Jump to content

Πρόβλημα με το Nero 6.6.0.16


Aachen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω το nero 6.6.0.16,θέλω να γράψω πολλές ταινίες σε ένα dvd,το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ βάζω τις ταινίες για να τις γράψω στην ταχύτητα εγγραφής δεν μου βγάζει να επιλέξω την μέγιστη αλλά μπορώ να χρησιμοποιήσω αναγκαστικά την ταχύτητα 2.4x(3.324 KB/sec).Όταν τέλος πατήσω burn μου βγάζει το ακόλουθο μήνυμα:

 

You are about to create a multisession write once DVD disc.Session no.2 and above will not be readable with some DVD-ROM drives and operating systems prior to Windows XP.

How do you want to continue?

Burn Multisession Anyway

Burning Without Multisession

Cancel

 

Περιττό να σας πω ότι δοκίμασα να τικάρω την ρύθμιση no multisession και όταν πάτησα burn μόλις έφτασε στο 50% μου έβγαλε burn failed.Σημείωση ότι το dvd είναι χωρητικότητας 8,5 Gb.Τιλέτε να συμβαίνει παιδιά;Μου έχει καταστρέψει ένα κάρο dvd... :(

Link to comment
Share on other sites

αν σου καταστρέψει ακόμα ένα πειράζει ??? πάτησε του burn multisession anyway
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Τι μαρκα ειναι το drive σου και τι ειδους δισκακια χρησιμοποιεις?Μπορει να μην ειναι συμβατα τα δισκακια με το drive σου.εχεις δοκιμασει διαφορετικες μαρκες?Δοκιμασε να βαλεις μια πιο νεα εκδοση Nero
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα έχω χρησιμοποιήσει και το burn multisession anyway και τίποτα.Έχω χρησιμοποιήσει και άλλες εκδόσεις και τα ίδια.Στέφανε το αντιγραφικό μου είναι pioneer DVD-RW DVR-111D.Τα dvd είναι 8,5 Gb Philips Double Layer DVD+R 8x SPEED.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με δισκάκια 2.4x (αν βρεις). Είχα παρόμοιο πρόβλημα με το LG μου και μόνο σε ένα 2.4x κατάφερα να γράψω.
Link to comment
Share on other sites

Ακουγεται λιγο χαζο αλλα κι εγω στην αρχη ειχα πεταξει DL δισκακια γιατι ειχα τσεκαρισμενο το verify οποτε αφου τελειωνε το καψιμο του πρωτου layer το drive μου ηθελε να κανει verify νομιζοντας οτι τελειωσε η εγγραφη.Με το ιδιο drive με την ιδια μαρκα δισκακια ξετικαρα το verify και ι εγγραφη τελειωσε μια χαρα.Παντως οσον αφορα το θεμα της ταχυτητας εγγραφης παιζει ρολο η συμβατοτητα αντιγραφικου -δισκου αν ειναι + ή - .Εχω γραψει Verbatim,TDK,TY με διαφορετικες ταχυτητες κι ας ειχαν ολα την ιδια ονομαστικη max ταχύτητα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά πήρα DVD-R maxell 4,7 Gb.Μάλλον τελικά από ότι κατάλαβα το dvd writer μου δεν πρέπει να δέχεται DVD+R..Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...