Jump to content

Vector XM99


kjj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδία, το ξέρει αυτό κανείς? Το βρήκα €99.

Αξίζει να το πάρω?

Δε ν είμαι σχετικός, αλλά αν είναι πατάτα και οι χάρτες ό,τι να ναι δεν το θέλω και καλύτερα να δώσω 50-60 ευρώ ακόμη να πάρω κάτι πιο ικανοποιητικό.

Θέλω τα φώτα σας..

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία, το ξέρει αυτό κανείς? Το βρήκα €99.

Αξίζει να το πάρω?

Δε ν είμαι σχετικός, αλλά αν είναι πατάτα και οι χάρτες ό,τι να ναι δεν το θέλω και καλύτερα να δώσω 50-60 ευρώ ακόμη να πάρω κάτι πιο ικανοποιητικό.

Θέλω τα φώτα σας..

 

Ευχαριστώ.

 

πατάτα δεν είναι.απλά λιγώτερο ενημερωμένοι απο τους χάρτηες της (n)gi για destinator και ίδιοι και καλλίτεροι απο αυτούς για το igo, garmin,tom-tom,navigon προς το παρόν τουλάχιστον. τώρα τί θα γίνει στο μέλλον βλέπουμε. για τα λεφτά του παίρνει πολλά(συσκευή και χάρτες). και γίνονται κα δωρεάν ενημερώσεις χαρτών κατά διαστήματα

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς ίδιο με το 300

για τα λεφτά του πολύ καλό και ας έχει 266 επεξεργαστή

το dest7 το τρέχει πάρα πολύ καλά.

ο φίλος papajo έχει δίκαιο ως προς τους χάρτες

στα mulyirama το ειδες??

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς ίδιο με το 300

για τα λεφτά του πολύ καλό και ας έχει 266 επεξεργαστή

το dest7 το τρέχει πάρα πολύ καλά.

ο φίλος papajo έχει δίκαιο ως προς τους χάρτες

στα mulyirama το ειδες??

 

και στα carrefour το έχουν 99 ευρώ και το 590 το προσφέρουν 119 ευρώ

Κοσμά πάρε ένα για ανταλακτικά:lol:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

τα έχουν ξεφτιλίσει όλα...

Σε λίγο καιρό θα τα βρίσκουμε στα περίπτερα δίπλα στις τσίχλες..:lol::lol:

Μάλλον το 590 δεν πούλησε και τόσο πολύ. και τους μείνανε κάποια κομμάτια που τα δίνουν τώρα όσο όσο .

Άλλα και πάλι είναι τρελή προσφορά γιαυτό το μηχανάκι.

εγώ το επόμενο που θα πάρω θα είναι από eBay.

http://cgi.ebay.com/New-4-3-GPS-US-Canada-MAP-FM-Calculator-Gift-E4210-01_W0QQitemZ270256171514QQihZ017QQcategoryZ73332QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/New-4-3-GPS-US-Canada-MAP-Bluetooth-w-Gift-E4330i-01_W0QQitemZ280247140853QQihZ018QQcategoryZ73332QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

τα έχουν ξεφτιλίσει όλα...

Σε λίγο καιρό θα τα βρίσκουμε στα περίπτερα δίπλα στις τσίχλες..:lol::lol:

Μάλλον το 590 δεν πούλησε και τόσο πολύ. και τους μείνανε κάποια κομμάτια που τα δίνουν τώρα όσο όσο .

Άλλα και πάλι είναι τρελή προσφορά γιαυτό το μηχανάκι.

εγώ το επόμενο που θα πάρω θα είναι από eBay.

http://cgi.ebay.com/New-4-3-GPS-US-Canada-MAP-FM-Calculator-Gift-E4210-01_W0QQitemZ270256171514QQihZ017QQcategoryZ73332QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/New-4-3-GPS-US-Canada-MAP-Bluetooth-w-Gift-E4330i-01_W0QQitemZ280247140853QQihZ018QQcategoryZ73332QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Συγνώμη ρε Κοσμά, αλλά γιατί να πάρεις μια κινέζικη συσκευή απο το ebay χωρίς να είναι το κάτι άλλο; Και αν σου παρουσιάσει οποιοδήποτε πρόβλημα; Τι κάνεις; Την ταχυδρομείς πίσω με δικά σου έξοδα; Θα στην αλλάξουν; Καλλίτερα απο ένα μαγαζί εδώ να μπορεί να την αλλάξεις ή να την επισκευάσουν. Έτσι και αλλοιώς όλες κινέζικες είναι. Το πρόγραμμα που τις συνοδεύει είναι το igo με όλα τα κουσούρια που προκαλεί στα ΡΝΑ και αυτές ΡΝΑ είναι. Και ΔΕΝ έχεις update, το τονίζουν.:blink:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε Κοσμά, αλλά γιατί να πάρεις μια κινέζικη συσκευή απο το ebay χωρίς να είναι το κάτι άλλο; Και αν σου παρουσιάσει οποιοδήποτε πρόβλημα; Τι κάνεις; Την ταχυδρομείς πίσω με δικά σου έξοδα; Θα στην αλλάξουν; Καλλίτερα απο ένα μαγαζί εδώ να μπορεί να την αλλάξεις ή να την επισκευάσουν. Έτσι και αλλοιώς όλες κινέζικες είναι. Το πρόγραμμα που τις συνοδεύει είναι το igo με όλα τα κουσούρια που προκαλεί στα ΡΝΑ και αυτές ΡΝΑ είναι. Και ΔΕΝ έχεις update, το τονίζουν.:blink:

 

Η τιμή που είδες είναι να το αγοράσεις κατευθείαν.

Τα περισσότερα πουλιούνται στα 100$ περίπου δηλαδή 64 ευρό και με τα μεταφορικά φτάνεις στα 80 ευρω.

Με 80 ευρώ έχεις ενα μηχανάκι με 400αρι επεξεργαστή με 4,3 οθόνη με ραδιόφωνο και πολλά ακόμα..Αντίστοιχο εδω κανει 292 ευρώ.

Οσο για το πρόγραμμα ...στα vector μπορεί να παρουσιάζει κάποια προβλήματα δεν συμβαίνει όμως αυτό με όλα τα μηχανάκια.

Το ιgo το τρέχω σε airis 920 συνέχεια. και αρκετές φορές στο 590 που προσπαθώ να το χαλάσω αλλά δεν χαλάει με τίποτα..:lol::lol:

Και λογικά όπως είναι φυσικό θα το κατσαβιδωσω για να περάσω ένα σωρό καλούδια.:rolleyes:

οσο για το service να σου πω την αλήθεια ...ούτε καν με ενδιαφέρει...

ούτως η άλλος μια φορά προσπάθησα να πάρω τηλ. στην εταιρία να ρωτήσω κατι και ήμουν στην αναμονή στο μισάωρο.Που και να είχα ανάγκη .

ΤοΥ ιντερνιακου φίλου μου του χάλασε το μηχανάκι έχει περάσει 2 βδομάδες και ακόμη να τον ενημερώσουν να δει τι γίνετε.

Περνει τηλ και δεν βγάζει γραμμή.

και είναι και από την Αθήνα.

Φαντάσου εγώ απο την Xρούπιστα ...(που στέλνεις γραμμα συστημένο στην Αθήνα και φτάνει σε μιάμιση βδομάδα.

ΤΕΡΜΑ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΠΕΤΑΜΑ ΑΦΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙς ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ.

(δεν είναι σίγουρο πάντως αν θα τα χτυπήσω το σκέφτομαι γιατί ήδη είμαι με 3 gps και γέμισα στο σπίτι όλο καλώδια αν ξεφορτωθώ κανένα τότε θα πάρω καινούργιο):p:p

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά.

Αυρίο μάλλον το παίρνω. (από PUBLIC)

 

όχι περίμενε ακόμα κανε μια έρευνα αγοράς

έχει και άλλα μηχανάκια σε προσφορά το 590 -->>120 ευρώ κλάση ανώτερο

το rye4306 με 179 ευρώ και χάρτες τις sygin drive .

το mls A3850 με 199 ευρώ αλλά με dest. και με χάρτες τις gi

δες εδω http://www.navimania.gr/showthread.php?t=8596

πάντως μην βιάζεσαι..ψάξε λίγο την αγορά. και αναλόγως τι ζητάς και τι σου προσφέρουν... διάλεξε;):cool:.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που είδες είναι να το αγοράσεις κατευθείαν.

Τα περισσότερα πουλιούνται στα 100$ περίπου δηλαδή 64 ευρό και με τα μεταφορικά φτάνεις στα 80 ευρω.

Με 80 ευρώ έχεις ενα μηχανάκι με 400αρι επεξεργαστή με 4,3 οθόνη με ραδιόφωνο και πολλά ακόμα..Αντίστοιχο εδω κανει 292 ευρώ.

Οσο για το πρόγραμμα ...στα vector μπορεί να παρουσιάζει κάποια προβλήματα δεν συμβαίνει όμως αυτό με όλα τα μηχανάκια.

Το ιgo το τρέχω σε airis 920 συνέχεια. και αρκετές φορές στο 590 που προσπαθώ να το χαλάσω αλλά δεν χαλάει με τίποτα..:lol::lol:

Και λογικά όπως είναι φυσικό θα το κατσαβιδωσω για να περάσω ένα σωρό καλούδια.:rolleyes:

οσο για το service να σου πω την αλήθεια ...ούτε καν με ενδιαφέρει...

ούτως η άλλος μια φορά προσπάθησα να πάρω τηλ. στην εταιρία να ρωτήσω κατι και ήμουν στην αναμονή στο μισάωρο.Που και να είχα ανάγκη .

ΤοΥ ιντερνιακου φίλου μου του χάλασε το μηχανάκι έχει περάσει 2 βδομάδες και ακόμη να τον ενημερώσουν να δει τι γίνετε.

Περνει τηλ και δεν βγάζει γραμμή.

και είναι και από την Αθήνα.

Φαντάσου εγώ απο την Xρούπιστα ...(που στέλνεις γραμμα συστημένο στην Αθήνα και φτάνει σε μιάμιση βδομάδα.

ΤΕΡΜΑ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΠΕΤΑΜΑ ΑΦΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙς ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ.

(δεν είναι σίγουρο πάντως αν θα τα χτυπήσω το σκέφτομαι γιατί ήδη είμαι με 3 gps και γέμισα στο σπίτι όλο καλώδια αν ξεφορτωθώ κανένα τότε θα πάρω καινούργιο):p:p

Εν μέρη έχεις δίκαιο, αλλά δες εδώ τι μπορεί να συμβεί: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=10007 όταν δεν έχεις που να απευθυνθείς σε περίπτωση χοντράδας. Δε λέω είναι δύσκολο να έρθεις απο Χρουπίστα Αθήνα για το μηχανάκι σου αλλά και το να πας Κινα είναι ακόμη δυσκολώτερο. Όσο για τον φίλο που μένει στην Αθήνα τι να πω! Όποτε πήγα στο σέρβις είδα και άλλους εκεί να εξυπηρετούνται, όποτε ήταν μικροπρόβλημα επιτόπου. Αν μιλάμε για μεγάλη ζημιά και εδώ θα καθυστερήσει αλλά και στην Κίνα θα πάρει κάτι μήνες με το στείλε-επισκευή πάρε ακόμη και στη περίπτωση που πέσεις σε έντιμους. Αλλά είσαι σίγουρος; Τώρα αν το ποσό είναι 80 ευρώ όπως λές εντάξει, δεν συζητιέται. Το πετάς και ησυχάζεις. Απλά έβλεπα πολύ μεγαλύτερες τιμές και σχολίασα.

Κρίμα ρε Κοσμά. Χαλκιδική εσύ Χαλκίδα εγώ παρά λίγο να συναντιώμασταν:lol:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει ενας φιλος αυτο το μηχανημα,μπορει να βαλει το dest6η7?

Κανονικα εχει το papago!Oποιος μπορει ας στειλει pm!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

για το dest εκανα λογαριασμο απο εδω

http://www.ngi.gr. το πληρωνεις και το κατεβαζεις. το περνας στην καρτα μνημη και εισαι ετοιμος.και θα εχεις αναβαθμιση στους χαρτες για μια ζωη.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να είναι ίδιο με το vector 300.Ο φίλος xroupista έχει κάνει εξαιρετική δουλειά.

Ξεκίνα με λίγο διάβασμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205030&page=6 και αν κολλήσεις κάπου εδώ είμαστε :cool:

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία και τα αρχεία είναι στην σελίδα που σου έδωσε ο φίλος bbbb παραπάνω.

Υπάρχει και βίντεο που θα δεις αναλυτικά τον τρόπο που θα το ξεκλειδώσεις .

Οσο για dest με τους χάρτες του θα το βρεις εδώ http://www.ngi.gr

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Μολις πηρα το εν λογω μηχανηματακι και θελω να κανω το εξης με τον πιο απλο τροπο: Να εγκαταστησω τον χαρτη της ιταλιας. Ειτε σε περιβαλλον papaGo eite Navigator. Ο λογος ειναι οτι το αγορασα για τους γονεις μου που θα πανε ιταλια road trip και θελουν ενα gps για να τους βοηθησει.

Οποιαδηποτε βοηθεια, ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Μολις πηρα το εν λογω μηχανηματακι και θελω να κανω το εξης με τον πιο απλο τροπο: Να εγκαταστησω τον χαρτη της ιταλιας. Ειτε σε περιβαλλον papaGo eite Navigator. Ο λογος ειναι οτι το αγορασα για τους γονεις μου που θα πανε ιταλια road trip και θελουν ενα gps για να τους βοηθησει.

Οποιαδηποτε βοηθεια, ευπροσδεκτη.

 

τι εννοείς Navigator???

το ξεκλείδωσες το μηχανάκι??

 

για χαρτες εξωτερικού για το papago θα βρεις εδώ

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=9

 

αν θες δες λίγο και το pm σου :cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

βγαλτο από το κουτί του

πήγαινε και διάβασε εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205030&page=6

 

επειδή τα χαρακτηριστικά του είναι ίδια με το 300 λογικά θα έχει το ίδιο ξεκλείδωμα.

υπάρχει και βίντεο για τυχών απορίες. :)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

οκ χρουπιστα ακου τι εκανα.βρηκα καλωδιο οκ. εκανα sync. πηγα στο myflashdisk,shell ekana copy sto desktop mou to apshell. allaxa kai evala to calibration exe. to ksana evala pali pisw sto myflashdisk/shell kanwntas replace to original. pataw 2 fores ploigisi alla kai pali ta idia. mou anoigei to papaGO. kateutheian. kati lathos? Kanw oti akrivws leei to video gia to 300.
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/117264985/enalaktiko_video.rar

kατεβασε αυτο το binteo και δες το .

μαλλον πριν απο το soft reset πρεπει να κανεις και ενα hard reset πανω απο το on off

δοκιμασε το τωρα και πες μου. εχω περιεργεια.:worry::lol:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...