Jump to content

i3216 Dual sim, TV, FM, Bluetooth


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

η τηλεόραση πιάνει πολύ καλά στην Αθήνα, ακόμα και με μαζεμένη κεραία βλέπεις καλά. Η κεραία είναι λίγο λεπτεπίλεπτη και θέλει προσοχή...

Μήπως βρήκες άν ανοίγει η μπροστινή κάμερα και πώς;Πάλι καλά που πιάνει καλά και με κλειστή κεραία μέσα στην Αθήνα γιατί έτσι και βλέπουμε tv στα κρυφά τα πρωινά και δεν θα μας μείνει στο χέρι η κεραια που είναι πάρα πολύ ευθραυστη.Πάντως βλέποντας και άλλα κινέζικα που κυκλοφορούν πιστεύω ότι το συγκεκριμένο είναι από τα πιο καλά και στιβαρά...Βέβαια,το καλύτερο είναι να το δεί κάποιος ώς παιχνιδάκι και όσο μας κρατήσει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως βρήκες άν ανοίγει η μπροστινή κάμερα και πώς;Πάλι καλά που πιάνει καλά και με κλειστή κεραία μέσα στην Αθήνα γιατί έτσι και βλέπουμε tv στα κρυφά τα πρωινά και δεν θα μας μείνει στο χέρι η κεραια που είναι πάρα πολύ ευθραυστη.Πάντως βλέποντας και άλλα κινέζικα που κυκλοφορούν πιστεύω ότι το συγκεκριμένο είναι από τα πιο καλά και στιβαρά...Βέβαια,το καλύτερο είναι να το δεί κάποιος ώς παιχνιδάκι και όσο μας κρατήσει

 

Χαχα. Τι έγινε ρε παιδιά; Άργησα να γράψω εντυπώσεις, αλλά βλέπω ότι τελικά το κινητάκι άρεσε σε πολλούς. Μόνο απο την δουλειά μου το ζητήσανε 5 άτομα! Όντως, πολύ τίμιο κινητό με εξαίρεση την μετάφραση των ελληνικών όπου πρέπει να έπεσε πολύ systran... (To ξυπνητήρι, από Alarm έγινε Συναγερμός! όταν ανοίγεις κάποιον άδειο φάκελο το Empty Content γίνεται Άδειασμα Περιεχομένου...). Η μπαταρία πολύ καλή. Δεν μου άρεσε πάρα πολύ το bluetooth αφού με το Sony-Ericsson PV703 κάνει διακοπές αν κουνάω το τηλέφωνο.

Η μπροστά κάμερα ανοίγει πατώντας το πλήκτρο TV.

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς ανοίγει πατώντας το πλήκτρο tv;Άν πατήσεις αυτό το πλήκτρο ανοιγει η tv.To καλύτερο στην μετάφραση είναι το organizer που το έχει μεταφράσει στα ελληνικά οργκανάιζερ.Εμένα συνεργάζεται άψογα με το bluetooth

 

 

edit: τελικά κατάλαβα πως ανοίγει η μπροστινή κάμερα,ανοίγεις την κάμερα πρώτα και μετά πατάς το πλήκτρο της tv και βλέπεις τα μούτρα σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά.

Είμαι κι εγώ ενας νέος κάτοχος.

Πραγματικά το κινητό είναι πάρα πολύ καλό παιδιά.

Η οθόνη του πολύ καλή , η εργονομία του γενικά πολύ καλή,η μπαταρία πολύ καλή (αυτονομία) σε σχέση με το μέγεθος της οθόνης.

Πολύ καλή επίσης η δυνατότητα 2 σιμ που είναι πολύ καλύτερη σε σχέση με τις dual sim στην αγορά.

Free tv χωρίς επιπλέον χρεώσεις και καταγραφή video & audio.

Καταπληκτικό ηχεία 3d ήχου, με πολύ δυνατό ήχο.

Radio, mp3 player.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την αγορά και απλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας παιδιά.

Φιλικά

plimper

Visit My Website!!!Full and Free - Everything you need.....

To follow the path: Look to the master,

Follow the master, Walk with the master,

See through the master, Become the master.

Plimper.

Link to comment
Share on other sites

Τα κανάλια τις TV τα αποθηκεύεις η κάθε φορά πρέπει να κανεις scan τις συχνότητες (οπως στις φοριτές τηλεοράσεις)? (δεν το έχω αγοράσει ακόμα το κιν αλλα ενδιαφέρομαι)

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Ελληινκά sms στέλνει η να δέχεται?Τις επαφές πρέπει να τις γράψεις σε μικρά Ελληνικά όπως και το v98?Τελικά πόσο έχει το κινητό και αν πλήρωσε κανείς τελωνείο.....
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και πάλι παιδιά.

Οσο για την ερωτηση σχετικά με τα κανάλια tο βάζεις να κάνει scan ολά τα κανάλια και τα κρατάει κανονικά στην μνήμη.Οπότε δεν χρειάζεται ρύθμιση συνέχεια.

Τώρα όσο για την τιμή οι τιμές απο οτι είδα παίζουν απο 130 - 180 Ευρώ.

Για τελωνείο δεν γνωρίζω γιατί δεν χρειάστηκε να πληρώσω τίποτα.

Θα κάτσω απόψε να σεττάρω τα mms και θα ενημερώσω εκ νέου.

Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την αγορά του και μάλλον θα ετοιμάσω παραγγελίες για αδερφούς και φίλους για χριστούγεννα.

Visit My Website!!!Full and Free - Everything you need.....

To follow the path: Look to the master,

Follow the master, Walk with the master,

See through the master, Become the master.

Plimper.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και πάλι παιδιά.

Μετά απο αρκετές δοκιμές σας παραθέτω τις ρυθμίσεις mms για cosmote για όποιους ενδιαφέρει.

Βάλτε την γλώσσα τηλεφώνου πρώτα στην αγγλική και ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα μου.

 

I3216 Cosmote Mms Settings

Απο το μενού πηγαίνουμε Messages,MMS,MMS Settings,Server Profile,Sim1,Profilex,Edit Profile

1 Rename Profile, cosmote mms

2 Homepage,

http://192.167.65.220:8002

3 Data Account , TWN GPRS ,GPRS,TWM GPRS

4 Connection Type, HTTP,

4b Proxy Address, 010.010.010.020

4c Proxy Port, 8080

5 Activate Profile cosmote mms

 

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την I3216 και μάλλον θα αγοράσω για την οικογένειά μου για δώρο χριστουγέννων.:cool:

Φιλικά

plimper

Visit My Website!!!Full and Free - Everything you need.....

To follow the path: Look to the master,

Follow the master, Walk with the master,

See through the master, Become the master.

Plimper.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν αγοραζεις απο ebay δεν στελνεις τον seller να ριξω μια ματια τιαλλο έχει??
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ουτε στα χερια κανενος θα σκασει ουτε τιποτε. Ολα φτιαχνονται στην Κινα, θελετε δεν θελετε απο εκει ειναι ολα! Το Iphone παρεπιμπτοντως δεν γνωριζετε οτι φτιαχνεται στην Κινα?

Γι αυτο χαλαρωστε και απολαυστε την τεχνολογια που μας προσφερουν. Ειναι πολυ μπροστα οι ανθρωποι και να λεμε και ευχαριστω που μας κανουν την χαρη να μας βαζουν και τη γλωσσα μας μεσα στα υπερκινητα τους!

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην υπερβάλλουμε.Ούτε πολύ μπροστά είναι ούτε τίποτα.Ότι τους δίνουν φασόν να φτιάξουν το φτιάχνουν με πάρα πολύ φθηνά εργατικά.Και μην ξεχνάμε ότι τα κινέζικα noname κινητά ουσιαστικά δεν έχουν καμιά εξέλιξη το τελευταίο εξάμηνο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην υπερβάλλουμε.Ούτε πολύ μπροστά είναι ούτε τίποτα.Ότι τους δίνουν φασόν να φτιάξουν το φτιάχνουν με πάρα πολύ φθηνά εργατικά.Και μην ξεχνάμε ότι τα κινέζικα noname κινητά ουσιαστικά δεν έχουν καμιά εξέλιξη το τελευταίο εξάμηνο

 

αστον άνθρωπο να προετοιμάσει τις... πωλήσεις του! Έχει πάρει σβάρνα όλα τα τόπικ κινέζικων για να εκθειάσει την προηγμένη τεχνολογία τους!

Εγώ πάλι, που τυχαίνει να έχω περάσει 4-5 στα χέρια μου (όπως φαντάζομαι και αρκετοί φίλοι που παίζουν στα τοπικ αρκετό καιρό) συμφωνώ μαζί σου και όχι με την άποψη του φίλου μας....

 

Υ.Γ. όχι οτι από το συγκεκριμένο τηλέφωνο είχα παράπονο, για την τιμή του ήταν μια χαρά, απλά όλα τα κινέζικα έχουν βασικές ελλείψεις...για τεχνολογικά εξελιγμένα, όπως γελοίες κάμερες, αναποτελεσματικό wap και web browser, έλλειψη java που βρίσκεις στα επώνυμα των 60 ευρώ πλέον...

Link to comment
Share on other sites

as ksekatharisoume kati gia ta kinezika. exoun kanei file mou almata ekselikseis to teleuteo 6mino. px. exoun balei kalitera plastika,exoun mikrotero megethos pleon(palia eixame me 3" tv kai dual sim eno tora 2.6), exoun poio filiko software 3d menu klp,kanoun eggrafi apo tv(xalia alla kanei), ta exoun leptinei arketa p.x t718+ 13.5mm me 1600x1200 camera pragmatiki(oxi 0.3mp). bebaia tha simfoniso oti akoma exoun megalo dromo mprosta tous, opos kai oi eponimes etaireies. den mporei ta nokia kai ericsson na exoun pano apo 1.0 m/kg sar kai to kineziko me tv dual sim 0.867 anoteri timi imarton. epeidi eipate gia fason poia eponimi etaireia exei dual sim kai analogiki tv mazi????? poia etaireia exei kinito kai progectora mazi???? mexri kai ta neas geneias kinezika me wifi gps kai wm6 einai super oute kolane oute tpt kai exoun kai xalia epeksergasti. ego ksekinisa apo hobby na asxoloume giati imoun eimai gadgetakias kai den sas to kribo bgazo xartziliki pleon apo ta kinezika. ta kinezika den einai omnia-xperia klp einai katotera alla exoun kai to 1/3 me 1/4 toulaxiston tis timis kai prosferoun kati pou den prosferoun ta alla,ayti einai oloi i istoria.
Link to comment
Share on other sites

ta kinezika den einai omnia-xperia klp einai katotera alla exoun kai to 1/3 me 1/4 toulaxiston tis timis kai prosferoun kati pou den prosferoun ta alla,ayti einai oloi i istoria.

 

όλα τα κινέζικα έχουν βασικές ελλείψεις...για τεχνολογικά εξελιγμένα, όπως γελοίες κάμερες, αναποτελεσματικό wap και web browser, έλλειψη java που βρίσκεις στα επώνυμα των 60 ευρώ πλέον...

 

Αυτά είναι οι αλήθειες για τα κινέζικα,όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα.Έχουν dual sim και αναλογική τηλεόραση σε χαμηλή τιμή και έχουν και ένα σωρό ελλείψεις όπως οι παραπάνω.Σε όποιον κάνουν τα παίρνει,αλλιώς μένει μακριά.Γνώμη μου είναι ότι κάποιος πρέπει να τα δεί ώς gadgetάκια για τον ελεύθερο χρόνο του και όχι ως κύριο κινητό του.Για μια εκδρομή το Σαββατοκύριακο,για τις διακοπές,για τον ελεύθερο χρόνο που έχει κάποιος στο κατάστημά του είναι μια χαρά αλλά για 24Χ7 συμβίωση είναι ελλειπέστατα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

αλλά για 24Χ7 συμβίωση είναι ελλειπέστατα
den katalabeno ti ennoeis ellipestata sorry. to kinito tilefono bgike gia na milas meso sim kartas na stelneis minimata kai oxi gia na akous radiofono blepeis tv exeis gps mpaineis sto internet paizeis games. kai orismena kinezika prosferoun dio kartes an auto to theoreis eleipestato kinito pao paso exoume alli apopsi gia tin ennoia kinito thlefono. kai ennoeite einai sevasti h apopsi sou gia auto kai kanoume koubenta:):):)
Link to comment
Share on other sites

den katalabeno ti ennoeis ellipestata sorry. to kinito tilefono bgike gia na milas meso sim kartas na stelneis minimata kai oxi gia na akous radiofono blepeis tv exeis gps mpaineis sto internet paizeis games. kai orismena kinezika prosferoun dio kartes an auto to theoreis eleipestato kinito pao paso exoume alli apopsi gia tin ennoia kinito thlefono. kai ennoeite einai sevasti h apopsi sou gia auto kai kanoume koubenta:):):)

Μα πλέον όλοι από τα κινητά μας ζητάμε πολλά περισσότερα από ένα τηλέφωνο και ένα μήνυμα.Άλλος θέλει την καλή φωτογραφία,άλλος τα παιχνίδια,άλλος το gps και το word και excel,άλλος να σερφάρει και άλλος για να ακούει μουσική ή να βλέπει ταινίες και άλλος για να στέλνει πολλά μηνύματα.Άν το θές λοιπόν είναι ελλειπέστατα για τις δικές μου ανάγκες,ίσως και αρκετών άλλων,σίγουρα βέβαια αρκετούς τους καλύπτουν και για πρώτο τηλέφωνο.Επιμένω όμως ότι άν κάποιος τα δεί ώς gadget είναι super και θα τον ικανοποιήσει για το κάθε ευρώ που έχει ξοδέψει γι αυτό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνουσα και εγω αν δεν ξεχνουσατε ενα βασικο χαρακτηριστικο. Την διπλη sim που οι προσωπικες μου αναγκες με οδηγουν στο να τα θεωρω κορυφαια τηλεφωνα (για μενα μιλωντας παντα και τις δικες μου αναγκες) και οχι gadget. Πολυ περισσοτερο που την διπλη sim την βρισκεις αν δεν κανω λαθος μονο σε ενα επωνυμο τηλεφωνο και επιπλεον δεν με ενδιαφερουν φωτο, βιντεο κλπ αλλα αντιθετα μου αρεσει να ακουω μουσικη απο τα ηχεια και οχι απο ακουστικα. Εχοντας αγορασει κατα καιρους πολυ ακριβα κινητα εχω πια καταληξει στα κινεζικα και εχω βρει αυτο που θελω
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδη ενδιαφερομαι να το αγορασω, οταν λετε πως περνει μεχρι 2 GB, το εχετε δοκιμασει???

Δηλαδη βαλατε πχ 4GB και δεν την αναγνωριζε???

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει κανεις, αν το κινητο εχει εγκατεστημενο το voice changer?

(αυτο που αλλαζει φωνες)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορεί να μου πει κάποιος αν υποστηρίζει βίντεο κλήση??

 

kanena tv dual sim den ipostirizei videoklisi akomi . min koroideueste epeidi exei mprostini kamera

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to i3216 Dual sim, TV, FM, Bluetooth

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...