Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφού δούλεψε σε έναν, πρέπει να δουλέψει σε όλους. Το garmin είναι λόγο περίεργο στην εγκατάστασή του. Αν προσέξετε καλά όλα τα βήματα, με την έκδοση 5.00.10, θα δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

Βασικό για να δούλεψει σωστά και αμέσως το Garmin είναι βέβαια η σωστή εγκατάσταση αλλά και η εύρεση του IMSI αριθμού(για την "γεννήτρια") που ενδεχομένως την πρώτη φορά δεν εμφανίζεται,κλέιστε το πρόγραμμα ή καντε και επανεκκίνηση για να εμφανιστεί σωστά μετά(αυτό συμβαίνει σε όλα τα 60άρια στην αρχική εκκίνηση του προγράμματος όταν προσπαθεί να βρει Bluetooth GPS κλπ.).

Εφόσον είναι πλέον εγκατεστημένο και δουλεύει σωστά και δεν βρίσκει το GPS δορυφόρους τρέξτε πριν το GPS+ πρόγραμμα ;),βοηθάει πολύ.(A-GPS βασικά είναι αλλά στα Samsung παίζει ρόλο απ΄ότι κατάλαβα)

Πάντως όταν εγκατέστησα το Garmin στο Innov8 που είχα αυτό δούλεψε άμεσα και χωρίς καμμία επιπλοκή,βέβαια έτρεξα και το GPS+ πριν και νομίζω έχει σημασία αυτό.

Link to comment
Share on other sites

H vodafone σημερα που πηγα δεν το εχει, ξερει κανεις τιποτα ?

 

κατι πειρε το αυτι μου οτι δεν θα το φερει η voda..

στον γερμανο εχει 649

κ στο πλαισιο 625

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

κατι πειρε το αυτι μου οτι δεν θα το φερει η voda..

στον γερμανο εχει 649

κ στο πλαισιο 625

 

Το τσέκαρα απενεργοποιημένο πριν λίγο!

Φοβερό κινητό!

Απιστευτα λεπτό και φοβερό design!

Και αν σκεφτεί κανείς ολα αυτα τα τεχνικά χαρακτηριστικά που έχει πραγματικά θα εκπλαγεί για το μικρό μέγεθος.

Πολυ καλη αίσθηση τα κουμπιά και το slide!

 

Το έχει δει κανείς ανοιχτό σε κανενα κατάστημα??

Να επεξεργαστούμε λίγο μενου κλπ.

 

Σίγουρα το επόμενό μου κινητό!

:)

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα απενεργοποιημένο πριν λίγο!

Φοβερό κινητό!

Απιστευτα λεπτό και φοβερό design!

Και αν σκεφτεί κανείς ολα αυτα τα τεχνικά χαρακτηριστικά που έχει πραγματικά θα εκπλαγεί για το μικρό μέγεθος.

Πολυ καλη αίσθηση τα κουμπιά και το slide!

 

Το έχει δει κανείς ανοιχτό σε κανενα κατάστημα??

Να επεξεργαστούμε λίγο μενου κλπ.

 

Σίγουρα το επόμενό μου κινητό!

:)

 

φιλε μου το εχω απο την τριτη αν θες να ρωτησεις οτιδιποτε εδω ειμαι

οταν το πειρα δεν το δοκιμασα καν live γιατι στο πλαισιο που πηγα δεν το ειχε για δοκιμη

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

parafron4 thnx!

φυσικά θέλω να το επεξεργαστώ απο μόνος... να το δώ με βάση τα κριτήρια μου κλπ.

Αλλα επι τη ευκαιρεία κατσε να σε βομβαρδίσω με ερωτήσεις.

 

Ταχύτητα μενού?

να μπει σε κάμερα/ βίνετο κλπ

Να ανοιξει μια "βαριά" φώτο.

Το έχεις "φωρτώσει" απο μνήμη γενικά??

Πες 2-3 πραγματα σχετικα με gps χαρτες, σήμα κλπ ισχυουν οι δυσλειτουργίες που αναφέρθηκαν σχετικά με garmin κλπ?

H μπαταρία πως σου φαινεται έως τωρα?

 

Καλορίζικο!

πολυ καλή επιλογή απο οτι έχω δει έως τωρα στην αγορά!

και καλη τιμή αν σκεφτείς οτι η Νοκια τα Ν95, Ν95-8, Ν96 στην αρχή τα φερνει στα 750 ευρω τα 625 του πλαισίου ειναι πολυ καλά.

 

Είχες μηπως πριν κανενα Ν95 κλπ να μας πεις ετσι μια συγκριση?

Link to comment
Share on other sites

parafron4 thnx!

φυσικά θέλω να το επεξεργαστώ απο μόνος... να το δώ με βάση τα κριτήρια μου κλπ.

Αλλα επι τη ευκαιρεία κατσε να σε βομβαρδίσω με ερωτήσεις.

 

Ταχύτητα μενού?

να μπει σε κάμερα/ βίνετο κλπ

Να ανοιξει μια "βαριά" φώτο.

Το έχεις "φωρτώσει" απο μνήμη γενικά??

Πες 2-3 πραγματα σχετικα με gps χαρτες, σήμα κλπ ισχυουν οι δυσλειτουργίες που αναφέρθηκαν σχετικά με garmin κλπ?

H μπαταρία πως σου φαινεται έως τωρα?

 

Καλορίζικο!

πολυ καλή επιλογή απο οτι έχω δει έως τωρα στην αγορά!

και καλη τιμή αν σκεφτείς οτι η Νοκια τα Ν95, Ν95-8, Ν96 στην αρχή τα φερνει στα 750 ευρω τα 625 του πλαισίου ειναι πολυ καλά.

 

Είχες μηπως πριν κανενα Ν95 κλπ να μας πεις ετσι μια συγκριση?

 

ειναι το πιο γρηγορο κινητο που ειχα μεχρι τωρα κ εχουν περασει πααααααρα πολλα απο τα χερια μου εστω κ για λιγο

κ δεν μου εχει κολησει ουτε μια φορα ειναι ταχυτατο σε ολλα του.

απο χαρτες εχω περασει το garmin 5.0.0.20 με τον καινουργιο χαρτη 3 σε 1 κ δεν συνεργαζεται αψογα χωρις την βοηθεια του a-gps

η μπαταρια πιστευω οτι ειναι το μονο μειον του..κραταει περιπου δυο μερες..

βεβαια εγω του αλαζω τα φωτα αλλα αλιως ειχα συνηθισει μεχρι τωρα :)

τωρα ομως ειδα σε ενα αλλο τοπικ εδω μεσα οτι παιζει να φταιει κ η καινουργια εκδοση του garmin για την τοσο μεγαλη καταναλωση της μπαταριας που ακομα

κ να ειναι κλσειστη η εφραμογη σινεχιζει να την ρουφαει...

θα το δοκιμασω κ χωρις αυτο να δω ποσο θα μου κρατησει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Assisted GPS, δηλαδή Υποβοηθούμενο GPS. Βοηθάει την συσκευή να βρει πιο εύκολα σήμα, και κάνει πραγματικά πολύ καλή δουλειά. Χρεώνει μόνο ~5ΚΒ όταν ανοίγεις την εφαρμογή (μόνο όταν την ανοίγεις) πλοήγησης και τίποτα περισσότερο (όση ώρα και αν την χρησιμοποιείς). Αν θέλεις το απενεργοποιείς. Άποψή μου, αν δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα χρέσωης (πχ καρτοκίνητο χωρίς υπόλοιπο κτλ), τότε άφησέ το ενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

parafron4 thnx again για την απάντησή σου!:cool:

 

Απο οτι κατάλαβα το κινητάκι αξίζει τα λεφτά του!

 

Προφανώς με μια άλλη εκδοση χάρτη λύνεις αρκετά απο τα προβληματα σου (αυτονομία, σημα gps).

 

Αναμένω να το δω και live σε καποιο μαγαζι και το τσιμπησα αμέσως!:)

 

Πες μου κατι τελευταιο... με το joystic τι παιζει? ισχυει οντως το scroll και πόσο αποτελεσματικο/χρησιμο το βρήκες??

Link to comment
Share on other sites

οχι αλλη εκδοση χαρτη...αλλη εκδοση της εφαρμογης ισως λυσει καποια προβληματα..

το scroll εγω το εχω επενεργοποιησει γιατι δεν με βολεψε καθολου :)

σιγουρα αξιζει τα λεφτα του κ με το παραπανω(προσωπικη μου γνωμη)

ειδικα οταν βλεπεις το ν96 να εχει 670€ κ να ειναι μια μουφα κ μιση :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

parafron4 thnx again για την απάντησή σου!:cool:

 

Απο οτι κατάλαβα το κινητάκι αξίζει τα λεφτά του!

 

Προφανώς με μια άλλη εκδοση χάρτη λύνεις αρκετά απο τα προβληματα σου (αυτονομία, σημα gps).

 

Αναμένω να το δω και live σε καποιο μαγαζι και το τσιμπησα αμέσως!:)

 

Πες μου κατι τελευταιο... με το joystic τι παιζει? ισχυει οντως το scroll και πόσο αποτελεσματικο/χρησιμο το βρήκες??

 

Live@ Saturn Συγγρού & Electro World Γλυφ (city plaza)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Aς ελπισω οτι ακουσες λαθος... :(

 

γιατι πρεπει να το φερει οποσδηποτε η voda??

εχεις επιδοτηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχει και εγγραφη απο το ραδιοφωνο με τελεια ποιοτητα το ανακαλυψα σημερα.υπαρχει να το επεξεργαστεις και στο πλαισιο του πειραια.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που κυκλοφορησε κανα νεο αν μπορουμε να του περασουμε Ελληνικα?Πραγματικα εχω χαλαστει τραγικα με τα greeklish:mad:
Link to comment
Share on other sites

σε χρηση ιντερνετ πως τα παει? βιντεακια απο το to youtube το κανονικο (οχι το mobile ) παιζει ?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ε για ποιον αλλο λογο.... :ninja:

Παρε την επιδοτηση απο το Πλαισιο που εχει φέρει ηδη την συσκευή και κάνει και αναβαθμίσεις vodafone και χωρίς να εχει και το κολο-live .:happy:

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω επιδοτηση μπορεις να παρεις μονο απο καταστηματα vodafone...

 

εχει δικιο o MAD....γιαυτο σε ρωτησα κ εγω γιατι νομιζα οτι θα το ηξερες :)

γινετε να παρεις την επιδοτηση κ απο το πλαισιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει βγει απο τη Samsung (για όποιον δεν το έχει δει) νέα έκδοση PC Studio (που έχει και την επιλογή αναβάθμισης του software της συσκευής, (αναφέρθηκε και παραπάνω), τρέχοντάς το τουλάχιστον σ' εμένα δεν μου βγάζει αναβάθμιση), USB driver και ένα Memory patch. Τα κατεβάζετε απο εδώ:

http://www.samsung.com/gr/support/download/supportDown.do?model_nm=GT-I8510/8&mType=SW&vType=L&disp_nm=GT-I8510/8

 

Επειδή είχα κάποια προβλήματα με τον συγχρονισμό και μου κόλλαγε, εγκατέστησα πρώτα το USB driver και μετά το PC Studio, γιατί όταν απο το CD έκανα πρώτα εγκατάσταση του δεύτερου, δεν μου εγκαθιστούσε το USB driver - έβρισκε εγκατεστημένη έκδοση ήδη, που μπορεί να βρισκόταν μέσα στο PC Studio -, αλλά δεν λειτουργούσε σωστά έτσι.

Με την εγκατάσταση του USB Driver πρώτα, μου δούλεψε κανονικά τελικά.

 

Επίσης, με το πρόβλημα που ανέφερα παραπάνω που δεν έβλεπε η συσκευή το Garmin που έχει σε κάρτα, τελικά λύθηκε κάνοντας νέα αναβάθμιση του Garmin απο την ιστοσελίδα του (παρ' όλο που την είχα ήδη κάνει), τότε εμφανίστηκε το sis αρχείο, το έτρεξα και έγινε η εγκατάσταση κανονικά. Τώρα θα το δοκιμάσω και θα γράψω αν τρέχει καλά.

Αυτά και προχωράμε..

 

Όλα καλά με τη συσκευή, το WiFi του καλό, Internet browsing με το οπτικό πλήκτρο πολύ καλό, email μια χαρά, το μόνο που βλέπω είναι η γρηγορη κατανάλωση της μπαταρίας...

Ελπίζω να καλυτερέψει αυτό στις προσεχείς φορτίσεις...

Δεν ξέρω αν παίζει κάτι με το Garmin και την κατανάλωση (έχει αναφερθεί κάπου), αν κάποιος που έχει τη συσκευή έχει ασχοληθεί ας γράψει κάτι να το δούμε..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...