χωρου στη μνημη .

Καμια σχεση με τα super duper νεου τυπου iphone και htc.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω αγοράσει το Jincen JC777s. Το έχω 2-3 μήνες και μπορώ να πώ ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Δύο προβληματάκια που δεν κατάφερα να λύσω μόνος μου. 1ον Μου δείχνει η τηλεόραση ασπρόμαυρα. Αν θυμάμαι καλά ότνα το πρωτοάνοιξα χωρίς να κάνω καν scan είχα εικόνα ας πούμε στο ΣΤΑΡ με χρώμα αλλα με χιόνια. Μετά του έδωσα ρύθμιση ότι είμαι Ελλάδα και έκανα scan αλλα βλέπω μόνο ασπρόμαυρα. 2ον δεν έχω καταφέρει να βρώ πως μπαίνουν οι speeddial. Δηλαδή να πατάω ας πούμε το 2 και να παίρνει το τάδε τηέφωνο απο την μνήμη μου. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Για την τηλεόραση νομίζω οτι πρέπει να το ρυθμίσεις για τουρκία. Δοκίμασέ το..

Πριν απο πέντε λεπτά μετά απο μερικές δοκιμές το έβαλα στην Κύπρο και έπαιξε. Σε ευχαριστώ φίλε μου για την βοήθεια. Ελπίζω αν έχει άλλος αυτό το πρόβλημα να έδωσα κι εγώ μια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...καταφερα και διαβασα ολοκληρο το θεμα αλλα εχω καποιες αποριες.

1)η φωτογραφικη ειναι οντως αθλια?

2)οταν λετε οτι η ελληνικη γλωσσα του δεν σας ικανοποιει τι εννοειτε?

3)σας εχει βολεψει σαν μεγεθος η ειναι πολυ μπακατελε? (αν και γενικα δεν εχω τετοια προβληματα με τα κινητα)

και τελος θα ηθελα να μου πει καποιος που το εχει πανω απο 2μηνο την αποψη του....αξιζει?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...καταφερα και διαβασα ολοκληρο το θεμα αλλα εχω καποιες αποριες.

1)η φωτογραφικη ειναι οντως αθλια?

2)οταν λετε οτι η ελληνικη γλωσσα του δεν σας ικανοποιει τι εννοειτε?

3)σας εχει βολεψει σαν μεγεθος η ειναι πολυ μπακατελε? (αν και γενικα δεν εχω τετοια προβληματα με τα κινητα)

και τελος θα ηθελα να μου πει καποιος που το εχει πανω απο 2μηνο την αποψη του....αξιζει?ευχαριστω

1)0.3 MP

2)αντί για επιλογές - προαίρεση, αντί για ξυπνητήρι- συναγερμός κτλ

3)ψιλομεγάλο και άσχημο

Παλιό κινητό πλέον δες κάτι πιο σύγχρονο και πιο μαζεμένο.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ολα τα λεφτα ειναι αυτο http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/quadband-dual-sim-gsm-worldwide-tv-cellphone/

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=248466

 

 

μου ηρθε σημερα και ειναι τελειο :D:D

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα φωρτιστη αυτοκινιτου απτο mio mini usb με εξοδο 5v 1Α,ο φωρτιστης του jc777 omos ειναι 5V 500mA,λετε ναχω προβλημα;

 

signomi gia ta greeklish eimai se pc xoris ellinika. logika den tha yparxi provlima. an yparksi provlima tha sou emfanisei ena sxetiko mimima to kinhto.

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish», καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

 

sofos7, αν όπως λες ο υπολογιστής σου δεν έχει ελληνικά, στο παραπάνω link μπορείς να βρεις αρκετά εργαλεία μετατροπής greeklish σε ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν κανει να το εχω στη φορτιση ενω βλεπω τηλεωραση;γιατη στα jaga εχει μια προειδοποιηση οτι καλο θα ειναι να το αποφευγουμε και οτι αν το κανουμε δεν εχουν ευθηνη για οτι γινει.
adok13
Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν κανει να το εχω στη φορτιση ενω βλεπω τηλεωραση;γιατη στα jaga εχει μια προειδοποιηση οτι καλο θα ειναι να το αποφευγουμε και οτι αν το κανουμε δεν εχουν ευθηνη για οτι γινει.

Nα ΜΗΝ το κάνεις φίλε μου ,όπως επίσης να μην απαντατε στο κινητό όταν είναι στην μπρίζα.Δεν χρειάζεται να προκαλούμε την τύχη μας.Αυτό ισχύει για ΟΛΑ τα κινητά όχι μόνο για τα κινέζικα!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

a,ok thanks.τη δευτερη μπαταρια αν την αφησω αχρισιμοποιητη μεχρι να ψωφησει η πρωτη θα υπαρχει προβλημα;
Αν δεν την φορτίσεις δεν υπάρχει πρόβλημα.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδιά. Πέρασα σήμερα τις ρυθμίσεις για το mms (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο απλά το αναφέρω) και έστειλα κανονικά μνμ. Το απόγευμα ενώ άκουγα ράδιο στην παραλία μου ήρθε μάλλον ένα μνμ αλλα προσπαθόντας να το διαβάσω πάτησα πολλές φορές το back και δεν είδα τι είναι.Το θέμα τώρα είναι το εξής. Έχει εμφανιστεί μία υδρόγειος στην οθόνη και δεν ξέρω τι είναι. SMS δεν έχω λάβει, MMS επίσης δεν έχω λάβει.Τι στο καλό είναι αυτή η υδρόγειος;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Πέρασα σήμερα τις ρυθμίσεις για το mms (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο απλά το αναφέρω) και έστειλα κανονικά μνμ. Το απόγευμα ενώ άκουγα ράδιο στην παραλία μου ήρθε μάλλον ένα μνμ αλλα προσπαθόντας να το διαβάσω πάτησα πολλές φορές το back και δεν είδα τι είναι.Το θέμα τώρα είναι το εξής. Έχει εμφανιστεί μία υδρόγειος στην οθόνη και δεν ξέρω τι είναι. SMS δεν έχω λάβει, MMS επίσης δεν έχω λάβει.Τι στο καλό είναι αυτή η υδρόγειος;

 

εχεις καμια συνδομιτικη υπηρεσια? (οπως για να κατεβαζεις τραγουδια,εφαρμογες,παιχνιδια.που πληρονεις ενα ποσο καθε μηνα π.χ.)

Link to comment
Share on other sites

εχεις καμια συνδομιτικη υπηρεσια? (οπως για να κατεβαζεις τραγουδια,εφαρμογες,παιχνιδια.που πληρονεις ενα ποσο καθε μηνα π.χ.)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.

Όχι δεν έχω καμία συνδρομητική υπηρεσία αλλα παρόλα αυτά είχες δίκιο.Το μεσημεράκι το ανακάλυψα τι ήτανε.Είχε στείλει η wind ένα μνμ (αν θέλω να κατεβάσω δύο παιχνίδια με ένα ευρώ) που βρήκα μέσα στο menu-services-wap-service inbox. Τώρα μόλις μάλιστα μου έστειλε κι άλλο. Αυτά πως τα λαμβάνω, μέσω ιντερνετ? Έχω κάποια χρέωση? Δεν έχω ενεργοποιήσει καμία παρόμοια υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.

Όχι δεν έχω καμία συνδρομητική υπηρεσία αλλα παρόλα αυτά είχες δίκιο.Το μεσημεράκι το ανακάλυψα τι ήτανε.Είχε στείλει η wind ένα μνμ (αν θέλω να κατεβάσω δύο παιχνίδια με ένα ευρώ) που βρήκα μέσα στο menu-services-wap-service inbox. Τώρα μόλις μάλιστα μου έστειλε κι άλλο. Αυτά πως τα λαμβάνω, μέσω ιντερνετ? Έχω κάποια χρέωση? Δεν έχω ενεργοποιήσει καμία παρόμοια υπηρεσία.

 

αν εχεις το jc777s,δεν παιρνει παιχνιδια.τωρα γενικα πως κατεβαζεις αυτα τα παιχνιδια,ενεργοποιηται το gprs-wap και εχεις καποια επιπλεων χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το jc777s. Κάνει επανεκκίνηση μόνο του όποτε του καπνίσει. Συγκεκριμένα, κάνει σαν να σβήνει δείχνοντας άσπρη οθόνη για λίγα δευτερόλεπτα. Μετά μαυρίζει και ξαναέρχεται σε λειτουργία .Το περίεργο είναι ότι δεν φαίνεται να σβήνει τελείως γιατί όταν επανέρχεται δεν μου ζητάει PIN στις κάρτες SIM, πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον είναι το λειτουργικό. Το ίδιο κάνει ένα jc68 ενός φίλου και ένα jc678. Θέλουν φλασάρισμα? DRULIS, τι λές?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το jc777s. Κάνει επανεκκίνηση μόνο του όποτε του καπνίσει. Συγκεκριμένα, κάνει σαν να σβήνει δείχνοντας άσπρη οθόνη για λίγα δευτερόλεπτα. Μετά μαυρίζει και ξαναέρχεται σε λειτουργία .Το περίεργο είναι ότι δεν φαίνεται να σβήνει τελείως γιατί όταν επανέρχεται δεν μου ζητάει PIN στις κάρτες SIM, πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον είναι το λειτουργικό. Το ίδιο κάνει ένα jc68 ενός φίλου και ένα jc678. Θέλουν φλασάρισμα? DRULIS, τι λές?

 

το πετάς και παίρνεις άλλο ;)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Jincen JC777s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...