Jump to content

Μοντελισμός


Spanaks
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε rallistas ο μοντελισμος ειναι μια πονεμενη υποθεση στη χωρα μας καθως ουτε τις καταλληλες υποδομες εχουμε ουτε τις ιδιες χαμηλες ευρωπαϊκες τιμες αλλα ουτε και την βοηθεια του κρατους και της τοπικης αυτοδιοικισης..:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 753
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παμε καλα φιλε μου..Αργησαμε μεν,αλλα παμε καλα.Να εισαι σιγουρος γι'αυτο γιατι τον τελευταιο χρονο το ζω απο πολυ κοντα,λογω του αδερφου μου.Το θεμα ειναι να μην εγκαταληφθει η ολη προσπαθεια.;)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

+ απο εμενα για το v one s iii....

μπορει να σου φαει καμια 10αρια μερες να το στησεις αλλα ετσι θα μαθεις περισσοτερο το αμαξι γιατι θα ασχοληθεις!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εξακολουθω να επιμενω στο FW05 εναντι του Vone SIII...Η επιλογη ειναι δικη σου παντως!Αν σου ταιριαζει περισσοτερο το Vone,hit it!:D Εγω για πρωτο αμαξι ειχα το Vone S I,αλλα τοτε δεν υπηρχε FW05.;)

 

Τσοτσο μη μου πεις οτι κατεβηκες Αθηνα για τον αγωνα του Κουτρα???Ημουν το παιδι με τα γυαλια που προσεχε την πιστα!

 

 

katevika nai ma kala poios isoun den katalava. gia to savato milas i gia tin kiriaki. Pantos thelo na po mias kai to aneferes oti exete mia poli oraia pista me poli kales egkatastaseis.

 

p.s i pista eixe poli gkazi kai goustara poli :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι φαντάρος τώρα δεν εχω και πολύ χρόνο και θα προτιμούσα καλύτερα ένα έτοιμο κιτ κομπλέ. Τα hpi rs4 rtr3 evo και rs4 3 18ss τι διάφορες έχουν, το fw05 είναι καλύτερο από τα παραπάνω; Εχω δει ότι υπάρχουν δύο στυλ τηλεκατευθυνσεων ένα που είναι κλασικό το χειριστήρίο και ένα άλλο σα πιστόλι που το πιάνουμε ποια είναι πιο βολική κατά την γνώμη σας;
Link to comment
Share on other sites

Λεπον.Το RS4 ειναι σχετικα παλιο.Απο τα RTR3 και FW05 θα μαθω και θα σου πω.Για την Τ/Κ ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα.Εγω δεν μπορουσα να φανταστω τον ευατο μου να παιζει με πιστολατη κι ομως τελικα παιζω πολυ καλυτερα.Ειναι στο χερι του καθενος.;)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι φαντάρος τώρα δεν εχω και πολύ χρόνο και θα προτιμούσα καλύτερα ένα έτοιμο κιτ κομπλέ. Τα hpi rs4 rtr3 evo και rs4 3 18ss τι διάφορες έχουν, το fw05 είναι καλύτερο από τα παραπάνω; Εχω δει ότι υπάρχουν δύο στυλ τηλεκατευθυνσεων ένα που είναι κλασικό το χειριστήρίο και ένα άλλο σα πιστόλι που το πιάνουμε ποια είναι πιο βολική κατά την γνώμη σας;

 

η διαφορα μεταξυ rs3 3 evo και rs4 3 18ss ειναι οτι το πρωτο ειναι ετοιμο να τρεξει με 15αρι κινητηρα ενω το δευτερο ειναι kit και θελει συναρμολογηση,αλλα εχει 18αρι μοτερ.αν λεω κατι λαθος ας με διορθωσει καποιος....:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι φαντάρος τώρα δεν εχω και πολύ χρόνο και θα προτιμούσα καλύτερα ένα έτοιμο κιτ κομπλέ. Τα hpi rs4 rtr3 evo και rs4 3 18ss τι διάφορες έχουν, το fw05 είναι καλύτερο από τα παραπάνω; Εχω δει ότι υπάρχουν δύο στυλ τηλεκατευθυνσεων ένα που είναι κλασικό το χειριστήρίο και ένα άλλο σα πιστόλι που το πιάνουμε ποια είναι πιο βολική κατά την γνώμη σας;

 

Το rs4 3 18ss ειναι κιτακι και αυτο,αρα αφου θελεις RTR ξεχασετο.Η διαφορα τους ειναι οτι το Evo ειναι RTR ενω το 18ss κιτ και φοραει πιο δυνατο μοτερακι, κατα τα αλλα ειναι ακριβως τα ιδια.Το 18ss να φανταστεις ειναι σαν το V One S III, ουτε τηλεκατευθυνση, αβαφο καπακι και τέτοια!!

Φιλε, για FW05t σε κοβω.Για αυτο που το θέλεις ειναι υπεραρκετο, και ειναι και παρα πολυ καλο αμαξι.

 

Υ.Γ Φιλε Μουγια οταν σου ειπα μην μου πεις για Serpent δεν το εννοουσα ετσι που το πηρες εσυ. Επειδη δε θελω να φτασω εκει ψηλα απο λεφτα το ειπα,παρεξηγηση!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ειδα το FW05 απο κοντα και απογοητευτηκα...ακομα και το σασι απο κατο πλαστικο ειναι.μονο η βαση του μοτερ ειναι απο αλουμινιο.θα μου πειτε οτι ολα πανω στο αμαξακι ειναι καλυμμενα αλλα και παλι σας λεω πολυ πλαστικο παιφτει.....:(
Link to comment
Share on other sites

το ειδα το FW05 απο κοντα και απογοητευτηκα...ακομα και το σασι απο κατο πλαστικο ειναι.μονο η βαση του μοτερ ειναι απο αλουμινιο.θα μου πειτε οτι ολα πανω στο αμαξακι ειναι καλυμμενα αλλα και παλι σας λεω πολυ πλαστικο παιφτει.....:(
γεια σου ρε ζαφειρη-οπισι με τα RC σου!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

το ειδα το FW05 απο κοντα και απογοητευτηκα...ακομα και το σασι απο κατο πλαστικο ειναι.μονο η βαση του μοτερ ειναι απο αλουμινιο.θα μου πειτε οτι ολα πανω στο αμαξακι ειναι καλυμμενα αλλα και παλι σας λεω πολυ πλαστικο παιφτει.....:(

 

Δεν εχεις αδικο,αλλα δεν εχει αναγκη το πλαστικο αμα μιλας για ζημιες.απλα το fw05 παραμενει παιχνιδι καθαρα. Ακαμψιες και κρατηματα για παρκινγκ. Ενω το V One....:lol: Αλλα εγω ακομα δεν εχω ξεκαθαρησει γιατι οχι rs4 18ss.δεν το εχω δει και πουθενα γαμωτο αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λαθος αμαξι ειδες Ζαφειρη!Στανταρ!Το FW05 εχει μπλε ανοδειωμενο σασι.Εσυ ειδες την τρελη μουφα της Kyosho,το Fazer.Ειδα ενα απο κοντα χθες και ειναι αθλιο!:wacko:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.kyosho.com/common/image.php?id=105354

http://www.kyosho.com/common/image.php?id=103084

http://www.kyosho.com/common/image.php?id=105355

 

Αυτο πρεπει να ειδες.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

to SS ine KIT...XORIS TILEKATEFTHINSI alla PIO GRIGORO

to RTR(ready to run) 3 EVO ine ligo pio argo alla poly kalo gia proto aftokinitaki ;)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω είδα ότι προτείνετε και το mugen seiki ,αυτό το άμαξακι τι λέει; από ότι καταλαβαίνω αυτα που χρειάζονται συναρμολόγηση είναι καλύτερα και γρηγορότερα από τα έτοιμα. Ίσως να το ξανασκεφτώ για συναρμολογούμενα αλλά εάν θέλει 10 μέρες να το ετοιμάσω μου φαίνονται πολλές γιατί δεν εχω την πολυτέλεια του χρόνου, αν και θα ήταν πιο ενδιαφέρον γιατί θα το μάθαινα κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Ημουν ολο το Σ/Κ.Ημουν το παιδι που εδινε τα χαρτακια για την κληρωση!:p Το επιθετο σου?

 

 

Katalava poios eisai re. Krima re **** pou den to kserame tespa tin epomeni fora. To epitheto to exeis me pm:)

Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis an yparxoun se magazia aytokollita me decals apo markes opws BBS klp gia na ta kollisw sto lexan mou? thnx ;)
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν με διευκολυνει κανεις το βρηκα μονος μου.Το rs4 18ss ειναι αξονατο και αυτό, και εχεις περιοισμους αμα θελεις περαιτερω βελτιωση.Δεν ειναι καθολου κακο αμαξι ωστοσο,αντιθετως ειναι το πιο γρηγορο απο αυτα που αναφερθηκαν μιας και φοραει 18αρι :cool:

http://www.hpieurope.com/kit-info.php?partNo=10256&lang=en

Γνωριζει κανεις ποσο έχει το κτηνακι το HPI Baja 5b?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

na po kai ego tin gnomi mou giati den koitate to hobao to gpx4 to rtr. exei polla pragmata epano kai se poli kali timi. exei kinitira me piso eksagogi exei 2 diaforika oxi monodromiko stavrous imiaksonia kai centax simplekti
Link to comment
Share on other sites

to BAJA 5B NE ine to pio grigoro stin katigoria tou...

na fantastite egine olokliro skadalo me tin EFRA

arxika to egrine os LEGAL...kai otan se ena agona taise skoni ta ipoloipa...ipan oti ine TOO FAST TO BE LEGAL! kai to e8esan OFFLAW ;)

 

file mou...emena ine to kamari mou...alla distixos kani 1000USD hehe

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...