Jump to content

LG KF900 (Prada II)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο ωραιο ειναι το Viewty

 

Το ωραίο για μένα είναι κάτι το υποκειμενικο.Εξωτερικά περισσότερο μου αρέσει το prada.Μιας και χρήστης του lg ks20 θα μου επιτρέψετε να σας πω γιατι αποφάσησα σχετικά σύντομα να το αντικαταστήσω με το prada κι όχι με το viewty μιας κι είχα ένα τέτοιο δύλημα.Πρωτα απόλα το ks20 δε το θέλω πλέον για 2 βασικά πράγματα.Το ένα είναι η σχετικά φτωχή καμερά του κι το άλλο είναι ότι έχει qwerty μόνο στην οθόνη αφής.Αυτή τη στιγμή γράφω με το πενάκι και πραγματικά έχω αγανακτήσει.Το prada2 πιστεύω ότι με τη 5άρα κάμερα και με το απαραίτητο για εμένα qwerty πληκτρολογιο που διαθέτεια φού βέβαια υπάρχει wifi θα μου λύσει τα χέρια.Επίσης πολύ σημαντικό είναι πως απ´ότι διάβασα έχει mobile office.Επιπρόσθετα πιστεύω πως μιας και είναι ποιο καινούργιο το prada 2 θα έχει μεγαλύτερες ανέσεις στη περιήγηση του menu κλπ...Τέλος η ύπαρξη επιπλέον πληκτρολογίου επιτρέπειι λιγότερη χρηση της οθόνης αφής άρα και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

το πήρα τελικά και εγώ σήμερα και το έχω τώρα και φορτίζει. πάντως αν και λίγο πλαστικό είναι ποιοτικό, ενώ ο μηχανισμός του είναι πολύ καλός με μηδενικό τζόγο.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.

 

το έχω σχεδόν δύο ημέρες αλλά δεν έχω ασχοληθεί αρκετά μαζί του. η μπαταρία του έχει πέσει από εχθές στη δεύτερη από τις τρεις διαβαθμίσεις, αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω πως πρέπει να είναι καλύτερη από του viewty. το πληκτρολόγιο είναι πολύ καλό και πιστεύω πως δύσκολα θα ενοχλήσει κάποιον κατά τη χρήση του.

 

γνωρίζετε αν το πλαίσιο έχει προστατευτικά οθόνης για τη συσκευή, γιατί η συσκευασία δεν είχε και το έχω αφήσει με τη ζελατίνα.

 

ότι άλλο θέλετε ρωτήστε με :)

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.

 

το έχω σχεδόν δύο ημέρες αλλά δεν έχω ασχοληθεί αρκετά μαζί του. η μπαταρία του έχει πέσει από εχθές στη δεύτερη από τις τρεις διαβαθμίσεις, αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω πως πρέπει να είναι καλύτερη από του viewty. το πληκτρολόγιο είναι πολύ καλό και πιστεύω πως δύσκολα θα ενοχλήσει κάποιον κατά τη χρήση του.

 

γνωρίζετε αν το πλαίσιο έχει προστατευτικά οθόνης για τη συσκευή, γιατί η συσκευασία δεν είχε και το έχω αφήσει με τη ζελατίνα.

 

ότι άλλο θέλετε ρωτήστε με :)

 

 

χρονια πολλά καταρχήν..:rolleyes:

 

εε μα τι ρωτάς τώρα.. αφου ξέρεις τι θέλουμε.. ενα χορταστικο review..:p:D

Link to comment
Share on other sites

Το εχει και το eshop (http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001237), στα 599 ευρω.

 

Καλο φαινεται. Πολυ φυσικο και λογικο, σαν καινουργια συσκευη που ειναι, να ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμουλα.

Αλλα απ'οτι εχω δει, η LG φερνει σχετικα γρηγορα τις τιμες της σε χαμηλωτερα επιπεδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εχει και το eshop (http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001237), στα 599 ευρω.

 

Καλο φαινεται. Πολυ φυσικο και λογικο, σαν καινουργια συσκευη που ειναι, να ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμουλα.

Αλλα απ'οτι εχω δει, η LG φερνει σχετικα γρηγορα τις τιμες της σε χαμηλωτερα επιπεδα.

 

λες δηλαδή να περιμένουμε γρήγορα μια πιο λογική τιμούλα?

και πάλι όμως πόσο να πέσει.. από τη στιγμή που λέγεται prada.. κάτω απο 500 δεν πάει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εντυπώσεις κανεις?? ψαχνω ενα κινητο με qwerty αλλα το htc touch pro ειναι πολυ χοντρο! Αυτο φαινεται πολυ ενδιαφερον και ομορφο..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

paidia to exei mia gnwsti m kalo kinitaki fainete alla twra thelei na to paei sto service gt tis kollaei..se sxesi me to viwety pou exw egw to mono pou allazei einai to pliktrologio pou vgenei kai to wi-fi..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Loipon ego to exo sxedon dyo mines kai to exo stilei dio fores sto service .Meto poy to pira arxise na exei kolimmata stin othoni kai meta arxisei na lamvani epilektika kapoia minimata ,diladi eixe prosopikotita an den ithele na lavei kapoia minimata polli apla den ta lamvane.To stelno sto servis gia anavathmisi kai girnaei piso kataxaragmeno toso stin othoni oso kai sto pliktrologio.Kai san na min eftane ayto i anavathmisi itan apotiximeni edelos .Ta grammata poy exei sto plikrologio allo patages allo evgene.Telika esteila mia oreotati epistoli stin lg kai tous zitisa tin antikatastasi toy opos kai egine.Neo kommati me anavthmisi kai sinexizei na lamvani epilektika minimata.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπορώ να βάλω σε αυτό το κινητό χάρτες?

επίσης, κολλάει το μενού ή είναι γρήγορο χωρίς καθυστερήσεις? πχ wait να ανοίξει το νεοεισερχόμενο sms κτλ

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
καλησπερα σε ολα τα μελη.παιδια αντιμετωπιζω ενα μεγαλο προβλημα.εχω το prada kf900.δεν μου παιζει video απο youtube και αρχεια avi.βοηθηστε με σας παρακαλω.εχω απευθυνθει στην lg χωρις κανενα αποτελεσμα.σας ευχαριστω......
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λοιπον παιδες μου ηρθε το newsletter του e-shop και μου δινουν το κινητο στα 300€!!! τι λετε? αξιζει πλεον η εχει παλια χαρακτηριστικα?? εχω ενα Ν73 δυο χρονια τωρα και ηθελα να το αλλαξω σε κατι με qwerty!! Κοιταγα το HTC Touch Pro 2 αλλα η τιμη αυτη ειναι προκληση!!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες μου ηρθε το newsletter του e-shop και μου δινουν το κινητο στα 300€!!! τι λετε? αξιζει πλεον η εχει παλια χαρακτηστικα?? εχω ενα Ν73 δυο χρονια τωρα και ηθελα να το αλλαξω σε κατι με qwerty!! Κοιταγα το HTC Touch Pro 2 αλλα η τιμη αυτη ειναι προκληση!!

 

μπα για εμένα δεν αξίζει ούτε τα 300. έχει καλά τεχνικά χαρακτηριστικά στα χαρτία αλλά η πραγματικότητα είναι άλλη. αν όμως θες πληκτρολόγιο έχει αρκετά καλό και γράφεις αρκετά γρήγορα και χωρίς λάθος.

πάντως χωρίς να το έχω ψάξει γύρω στα 300 βρίσκεις καλύτερες συσκευές σε οθόνη κάμερα και λειτουργικό, χωρίς όμως πληκτρολόγιο.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

μπα για εμένα δεν αξίζει ούτε τα 300. έχει καλά τεχνικά χαρακτηριστικά στα χαρτία αλλά η πραγματικότητα είναι άλλη. αν όμως θες πληκτρολόγιο έχει αρκετά καλό και γράφεις αρκετά γρήγορα και χωρίς λάθος.

πάντως χωρίς να το έχω ψάξει γύρω στα 300 βρίσκεις καλύτερες συσκευές σε οθόνη κάμερα και λειτουργικό, χωρίς όμως πληκτρολόγιο.

 

Να υποθεσω οτι δεν το εχεις ακομα ε? δεν κανατε και κανα reviewδακι τοσο καιρο.. Πολυ σημαντικο: ταχυτητα μενου!! Το Ν73 δν παλευεται αν παω σε κατι χειροτερο, θα το σπασω! Φωτεινοτητα οθονης στον ηλιο, ποιοτητα καμερας, πληθωρα εφαρμογων, αν περνει αλλες και γενικα αν ηταν buggy η ευαισθητο (μικροφωνο, μεγαφωνο, card reader..) Αυτα τα ολιγα!! ;):)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά το είχα και το έστειλα. γενικά ήταν αργό, είχε χάλια κάμερα και γενικά δεν μου είχε αφήσει καθόλου καλή εντύπωση. τώρα πραγματικά δεν θυμάμαι και πολλά γιατί δεν το χρησιμοποίησα και πολύ και το έχω δώσει καιρό. άποψή μου είναι πως πρέπει να δεις καμία άλλη συσκευή σε αυτά τα λεφτά, βέβαια ότι λέω είναι καθαρά προσωπική γνώμη και γενικά το καλύτερο θα ήταν να το δεις από κοντά γιατί εσένα μπορεί να σε βολέψει :).

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Thans man! Το ειχα ψιλοεπεξεργαστει καποτε σε ενα Πλαισιο κ θυμαμαι οτι μου αρεσε η στιβαροτητα του κ οτι δν ηταν τοσο μεγαλο οσο αλλα με πληκτρολογιο! Αλλα για τα υπολοιπα πρεπει να μου πει καποιος που ξερει. Απο τι φαινεται ειναι περισσοτερο fashion παρα εργαλειο! anyway μαλλον δν θα προλαβω την προσφορα - ληγει σημερα- οποτε συνεχιζω να αποταμιευω για Touch pro 2!! :):)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Thans man! Το ειχα ψιλοεπεξεργαστει καποτε σε ενα Πλαισιο κ θυμαμαι οτι μου αρεσε η στιβαροτητα του κ οτι δν ηταν τοσο μεγαλο οσο αλλα με πληκτρολογιο! Αλλα για τα υπολοιπα πρεπει να μου πει καποιος που ξερει. Απο τι φαινεται ειναι περισσοτερο fashion παρα εργαλειο! anyway μαλλον δν θα προλαβω την προσφορα - ληγει σημερα- οποτε συνεχιζω να αποταμιευω για Touch pro 2!! :):)

 

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΡΙΑ.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΚΟΛΑΕΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ.

ΑΠΛΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΣΩ WI-FI?

ΤΟ ΒΑΖΩ ΟΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΩ BROWSER?

ΠΩς ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω την συσκευη αλλα υποθετω ειναι οπως σε ολα τα αντικειμενα με wifi - απλα το ανοιγεις , βρισκεις ενα δικτυο και συνδεεσαι! Απαραιτητη προϋποθεση βεβαια το δικτυο να ειναι ξεκλειδωτο!! ;)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά γεια σας και από εμένα, έχει ερθει μια συγγενής απο αμερική και έχει το Prada LG phone KF900, στο οποιο θέλει να κάνει το εξής:

Θέλει να μπορεί να γράφει και ελληνικά γιατι από αμερική που το αγορασε δεν τα έχει μέσα στο λογισμικό του. Ξέρετε αν ειναι δυνατόν αυτό να γίνει;

ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας,

προσπάθησα να βρω σχόλια ή κριτικές για το KF900 PRADA αλλά δεν βρήκα και πολλά πράγματα. Η δική μου εμπειρία:

Το έχω στα χέρια μου από τον Αύγουστο. Το μοναδικό κριτήριο για την αγορά του ήταν ο ιδιαίτερα χαμηλός SAR (0.208). Δυστυχώς από την πρώτη στιγμή μου δημιούργησε προβλήματα με τυχαίες επανεκκινήσεις. Μέχρι σήμερα το έχω στείλει τρεις φορές στο service για να μου επιστραφεί ακριβώς με τα ίδια προβλήματα. Η αναφορά του service δηλώνει μόνο αναβάθμιση του λειτουργικού και ότι δεν εντοπίζει κανένα πρόβλημα. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται για τέταρτη φορά στο service. Μέχρι τώρα ήμουν ευγενικός και ανεκτικός με την LG. Αν και αυτή τη φορά δεν επισκευαστεί, μάλλον θα με δείτε να απειλώ ότι θα αυτοπυρποληθώ «μπροστά στην κάμερα» σε κεντρικό δελτίο ειδήσεων. Αν εξαιρέσουμε το βασικό πρόβλημα που προανέφερα και με (όσο γίνεται) αντικειμενικά κριτήρια, η συσκευή είναι εύχρηστη, λειτουργική, προσφέρει όλα όσα υπόσχονται τα χαρακτηριστικά της και φυσικά, όπως όλα τα κινητά τηλέφωνα της αγοράς, θα μπορούσε να στοιχίζει τα μισά λεφτά. Αντίστοιχη ταλαιπωρία είχα τραβήξει και με ένα SE W880i που επίσης χρειάστηκε ένα πήγαινε-έλα έξι μηνών στο service (και αυτό με πρόβλημα επανεκκινήσεων), για να επισκευαστεί τελικά όταν έπαψα να είμαι ευγενικός στις τηλεφωνικές μου επαφές με την εταιρία.

Αν υπάρχει κάποιος εκεί έξω που να έχει υποστεί παρόμοια ταλαιπωρία με το service της LG, θα με ενδιέφερε να μάθω αν τελικά κατάφερε κάτι ή αν θα πρέπει να ετοιμάσω χώρο στο ράφι – μουσείο με παλιές συσκευές που έχω στο σπίτι και να προχωρήσω σε νέα αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...