Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ and64 σήμερα βρήκα χρόνο και μπήκα και είδα τα μηνύματα.:thanks::

 

Να ΄σαι καλά:)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα η Νικο εχετε βαλει to garmin με τον τροπο της ελενης.και πως;γιατι πεδευομαι μερες τωρα και δεν μπορω να κανω τιποτα μια βοηθεια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αντρεα η Νικο εχετε βαλει to garmin με τον τροπο της ελενης.και πως;γιατι πεδευομαι μερες τωρα και δεν μπορω να κανω τιποτα μια βοηθεια ευχαριστω

 

Εγω δεν εχω βάλει garmin, οπότε δεν μπορώ να σε διαφωτίσω....

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα η Νικο εχετε βαλει to garmin με τον τροπο της ελενης.και πως;γιατι πεδευομαι μερες τωρα και δεν μπορω να κανω τιποτα μια βοηθεια ευχαριστω

 

Το εχω βαλει Τακη. Βεβαια δεν τρελαθηκα (δεν νομιζω να τρελαθηκε και κανενας). Το καλο ειναι οτι υπαρχουν χαρτες για θαλασσα, αναβασης για βουνα και για μαρινες. Το καλυτερο στην υποθεση ειναι οτι μετα απο την εγκατασταση των αρχειων μπορεις στα iGO8 και Dest7 να βλεπεις δορυφορους και εντασεις.

Κατ' αρχη θα πρεπει να εχεις το προγραμμα πλοηγησης του Garmin ενα σπαστηρι χαρτες του (για πιο ευκολα κρακαρισμενους) και τα αρχεια που εδωσε η αγαπητη Ελενη.

Τωρα αφου βαλεις το προγραμμα στην καρτα το τρεχεις απο το αρχειο Que.exe που βρισκεται στο φακελο Garmin/Apps/WM. Πατας εργαλεια. Μετα ρυθμισεις. Μετα κατω βελακι. Μετα πληροφοριες. Εκει θα βρεις το ID.

Αφου το βρεις τρεχεις το keyg*n γραφεις το ID στη θεση unit ID προσεχοντας να ειναι σωστος. Πατας Generate. Αντιγραφεις τον 25ψηφιο κωδικο που σου δινει. Δημιουργεις ενα νεο αρχειο με το notepad. Το ανοιγεις και κανεις τον κωδικο επικολληση. Πατας αρχειο αποθηκευση. Μετονομαζεις το αρχειο σε SW.UNL (ΠΡΟΣΕΧΕ οχι SW.UNL.txt). Βαζεις το αρχειο στο φακελο Garmin. Τωρα πρεπει να εχει ξεκλειδωσει το GPS.

Βαλε το χαρτη στο φακελο Garmin.

Τωρα μπορεις να ακολουθησεις τις οδηγιες της Ελενης:

1:Αντιγράψτε από το zip φάκελο στης συγκεκριμένες θέσης τα αρχεία (My Flash Disk - Storage Card- Windows)

 

 

2: έναρξη VirtComMgr.exe μια φορά με το χέρι της και λαμβάνουμε τα ακόλουθα μέτρα:

α: η "πηγή""(Source") του παρέχει COM7 Ενεργοποιημένη.

β: "Εικονική θύρα COM""(Virtual Com Port)" για την COM1

γ: Πρώτα πατάμε Activate και μετά κάντε κλικ στο κουμπί ΟΚ (Αυτές οι ρυθμίσεις είναι αποθηκευμένες )

 

3: softreset

 

4: Τώρα τρέχουμε με διπλό κλικ"Garmin.nfrun".

(Συμβουλή: Μπορείτε να κάνετε μια σύνδεση επιφάνεια εργασίας ή αλλού να μην την ψάχνετε κάθε φορά )

 

 

Τώρα θα δείτε πολλά παράθυρα να ανοίγουν και να κλείνουν και στο τέλος θα τρέξει το Garmin.

 

Η "συναίνεση" για το Garmin θα ξεκινήσει αυτόματα (το κλικ θα πατηθεί αυτόματα ) (διαρκεί περίπου 2-3 δευτερόλεπτα)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Το παράθυρο "KGPSCE" δεν το σβήνουμε ούτε κάνουμε κλικ στο ΟΚ! πρέπει να τρέχει συνέχεια διαφορετικά θα τερμάτισε το πρόγραμμα και το Garmin δεν θα βρει δορυφόρος

 

Καλή επιτυχία

 

Οτι αλλο χρειαστεις καπου εδω ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

dade το link με τα αστερια δεν μπορει να το βρει αν θελεισ στειλτω κανονικα

(για το garmin ) ευχαριστω

Θα σου ανεβάσω τις πληροφορίες που ζητάς αύριο.

'Οσο αφορά το Garmin συμφωνώ με το φίλο μας Νικος_211. Αν θέλεις απλά για να το έχεις καλώς, γιατί οχάρτης του έχει αρκετές ελείψεις ακόμα και στην Αττική. Εκτός αν σου αρέσουν οι περιηγήσεις στα βουνά ή στις μαρίνες οπότε θα σου φανεί χρήσιμο

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για το αψογο σερβις .τους χαρτες και το προγραμμα τα εχω ξεκλειδωτα αλλα καπου κολαω λιγο μετα απο αυτα τα αρχεια της ελενης.θα ξαναπροσπαθησω και τα ξαναλεμε.για τα βουνα και τις μαρινες το θελω

νικο αυτα τα αρχεια (My Flash Disk - Storage Card- Windows) τα βαζω χυμα μεσα στην storage card η σε καποια συγκεκριμενη θεση;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για το αψογο σερβις .τους χαρτες και το προγραμμα τα εχω ξεκλειδωτα αλλα καπου κολαω λιγο μετα απο αυτα τα αρχεια της ελενης.θα ξαναπροσπαθησω και τα ξαναλεμε.για τα βουνα και τις μαρινες το θελω

νικο αυτα τα αρχεια (My Flash Disk - Storage Card- Windows) τα βαζω χυμα μεσα στην storage card η σε καποια συγκεκριμενη θεση;

 

Αυτά που περιέχονται στο My Flash Disk, τα βάζεις χύμα στη My Flash Disk , αυτά που περιέχονται στο Storage Card τα κάνεις αντιγραφή στη Storage Card και αυτά που περιέχονται στο Windows τα βάζεις μέσα χύμα στο φάκελο των Windows

Link to comment
Share on other sites

DADE ευχαριστω πολυ. αυτο ηταν το λαθοσ μου.γιατι εγω τα εβαζα ολα στην storage card . και κατι αλλο το My Flash Disk πωσ το βαζω στο My Flash Disk του 2100 max. dade το δικο σου μενου χρησιμοποιω

το βρικα copy paste απο το ιδιο το μηχανημα

Link to comment
Share on other sites

DADE ευχαριστω πολυ. αυτο ηταν το λαθοσ μου.γιατι εγω τα εβαζα ολα στην storage card . και κατι αλλο το My Flash Disk πωσ το βαζω στο My Flash Disk του 2100 max. dade το δικο σου μενου χρησιμοποιω

το βρικα copy paste απο το ιδιο το μηχανημα

 

Για να δεις τους φακελους "MyFlash Disk" και "Windows" πρεπει να εχεις μενου με file explorer. Για να γινει ορατος ο φακελος "Windows" πρεπει ακομη οταν ανοιξεις τον explorer να πατησεις view και στο Folder Options να ξετικαρεις την δευτερη επολογη

Link to comment
Share on other sites

niko ευχαριστω παντα αψογος στις οδηγιες. επισης και ο dade και κατι αλλο το KGPSCE" επειδη πιανη ολη την οθονη και δεν μπορω να το μικρινω ,δεν μπορω να παω σε αλλο προγραμμα αν δεν πατησω οκ που σημενη οτι κλινει. το μενου που χρησιμοποιο ειναι του dade (οχι το συμαζεμενο) και το KGPSCE το τρεχω απο storage card\GARMIN\KGpsCE\KGpsCE.exe παρακαλω μια βοηθεια εαν ειναι δυνατον
Link to comment
Share on other sites

niko ευχαριστω παντα αψογος στις οδηγιες. επισης και ο dade και κατι αλλο το KGPSCE" επειδη πιανη ολη την οθονη και δεν μπορω να το μικρινω ,δεν μπορω να παω σε αλλο προγραμμα αν δεν πατησω οκ που σημενη οτι κλινει. το μενου που χρησιμοποιο ειναι του dade (οχι το συμαζεμενο) και το KGPSCE το τρεχω απο storage card\GARMIN\KGpsCE\KGpsCE.exe παρακαλω μια βοηθεια εαν ειναι δυνατον

 

Για να φορτώσεις το garmin δεν τρέχεις το KGPSCE, αλλά το garmin.nfrun, το οποίο ανοίγει μόνο του το KGPSCE. Όταν τελειώσεις τότε πατάς το ΟΚ για να βγείς από το KGPSCE και να γυρίσεις στην αρχική οθόνη. Δυστυχώς δεν κλείνει μόνο του, από ότι έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μικροαλλαγες στα δυο συνημενα .mscr αρχεια (ελπιζω να μη πειραζει το φιλο dade).

Αν αντικατασταθουν τα αντιστοιχα που βρισκονται στο φακελο Scripts μ' αυτα τοτε το Garmin θα ανοιγει απο το εικονιδιο την συντομευση του στην επιφανεια εργασιας.

Οταν βγουμε ομως απο το Garmin το προγραμμα kGpsCe συνεχιζει να τρεχει στο backround. Αν θελουμε να το κλεισουμε για να μην μας τρωει μνημη οο πιο απλος τροπος ειναι να ανοιξουμε και να κλεισουμε τον ηχο. Τοτε φανερωνεται απο πισω το kGpsCe και το κλεινουμε.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη νομισα οτι τα ειχα ανεβασει συννημενα. Τωρα τα ανεβασα σε txt. Μετονομαστε το .txt σε .mscr

Υπαρχουν εδω και σε rapidshare ετοιμα

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μικροαλλαγες στα δυο συνημενα .mscr αρχεια (ελπιζω να μη πειραζει το φιλο dade).

Όχι φίλε μου δεν με πειράζει. Άλλωστε σκοπός του φόρουμ είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλο. Για τους φίλους που δυσκολεύονται έχει ανέβει και το "συμαζεμένο" ξεκλείδωμα, όπου οι επεμβάσεις στα paths των προγραμμάτων πλοήγησης, μπορούν να γίνουν πολύ ευκολότερα

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή βελτίωση στο δεύτερο UNLOCK(προστέθηκε τοCorePlayer & explorer).Και για όσους θέλουν διαφορετική εμφάνιση. Στο

http://www.megaupload.com/?d=3QUYOZA0

[ATTACH]14727[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε ενα navigon 3300max περασα το IGO8 και ενω τρεχει κανονικα το προγραμμα δεν βρισκει gps με τιποτα.

 

Προσπαθησα χειροκινητα μεσω του αρχειου sys.txt να του ορισω καποιες ρυθμισεις και τιποτα...επισης ενα αλλο περιεργο ειναι οτι οταν βαζω να κανει αυτοματο εντοπισμο κολλαει στη θυρα 2 και δεν προχωραει στις υπολοιπες.

 

Καμμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε ενα navigon 3300max περασα το IGO8 και ενω τρεχει κανονικα το προγραμμα δεν βρισκει gps με τιποτα.

 

Προσπαθησα χειροκινητα μεσω του αρχειου sys.txt να του ορισω καποιες ρυθμισεις και τιποτα...επισης ενα αλλο περιεργο ειναι οτι οταν βαζω να κανει αυτοματο εντοπισμο κολλαει στη θυρα 2 και δεν προχωραει στις υπολοιπες.

 

Καμμια ιδεα;

 

Μέσα στο φάκελο SAVE θα ανοίξεις το system.ini και θα διορθώσεις τα

[gps]

port="7"

baud="57600" Το 7 και το 57600 είναι για το 2100 εσύ θα βάλεις τα αντίστοιχαγια το 3300.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το δοκιμασα και αυτο που λες φιλε μου και παλι χωρις επιτυχια...καπου διαβασα οτι με τα νεα μηχανακια της Navigon δεν δουλευουν καλα οι διαφορες εκδοσεις των αλλων συστηματων πλοηγησης.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το δοκιμασα και αυτο που λες φιλε μου και παλι χωρις επιτυχια...καπου διαβασα οτι με τα νεα μηχανακια της Navigon δεν δουλευουν καλα οι διαφορες εκδοσεις των αλλων συστηματων πλοηγησης.

 

Δκίμασε να σβήσεις τελείως το φάκελο save και μετά να κάνεις reset. Κάνε νέα εκκίνηση του IGO, πήγαινε στην αυτόματη αναζήτηση να δούμε αν θα βρεί δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να δωσεις την θυρα και την ταχυτητα μεταδοσης χειροκινητα και οχι αυτοματα μεσα απο τις ρυθμισεις του μενου;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξεκλειδωσα το 2100 αλλα τωρα στο μενου παταω destinator 7 το βρισκει αλλα μετα λεει ο χαρτης δεν βρεθηκε.

Ερωτηση:

1)που μπαινει ο χαρτης για dest 7

2)τι αντικατασταση θελουν τα forelinks στο userdata (εχω ενα φακελο greeceu που μπαινει αυτος?)

3)Αντιθετως το προγραμμα του Navigon δεν ξεκιναει καθολου στο αρχικο μενου- Τι κανω λαθος?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...