Jump to content

PNA αγνώστου ταυτότητας


BIG_BAD_BOY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση: Γιατι χανει την ωρα και την ημερομηνια καθε φορα που το κλεινω - ανοιγω απο το κουμπι με το λουκετο? Γυρναει στο 1/10/2007 - 00:00. Το κανει μονο το δικο μου? Αν το βαλω σε standby με το 2ο κουμπι στο επανω μερος, φυσικα και δεν χανει τιποτα.

 

Γιατι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 691
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτηση: Γιατι χανει την ωρα και την ημερομηνια καθε φορα που το κλεινω - ανοιγω απο το κουμπι με το λουκετο? Γυρναει στο 1/10/2007 - 00:00. Το κανει μονο το δικο μου? Αν το βαλω σε standby με το 2ο κουμπι στο επανω μερος, φυσικα και δεν χανει τιποτα.

 

Γιατι?

 

όταν πατάς το κουμπάκι με το λουκετακι απενεργοποιείτε το σύστημα εντελώς.

κάτι σαν οn-off στις άλλες συσκευές.

είναι φυσιολογικό διότι επανέρχεται στις αρχικές ρυθμίσεις του εργοστασίου.

 

Λίγα λόγια και απο μένα για το μηχανάκι.

είναι πολύ καλό και λειτουργικό.

με αρκετές υποδοχές και στιβαρό σαν κατασκευή σε σχέση με κάποια άλλα τις κατηγορίας του.

για τα λεφτά δεν το συζητάω ...με 50-65 ευρώ ουτε mp3 δεν περνεις.

ένα ελάττωμα που διαπίστωσα σε σχέση με τα άλλα που έχω και αρκετά που πέρασαν απο τα χέρια μου.είναι η οθόνη του.

τα χρώματα του είναι κάπως ξεθωριασμενα ...:(

παρόλα αυτά η εικόνα του συγκεκριμένου gps είναι άριστη

για αξιοπιστια ο χρονος θα δειξει...

ευχομε σε ολους τους κατοχους να τους βγουν σιδερενια

 

(Ο δικός μου φορτιστής δεν έχει σπιράλ καλώδιο αλλά ίσιο.)

..

για το όνομα δεν ξέρω πως το βαφτίσατε εσείς αλλά εγώ το είπα ΠΑΥΣΑΝΙΑ !!!!:lol::lol:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είναι εξαιρετικό. 3.5" οθόνη με 40€ + 16€ μεταφορικά.

Έχω στην ίδια SD το dest7 το Igo6 και το Igo8 και δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα.

Είμαι ευχαριστημένος από την λήψη του (όχι βέβαια σε βαριά συννεφιά) και φαίνεται αρκετά καλό από ποιότητα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Γιατι χανει την ωρα και την ημερομηνια καθε φορα που το κλεινω - ανοιγω απο το κουμπι με το λουκετο? Γυρναει στο 1/10/2007 - 00:00. Το κανει μονο το δικο μου? Αν το βαλω σε standby με το 2ο κουμπι στο επανω μερος, φυσικα και δεν χανει τιποτα.

 

Γιατι?

 

 

Αυτο διορθωνεται αυτοματα οταν πιασεις σημα απο δορυφορο... ;)

Link to comment
Share on other sites

για τους κατοχους του παρακατω gps

 

http://img508.imageshack.us/img508/1554/169880348oze3.jpg

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ !!!

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας παρουσιάσω το νέο μενού που ετοίμασα για το no name gps μας

Είναι το γνωστό σε όλους μας miopocket που είχαμε μοντάρει με τον φίλο μου bbbb στα vector

με αρκετή δουλειά κατάφερα να το μοντάρω και σε αυτό

http://img517.imageshack.us/img517/633/display11wu3.png

http://img148.imageshack.us/img148/9348/display1qb0.png

http://img442.imageshack.us/img442/9395/display4bd3.png

Το link για το μενού είναι αυτό

http://rapidshare.com/files/151295481/MioAutoRun.rar

 

(διορθωμένο στα σημεία μετά απο κάποιες παρατηρήσεις φίλων)

 

Το link για το calibration είναι αυτό

http://rapidshare.com/files/111549831/Calibration.exe

 

Το link για το shell είναι αυτό

 

http://rapidshare.com/files/150865697/SHELL.rar

 

 

Κατεβάζετε και τα 3 link τα ξεζιπαρετε και έπειτα τα αντιγράφετε σε μια άδεια κάρτα sdmmc

 

 

 

Έχω βάλει πάρα πολλά έχτρα πχ

Παιχνίδια –διάφορες εφαρμογές- ρολόι-ημερομηνία-εορτολόγιο-μέχρι και ξυπνητήρι

(γι αυτούς που κοιμούνται στο τιμόνι)

 

Μόλις τα βάλετε όλα τα παραπάνω αρχεία στην κάρτα

Τότε την τοποθετείτε στο gps και μετά κάνετε ένα hard reset από το κουμπάκι στα πλάγια με την κλειδαριά,

 

Μόλις ανοίξει η οθόνη θα προβάλει το μενού τις μαμάς κινέζας

Θα πατήσετε πλοήγηση και θα σας πετάξει στο μενού του (κουμπάρου από την XROUPISTA)

 

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!!!!

( επειδή σε κάποιους κατόχους δεν ενεργοποιήθηκαν τα mscr αρχεία και τους παρουσίαζε κάποια δυσλειτουργία το μενού πηγαίνετε μέσω τον windows (2 κουμπάκι από κάτω αριστερά ) και βρείτε τον φάκελο MioAutoRun-->Windows->και πατήστε το κίτρινο mscr αρχείο θα βγει μια ταμπελίτσα πατήστε οκ και μετά κάντε ενα soft reset αριστερά απο την τρυπούλα

ανοίξτε το μηχανάκι και μετά ξαναπατήστε την πλοήγηση από το μανισιο μενού

 

Το μόνο που δεν κατάφερα να κάνω είναι να λειτουργεί ταυτόχρονα με το νέο μενού το πλαϊνό κουμπί τις έντασης και το κουμπί του επαναφοράς μενού.

και δεν γίνετε

Μικρό το κακό γιατί μέσα στο νέο μενού πρόσθεσα εικονίδιο έντασης φωνής και εικονίδιο που σε ξαναπάει πάλι στο αρχικό μενού τις συσκευής.

 

 

Για να προλάβω ερωτήσεις σας να σας ενημερώσω ότι οι διαδρομές για τα προγράμματα πλοήγησης βρίσκονται μέσα στ φάκελο MioAutoRun-->Scripts-->και ανοίγετε στο pc σας το αρχείο MSCR που σας ενδιαφέρει

Πχ

Θέλετε να αλλάξετε την διαδρομή για το destinator 7 πάτε

στο φάκελο MioAutoRun-->Scripts-->και ανοίγετε στο pc σας το αρχείο DestinatorLauncher

εκεί θα δείτε το εξής

#ErrorLevel("off")

 

#Path to the application. appPath should be assigned the directory and appEXE assigned the filename

appPath = "\SDMMC\Destinatorapps\Destinator7"

appEXE = "Destinator.exe"

 

CallScript("AppLauncher.mscr",appPath\appEXE)

 

Τα κόκκινα γράμματα είναι η διαδρομή των φακέλων.

Για ότι απορία την γράφετε εδώ και όχι σε pm

Na ευχαριστήσω πολύ τον φίλο μου bpanos που μου παρήγγειλε το συγκεκριμένο gps για τις προτροπές και την συμπαράσταση του ώστε να μοντάρουμε το συγκεκριμένο μηχανάκι

στο παραπάνω μενού δεν υπάρχουν προγράμματα πλοήγησης

Εύχομαι να σας αρέσει!!!

http://img374.imageshack.us/img374/1337/display2gk6.png

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

να σε καλα φιλε μου

σε ευχαριστώ.

όταν θέλετε να το κλείσετε πατάτε από πάνω το κουμπάκι.

προσοχή όμως !!!

ποτέ μην το κλείνετε απο πανω όταν τρέχει ενα πρόγραμμα πλοήγησης γιατί παρατηρήθηκε οτι αλλοιώνει τα αρχεία.

θα βγαίνετε στο μενού και μετά θα το κλείνετε είτε από πάνω από το κουμπάκι η απο το εικονίδιο που είναι κάτω δεξιά. πατάτε standbye και οκ και σβήνει.:cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα...

Το μηχανάκι είναι super, αφού το έχω στα χέρια μου εδώ και 3-4 μήνες και έχω πάρει 2-3 για φίλους και γνωστούς! Τα παίζει όλα τελεία τα προγράμματα... (για το Igo 8 έχω αμφιβολίες) αλλά δεν ξέρω αν φταίει το μηχανάκι ή το πρόγραμμα..

Παίζει απίστευτα γρήγορα σε κλείδωμα δορυφόρων, και γενικά το συστήνω ανεπιφύλακτα.... και με το menu για το 300 vector που του είχα τόσο καιρό, όσο και για και για τα νέα……

Όσο για τις δημιουργίες του φίλου XROUPISTA

ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ....

 

1000....... ΜΠΡΑΒΟ ……….ΚΟΣΜΑ....

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

χαζευα στο e-bay και τελικα χτυπησα αυτο:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110295897607&ssPageName=ADME:B:BCA:US:1123

 

καλο φαινεται αν και ηθελα με οθονη 4,3". τεςπα τον πωλητη πως τον κοβεται??? εχει καλη βαθμολογια ομως ειναι απο τον ιουλιο και μετα. δηλαδη ειναι πωλητης εδω και 2-3 μηνες. λετε να ειναι μπαλαμουτι ο πωλητης??? ειναι ανησυχητικο αυτο???

μηπως πηρε κανενας απο τον συγκεκριμενο κατι?

 

εσεις που πηρατε συσκευη απο e-bay πληρωσατε και τελωνειο? σας την εφεραν σπιτι με κουριερ? τι παιζει στην διαδικασια? `εμενα θα μου παει καμια 45αρια ευρω οπως υπολογιζω?

Link to comment
Share on other sites

χαζευα στο e-bay και τελικα χτυπησα αυτο:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110295897607&ssPageName=ADME:B:BCA:US:1123

 

καλο φαινεται αν και ηθελα με οθονη 4,3". τεςπα τον πωλητη πως τον κοβεται??? εχει καλη βαθμολογια ομως ειναι απο τον ιουλιο και μετα. δηλαδη ειναι πωλητης εδω και 2-3 μηνες. λετε να ειναι μπαλαμουτι ο πωλητης??? ειναι ανησυχητικο αυτο???

μηπως πηρε κανενας απο τον συγκεκριμενο κατι?

 

εσεις που πηρατε συσκευη απο e-bay πληρωσατε και τελωνειο? σας την εφεραν σπιτι με κουριερ? τι παιζει στην διαδικασια? `εμενα θα μου παει καμια 45αρια ευρω οπως υπολογιζω?

 

Φίλε jakjak,

 

παρέλαβα την ίδια συσκευή από τον ίδιο πωλητή πριν 1 μήνα.

Είναι άψογος. Παραλαβή στο σπίτι με courier (χωρίς τελωνείο) σε 7 ημέρες από την παραγγελία.

Το μηχανάκι είναι super. Δουλεύει με όλα τα προγράμματα (άριστο με το igo8).

Έχει οθόνη με πολύ καλά χρώματα, δυνατό μεγάφωνο και πιάνει τους δορυφόρους ταχύτατα μέσα στην πόλη. Με το desti είναι κάπως πιό αργό αλλά αυτό είναι και θέμα προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι να΄σαι καλα με καθησυχασες. ελπιζω να πανε και με εμενα ολα τοσο καλα.

ειναι κλειδωμενο?(που δεν νομιζω)

ειναι ευκολο να περασεις μεσα προγραμματα? εκτος απο πλοηγηση του εχεις βαλει κατι αλλο να τρεξει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κλειδωμένο. Από προγράμματα περνάς ότι θέλεις. Λόγω μικρής εσωτερικής μνήμης χρησιμοποιείς SD.
Link to comment
Share on other sites

χαζευα στο e-bay και τελικα χτυπησα αυτο:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110295897607&ssPageName=ADME:B:BCA:US:1123

 

καλο φαινεται αν και ηθελα με οθονη 4,3". τεςπα τον πωλητη πως τον κοβεται??? εχει καλη βαθμολογια ομως ειναι απο τον ιουλιο και μετα. δηλαδη ειναι πωλητης εδω και 2-3 μηνες. λετε να ειναι μπαλαμουτι ο πωλητης??? ειναι ανησυχητικο αυτο???

μηπως πηρε κανενας απο τον συγκεκριμενο κατι?

 

εσεις που πηρατε συσκευη απο e-bay πληρωσατε και τελωνειο? σας την εφεραν σπιτι με κουριερ? τι παιζει στην διαδικασια? `εμενα θα μου παει καμια 45αρια ευρω οπως υπολογιζω?

Το ανωτέρω μηχανάκι κυκλοφορεί εδώ και πολύ καιρό στο ebay, και είναι σε χαμηλότερη τιμή από αυτού εδώ που έχουμε σαν topic… (και μάλλον χαμηλότερων δυνατοτήτων και φινιρίσματος).

Τελωνείο σπάνια να πληρώσεις επειδή οι Κινέζοι την έχουν ψιλιαστεί και πάντα αναφέρουν “gift” σε αξία χαμηλότερη από αυτήν που το έχεις αγοράσει. Έτσι γλυτώνεις το τελωνείο δεδομένου ότι φαινομενικά είναι χαμηλής αξίας και άρα αδασμολόγητο (φυσικά αν πας να περάσεις κανένα σκάφος και τα συναφή και gift να είναι… τότε).

Όσο για το Ebay τα πράγματα είναι λίγο περισσότερο από απλά. Βασικότατο πριν καν κάνουμε bid (αν και η συζήτηση είναι λίγο εκτός θέματος) είναι να βλέπουμε τα προηγούμενα feedbacks από άλλους χρήστες. Ο δικός σου έχει κοντά στις 4000 συναλλαγές και γενικά είναι καλό το score του. Απλά αν έχεις χρόνο και δεν είσαι παρορμητικός να βλέπεις για ποιο λόγο του έχουν κάνει αρνητικά feedback άλλοι χρήστες και κυρίως για ποια αντικείμενα πώλησης. Δηλαδή αν βλέπεις ότι πολλοί κάνουν παράπονα για το μηχανάκι που σε ενδιαφέρει, μην πας και το αγοράσεις… Μάλλον θα κανείς και εσύ μετά από λίγο. Ο χρόνος αποστολής και τα συναφή παίζουν από 7 -14 μέρες και σου έρχεται μέσω courier ή με συστημένο.

Τέλος αν πέσεις και σε κανένα απατεώνα, υπάρχει και η λύση του Paypal dispute, χρονοβόρα, αλλά πολλές φορές και χρήσιμη.

Άλλωστε να ξέρεις ότι και αυτοί είναι έμποροι και κυνηγούν σαν τρελοί την φήμη και πελατεία, σε ένα κόσμο συναλλαγών αγνώστων μεταξύ αγνώστων..

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε xroupista! Φαινεται πολυ ομορφο.

 

Κανα δυο ερωτησουλες πριν το δοκιμασω στο δικο μου Παυσανια....

 

Αν συνδεσω σε active sync το gps στον υπολογιστη και κανω save και backup ολα τα αρχεια που βλεπω θα μπορω να τα ξαναριξω μεσα στο μελλον και να αντικαταστησω τα δικα σου και να το φερω στην εργοστασιακη του μορφη; Αν οχι ετσι τοτε πως;

 

Επισης στο μενου που ανεβασες ειναι ηδη μεσα τα προγραμματα πλοηγησης; Αν θελω να προσθεσω ή να αφαιρεσω καποιο πως μπορω να το κανω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε xroupista! Φαινεται πολυ ομορφο.

 

Κανα δυο ερωτησουλες πριν το δοκιμασω στο δικο μου Παυσανια....

 

Αν συνδεσω σε active sync το gps στον υπολογιστη και κανω save και backup ολα τα αρχεια που βλεπω θα μπορω να τα ξαναριξω μεσα στο μελλον και να αντικαταστησω τα δικα σου και να το φερω στην εργοστασιακη του μορφη; Αν οχι ετσι τοτε πως;

 

Επισης στο μενου που ανεβασες ειναι ηδη μεσα τα προγραμματα πλοηγησης; Αν θελω να προσθεσω ή να αφαιρεσω καποιο πως μπορω να το κανω;

Επειδή ο xroupista τα έχει παίξει με τις βελτιώσεις, και σήμερα είναι και μέρα Κυριακή (ξεκούρασης και χαράς) θα σε βοηθήσω λιγάκι …..

Δεν χρειάζεται να κάνεις back up αρχεία από το μηχανάκι και μη προσπαθήσεις καν να σβήσεις αρχεία από αυτό! Όλα τρέχουν από την κάρτα (αν θες πάρε μία καινούργια και κράτα την μαμά). Το μηχανάκι δεν μεταβάλλεται με το Menu απλά τρέχει ένα πρόγραμμα και φορτώνει νέο Menu μέσω των Win. Αν βγάλεις την κάρτα με τα αρχεία που ανέβασε ο Xroupιsta και μετά βάλεις την «μαμά» του θα τρέχει όπως το αγόρασες….

 

Όσο για τα προγράμματα, δυστυχώς δεν έχει τίποτα μέσα, αφού κάτι τέτοιο είναι απαγορευμένο (και μάλιστα πολλά από αυτά είναι απλά εικονίδια για προγράμματα που θα κυκλοφορήσουν).

 

Για το αν θες να βάλεις νέα προγράμματα και να τρέχουν από το menu, θα πρέπει να αλλάξεις τις διαδρομές από τα scripts (θέλει λίγο ενασχόληση, ενδιαφέρον και μελέτη από προηγούμενα topics), αλλά ο πιο απλός τρόπος είναι να φορτώσεις το πρόγραμμα στην κάρτα σου, να μπεις στο περιβάλλον windows στο μηχανάκι σου, και μέσα στο φάκελο του προγράμματος να τρέξεις το αντίστοιχο .exe

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Το πιασα! ;)

 

 

Ευχαριστω bpanos!

Να είσαι καλά zombietone!

Και φυσικά μετά από κάθε εναλλαγή θέλει και soft reset...

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δοκιμασα και παιζει μια χαρα. Μονο κανα-δυο αποριες.

 

Σε καποιες εφαρμογες (πχ calculator, ξυπνητηρι ισως και αλλες) βλεπω μονο τη μιση οθονη. Δηλαδη το μισο calculator χωρις να μπορω να του κανω scroll ή κατι αλλο. Φαινεται σαν να ειναι πολυ μεγαλο για την οθονη. Παιζει να ειναι καποια ρυθμιση στο display? Δεν ξερω αν καταλαβατε τι εννοω. Σε λιγο θα βγαλω φωτο και θα σας δειξω...

 

EDIT:

Να και οι φωτογραφιες...

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω δεν περιμενα να το κλεισω. πιο πολυ επαιζα εκεινη την ωρα για να μαθω το e-bay. ειναι πρωτη φορα που κανω αγορα και δεν ξερω και εγγλεζικα.

για πρωτη συσκευη gps καλο θα μου πεσει πιστευω. επισης ο πωλητης πουλαει και αυτο: http://cgi.ebay.com/Nuevo-4-3-GPS-Euro-map-bluetooth-FM-Free-Gift-E5330i-ES_W0QQitemZ300263406388QQihZ020QQcategoryZ16610QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262

επειδη θελω πιο πολυ ενα με 4,3 οθονη. καλο ειναι??? να τον ρωτησω την διαφορα να μου το στειλει αντι το αλλο??? ή δεν γινεται κατι τετοιο?

 

παιδια μαλλον εχει γινει μια μλκια ομως. οπως σας ειπα δεν ξερω εγγλεζικα. καθομουν σε καποια φαση με ενα φιλο που ξερει εγγλεζικα αλλα δεν εχει ιδεα απο e-bay. και προσπαθουσαμε να κανουμε παραγγελια αλλα δεν τα καταφερναμε (οπως νομιζαμε). μαλλον ομως εχουμε παραγγειλει και κατι αλλο. σας παραθετω καποια mail που ελαβα.

 

Thank you for your purchase. Details are provided below and your total amount due is £72.63. Thanks for your purchase! As our special selling promotion this month,You got the lowest price on eBay. I think the Shipping Insurance is VERY NECESSARY and SAFT for this CUTE large LCD screen GPS shipping OVERSEA so faraway to you! And if you buy the insurance we will send you an extra Big Free Gift Package including a Free 2GB MAP SD Card and a map DVD? So you can start the GPS immediately and easily. Thanks! 2

 

Congratulations! You committed to buy the following item:Check out and pay with PayPal to get your item as soon as possible.

 

 

c4.5"GPS Car Sat Navigation FM Game MP34 Video Gift US5

Sale price: $39.93

Quantity: 1

Subtotal: US $39.93

Estimated delivery: Varies

Shipping & Handling: Expedited Flat Rate Shipping Service: US $89.90 for first item, US $86.90 for each additional item.

Expedited Int'l Flat Rate Shipping: US $89.90 for first item, US $86.90 for each additional item.

 

 

Insurance: $7.36 (optional)

Sales tax: (none)

 

Congratulations! You committed to buy the following item:Check out and pay with PayPal to get your item as soon as possible.

 

 

a4.5"GPS Car Sat Navigation FM Game MP34 Video Gift UK5

Sale price: GBP 44.90

Quantity: 1

Subtotal: GBP 44.90

Estimated delivery: Varies

Shipping & Handling: Seller's Standard Rate: GBP 27.73 for first item, GBP 25.50 for each additional item.

Sellers Standard International Rate: GBP 27.73 for first item, GBP 25.50 for each additional item.

Sellers Standard International Rate: GBP 27.73 for first item, GBP 25.50 for each additional item.

Sellers Standard International Rate: GBP 27.73 for first item, GBP 25.50 for each additional item.

 

 

Insurance (per item): GBP 3.76 (optional)

 

 

 

εχω παραγγειλει και αυτο τελικα??? τωρα τι γινεται???

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δοκιμασα και παιζει μια χαρα.

 

Εγω το δοκιμασα, αλλα δυστυχως δεν μου παιζει μια χαρα.

 

Αλλαξα τα strings στα .mscr αρχεια που αντιστοιχουν σε καθε μια απο τις εφαρμογες που εριξα μεσα στη καρτα, εκανα reset απο το κουμπι με το λουκετο αλλα οταν προσπαθω να τρεξω καποια απο αυτες μεσα απο το μενου παιρνω το μυνημα λαθους που λεει: "There is no application associated with "miomap8Launcher" (π.χ) . Run the application first, then open this file from within the application"

 

To μηνυμα αυτο το παιρνω και απο αλλες εφαρμογες, προεγκατεστημενες στο μενου του xroupista οπως για παραδειγμα το κουμπι για το standby (powerprompt), το εικονιδιο για αλλαφη του χρωματος φοντου ή την επιλογη mass storage/activesync μεσα απο το μενου "Θυρα usb".

 

Επισης το χρωμα του background συνηθιζει να αλλαζει μονο του....

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δοκιμασα, αλλα δυστυχως δεν μου παιζει μια χαρα.

 

Αλλαξα τα strings στα .mscr αρχεια που αντιστοιχουν σε καθε μια απο τις εφαρμογες που εριξα μεσα στη καρτα, εκανα reset απο το κουμπι με το λουκετο αλλα οταν προσπαθω να τρεξω καποια απο αυτες μεσα απο το μενου παιρνω το μυνημα λαθους που λεει: "There is no application associated with "miomap8Launcher" (π.χ) . Run the application first, then open this file from within the application"

 

To μηνυμα αυτο το παιρνω και απο αλλες εφαρμογες, προεγκατεστημενες στο μενου του xroupista οπως για παραδειγμα το κουμπι για το standby (powerprompt), το εικονιδιο για αλλαφη του χρωματος φοντου ή την επιλογη mass storage/activesync μεσα απο το μενου "Θυρα usb".

 

Επισης το χρωμα του background συνηθιζει να αλλαζει μονο του....

 

Οταν ειπα οτι παιζει μια χαρα, ειχα δοκιμασει καποιες απο τις εφαρμογες. Οχι ολες.

 

Σημερα δοκιμασα να αλλαξω και εγω τα mscr και...

"There is no application associated with... . Run the application first, then open this file from within the application"

 

Τα ιδια προβληματα με το standby και το usb τα εχω και εγω. Και το background αλλαζει απο κοκκινο σε μπλε μονο του.

 

Αρα συμφωνω σε ολα με τον zombietone.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω δεν περιμενα να το κλεισω. πιο πολυ επαιζα εκεινη την ωρα για να μαθω το e-bay. ειναι πρωτη φορα που κανω αγορα και δεν ξερω και εγγλεζικα.

για πρωτη συσκευη gps καλο θα μου πεσει πιστευω. επισης ο πωλητης πουλαει και αυτο: http://cgi.ebay.com/Nuevo-4-3-GPS-Euro-map-bluetooth-FM-Free-Gift-E5330i-ES_W0QQitemZ300263406388QQihZ020QQcategoryZ16610QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262

επειδη θελω πιο πολυ ενα με 4,3 οθονη. καλο ειναι??? να τον ρωτησω την διαφορα να μου το στειλει αντι το αλλο??? ή δεν γινεται κατι τετοιο?

 

παιδια μαλλον εχει γινει μια μλκια ομως. οπως σας ειπα δεν ξερω εγγλεζικα. καθομουν σε καποια φαση με ενα φιλο που ξερει εγγλεζικα αλλα δεν εχει ιδεα απο e-bay. και προσπαθουσαμε να κανουμε παραγγελια αλλα δεν τα καταφερναμε (οπως νομιζαμε). μαλλον ομως εχουμε παραγγειλει και κατι αλλο. σας παραθετω καποια mail που ελαβα.

 

Thank you for your purchase. Details are provided below and your total amount due is £72.63. Thanks for your purchase! As our special selling promotion this month,You got the lowest price on eBay. I think the Shipping Insurance is VERY NECESSARY and SAFT for this CUTE large LCD screen GPS shipping OVERSEA so faraway to you! And if you buy the insurance we will send you an extra Big Free Gift Package including a Free 2GB MAP SD Card and a map DVD? So you can start the GPS immediately and easily. Thanks! 2

 

Congratulations! You committed to buy the following item:Check out and pay with PayPal to get your item as soon as possible.

 

 

c4.5"GPS Car Sat Navigation FM Game MP34 Video Gift US5

Sale price: $39.93

Quantity: 1

Subtotal: US $39.93

Estimated delivery: Varies

Shipping & Handling: Expedited Flat Rate Shipping Service: US $89.90 for first item, US $86.90 for each additional item.

Expedited Int'l Flat Rate Shipping: US $89.90 for first item, US $86.90 for each additional item.

 

 

Insurance: $7.36 (optional)

Sales tax: (none)

 

Congratulations! You committed to buy the following item:Check out and pay with PayPal to get your item as soon as possible.

 

 

a4.5"GPS Car Sat Navigation FM Game MP34 Video Gift UK5

Sale price: GBP 44.90

Quantity: 1

Subtotal: GBP 44.90

Estimated delivery: Varies

Shipping & Handling: Seller's Standard Rate: GBP 27.73 for first item, GBP 25.50 for each additional item.

Sellers Standard International Rate: GBP 27.73 for first item, GBP 25.50 for each additional item.

Sellers Standard International Rate: GBP 27.73 for first item, GBP 25.50 for each additional item.

Sellers Standard International Rate: GBP 27.73 for first item, GBP 25.50 for each additional item.

 

 

Insurance (per item): GBP 3.76 (optional)

 

 

 

εχω παραγγειλει και αυτο τελικα??? τωρα τι γινεται???

 

Απο οτι καταλαβα εχεις παραγγειλει και τα δυο. Πηγαινε στην επιλογη "MY eBAY" επανω δεξια, και μετα στο "Won" αριστερα κατω απο το "Summary". Αν δεις και τα δυο gps παει να πει πως τα παρηγγειλες και τα δυο, και περιμενουν πληρωμη.

 

Απο εδω και περα δεν ξερω τι γινεται και αν μπορεις να ακυρωσεις καποιο απο τα δυο. Ειναι απο τον ιδιο πωλητη? Αν ναι, ισως με καποια emails μπορεις να ακυρωσεις το ενα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο xroupista τα έχει παίξει με τις βελτιώσεις, και σήμερα είναι και μέρα Κυριακή (ξεκούρασης και χαράς) θα σε βοηθήσω λιγάκι …..

Δεν χρειάζεται να κάνεις back up αρχεία από το μηχανάκι και μη προσπαθήσεις καν να σβήσεις αρχεία από αυτό! Όλα τρέχουν από την κάρτα (αν θες πάρε μία καινούργια και κράτα την μαμά). Το μηχανάκι δεν μεταβάλλεται με το Menu απλά τρέχει ένα πρόγραμμα και φορτώνει νέο Menu μέσω των Win. Αν βγάλεις την κάρτα με τα αρχεία που ανέβασε ο Xroupιsta και μετά βάλεις την «μαμά» του θα τρέχει όπως το αγόρασες….

 

Όσο για τα προγράμματα, δυστυχώς δεν έχει τίποτα μέσα, αφού κάτι τέτοιο είναι απαγορευμένο (και μάλιστα πολλά από αυτά είναι απλά εικονίδια για προγράμματα που θα κυκλοφορήσουν).

 

Για το αν θες να βάλεις νέα προγράμματα και να τρέχουν από το menu, θα πρέπει να αλλάξεις τις διαδρομές από τα scripts (θέλει λίγο ενασχόληση, ενδιαφέρον και μελέτη από προηγούμενα topics), αλλά ο πιο απλός τρόπος είναι να φορτώσεις το πρόγραμμα στην κάρτα σου, να μπεις στο περιβάλλον windows στο μηχανάκι σου, και μέσα στο φάκελο του προγράμματος να τρέξεις το αντίστοιχο .exe

 

σωστός ο Παναγιωτης !!!!

προγράμματα πλοήγησης παιδιά δεν έχει !!!και ο λόγος είναι ότι (εκτός του οτι δεν επιτρέπονται από τα δικά μας forum ) δεν είναι και σωστό να ξεπουλάς τον κόπο κάποιων ανθρώπων που πασχίζουν να κάνουν καλή χαρτογράφηση στην ελλαδα.

Εβαλα πολλά εικονίδια στα προγράμματα προληπτικά χωρίς αυτό να πει πως τα έχω κιόλας !!!

αν κάποτε τα αποκτήσετε το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να δώσετε την διαδρομή όπως ανέφερα και σε προηγούμενο μήνυμα μου.

 

για τον φιλο που ρωτάει για το clock alarm ειναι για 4,3 οθονη αλλά κάλλιστα μπορείς να βάλεις ξυπνητήρι.

για την αριθμομηχανή μόλις βρω μια για 3.5 θα σας την δώσω.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το δοκιμασα, αλλα δυστυχως δεν μου παιζει μια χαρα.

 

Αλλαξα τα strings στα .mscr αρχεια που αντιστοιχουν σε καθε μια απο τις εφαρμογες που εριξα μεσα στη καρτα, εκανα reset απο το κουμπι με το λουκετο αλλα οταν προσπαθω να τρεξω καποια απο αυτες μεσα απο το μενου παιρνω το μυνημα λαθους που λεει: "There is no application associated with "miomap8Launcher" (π.χ) . Run the application first, then open this file from within the application"

 

To μηνυμα αυτο το παιρνω και απο αλλες εφαρμογες, προεγκατεστημενες στο μενου του xroupista οπως για παραδειγμα το κουμπι για το standby (powerprompt), το εικονιδιο για αλλαφη του χρωματος φοντου ή την επιλογη mass storage/activesync μεσα απο το μενου "Θυρα usb".

 

Επισης το χρωμα του background συνηθιζει να αλλαζει μονο του....

 

πια αρχεία mscr προσπάθησες να αλλάξεις??

θα πειράζετε μονάχα οσα είναι για πλοήγηση

Μην κάνετε αλλαγές σε αλλα mscr γιατί τα είχα μοντάρει μια χαρά

 

περίμενε...πάρε αυτά τα αρχεία και πηγενε και βαλτα στο φάκελο script kαι αντικατέστησε τα ήδη υπάρχοντα.

http://rapidshare.com/files/151159835/mscr.rar

 

για το πρόβλημα που αλλάξει χρώμα στο background κατέβασε αυτό

http://rapidshare.com/files/151159886/page.rar

και βάλτο μέσα στο φάκελό MioAutoRun-->Skin-->Pages-->Pages

και αντικατέστησε το ήδη υπάρχων αρχείο.

 

καλα κάνετε και οπου βλεπετε ανωμαλία να μου το λετε...

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

πρεπει τελικα να εχω παραγγειλει αλλα δυο απο αλλο πωλητη τα οποια δεν τα χτυπησα σε δημοπρασια. ηταν bye it now. δοκιμαζαμε αν μπορουμε να τα αγορασουμε και δεν μας τα καταχωρουσε το e-bay. μετα ειδα στα mail μου οτι κατι παιζεται και καταλαβα οτι εχει γινει μλκια. τωρα τι γινεται? θα μου χρεωσει το e-bay υποχρεωτικα και τα αλλα δυο ???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...