Jump to content

Vodafone my account


france
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 182
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
μόλις πριν λίγο έκανα μια νέα ενεργοποίηση-εγγραφή.

 

από το site:

Το "Όνομα Χρήστη" πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον 6 εως το μέγιστο 30 αλφαριθμητικούς χαρακτήρες. Η χρήση αποκλειστικά αριθμών ή ελληνικών χαρακτήρων στο Όνομα Χρήστη δεν επιτρέπεται. Επιτρέπεται η χρήση των εξής ειδικών χαρακτήρων: ".", "-", "_".

 

εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα καλά.

απ ότι βλέπω έγιναν κάποιες αλλαγές διότι σε προηγούμενη εγγραφή που είχα κάνει είχα τον αριθμό του κινητού .

 

Όντως! Πάντως και εγώ που το κοίταξα λίγο.. δεν βρήκα να μπορώ να το αλλάξω.

 

Αν θυμάμαι καλά κατά τη δημιουργία του λογαριασμού μπορούσες να το κάνεις αυτό μόνο..

Τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να το αλλάξεις..

Δεν παίρνω και όρκο όμως..

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ρωτήσεις με mail το support τους..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω iphone 100 plus και παω μεσα απο το my account να κανω ανανεωση συμβολαιου και αγορα iphone 3gs. οταν επιλεγω το προγραμμα που θελω (iphone 100 lite) μου βγαζει το εξης μηνυμα:

 

  • Ο συνδρομητής δεν μπορεί να πάρει υπερεπιδοτούμενο πρόγραμμα

Τι κανω λαθος ρε παιδια??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σασ!μηπωσ μπορειτε να μου πειτε πωσ θα δω το λογαριασμο μου στη vodafone?εχω κανει μια εγγραφη στο my account το μαιο και μια τησ αδερφησ μου χτεσ.οταν βαζει η αδελφη μου τα στοιχεια τησ για να δει το λογαριαμο τησ,ενω την αναγνωριζει κανονικα,τησ βγαζει μηνυμα "δεν μπορειτε να δειτε την αναλυση,ζητειστε προσβαση απο το διαχειστη του λογαριασμου"!λιγη βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ!μηπωσ μπορειτε να μου πειτε πωσ θα δω το λογαριασμο μου στη vodafone?εχω κανει μια εγγραφη στο my account το μαιο και μια τησ αδερφησ μου χτεσ.οταν βαζει η αδελφη μου τα στοιχεια τησ για να δει το λογαριαμο τησ,ενω την αναγνωριζει κανονικα,τησ βγαζει μηνυμα "δεν μπορειτε να δειτε την αναλυση,ζητειστε προσβαση απο το διαχειστη του λογαριασμου"!λιγη βοηθεια?

 

Τα τηλέφωνα είναι και τα 2 στο ίδιο όνομα? Αν ναι τότε πρέπει να δώσει τα δικαιώματα ο ιδιοκτήτης της γραμμής..

Αν δεν είναι στο ίδιο όνομα τότε πρέπει να πάρεις το support / customer care για να σε βοηθήσουν..

Link to comment
Share on other sites

Παταω να κανω εγγραφη αλλα με βγαζει παλι στην αρχικη σελιδα...ξερει κανεις τι φταιει?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έχει συμβεί προσωπικά, το αντίστοιχο πρόβλημα, σε άλλη σελίδα του διαδυκτίου, πρέπει να πας στο site της vodafone, επάνω που λεει Επικοινωνία και να γράψεις το πρόβλημά σου. Μπορούν να απενεργοποιήσουν την δυνατότητα ( για το account σου ) να χρησιμοποιεί την επαναφορά κωδικού. Έτσι, κανεις δεν θα μπορεί να ζητά υπενθύμιση κωδικού ( ούτε εσύ ο ίδιος ).

 

Εμένα το password reset μου έχει σπάσει τα νεύρα πραγματικά... Είσαι σίγουρος πως είναι λειτουργία του site και όχι κάποια λάθος ρύθμιση;

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. για να καταλάβω, σου έρχονται μηνύματα με κωδικό πρόσβασης, χωρίς να το ζητήσεις εσύ, μέσω του site;
Link to comment
Share on other sites

Παταω να κανω εγγραφη αλλα με βγαζει παλι στην αρχικη σελιδα...ξερει κανεις τι φταιει?

 

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα... έκανα delete τα cookies και ξαναπροσπάθησα & έγινε η εγγραφή με επιτυχία.

 

Έχω iphone 100 plus και παω μεσα απο το my account να κανω ανανεωση συμβολαιου και αγορα iphone 3gs. οταν επιλεγω το προγραμμα που θελω (iphone 100 lite) μου βγαζει το εξης μηνυμα:

 

  • Ο συνδρομητής δεν μπορεί να πάρει υπερεπιδοτούμενο πρόγραμμα

Τι κανω λαθος ρε παιδια??

 

Το πρόγραμμα που θέλεις να επιλέξεις είναι μικρότερο από αυτό που βρίσκεσαι τώρα...

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα επειδή δεν έχεις συμπληρώσει ακόμη 12 μήνες (από την προηγουμενη ανανέωση) να μην μπορείς να αλλαξεις το πρόγραμμα....

Αυτό που σου προτείνω να κάνεις είναι να κάνεις την ανανεωση του συμβολαίου σου και όταν συμπληρώσεις δωδεκάμηνο κατέβασε το πρόγραμμα...

Αν δεν θυμάσαι πότε συμπληρώνεις χρόνο κάλεσε 13830. (Επειδή μπορεί να μπερδεύτηκες η επιδότηση βγαίνει στο δεκάμηνο...:))

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω σήμερα στο my account στο http://www.vodafone.gr αλλά μου λέει λάθος κωδικός.. Τόσες μέρες έμπαινα χωρίς κανένα πρόβλημα.. Πάτησα ότι έχω ξεχάσει τον κωδικό μου και μου έστειλαν με sms έναν καινούριο, αλλά πάλι δεν μπαίνει.. Τόσους μήνες το χρησιμοποιύσα χωρίς κανένα πρόβλημα.. Σε σας είναι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω σήμερα στο my account στο http://www.vodafone.gr αλλά μου λέει λάθος κωδικός.. Τόσες μέρες έμπαινα χωρίς κανένα πρόβλημα.. Πάτησα ότι έχω ξεχάσει τον κωδικό μου και μου έστειλαν με sms έναν καινούριο, αλλά πάλι δεν μπαίνει.. Τόσους μήνες το χρησιμοποιύσα χωρίς κανένα πρόβλημα.. Σε σας είναι οκ?

 

μόλις δοκίμασα και δε με αφήνει

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα τα ίδια...

Μίλησα με την εξ. πελατών και μου παν οτι έχει πρόβλημα η εφαρμογή του myaccount σήμερα και να δοκιμάσω ξανά αύριο...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

μόλις δοκίμασα και δε με αφήνει

Το ίδιο γίνεται και σ'εμένα.Πριν από 10-15 λεπτά μπήκα και όλα λειτουργούσαν κανονικά.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όντως :)

Γνωρίζουμε τι έπαθε;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ήδη 6 κινητά vodafone στο myaccount και όλα έχουν ως όνομα χρήστη τον αριθμό του καθενός, γιατί έτσι το ζητούσε η vodafone.

Τώρα που πήγα να γράψω στο myaccount και το καινούργιο μου Νέο Καρτοκινητό (από το Πρώτο Θέμα) δεν δέχτηκε ως όνομα χρήστη τον αριθμό του, και έβαλα ένα αλφαριθμητικό όνομα χρήστη.

Κάτι έχει αλλάξει λοιπόν...

Άλλο μπέρδεμα τώρα, θα πρέπει να θυμάμαι τι username θα δίνω σε κάθε αριθμό :p.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι οταν ειχα cu και ειχα γραφτει ειχα βαλει Όνομα Χρήστη χαρακτηρες...τωρα που εκανα συνδεση βαζω παλι το username τιποτα..βαζω τον αριθμο τιποτα..παω να εγγραφω εκ νεου και μου λεει οτι ο αριθμος υπαρχει..παταω "Εχω ξεχάσει τον κωδικό μου" βαζω το username και παλι δεν το βρισκει..ξερει κανεις τι γινεται?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα που γραφτηκα με καινουργιο νουμερο εβαλα αλλο username οχι το νουμερο μας οπως βαζαμε κανονικα.Και ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι οταν ειχα cu και ειχα γραφτει ειχα βαλει Όνομα Χρήστη χαρακτηρες...τωρα που εκανα συνδεση βαζω παλι το username τιποτα..βαζω τον αριθμο τιποτα..παω να εγγραφω εκ νεου και μου λεει οτι ο αριθμος υπαρχει..παταω "Εχω ξεχάσει τον κωδικό μου" βαζω το username και παλι δεν το βρισκει..ξερει κανεις τι γινεται?

 

επικοινωνησε με την εξυπηρετηση πελατων για να σου δωσουν αυτοι καποια λυση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο νομίζω είχε ξαναγίνει και σε κάποιο άλλο παιδί απο εδώ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη 6 κινητά vodafone στο myaccount και όλα έχουν ως όνομα χρήστη τον αριθμό του καθενός, γιατί έτσι το ζητούσε η vodafone.

 

Άλλο μπέρδεμα τώρα, θα πρέπει να θυμάμαι τι username θα δίνω σε κάθε αριθμό :p.

 

Συμβουλή μου: κάθε φορά που θα κάνεις μιά εγγραφή καρτοκινητού στο My Account, σαν όνομα χρήστη μπορείς να επιλέγεις τον αριθμό του κινητού ακολουθούμενο απο έναν χαρακτήρα, πάντα τον ίδιο.

Έτσι θα θυμάσαι το όνομα χρήστη,

πχ.694χχχχχχχb,

695xxxxxxxb κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανείς αν η Vodafone έχει διακόψει την συνεργασία της με την Alpha Bank για online πληρωμές λογαριασμών? Ενώ παλιότερα πλήρωνα κανονικά τον λογαριασμό μου από το Vodafone.gr μέσω χρεωστικής κάρτας (κάρτα ανάληψης δηλαδή) της Alpha Bank, πριν μερικούς μήνες κάτι έγινε και τα λεφτά που έστειλα μπλόκαραν και μου έβγαλε σφάλμα συναλλαγής. :blink: Είχα την υποψία ότι κάτι έγινε με την σύνδεση του inernet, κάποια αποσύνδεση, γι'αυτό δεν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή. Μετά μου είπαν πως δε μπορείς να πληρώσεις την Vodafone με κάρτα της Alpha Bank. :cry: Ισχύει κάτι τέτοιο? Κάποιος να το επιβεβαιώσει η να το διαψεύσει?? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...