Jump to content

Διαγραφή αγνώστου αρχείου!


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δημιουργηθεί ένα άγνωστο αρχείο στον φάκελο Incomplete απο το limewire το οποίο δεν μπορώ να το διαγράψω. Τον συγκεκριμένο φάκελο πάντα τον άδειαζα. Όταν κάνω δεξί κλικ στο αρχείο οι επιλογές που μου εμφανίζει είναι περιορισμένες όπως "play in winamp" και κάτι άλλα σχετικά. Δεν έχει ούτε ιδιότητες. Δοκίμασα να το διαγράψω με safe mode αλλά δεν γινόταν. Δοκίμασα και επαναφορά συστήματος αλλά και πάλι τίποτα!

Όποιος/α έχει να προτείνει κάποια λύση ας την πει! :)

Link to comment
Share on other sites

1.Δοκίμασε να κατεβάσεις το Unlocker μια εφαρμογή που βρίσκει όταν κάποιο πρόγραμμα σου απαγορεύει να σβήσεις ένα αρχείο επειδή το χρησιμοποιεί και το σταματάει.

 

2.To nero το έχεις φαντάζομαι...ανοιξε το Nero και απο τον explorer που έχει δεξιά το Nero διέγραψε το αρχειό που θέλεις.

 

Φαντάζομαι πριν κάνεις όλα αυτά είχες κλειστό το Limewire ε...

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Το limewire το είχα κλειστό! Τα δοκίμασα όλα αλλά τίποτα. Με το Unlocker όταν έκανα δεξί κλικ πάνω στο αρχείο δεν εμφανιζόταν η συγκεκριμένη επιλογή.. ενώ σε άλλα αρχεία εμφανιζόταν. Βασικά όταν πατούσα delete δεν μου εμφάνιζε κανένα μήνυμα ούτε έκανε κάτι.

Τελικά όμως κατάφερα να το σβήσω με πολύ πιο απλό τρόπο! :blink: Πάτησα διαγραφή τον φάκελο Incomplete και σβήστηκε!! :cool:

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

αφού δοκίμασες και με safe mode και δεν έπιασε, να προτείνω κάτι πιο extreme?

Βάζεις τον σκληρό σε κάποιο άλλο (στημένο) PC όπου και θα τα βλέπει όλα ως απλά data. και τότε το σβήνεις!

Link to comment
Share on other sites

Το sift+delete δεν το ανέφερα γιατί αν δεν κάνω λάθος η μόνη διαφορά που έχει απο το σκέτο delete είναι οτι το σβήνει τελείως και δεν χρειάζεται να καθαρίσεις τον κάδο. :O

 

l3ft3r1s θα προτιμούσα να κάνω format :lol: λιγότερη ώρα και κόπο θα μου έπαιρνε ;)

αλλά τελικά η λύση ήταν πιο απλή όπως έγραψα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το sift+delete δεν το ανέφερα γιατί αν δεν κάνω λάθος η μόνη διαφορά που έχει απο το σκέτο delete είναι οτι το σβήνει τελείως και δεν χρειάζεται να καθαρίσεις τον κάδο. :O

 

l3ft3r1s θα προτιμούσα να κάνω format :lol: λιγότερη ώρα και κόπο θα μου έπαιρνε ;)

αλλά τελικά η λύση ήταν πιο απλή όπως έγραψα παραπάνω.

sorry δεν το είδα!

απλά έσβησες το folder ε? α ρε windows!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...