Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι π μου ειχε κανει παλιοτερα (ξαφνικα εκλεισε και ενω το κινητο δουλευε, η οθονη ηταν κλειστη, μονο φωτιζε ://)

μιας κ ειχα ορεξη για βλακεια το ανοιξα απο πισω, αλλα τι καταλαβα?! τιποτα αυτο ειναι το θεμα! :PP

το 3ανα εκλεισα κανονικα, και δν ξερω πως, αλλα το κινητο δουλευε μετα απο 2-3 μερες που το επιασα τυχαια! απο τοτε ειμαστε οκκ!

 

Παιδια 3ανα το ιδιοο :(

εχω την εντυπωση πως ειναι επειδη το περνω στο μπανιο και ακουω μουσικη... :p

Ισως απο τους υδρατμους κλπ κλπ...

3η μερα αλλα δεν βλεπω να φτιανει μονο του ξανα! (δεν ειναι καθε μερα κυριακηη εε!!!) :cry:

τι λετε να κανω εκτος του να το πεταξω στην θαλασσα, στον τοιχο κλπ? :shifty:

ριξτε καμια ιδεα παιδες....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιθανότατα είναι πρόβλημα υγρασίας (αν έχεις ακόμα εγγύηση δεν ισχύει). Άνοιξε το πάλι για να στεγνώσει και ας ελπίσουμε ότι θα είσαι και πάλι τυχερός!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω πως δεν ισχυει η εγγυηση, απο την στιγμη που το ανοιξα νομιζω...

τελος παντων!!! θα δοκιμασω ξανα και βλεπουμε

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω το εξής πρόβλημα αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση το κινητό μέσα από το site της sony/ericsson , κατέβασα το πρόγραμμα to pc suite για το συγκεκριμένο μοντέλο έκανα backup τα αρχεία , αλλά αυτό που παρατήρησα ήταν ότι δεν είχε επιλογή για τα sms και για αυτό τα έκανα αντιγραφή μεσώ του προγράμματος στης αρχειοθήκες όπως το ονομάζει. Τελικά η αναβάθμιση έγινε κανονικά έκανα restore από το backup τα αρχεία τα πέρασε σχεδόν όλα εκτός από τα sms τα οποία δεν υπάρχουν μέσα στο κινητό μόνο τα βλέπω μεσώ του προγράμματος στης αρχειοθήκες αλλά δεν μπορώ να τα κάνω αντιγραφή η να επαναφέρω στο κινητό. Υπάρχει κάποιος τρόπος επαναφοράς των sms στην συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας.Ανοιξα το κινητο μου και οταν πηγα να βαλω το ΡΙΝ στα 3 ψηφια που πληκτρολογησα εξαφανιστηκε το ΟΚ και μετα πατωντας το κεντρικο κουμπι μου εβγαλε μηνυμα που ελεγε"Λαθος καρτα sim".Eβγαλα sim και μπαταρια αρκετες φορες και γινοταν το ιδιο.Μετα απο καποιο σημειο κολλησε στο σημειο που βγαινει το σημα της SE και δεν γινεται ουτε να το κλεισεις.Μπορει καποιος να μου πει τι μπορει να φταιει και τι να κανω?Το κινητο ειναι Sony Ericsson w595 και το εχω περιπου 2,5 χρονια.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά με ένα repair θα στρώσει. Αν μπορέσεις να του ξανά περάσεις το λογισμικό μόνος κάντο, αλλιώς σε κάποιο Sony Ericsson Service Point
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κ απο μενα..δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα γιατι ειμαι καινουρια...απλα θελω να ρωτησω κατι. εχω ενα sonny ericsson w595...οταν το συνδεω στον υπολογιστη μου εμφανιζει την καρτα μνημης και το τηλεφωνο!!!οταν ομως παω να δω αυτα που εχουν μεσα δεν μου εμφανιζει τπτ...ξερει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω?????
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά Χρόνια Πολλά!

Η μπαταριά φαίνεται ότι τα έφτυσε, ξέρετε από που μπορώ να παραγγείλω φτηνά μπαταριά,δεν έχω πρόβλημα εάν δεν είναι γνήσια

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!!!

 

Ψαξε τον κωδικο της μπαταριας σου σε αυτο το site για αρχη. Και αν δεν βρεις κατι ικανοποιητικο τσεκαρε pds.gr , 9volto, aggeliopolis.gr, emarket.gr, ricardo.gr, ebay.uk

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά!

 

Ξέρει κανείς πώς θα μπορούσα να περάσω τις επαφές από τα Windows 7 ή από BlackBerry στο w595? Έχω βρει δεκάδες tips για το αντίθετο (τις επαφές του w595 στα Windows) αλλά πουθενά αυτό! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Extract σε μορφή word ή excel του τηλεφωνικού καταλόγου, πέρασμα αυτής στο MyPhoneExplorer και συγχρονισμό με το κινητό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πολύ γρήγορη απάντηση... Αλλά, πώς μπορώ να κάνω extract τον τηλεφωνικό κατάλογο σε excel? (δεν έχω το office)

 

Τελικά, δε χρειάστηκε να κάνω extract, απλώς επέλεξα Force windows contacts --> Phone, από το εργαλείο που πρότεινε ο zxr!

 

Thanks, zxr!

Edited by Nihil
Προσθήκη πληροφορίας!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά!

Είμαι καινούριος στο Forum και βασικά πρώτη φορά γράφομαι σε forum επειδή είναι επείγουσα η ανάγκη.:O

Λοιπόν διαθέτω το sony ericsson w595 και εδώ και κάτι εβδομάδες έχει χαλάσει η οθόνη του κινητού.Δεν έχει σπάσει και δεν είχε κάποιο ατύχημα ώστε να χαλάσει η οθόνη .

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος χάλασε ο φωτισμός της οθόνης και τρεμοσβήνει συνέχεια.Επίσης τα γράμματα τα δείχνει ανάποδα πχ το sim το γράφει mis.

Στην vodafone μου είπαν ότι χρειάζεται 120ευρώ για να φτιαχτεί οπότε να μαι εδώ...

Σας έχει τύχει? και αν ναι υπάρχει λύση (καλύτερη απο τα 120 της vodafone )??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο, έχει προσπαθήσει κανείς να χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο με κάρτα SIM 2in1 της Cosmote ή και άλλης εταιρείας; Εμένα χρειάζεται επανεκκίνηση για την αλλαγή... Διορθώνεται αυτό με κάτι; (έχω το τελευταίο update)...
Link to comment
Share on other sites

@communi

Μάλλον φταίει η οθόνη οπότε πας για αλλαγή. Μπορείς να το φτιάξεις σε κάποιο κατάστημα επισκευής κινητών πολύ φτηνότερα.

 

@Nihil

Νομίζω πως όχι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να βγάλουμε μόνοι μας το μενού της Vodafone από το τηλ και να βάλουμε το κανονικό μενού της Sony Ericsson όπως γίνεται στο Samsung Monte με κάποιους κωδικούς???

:worry::wacko::worry::wacko::worry::wacko:

"Don't tell people how to do things. Tell them what to do, and they will surprise you with their ingenuity."

General George S. Patton :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γειά σας. Έχω ένα πρόβλημα με το w595 κινητό μου. Πρίν κάτι μέρες διαγράφτηκαν αυτόματα όλα τα παιχνίδια και οι εφαρμογές του κινητού. Απο τότε ότι παιχνίδι και αν κατεβάζω στο κινητό μου, ή δεν θα το παίζει ή δεν θα κανει save την πρόοδο στ παιχνίδι με αποτελεσμα να το ξεκινάω απο την αρχή. Προσπάθησα να το κάνω update αλλά έχω το πιο πρόσφατο λογισμικο. Η επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν βοήθησαν.. Καμία βοήθεια; :(
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω ένα πρόβλημα με το w595 κινητό μου. Πρίν κάτι μέρες διαγράφτηκαν αυτόματα όλα τα παιχνίδια και οι εφαρμογές του κινητού. Απο τότε ότι παιχνίδι και αν κατεβάζω στο κινητό μου, ή δεν θα το παίζει ή δεν θα κανει save την πρόοδο στ παιχνίδι με αποτελεσμα να το ξεκινάω απο την αρχή. Προσπάθησα να το κάνω update αλλά έχω το πιο πρόσφατο λογισμικο. Η επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν βοήθησαν.. Καμία βοήθεια; :(

 

τα παιχνιδια τα ειχες στην καρτα μνημης??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι στην κάρτα τα είχα και ακόμα όσα κατεβάζω εκεί τα αποθηκεύει. Δοκίμασα να τα περάσω στη μνήμη κινητού αλλά το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα το Κ770i εφευγε η καρτα μνημης εκλεινα το κινητο την ξαναεβαζα και ηταν ολα οκα...μηπως φταινε τα παιχνιδια?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

κ την κάρτα εχω βγάλει αλλα τίποτα. Όσο για τα παιχνίδια δεν νομίζω να φταίνε γιατί μερικά τα είχα και πιο παλιά και έπαιζαν μια χαρά

 

Μήπως γνωρίζει κανείς άλλος τι μπορώ να κάνω; :(

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι,τόσο καιρό προσπαθώ να μεταφέρω βίντεο από τον υπολογιστή στο κινητό μου,έχω το πρόγραμμα total video converter και ενώ τα μετατρέπω σε 3gp όταν τα περνάω στο κινητό μου η φωνή του τραγουδιστή βγαίνει παραμορφωμένη.Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...