Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας Παιδιά ..

Έπεσε πολύ δουλειά και δεν μπορώ να είμαι τακτικά εδώ . τρέχω και δε φτάνω και πολύ εκδρομή έπεσε ρε παιδιά ….10ημερες… 8ημερες….:lol:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά and64 & nikos_211 & DPF & jogatore, και ζητώ συγγνώμη αν ξέχασα κάποιους, που βρίσκονται πάντα εδω και βοηθούν τα παιδιά .

 

Γειά σου Ελένη, καλά να είσαι και πάντα να έχεις δουλεια. Και όπως λέει και ο Νίκος να προσέχεις .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για σας Παιδιά ..

Έπεσε πολύ δουλειά και δεν μπορώ να είμαι τακτικά εδώ . τρέχω και δε φτάνω και πολύ εκδρομή έπεσε ρε παιδιά ….10ημερες… 8ημερες….:lol:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά and64 & nikos_211 & DPF & jogatore, και ζητώ συγγνώμη αν ξέχασα κάποιους, που βρίσκονται πάντα εδω και βοηθούν τα παιδιά .

 

Don't worry...εμείς είμαστε εδώ :lol::lol::lol:

 

Σε πάνε τουλάχιστον σε κανένα καλό μέρος με τις εκδρομές;;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Don't worry...εμείς είμαστε εδώ

 

Τι εδω εισαι; Αφου κανουμε αιτηση να σε βρουμε :lol::lol::lol:

Δεν πειραζει ομως. Κοιτα να περασεις τα μαθηματα και τα αλλα γινονται :)

Link to comment
Share on other sites

Τι εδω εισαι; Αφου κανουμε αιτηση να σε βρουμε :lol::lol::lol:

Δεν πειραζει ομως. Κοιτα να περασεις τα μαθηματα και τα αλλα γινονται :)

 

:lol:μπαίνω μεταμεσονύκτιες ώρες...:ninja:

 

Τα μαθήματα παλεύονται και προχωράμε:yahoo::grin:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

ελενη καλως ηρθες. Αντρεα αν εισαι φοιτητησ καλη επιτυχια και καλη δυναμη, οχι σαν τον γιο μου που τον βλεπω μονο τα ξημερωματα
Link to comment
Share on other sites

Αντρεα αν εισαι φοιτητησ καλη επιτυχια και καλη δυναμη, οχι σαν τον γιο μου που τον βλεπω μονο τα ξημερωματα

 

Φοιτητής ναι!:cool: Ανάλογα τις μέρες,εμφανίζομαι και γω ξημερώματα στο σπίτι:shifty::lol::lol:

 

Τωρα ομως οχι γιατί πρέπει κάποια στιγμή να ξεμπερδέψω με τη σχολή, βαρέθηκα πια (αν και θα ψιλοαργήσει κάπως αυτή η στιγμή γιατί εχουν μείνει τα απάλευτα μαθήματα κυρίως)

 

sorry για το οfftopic

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Για σας Παιδιά ..

Έπεσε πολύ δουλειά και δεν μπορώ να είμαι τακτικά εδώ . τρέχω και δε φτάνω και πολύ εκδρομή έπεσε ρε παιδιά ….10ημερες… 8ημερες….:lol:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά and64 & nikos_211 & DPF & jogatore, και ζητώ συγγνώμη αν ξέχασα κάποιους, που βρίσκονται πάντα εδω και βοηθούν τα παιδιά .

 

Νασε καλα Ελενη

 

Εμεις εδω θα ειμαστε ......... :luck:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας!

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους nikos_211 και and64 για την βοήθειά τους με το νέο μου 2110 max!!! Να'στε καλά ρε παιδιά:O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Destinator 8 Pro μπορεί να τρέξει κανονικά στο 2100 Max

(μενού Ελένης) ;

 

Οχι, το 7 ομως τρέχει απροβλημάτιστα!

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το 7 ομως τρέχει απροβλημάτιστα!

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το έχω βάλει το Dest7 και τρέχει κανονικά ,

αλλά μόνο με τον χάρτη 2008.Q1.97.EL .

Τον 2008.Q4.115.EL δεν τον δέχεται με τίποτε , κολλάει αμέσως.

Καμμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το έχω βάλει το Dest7 και τρέχει κανονικά ,

αλλά μόνο με τον χάρτη 2008.Q1.97.EL .

Τον 2008.Q4.115.EL δεν τον δέχεται με τίποτε , κολλάει αμέσως.

Καμμιά ιδέα ;

 

aitoum κοιτα τα π.μ. σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα το δεύτερο link sto rapidshare δεν δουλεύει ξέρετε τι γίνεται? Έχω ένα navigon 2100 max και θέλω να εγκαταστήσω τον καινούριο χάρτη GREECE MAP Q3-2009 μπορεί να μου απαντήσει κάποιος πως θα το κάνω?

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Και ένα άλλο ξεκλείδωμα για το Navigon 2100max. Με τη βοήθεια των Osρrey, DjSadim & Peterant, τους οποίους και ευχαριστώ πολύ.

Στο φάκελο που θα κατεβάσετε υπάρχουν οδηγίες. Το μόνο που χρειάζεται μετά την αντιγραφή των των φακέλων, αρχείων στην κάρτα είναι ένα soft reset.

 

http://www.megaupload.com/?d=A5CS7E2K

[ATTACH]14630[/ATTACH]

 

[ATTACH]14631[/ATTACH]

 

[ATTACH]14632[/ATTACH]

 

[ATTACH]14633[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Και ένα άλλο ξεκλείδωμα για το Navigon 2100max. Με τη βοήθεια των Osρrey, DjSadim & Peterant, τους οποίους και ευχαριστώ πολύ.

Στο φάκελο που θα κατεβάσετε υπάρχουν οδηγίες. Το μόνο που χρειάζεται μετά την αντιγραφή των των φακέλων, αρχείων στην κάρτα είναι ένα soft reset.

 

http://www.megaupload.com/?d=A5CS7E2K

[ATTACH]14630[/ATTACH]

 

[ATTACH]14631[/ATTACH]

 

[ATTACH]14632[/ATTACH]

 

[ATTACH]14633[/ATTACH]

Για το 1200 μήπως γνωρίζεις τι αλλαγές πρέπει να κάνω για να αλλάξει η ανάλυση των εικόνων που παρέθεσες; Γιατί το πέρασα εκεί και οι εικόνες φαίνονται λειψές (σχεδόν μισές). Θυμίζω ότι η ανάλυση του 1200 είναι 320*240.

Link to comment
Share on other sites

Για το 1200 μήπως γνωρίζεις τι αλλαγές πρέπει να κάνω για να αλλάξει η ανάλυση των εικόνων που παρέθεσες; Γιατί το πέρασα εκεί και οι εικόνες φαίνονται λειψές (σχεδόν μισές). Θυμίζω ότι η ανάλυση του 1200 είναι 320*240.

 

Φίλε μου δεν είναι δυνατόν να το χρησιμοποιήσεις στο 1200, γιατί όπως είπες εχει ανάλυση 320χ240 ενώ το 2100 έχει 480χ272 και επόμενο είναι να σου δείχνει λειψές τις εικόνες. Πρέπει να αντικατασταθούν τα Backround (μέγεθος320χ240), όπως και να αλάξουν , ας το πούμε , οι συντεταγμένες των εικονιδίων, πράγμα που συμαίνει αρκετή δουλειά. Αν βρώ χρόνο θα προσπαθήσω να σου βρώ λύση, αν και δεν έχω μηχανάκι με τέτοια ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι δυνατόν να το χρησιμοποιήσεις στο 1200, γιατί όπως είπες εχει ανάλυση 320χ240 ενώ το 2100 έχει 480χ272 και επόμενο είναι να σου δείχνει λειψές τις εικόνες. Πρέπει να αντικατασταθούν τα Backround (μέγεθος320χ240), όπως και να αλάξουν , ας το πούμε , οι συντεταγμένες των εικονιδίων, πράγμα που συμαίνει αρκετή δουλειά. Αν βρώ χρόνο θα προσπαθήσω να σου βρώ λύση, αν και δεν έχω μηχανάκι με τέτοια ανάλυση.

 

Τελικά minovg έκανα μια τροποποίηση μόνο στην πρώτη σελίδα, αλλά δεν ξέρω πως θα φανεί γιατί δεν έχω μηχανάκι με ανάλυση 320χ240. Δοκίμασέ το και πες μου εντυπώσεις. Αν είναι ΟΚ θα διορθώσουμε και τις άλλες.

Θα ανοίξεις το φάκελο Menu\Skin\Pages και θα διαγράψεις το αρχείο navi_Win7.ini και στη θέση του θα βάλεις αυτό που επισυνάπτω. Προσοχή πριν το αντιγράψεις μετονόμασέ το διαγράφοντας την κατάληξη .txt , έτσι ώστε να φαίνεται navi_Win7.ini, αν σου πει ότι θα αλάξει μορφή πάτησε ΟΚ/B]

[ATTACH]14635[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Για το 1200 μήπως γνωρίζεις τι αλλαγές πρέπει να κάνω για να αλλάξει η ανάλυση των εικόνων που παρέθεσες; Γιατί το πέρασα εκεί και οι εικόνες φαίνονται λειψές (σχεδόν μισές). Θυμίζω ότι η ανάλυση του 1200 είναι 320*240.

Έχεις PN

Link to comment
Share on other sites

παιδια στιν οθονη γαφει image corrupted update cancelled και δεν :δουλει τιποτα

κατ' αρχήν:

1.Ψυχραιμία

2.κάνουμε ενα hard reset εδώ

3.Αν δεν έχουμε αποτέλεσμα περνούμε το καινούργιο Firmware Με της οδηγίες του and64

Link to comment
Share on other sites

dade εβαλα το δικο σου μενου μαζι με τουσ χαρτες των προγραμματων αλλα οταν παταω καποιον χαρτη για πλοηγηση δεν βρισκη την διαδρομη. μια βοηθεια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

dade εβαλα το δικο σου μενου μαζι με τουσ χαρτες των προγραμματων αλλα οταν παταω καποιον χαρτη για πλοηγηση δεν βρισκη την διαδρομη. μια βοηθεια ευχαριστω

 

Έχεις διαβάσει το αρχείο διάβασέμε.txt για να τροποποιήσεις τους φακέλους και τη διαδρομή, όπως και τις ονομασίες των αρχείων .exe σύμφωνα με όσα λέω? Αν ακολούθησες τις οδηγίες τότε αφού κάνεις ένα ρεσέτ όλα θα λειτουργήσουν αμέσως. Συγκεκριμένα οι φάκελοι των προγραμμάτων πλοήγησης πρέπει να μετονομασθούν όπως ακριβώς τους βλέπεις μέσα στο φάκελλο Navigation prog και θα αντιγραφούν χύμα στην SD CARD (π.χ. Storage Card\Destinator7 ή Storage Card\Igo8 κ.λ.π.) και όχι μέσα στο φάκελο Navigation prog και οι εντολές exe όπως λέω στο διάβασέμε.txt. Ενοείται βέβαια ότι μέσα στους φακέλους θα αντιγράψεις τα αντίστοιχα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

dade επειδη ειμαι στη δουλεια και δεν το εχω μαζι μου θα το κοιταξω το απογευμα και θα σου πω .ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά minovg έκανα μια τροποποίηση μόνο στην πρώτη σελίδα, αλλά δεν ξέρω πως θα φανεί γιατί δεν έχω μηχανάκι με ανάλυση 320χ240. Δοκίμασέ το και πες μου εντυπώσεις. Αν είναι ΟΚ θα διορθώσουμε και τις άλλες.

Θα ανοίξεις το φάκελο Menu\Skin\Pages και θα διαγράψεις το αρχείο navi_Win7.ini και στη θέση του θα βάλεις αυτό που επισυνάπτω. Προσοχή πριν το αντιγράψεις μετονόμασέ το διαγράφοντας την κατάληξη .txt , έτσι ώστε να φαίνεται navi_Win7.ini, αν σου πει ότι θα αλάξει μορφή πάτησε ΟΚ/B]

[ATTACH]14635[/ATTACH]

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, θα το δοκιμάσω και θα σου πω. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...