Jump to content

Mio moov 200 & 330


giannis0123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα.

ειμαι κατοχος mio moov 330 και εχω δυο αποριες.1)ξέρετε πως ακριβώς μπορω να περασω(τι γραφω δηλ)στην ευρεση συντεταγμενων μέσω σήματος gps???

2)δεν μου λειτουργει το όριο ταχυτητας.Θελει καποια ρυθμιση???

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Επειδη δεν καταλαβα το moov 200 ξεκλειδωνει με τον ιδιο τροπο που ξεκλειδωνει το 330 ??

ΚΑΙ ΠΟΙΑ καρτα ειναι συμβατη (εαν ειναι δυνατον για αγορα της καρτας απο e-shop)...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Επειδη δεν καταλαβα το moov 200 ξεκλειδωνει με τον ιδιο τροπο που ξεκλειδωνει το 330 ??

ΚΑΙ ΠΟΙΑ καρτα ειναι συμβατη (εαν ειναι δυνατον για αγορα της καρτας απο e-shop)...

 

Η διαφορά στο ξεκλειδωμα απο το 330 ειναι αυτη:

"Gia to Mio moov 200 isxiei akrivws i idia diadikasia, apla anti na onomasete ton fakelo "Cobia_410_64", tha ton onomasete "Cobia_300_32"

Τι εννοεις "ποια κάρτα είναι συμβατή", αν εννοείς την καρτα SD, μάλλον όλλες....

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στο ξεκλειδωμα απο το 330 ειναι αυτη:

"Gia to Mio moov 200 isxiei akrivws i idia diadikasia, apla anti na onomasete ton fakelo "Cobia_410_64", tha ton onomasete "Cobia_300_32"

Τι εννοεις "ποια κάρτα είναι συμβατή", αν εννοείς την καρτα SD, μάλλον όλλες....

 

ΔΗΛΑΔΗ Οπως αναγραφεται στο post 15 ????

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την αμεση απαντηση σου..!!οσο για καρτα λεω να αγορασω αυτην---> http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569783 ειναι συμβατη ???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την αμεση απαντηση σου..!!οσο για καρτα λεω να αγορασω αυτην---> http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569783 ειναι συμβατη ???

 

Νομιζω πως μνημη SD μέχρι 2GB ειναι μια χαρα, εγω εχω Verbatim SD 2GB και δουλευει αψογα. Εχω περάσει και το igo 8 (πολυ καλύτερο απο το miomap 2008) στην κάρτα με ελληνικο και ευρωπαικο χάρτη και δουλεύει μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως μνημη SD μέχρι 2GB ειναι μια χαρα, εγω εχω Verbatim SD 2GB και δουλευει αψογα. Εχω περάσει και το igo 8 (πολυ καλύτερο απο το miomap 2008) στην κάρτα με ελληνικο και ευρωπαικο χάρτη και δουλεύει μια χαρά....

 

Η διαδικασια ειναι οπως αυτη στο υνημα 15 ???

 

σου ειναι ευκολο να μας την περιγραψεισ και για εμας τους χρηστες moov 200 ??

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια ειναι οπως αυτη στο υνημα 15 ???

 

σου ειναι ευκολο να μας την περιγραψεισ και για εμας τους χρηστες moov 200 ??

 

Η διαδικασια είναι ακριβώς η ίδια όπως στο post 15 απλα αντι να κανεις φακελο με το όνομα "Cobia_410_64" στην SD κάρτα σου θα κάνεις φάκελο με το όνομα "Cobia_300_32" και θα συνεχίσεις όπως ακριβώς τα λέει στο post 15...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Πρέπει να κάνεις αντιγραφο του αρχειου PATHS.XML που βρισκεται στην flash memory της συσκευης προτου χρησιμοποιείσεις το νέο περιεχόμενο για αυτο το αρχειο, αν θες καποια στιγμη να επαναφερεις την συσκευη στην αρχική της κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια είναι ακριβώς η ίδια όπως στο post 15 απλα αντι να κανεις φακελο με το όνομα "Cobia_410_64" στην SD κάρτα σου θα κάνεις φάκελο με το όνομα "Cobia_300_32" και θα συνεχίσεις όπως ακριβώς τα λέει στο post 15...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Πρέπει να κάνεις αντιγραφο του αρχειου PATHS.XML που βρισκεται στην flash memory της συσκευης προτου χρησιμοποιείσεις το νέο περιεχόμενο για αυτο το αρχειο, αν θες καποια στιγμη να επαναφερεις την συσκευη στην αρχική της κατάσταση...

 

ok ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!!!

 

A και κατι που ξεχασα η συσκευασια εχει μεσα καρτα μνημης ???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Den trexei kai tpt giati pleon oi SD mnimes einai poli fthines. Me 7 Euro mporeis na vreis 2 GB.

 

ΟΚ Θα αγορασω αυτη---> http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569783

LG G4
Link to comment
Share on other sites

kita ekana mia ******* ekana format miomoov 330 kai ekana egatastasi mio pocket stin mnimi tou mio oxi se sd

tin proti fora to mio pocket etraxe kanonika ala afou to eklisa kai to xana aniksa mou evgale afto

ena parathiro me epikefalida miopocket installation

kai apo kato

please wait whi;e miopocketinstals...

copying startup settingd...

configuring startup settings...

extending the system path...

confinguring My documents...

fixing path in files...

importing registry files...

kai eki mou vgazi ena parathiro me ena error pou lei 5(112) an patiso to ok sto error mou vgazi sinexia diaforetika error kai sto telos meni stin arxiki othoni pou lei cobia410.v1.00 kai to xirotero ine pos den to vlepoun ta windows oste na anixo tin flash mnimi kai na epanafero ta arxika arxia den xero ti na kano ligi voithia

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω χάρτες της Ευρώπης χωρίς να πειράξω το firmware της συσκευής(moov 200)?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου λεει οτι δεν μπορει να περασει την αναβαθμιση του χαρτη γιατι δεν ειναι συμβατη η γλωσσα.. πως γινετε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ 330 ΑΠΟ PIXMANIA ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΕΞΩ

(ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ....)

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ 'ΚΛΕΙΔΙ' ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΤΗΣ

ΕΛΛΑΔΑΣ. ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΟ 'ΜΙΟ ΜΟRE DESKTOP' DEN <<BΛΕΠΕΙ>> ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΡΟΧΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΣ ΧΩΡΕΣ ΤΗΣ ΔΥΤ. ΕΥΡΩΠΗΣ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Για να καταλάβω επειδή έχω μπερδευτεί. Αν πάρω πλέον ένα απο τα καινούργια Mio π.χ. το Moov200 με τους χάρτες MioMap 2008 είναι οι ίδιοι χάρτες που έχει και το Destinator? Κάτι τέτοιο διάβασα και έχω μπερδετυτεί. Με ενδιαφέρει να έχει την καλύτερη κάλυψη για Αθήνα γενικά. Να προτιμήσω Mio Moov 200 ή MLS Destinator A3850 απο πλευράς καθαρά καλύτερης κάλυψης? Επίσης και στα 2 η ενημέρωση χαρτών είναι τσάμπα? Ευχαριστώ πολύ!
Επειδή και εγώ έχω την ίδια απορία, μπορεί κάποιος να πει σχετικά;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ έχω την ίδια απορία, μπορεί κάποιος να πει σχετικά;

 

..οι χαρτες ειναι ιδιοι με πιο καινουργιο αυτον του mio moov

 

..οι αναβαθμισεις δινονται πλεον απο τις εταιρειες διαθεσης των προιοντων.Για το mio moov ειναι η Zegetron και για το destinator η Mls και εξαρταται απο αυτες και μονον αν οι αναβαθμισεις θα δωθουν δωρεαν (δεν το πιστευω) η επι πληρωμη.

Link to comment
Share on other sites

..οι χαρτες ειναι ιδιοι με πιο καινουργιο αυτον του mio moov

 

..οι αναβαθμισεις δινονται πλεον απο τις εταιρειες διαθεσης των προιοντων.Για το mio moov ειναι η Zegetron και για το destinator η Mls και εξαρταται απο αυτες και μονον αν οι αναβαθμισεις θα δωθουν δωρεαν (δεν το πιστευω) η επι πληρωμη.

 

NAI ETΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΜΙΟΜΟΟΝ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΛΑΜΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΕΝΩ ΤΟ DESTINATOR ΣΕ ΠΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΝΑΝΤΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΠΑΣ ΑΠΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΛΑΜΙΑ ΘΑ ΒΛΑΣΤΗΜΑΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ .:hypno:

Link to comment
Share on other sites

NAI ETΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΜΙΟΜΟΟΝ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΛΑΜΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΕΝΩ ΤΟ DESTINATOR ΣΕ ΠΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΝΑΝΤΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΠΑΣ ΑΠΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΛΑΜΙΑ ΘΑ ΒΛΑΣΤΗΜΑΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ .:hypno:

 

να καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε και σε τι απανταμε..

 

τι σχεση εχουν οι χαρτες που αναφερομαι με τα προγραμματα ??

εγω εχω μεινει στο μονο αξιοπιστο μεχρι στιγμης destinator 6

 

οσο για το λογισμικο που χρησιμοποιει το mio moov αν διαβασεις εδω θα δεις ολα τα αρνητικα που εχω δημοσιευσει (με αλλο nick) οπως και πολλοι αλλοι χρηστες

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι βοήθεια.

Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αυτού του θέματος και έχω κάποιες απορίες.

 

Για το Mio Moov 200 που έχω αγοράσει πρόσφατα. :

 

1. Αν ξεκλειδώσω την συσκευή μου τι προβλήματα θα μου παρουσιάσει ;

2. Πού μπορώ να βρω άλλους χάρτες για να τους προσθέσω στην συσκευή ;

3. Θα μπορώ τελικά να βλέπω τον Miomap 2008 ?

4. Υπάρχει διαφορά στο MioPocket_2.0_Release_22.zip με το MioPocket_2.0_Release_24.zip και ποιο να χρησιμοποιήσεως ;

5. Για το Destinator, υπάρχει λόγος να το αναζητήσω ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...